Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 205 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 17 Maj 2014 22:52 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3305
HON fly4free
Gdzie w SPG (strona) kasuje/modyfikuje się rezerwacje??
Oczywiście rezerwacja w taryfie Flexible Rate.
Siedzę już przy tym z godzinę i nie gdzie nie mogę znaleźć możliwości zarządzania rezerwację.


EDIT: Już doczytałem, moich specyficznych:) rezerwacji nie mogę modyfikować z poziomu strony SPG


Ostatnio edytowany przez kacper451, 17 Maj 2014 23:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
#62 PostWysłany: 17 Maj 2014 23:24 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
kacper451 napisał(a):
Gdzie w SPG (strona) kasuje/modyfikuje się rezerwacje??
Oczywiście rezerwacja w taryfie Flexible Rate.
Siedzę już przy tym z godzinę i nie gdzie nie mogę znaleźć możliwości zarządzania rezerwację.


Jeżeli rezerwacja jest związana z kontem to po zalogowaniu się na swoje konto na stronie http://www.spg.com (https://www.starwoodhotels.com/preferredguest/index.html)pojawi się link "All stays" - pod tabelką z ilością nocy i pobytów, który wyświetli aktualne rezerwacje i tam można dokonać zmian i anulowania rezerwacji.
jeżeli rezerwacja jest modyfikowana jako BRG - niektóre możliwości pojawiają się po wyborze opcji "Send confirmation"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 18 Maj 2014 02:45 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
@kacper451 : trzeba bylo robic rezerwacje poprzez strone SPG a pozniej zglaszac BRG.
A tak przez posrednika nie nie ma pozniej mozliwosci edytowania rezerwacji na stronie SPG.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 18 Maj 2014 04:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Turndown napisał(a):
Jesli komus zalezy na utrzymaniu statusu wyzej niz ten podstawowy plus to moze sie okazac ze pod koniec roku przy weryfikacji pobytow skasuja wam jakies uznane przez hotel pobyty rezerwowane poprzez trzecie strony i akurat ten jeden czy dwa pobyty braknie Wam do utrzymania statusu, czy to warto sami sobie zadajcie pytane.

W moim przypadku, gdy zaczynałam pracę (7-8 lat temu) i sporadycznie robiłam rezerwację za pomocą OTA nigdy nie powiększały mi one liczby Stays YTD czy Nigths YTD - dostawałam jakieś śmieszne punkty (naliczane nie wiem z jakiego przelicznika bo nijak miały się do oficjalnego przelicznika punktów otrzymywanych za każdego wydanego $), które nigdy później nie zostały mi odliczone, co nie zmienia faktu, że tak jak piszesz w żadnym stopniu te pobyty nie rzutowały na mój status - dlatego przestałam używać pośredników.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 18 Maj 2014 06:58 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Jeżeli cena u pośrednika nie jest błędem cenowym, a jest niższa niż na SPG i potrzebuje w tym terminie hotelu (właściwie przy każdej rezerwacji na SPG - zawsze wcześniej sprawdzam czy gdzieś na oferują niższej ceny) to rezerwuję przez SPG w pełni elastyczną rezerwację (niekoniecznie najtańszą) i zgłaszam przez formularz BRG miejsce z niższą ceną. Z reguły w czasie 3-20 godzin dostaję informację ze moja rezerwacja została zmieniona do ceny pośrednika (jeżeli z jakiegoś powodu BRG nie zostanie przyjęte - zawsze mogę anulować rezerwację).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 18 Maj 2014 08:41 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3305
HON fly4free
Moja rezerwacja jest bardziej skomplikowana:)
Korzystałem właśnie z BRG (tam są dwie możliwości: gdy posiada się rezerwację i nie posiada rezerwacji SPG).
Użyłem tej drugiej opcji wypełniłem claima i w ciągu paru godzin dostałem pozytywną odpowiedź o zmiane ceny do konkurencyjnego pośrednika z jednoczesną zniżą 10%.
Dalej poinstruowali mnie abym zarezerwować hotel w tym samym terminie przez SPG (sugerując stawkę flexible rate) i odesłać i nr tej rezerwacji.
Później kolejne potwierdzenie i informacja aby przekazać otrzymanego maila z całą konwersacja przy check in.

I teraz nie mam możliwości cancel-owania tej rezerwacji (ona jest widoczna na moim koncie, ale tych z BRG najwyraźniej nie da rady anulować z poziomu strony).
Rezerwacja robiona pod promocję dla nowych użytkowników z dwie strony wyżej (oczywiście dałem du..)
ponieważ te rezerwacje faktycznie muszą być robione przez aplikację na telefon (jak byk napisane w T&C).
Dlatego chcę ją anulować, a to w tym przypadku nie takie proste ale chyba możliwe??
oj żeby ta promocja nie wyszła mi bokami:>

Drugą rezerwację zrobiłem już przez aplikację, zrobiłem takiego samego claima i też mi go zakceptowali (tu jestem spokojny, tej rezerwacji też nie można modyfikować).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 18 Maj 2014 09:45 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Ja zwykle dla rezerwacji z BRG widzę je w ograniczonym zakresie z jedyną opcją "Send confirmation", ale po wysłaniu potwierdzenia pojawiają się pozostałe opcje: "See details, Change, ...".
Np. aktualnie mam BRG dla Sheratona w Warszawie i tak zadziałalo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 18 Maj 2014 09:57 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Czytałem Wasze wpisy i pojawiało się coś o bukowaniu przez aplikację mobilną.
Aż sam dokładnie zacząłem czytać regulamin u siebie w promocji ...
I nic nie widzę o appce, czyli rezerwacja przez zwykłą stronę starczy ...

A mam tak samo czyli za każdy pobyt do końca sierpnia dostaję gratis kolejny do wykorzystania do końca roku. Pisząc każdy ma na myśli jedynie 2 pierwsze pobyty :)

Ktoś wie jak później to wygląda z odbiorem tych darmowych noclegów? Czy wystarczy, że hotel ma jakiekolwiek wolne pokoje> Czy może musi być jakaś dostępna pula pokojów za punkty/darmowe noclegi?

Ja tu widzę jedynie takie info:
"Free Night Awards will be credited to the member's account within 2–4 weeks of the stay posting to the member's Starwood Preferred Guest account. Free Night Awards can be redeemed for any Starwood Category 1–6 hotels or resorts for a standard room for any night of the week. Free Night Awards must be redeemed for stays consumed by December 31, 2014. Members should call SPG customer service and mention Award ID 1NMFN to redeem."

A ciekaw jestem czy nie ma w praktyce jakichś ograniczeń jak np. 2 pokoje na dzień wydawane w tej promocji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 18 Maj 2014 10:27 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3305
HON fly4free
darekd napisał(a):
Ja zwykle dla rezerwacji z BRG widzę je w ograniczonym zakresie z jedyną opcją "Send confirmation", ale po wysłaniu potwierdzenia pojawiają się pozostałe opcje: "See details, Change, ...".
Np. aktualnie mam BRG dla Sheratona w Warszawie i tak zadziałalo.


Ale jaja:) rzeczywiście po "wysłaniu potwierdzenia" zarządzanie rezerwację (podgląd, anulacja, zmiana jest widoczne:)
Dzięki!!!

Jeszcze jedno jak SPG rozróżnia (w ogóle jest to w stanie sprawdzić, np po numerze rezerwacji) które rezerwacje są robione przez aplikację a które przez stronę??

rydzo napisał(a):
Czytałem Wasze wpisy i pojawiało się coś o bukowaniu przez aplikację mobilną.
Aż sam dokładnie zacząłem czytać regulamin u siebie w promocji ...
I nic nie widzę o appce, czyli rezerwacja przez zwykłą stronę starczy ...


To raz że część z nowych uzytkowników dostał różną promocję to jeszcze część z nich ma inne warunki, bo u mnie jest tak:

Eligible member must register online at SPG.COM/NEWMEMBEREXCLUSIVE by July 31, 2014, 11:59 p.m. EDT. Members can earn one (1) Free Night Award after they book and complete one (1) eligible stay through the SPG® Apps for iPad®, iPhone® or Android™ and one (1) Free Night Award after they book and complete their second eligible stay through the SPG Apps for iPad, iPhone or Android. Members may earn a maximum of two (2) Free Night Awards from May 1, 2014, through August 31, 2014 (the "promotion period"). This promotion is not transferable. Bookings made through spg.com desktop site or mobile website are not eligible to earn a bonus part of this promotion. Bookings made prior to the promotion period are eligible, but only eligible stays consumed during the promotion period will earn a bonus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 18 Maj 2014 11:29 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Mają jakoś wewnętrznie w systemie zapisane czy rezerwacja była dokonana przez aplikacje mobilną. W tamtym roku była promocja z dodatkowymi punktami za takie rezerwacje. Pamiętam, że był problem po dokonaniu zmian do takiej rezerwacji (czy dalej jest rozpoznawana jako mobilna), ale w SPG twierdzili że tak.
Z dyskusji na Flyertalk (http://www.flyertalk.com/forum/starwood-starwood-preferred-guest/1454664-promo-2013-q2-spg-double-take-double-points-500-app-booking-bonus-may-1-jul-31-a-3.html):

"Will I receive the booking bonus if I originally booked through an eligible mobile web or mobile app channel, but then modified my reservation through a different channel?

Yes, if the original booking was made through an eligible mobile web or mobile app channel, members will receive the bonus even if the reservation is modified through a different channel."

Rezerwacje nocy zdobytych w ramach promocji trzeba dokonywać telefonicznie i są z tej samej puli con noce za punkty, czyli jeżeli w systemie pokazuje, że noc jest dostępna za punkty musimy zadzwonić i dokonać rezerwacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 21 Maj 2014 00:44 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Rozpoznaja to jakos np. po numerze nadanej rezerwacji zakres, pula numerow nadawana rezerwacjom moze odpowiadac temu jak kto zrobil dana rezerwacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 17 Cze 2014 11:23 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3305
HON fly4free
Czy to oznacza, że otrzymałem już 2 certyfikaty na nocki za free (odnośnie ostatniej promocji dla nowych czlonków)??
Żadnego potwierdzenia mailowego nie dostalem.
Czy to dotyczy może czegoś innego:>??

Załącznik:
spg.png
spg.png [ 8.27 KiB | Obejrzany 2264 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 17 Cze 2014 13:57 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Tak teraz możesz zadzwonić i zarezerwować hotel. Najlepiej sprawdź wcześniej czy jest dostępna noc za punkty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 17 Cze 2014 14:32 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Po jakim czasie od noclegu dostales te certyfikaty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 17 Cze 2014 14:41 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3305
HON fly4free
Ciężko to jednoznacznie stwierdzić, tak jak napisałem nie dostałem żadnego potwierdzenia,
dzisiaj z głupka wszedłem na swoje konto w SPG (bo zacząłem sie już troszkę nie cierpliwić:> a tu taka miła niespodzianka.
Myślę że z 2-3 tygodnie, ostatni nocleg miałem 31 maja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 13 Lip 2014 17:57 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Ja miałem nocleg 5/6. lipca i darmowa noc już dopisana do mojego konta. Czyli dość szybko ...
Kolejny nocleg miałem 11/12. lipca ale jeszcze nie widzę go na moim koncie. Widocznie chwilkę zajmuje wrzucenie na moje konto i doliczenie punktów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 18 Lip 2014 15:08 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 263
niebieski
czy ktoś już telefoniczne rezerwował darmowy nocleg?
Można uzyskać darmowe śniadanie ? Ktoś próbował?
Na polskim numerze telefonu SPG rozmowa jest w PL/ENG ?

----
nocowałem 12 lipca, a darmowy nocleg mam od wczoraj.
_________________
http://flightdiary.net/futrzak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 18 Lip 2014 19:43 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 20
Ja rezerwowałem, o śniadaniach nie rozmawiałem. Na infolinii zgłosiła się osoba mówiąca po angielsku (dosyć specyficznie), ale przełączyła mnie do Polaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 19 Lip 2014 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Śniadanie w większości hoteli nie jest doliczone.
Dostępność śniadania łatwo sprawdzić na stronie hotelu w którym chce się zrobić rezerwację. Jeżeli rezerwacja za punkty je ma w opisie to dostanie się je również za nocleg z certyfikatu.
Oczywiście jeżeli przy meldunku gość otrzyma upgrade do CL to wtedy będzie mógł tam zjeść śniadanie.

====================

Nowa promocja SPG Let's Get Together. Jest to promocja personalizowana, kierowana jedynie do wybranych użytkowników - podobnie jak poprzednia: jeden nocleg normalny = jeden certyfikat na darmowy nocleg. Nocleg płatny musi się odbyć przed 15/10. Informację podaję za FT - nie znam wszystkich T&C, ja niestety znowu się nie załapałam.

https://www.spgpromos.com/SelectMemberE ... Exc_FN_Eng
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 19 Lip 2014 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Fajna promocja: http://www.eame.specials.starwoodhotels.com/dineyourway
Za pobyt do końca roku otrzymuje się kredyt na jedzenie i napoje aż do 100€.

Przykłady:
W Polsce dostaje się ok. 100 zł, w Niemczech 25€ (np. w Hamburgu) lub 50€ (np. w Berlinie), we Włoszech 25 lub 50€, tylko w 3 z 4 hoteli w Wenecji 100€, w Holandii 75€, w Portugalii od 25 do 75€, w Hiszpanii 25€, itd.

Załączniki:
1.png
1.png [ 107.29 KiB | Obejrzany 2459 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 205 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group