Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Cze 2017 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Cześć,

mam na koncie SPG 2248 punktów i nie widzę raczej szans na zdobycie kolejnych, bo jednak programy Accor, Hilton i Marriott jakoś bardziej przypadły mi do gustu (pomijając, że za jakiś tam czas programy SPG i MR połączą się). Zastanawiam się, czy warto przetransferować 2000 punktów (z tego co widzę, muszą być pakiety po 1000) do MR, gdzie uzyskałbym 6000 punktów? Tam na razie mam zero, ale w tym roku szykuje mi się kilka pobytów w obiektach Marriotta więc coś tam się uzbiera.
Z drugiej strony, owe 2248 punktów przenieść do TopBonus, gdzie chcę sobie dociułać do pewnego pułapu i te 2248 mil by się do tego przydało, albo do M&M, albo do BAEC (we wszystkich trzech jest 1:1).
Doradzicie, którą opcję wybrać? A może macie jeszcze jakiś inn pomysł, co zrobić z taką ilością?

EDIT: A może opłaca się dokupić 18000 punktów, by mieć ponad 20000, bo wtedy przekazując to do innego programu dostanę od SPG bonus +5000 mil? Akurat jest promocja cenowa - zapłaciłbym za to 409,50 USD zamiast 630 USD. Nie brzmi to rewelacyjnie, ale może to też dobry trop... W takiej np. Aviance wymiana z SPG jest 1:1 +25%, czyli w sumie dostałbym 31250 mil Avianci.
Chyba że jest jakaś tania metoda, żeby zdobyć nieco punktów SPG gratis lub za niską cenę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#2 PostWysłany: 05 Cze 2017 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Na razie bym sie wstrzymal. SPG oferuje 2 razy w roku promocje do -50% na zakup punktow.
Wtedy kupno brakujacych 18k i transfer do LH, AB czy QR z bonusem 25%.
Transfer SPG->MR jest 'odwracalny' czyli w kazdej chwili mozna bezplatnie przeslac punkty w przeciwnym kierunku.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Cze 2017 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Dzięki za podpowiedź. Faktycznie, poczekam, tym bardziej, że w tym roku czekają mnie jeszcze 3 pobyty w obiektach Marriotta. Punkty z nich mógłbym przelać do SPG i wtedy dopiero dokupić różnicę do 20k.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Cze 2017 10:37 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
Nie ma czegoś takiego jak obniżka -50% na zakup punktów to tylko zagrywka marketingowa, realna obniżka to -35% i to chyba aktualnie działa.
Tak jak ostatnia promocja - trzecia noc za darmo, kto zna cenę hoteli widzi ze na końcu wychodziło drożej niż realne możliwe niskie ceny na dany obiekt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Cze 2017 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Hmm, w grudniu ubieglego roku kupilem 30 tys. punktow za $525 zamiast standardowej ceny $1050.
50% procent taniej, jakby nie patrzec.
Promocja nie byla jednakowa dla wszystkich, np. moja dziewczyna miala -35% wlasnie.
Jak dobrze kupic punkty SPG jest dokladnie opisane na blogach, np. OMAAT czy TPG.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Cze 2017 14:37 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
Właśnie pisze ze ostatnia grudniowa 'promocja -50%' miała czysto marketingowy cel, dużo ludzi na angielskich czy niemieckich forach pisało ze szukają tych 'szczęśliwców' którym się udało wylosować zniżkę -50%, przeglądając je nie znalazłem kogoś kto by otrzymał taka zniżkę. U mnie na 6 kont w SPG w które mam wgląd było po -35% na każdym oferowane i to jest standard oferowany na początku i końcu roku. Pomijając karty kredytowe USA i UK nie ma jakiejś tajemnej legalnej i dobrej drogi do nabycia punktów SPG. ThePoints i OneMile nic więcej nie napiszą na ten temat i cale szczęście ze jest taka sytuacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Wrz 2017 15:39 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Cześć wszystkim,
czy jeśli przelewam punkty z MR do SPG, to otrzymuję tyle samo punktów co przelałem?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Wrz 2017 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
obecnie 3 punkty MR = 1 pkt SPG.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Wrz 2017 16:05 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
No to słabo. Zarówno w MR jak i SPG dostaje się 2 pkt za każdego wydanego $. Jeśli docelowo planuję wymienić punkty na M&M, to faktycznie bardziej opłaca się przy meldowaniu podać nr SPG.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Paź 2017 15:07 

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 4
Ja rozważam transfer (SPG-->Marriott) ze względu na bogatszą ofertę wykorzystania punktów na vouchery (w SPG dostępny jest jedynie Amazon, ewentualnie Starbucks) a w Marriott punkty mozna wymienic na bony do IKEA, Media Markt czy Zalando.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group