Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 205 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 11 Paź 2016 09:58 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
W takim razie czy jest już jakaś wycena SPG points na czarnym rynku?? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#182 PostWysłany: 11 Paź 2016 16:46 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
W poscie #178 masz mniej wiecej wartosc punktow SPG, ten transfer poprzez konto Mariotta obniza wartosc tych punktow bo masz kurs wymiany tylko 1:3.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 20 Kwi 2017 23:38 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2750
złoty
Dobra promocja dla korzystających z tej sieci:
http://www.eame.starwoodoffers.com/eamemastercard
T@C:
http://www.eame.starwoodoffers.com/eamemastercard/en/tc
Z ważniejszych:
The Promotion is valid only for Mastercard® cardholders.
Promotion valid for bookings and stays made until 1 June 2017
The Mastercard free night offer features:
Buy 2 nights, Receive 1 Free Night Offer
advance reservations are required
Offer is only valid for a three-night minimum/maximum length of stay.
Buy 3 Nights, Receive 1 Free Night Offer
Advance reservations are required
Offer is only valid for a four-night minimum/maximum length of stay.
Buy 4 Nights, Receive 2 Free Nights Offer
Advance reservations are required
Offer is only valid for a six-night minimum/maximum length of stay.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 21 Kwi 2017 01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 202
kupujac dwie noce w danym hotelu trzecią mamy za darmo w tym hotelu tak? :( bo juz myslalem ze dostaje sie voucher na dowolna noc ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 09 Wrz 2017 15:46 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Hejka,
w najbliższym czasie spędzę 12 nocy w hotelu Sheraton Zurich (pobyt kosztował 4,000 CHF). Czy bardziej opłaca mi się podać przy meldowaniu numer SPG, czy może MR?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 09 Wrz 2017 16:02 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
SPG i Marriott mają na razie rozlączne programy dla swoich hoteli. W Sheratonie zbierasz punkty do SPG a pozniej ewentualnie je transferujesz do MR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 09 Wrz 2017 16:11 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Tak zgadza się. Przy rezerwacji hotelu podałem nr MR (bo za 10 noclegów dostaje się Status Silver). Tylko że jak później doczytałem status Silver prawie nic nie daje. Chciałbym docelowo zamienić punkty na mile M&M - to chyba bardziej opłaca mi się podać przy zameldowaniu nr SPG. Zgadza się?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 26 Wrz 2017 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4095
HON fly4free
Meldujac sie w hotelu Sheraton nie mozesz podac numeru MR. Ale pozniej mozesz przetransferowac punkty naliczone na konto w SPG do konta w MR - tak jak to bylo opisane powyzej. Ptrzeliczanie punktow jest po 'fair vlue' czyli 1:3. Jak je pozniej wykorzystasz, to Twoja sprawa. Mozna w obydwu programach transferowac na mile i nie tylko M&M.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 26 Wrz 2017 22:11 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Dzięki za odpowiedzi! Tak też zrobiłem - przy meldowaniu poprosiłem recepcjonistę o wprowadzenie mojego numeru SPG - punkty już mam na koncie.
Mam jeszcze jedno pytanie: w hotelu działał program Make a Green Choice - jeśli gość chciał zrezygnować z całkowitego posprzątania mu pokoju, to mógł wywiesić na drzwiach odpowiednią białą przywieszkę i każdorazowo za to otrzymać 500 pkt SPG. Pomimo że codziennie to robiłem, to nie widzę u siebie tych dodatkowych punktów. Czy ktoś z Was korzystał kiedyś z tej opcji Make a Green Choice?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 27 Wrz 2017 22:10 

Rejestracja: 06 Wrz 2015
Posty: 91
jabollus napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi! Tak też zrobiłem - przy meldowaniu poprosiłem recepcjonistę o wprowadzenie mojego numeru SPG - punkty już mam na koncie.
Mam jeszcze jedno pytanie: w hotelu działał program Make a Green Choice - jeśli gość chciał zrezygnować z całkowitego posprzątania mu pokoju, to mógł wywiesić na drzwiach odpowiednią białą przywieszkę i każdorazowo za to otrzymać 500 pkt SPG. Pomimo że codziennie to robiłem, to nie widzę u siebie tych dodatkowych punktów. Czy ktoś z Was korzystał kiedyś z tej opcji Make a Green Choice?


z opisu wyglada ze powinieneś dostac bony zielone- 500 pkt albo 5 $, albo przypomniec sie przy check out o punkty. Dostaje sie je do 3 dni bez sprzatania, pozniej dzien przerwy bo musza posprzatac i tak dalej ;) sprobuj napisac do hotelu moze jeszcze to uwzglednia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 02 Paź 2017 22:59 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Napisałem e-mail do hotelu w tej sprawie. Otrzymałem odpowiedź mało satysfakcjonującą:

Dear Mr. XXXXXX,

I hope you are doing great.

At the moment I can’t find any entries in our MAGC-System that you have requested to participate in the Make a Green Choice program..
Also I have spoken to our housekeeping supervisor and I was informed that your room has been cleaned every day besides one day. (18.09.2017)

For this day I would like to credit 500 points to your SPG-Account. These points will be on your account by the middle of next week.

Have a great day and see you soon

Jak zaksięgują mi na koncie te 500 punktów to zamierzam jeszcze poskarżyć się do centrali SPG.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 03 Lis 2017 00:07 

Rejestracja: 02 Lis 2017
Posty: 1
jest chyba nawet strona o MAGC w jezyku polski trzeba bylo przeczytac co i jak.

1. Wywieszka musi byc wywieszona wieczorem i wisiec przed godzina okreslona przez hotel przewaznie przed 1am, a nie np. o 2pm.
2. Samo wywieszenie nie spowoduje ze dostaniesz punkty na konto SPG.
3. Dobrze jest udokumentowac Swoje punkty przed wymeldowaniem sie z hotelu bo pozniej bedzie odpowiedz taka jaka otrzymales. Wtedy upomniec sie o nie majac dowod.
4. Rozne hotele maja rozny okres ciaglego wywieszania MAGC, przewaznie jest to 3dni+1sprzatanie ale mialem pobyty gdzie to bylo 2dni+1sprzatanie lub 6 dni+1sprzatanie.

Slon w skladzie porcelany, nie przeczytales wiec taki rezultat.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#193 PostWysłany: 29 Lis 2017 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
billabong napisał(a):
Przy czym połączenie programów lojalnościowych nastąpi najwcześniej na początku 2018 roku, vide list dyrektora generalnego Marriott opublikowany na ich oficjalnej stronie pod tym adresem (tak więc nie mówimy o domysłach z FT, Loyalty Lobby czy od TPG) odnoszący się do połączenia programów.

W szczególności chciałabym zwrócić uwagę na to zdanie z tego listu:

Cytuj:
(...) In fact, we don't anticipate launching a newly combined program until 2018.


Oczywiście z czasem (gdy programy rzeczywiście zostaną scalone) powinno połączyć się te podfora, ale wybieganie w przyszłość o minimum 18 miesięcy bo robicie porządki na forum (które w 90% mają sens i chwała Wam za poświęcony czas) jest wg mnie absolutnie bezsensowne.


Te programy lojalnościowe pozostaną jeszcze jako oddzielne przez cały 2018 rok:
http://milestomemories.boardingarea.com ... g-changes/
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
#194 PostWysłany: 08 Sty 2018 09:41 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Czy do przedłużenia punktów w SPG, wystarczy zarezerwować flexa za punkty i go później odwołałać (jak np w IHG),
czy trzeba się jednak bardziej postarać??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 08 Sty 2018 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@kacper451,
Przetransferuj punkty do Marriott Rewards i z powrotem, to wystarczy.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 uważa post za pomocny.
 
      
#196 PostWysłany: 08 Sty 2018 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4095
HON fly4free
@p.wl jesteś pewien. W drugą stronę to nie działa...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 08 Sty 2018 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@jaco027,
Dziala dla punktow SPG, a wlasnie o to bylo pytanie.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 10 Sty 2018 00:30 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
kacper451 napisał(a):
Czy do przedłużenia punktów w SPG, wystarczy zarezerwować flexa za punkty i go później odwołałać (jak np w IHG),
czy trzeba się jednak bardziej postarać??

Wystarczy, i mam tu dla potwierdzenia nawet wypowiedź przedstawiciela SPG ;) https://www.flyertalk.com/forum/25309707-post155.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 13 Sty 2018 01:47 

Rejestracja: 29 Lip 2017
Posty: 99
Cześć!

Który program lojalnościowy i hotele są lepsze według Was? Hhonors i Hilton czy SPG?

Czy saloniki SPG też mają ciepłe posiłki tak jak Hiltony? Wiecie czy GOLD otrzymuje dostęp do saloniku?

Czekam na info :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 13 Sty 2018 10:38 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2199
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Ad1
A co jest twoim zdaniem lepsze BMW czy Audi? Ja ci odpowiem ze program Hhonors i hotele w tej sieci sa lepsza, natomiast @jaco027 powie ci, ze dla Niego najlepsza siecia jest Marriott, ktorego narazie jeszcze wyodrębniona częścią jest SPG.
Ad2
Salonik salonikowi nie rowny. Natomiast tak jak i w Hiltonie zazwyczaj sa cieple posilki.
Ad3
Co do Golda oczywiscie na dwoje babka wrozyla. W SPG nie ma wprost nic o tym ze gold może lub musi dostać dostęp do salonika, nawet gdy dostal pokoj o podwyzszonym standardzie w ktorego stawce jest dostep do saloniku. Natomiast zdarzaja sie sytuacje gdzie Gold taki dostep do saloniku otrzymuje.

Mam nadzieje @Reciu, ze otrzymales wyczerpujaca odpowiedz.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Reciu uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 205 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group