Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 205 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 22 Maj 2016 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Tulio napisał(a):
Tak łatwo chyba nie ma.
Ja mam przykładowo bonusowe 500 pkt. za rezerwację przez appkę, ale nie za samo ściągnięcie.


Jest, jest. Bywały punkty za samą zmianę hasła, ja teraz mam 250 za rejestrację telefonu w keyless.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK uważa post za pomocny.
 
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
#162 PostWysłany: 14 Cze 2016 20:46 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Poniewaz Washington podja decyzje o scaleniu watkow Marriott i SPG (wg. mnie bez sensu jesli byly osobne watki) z mojej strony nie bedzie nic wiecej na temat Starwood w tym podforum ani nowych zdjec z upgradow w SPG.
To jak mieszanie porzadnej wodki cola brrr...

https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=19&t=95681&p=775679#p775679
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 15 Cze 2016 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 1987
Loty: 112
Kilometry: 141 978
srebrny
Nikt nie scalał wątków Marriott i SPG. Jest jedno podforum dla programów lojalnościowych marek Marriott i Starwood ze względu na fakt, iż w tej chwili to jedna grupa kapitałowa. Wątki cały czas są osobne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 16 Cze 2016 04:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Przy czym połączenie programów lojalnościowych nastąpi najwcześniej na początku 2018 roku, vide list dyrektora generalnego Marriott opublikowany na ich oficjalnej stronie pod tym adresem (tak więc nie mówimy o domysłach z FT, Loyalty Lobby czy od TPG) odnoszący się do połączenia programów.

W szczególności chciałabym zwrócić uwagę na to zdanie z tego listu:

Cytuj:
(...) In fact, we don't anticipate launching a newly combined program until 2018.


Oczywiście z czasem (gdy programy rzeczywiście zostaną scalone) powinno połączyć się te podfora, ale wybieganie w przyszłość o minimum 18 miesięcy bo robicie porządki na forum (które w 90% mają sens i chwała Wam za poświęcony czas) jest wg mnie absolutnie bezsensowne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#165 PostWysłany: 16 Cze 2016 10:57 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
I to jest przydatna informacja - fora w takim razie póki co rozdzielam. Dzięki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 20 Cze 2016 23:38 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2746
złoty
Do 01.07 możliwość tańszego zakupu pkt. (30% taniej od 5k wzwyż).
O ile pamiętam dawno w SPG nie było tak dobrej opcji.
https://buy.points.com/marketing/spg/la ... ge/#/en-US
https://buy.points.com/marketing/spg/fa ... uy/#/en-US
Za 20K płacimy 490 USD zamiast 700 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 21 Cze 2016 01:08 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@billabong : najlepiej jak zlikwidowane programy zostaly dalej w swoich ramach (na forach) latwiej to przeszukiwac jesli chcesz cos porownac z starego programu z nowymi regulami, ew. zablokowana mozliwosc tworzenia nowych postow w nich i nie dodawanie ich do nowo utworzonego podforum. Co do przejecia SPG przez Marriott to najprawdopodobniej poszkodowani beda czlonkowie obu programow bo wykorzystaja to marketingowo aby uwalic wszystkich dozywotnich czlonkow w obu programch i utworza cos nowego co latwo wytlumaczy zmiany dla dobra wszystkich bla bla bla - przygladnijmy sie jak to zrobiono z Accor Hotels nowe zmiany w zasadzie wywrocily do gory nogami stary program jakies ala mile statusowe i bonusowe trudno utrzymac wysoki status to juz nie dewaluacja nagrod ale calkowita zmiana programu.

Do tego dojdzie migracja hoteli z nowo utworzonego programu do innych sieci, LeMeridien w Budapeszcie odplyna rok temu do Ritz Carlton (co ciekawe co Marriott zrobi z RC w nowym programie ktory juz teraz jest a jednoczesnie nie jest w programie Marriotta), dwa hotele SPG w australii przechodza do konca roku do Hyatt.
Co w Warszawie zdolowanej cenowo bedzie 5 hoteli dzialajacych w ramach jednego programu ?? Przypominac to bedzie sytuacje obecna SPG w Kuala Lumpur gdzie nowy STR nie przebije sie z swoimi kosmicznymi cenami majac w konkurencji 5 innych SPG z cenami 1/3 nowego STR, a jak Marriott dojdzie z swoimi 4 hotelami to sie chyba tam pozabijaja obnizajac koszty utrzymania hoteli co juz sie daje odczuc jakoscia obslugi personelu.

@Tulio: z tymi punktami bardzo ostroznie potrzebujesz kupuj ale nie magazynuj. Jest chyba tez promo wymiany na Aviosy +35% wiec dodajac obnizke 30% na zakup punktow i dodatkowe 5k pkt za wymiane wiekszej ilosci na mile moze dac jakis fajny bilet. Ale napewno nie na magazynowanie bo za bardzo wciskaja obecnie punkty ludziom w roznych promocjach, w regulaminie jest ze w kazdej chwili bez ostrzezenia punkty moga stracic wartosc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 21 Cze 2016 09:17 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2746
złoty
Ja zwykle nie kupuję, ale jak jest dobre promo to warto newsy wrzucać, bo dla części forumowiczów może być przydatne i opłacalne.
O promocji wymiany na Aviosy też wczoraj pisałem w wątku o Avios, ale że był to post pod moim wcześniejszym postem, to informacja jest nieco "zakamuflowana".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 21 Cze 2016 10:24 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
@Gadu-777
Pierwszy raz widzę jak ktoś marudzi ze względu na możliwa wojnę cenowa i spadek juz i tak całkiem przyzwoitych cen w Warszawie...
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 21 Cze 2016 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
Tulio napisał(a):
Za 20K płacimy 490 USD zamiast 700 USD.


Sorki, ale nadal nie widzę gdzie tu jest jakiś deal... przy 200 usd za 10k można zacząć się zastanawiać nad zakupem, jeśli byłoby to możliwe bez zbędnych kombinacji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 21 Cze 2016 12:13 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@gruby_inversia : wojna cenowa zazwyczaj oznacza spadek jakosci produktu oferowanego, a moj post dotyczy mozliwosci ze w w Warszawie wlasciciele budynkow hotelowych moga nie chciec uczestniczyc w tym i zamiast 3-4 hoteli w danym programie to pozostana tylko np. dwa. Jesli masz wiekszy wybor w danym miescie od taniego Elements/Aloft do drogiego St.Regis/W zawsze znajdziesz cos dostepnego dla swojej kieszeni a jak masz tylko droga opcje to albo Cie stac na ten hotel albo wybierasz inny spoza programu.

@bobo77 : chyba jakiegos babola strzeliles to nie forum Hiltonowskie z jego dziesiatkami tysiecy nic nie wartych punktow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 21 Cze 2016 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
@Gadu-777, spoko, wiem co piszę... ale, jeśli wyceniasz 10k HH na 200usd i chciałbyś zaopiekować się sporą ich ilością, to zapraszam na pw :D

poczytaj trochę w necie, to może znajdziesz co gdzie i dlaczego jest tak wyceniane... i nie tylko wyceniane ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 21 Cze 2016 13:24 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2746
złoty
Jednym promo podpasuje, innym nie.
Nie ma sensu wdawanie się w spory i zagęszczanie atmosfery ;)
Ja swoje ostatnie 20k zdobyłem zdecydowanie taniej niż 490 USD, stąd dla mnie osobiście nie jest to jakiś wielki deal.
Z drugiej strony dla tych, co w miarę regularnie kupują różne punkty, to dobra okazja.
Są przecież osoby, które specjalnie nabijają lub kupują pkt. w SPG, żeby je transferować dalej, najczęściej wymieniając na Aviosy.
A teraz można połączyć promo SPG (30% taniej) z promo odnośnie transferowania Avios (35% bonus).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 21 Cze 2016 14:19 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
bobo77: chyba nie wiesz co piszesz, mozesz jakos udowodnic swoje zdanie ?
Dwa nie umiesz czytac co napisalem, ja nawet 50USD nie dalbym za 20k od Hiltona.

Deal jest dobry na juz masz mozliwosc kupienia obecnie 30k a nie 25k, masz obnizke 30% od ceny standardowej co przy 20k zakupionych punktow wycenia je na 2.5c co jest dobra wartoscia biorac pod uwage ZAKUP punktow w programie SPG. Problemem jest to ze pod koniec roku moze byc deal -40% na zakup punktow i zaraz pozniej punkty SPG bezwartosciowe. Dodatkowo laczac ja z obecna promocja BA +35% mozna chyba uzyskac tanie mile.

Kupuje 20k SPG transferuje 20k+5kbonus do lini lotniczych = 25k + 35% Avios bonus = 34k Avios za 500USD


PS. Tylko SPG i Shangri-La maja wymiane 1:1 w BA
https://www.britishairways.com/en-gb/executive-club/collecting-avios/hotels/convert-your-points
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 21 Cze 2016 16:49 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
z aviosami, jeśli komuś brakuje do czegoś, jest to dość dobra opcja biorąc pod uwagę oba aktualne bonusy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 21 Cze 2016 17:22 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Jesli ktos chcialby spedzic pare dni wrzesniowych w Chorwacji w nowym Sheraton Dubrovnik Riviera Hotel to jest dobra okazja np. pokoj za punkty kupione 3600 x 3 dni = 10800 x 2.45c = 265USD dla porownania najnizsza normalna cenia w tym okresie 215USD x 3 = 645USD. Hotel bardzo fajny, nowy oddany wrzesien 2015, ciekawy wystroj i projekt, duze spa, 200m centrum handlowe mozna kupic nasze buty CCC.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#177 PostWysłany: 21 Cze 2016 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
Gadu-777 napisał(a):
bobo77: chyba nie wiesz co piszesz, mozesz jakos udowodnic swoje zdanie ?
Dwa nie umiesz czytac co napisalem, ja nawet 50USD nie dalbym za 20k od Hiltona.


za 50usd / 20k HH to z przyjemnością kupię, np. powyżej 100k
co do spg to dobrze wiem o czym piszę ...wysłałam ci pw, bo to nie jest temat na otwartym ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 27 Cze 2016 15:29 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Poniewaz bobo77 nie ma ochoty odpowiedziec tutaj (prosilem go o jakas odpowiedz w PW) na temat jego dealu o ktorym tak wyraznie pisal, po szesciu dniach jego milczenia wyraze swoje zdanie.
Nie jestem w stanie sprawdzic jego dealu bo jest lekko mowiac problematyczny i jesli chodzi o sama zasade to wierze ze to co mi napisal 'dwoma slowami' na PW jest mozliwe ale nie wierze w uzyskiwana wartosc za 1pkt. SPG - czyli standardowo SPG liczy sobie przy sprzedazy 0.035USD/pkt w obecnej promocji mamy 0.025USD/pkt a wg. bobo77 jego deal daje podobno 0.020USD/pkt.

Dla mnie nawet jesli to byla by prawda to nie pchalbym sie majac dluga historie w SPG w takie deale.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 21 Lip 2016 13:31 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2746
złoty
W najnowszej edycji hot escapes http://www.spghotescapes.com/pl są 2 hotele w PL, Sheraton w Warszawie i Sheraton Grand w Krakowie.
Co prawda dla Krakowa tylko jedna data w tej reklamowanej stawce 79 USD (21/22.08), ale może komuś się info przyda (dla standardowego pokoju wychodzi 339,62 PLN z podatkami).
Warszawa tańsza, 52 USD, ale tak niskie ceny (52-53 USD) tylko w 3 niedziele w terminie objętym promo (224,08 PLN z podatkami).

-- 23 Sie 2016 08:09 --

Przy okazji info o nowym promo od 12.09 (do 18.12) zwanym More For You:
"- Double Starpoints on weekday stays
- Triple Starpoints on stays that include a Friday or Saturday (Thursday or Friday in the Middle East)."
dla pobytów co najmniej dwudniowych, info, że do czasu startu tej promocji, można próbować szczęścia w zabawie na
https://www.spgpromos.com/moreforyou/comingsoon/
gdzie do zdobycia są nagrody 1k pkt., 5k pkt., 10k pkt. i darmowa noc (plus każda próba daje szansę w losowaniu nagrody głównej: 5dniowego pobytu i 50k pkt.).
Możliwa jedna próba dziennie.
Strona często nie działa. Ludzie piszą, że wygrywają, wiec trzeba próbować, bo to łatwe punkty.
Rejestracja do promocji More For You możliwa od 12.09 I wtedy będą podane szczegółowe warunki wraz z listą uczestniczących hoteli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 11 Paź 2016 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
Połączenie Marriotta i SPG daje możliwość przekazania punktów SPG komukolwiek :shock:
http://millionmilesecrets.com/2016/10/1 ... to-anyone/

Kosztuje to 10 USD (Gold i Platinum w Marriott nie płacą :) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 205 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group