Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Lut 2014 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 102
Loty: 29
Kilometry: 29 013
niebieski
Cześć, wybieram się w kwietniu na 17 dni do Stanów (JFK) i mam kilka pytań.

Co waszym zdaniem lepiej zwiedzić? Boston czy Filadelfię

Przejazdy między miastami mam zamiar rezerwować z nowej puli Mega Busa i wstępnie planuję taką trasę:
NY - Filadelfia? - Waszyngton - Buffalo - Cleveland - Chicago

jak ona wypada waszym zdaniem? nie mam jeszcze ustalonej trasy powrotnej

Ile dni proponujecie być w danym mieście? Póki co myślę:
- NY 3 pierwsze dni + ostatni
- Chicago 2dni
- Waszyngton 2dni
- Filadelfia/Boston 1 dzień
- Bufallo 1 lub 2 dni
- Cleveland 1 dzień
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
#2 PostWysłany: 07 Lut 2014 09:38 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 58
Według mnie zdecydowanie Boston - piekne miasto, a i Cambridge (z MIT) koniecznie, ma swój klimat.
A Filadelfia - hm... nudnawa. Wielkie wydarzenia się tak działy, ale miasto jakoś mnie nie zachwyciło.

Jeździałam Mega Busem - w porządku, tylko musisz wiedzieć, że to najtanszy środek transportu w USA, więc większość ciemnoskórych amerykanów i nie tylko. Zdarzyło się, że jednymi ludzmi z białą skórą byliśmy my. I czasami towarzystwo mocno dziwne;). Ale to też "uroki" usa.
Pokonywałam trasę Chicago-Cleveland-Buffalo - ciężko, długo, ale da się przeżyć. Zbieraj na postojach różne kupony ze zniżkami (zawsze są całe ściany z ulotkami informacyjnymi i kuponów) - przydają się. A Buffalo - najbrzydsze miasto jakie widziałam, syf, brud, na dworcu podejrzane typy, miasto w rozsypce w dodatku padało i było zimno. Ale to moja opnia.

NYC 3 dni - zalezy co chcesz zobaczyć. Jak chcesz zwiedzać muzea to trochę mało. Jak tylko centrum i główne miejsca to wystarczy.
Chicago 2 dni - dla mnie ok, piękne miasto. Ja mogłabym tak być dłużej, choć atrakcji aż tak dużo nie ma, ale położenie super i architektura warta zobaczenia.
Waszyngton 2 dni - zrobiłam go w jeden dzień, ale głowne miejsca, bez wchodzenia do muzeów (jedynie biblioteka w środku). Tu rada - w centrum politycznym/urzędowym nie ma praktycznie sklepów (nie spotkałam żadnego małego sklepiku), markety na obrzeżach, zatem zaopatrz się w jedzonko wczesniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Lut 2014 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 102
Loty: 29
Kilometry: 29 013
niebieski
Dzięki za odpowiedź, do Buffalo mam zamiar się wybrać tylko dlatego, że blisko jest z niego do Niagara Falls. Co do MegaBusa to bilety na każdej trasie zaczynają się od tej samej kwoty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Lut 2014 14:51 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 58
Niestety nie wiem jak jest z cenami biletów na MegaBus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Lut 2014 20:06 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
ja osobiście bym (z perspektywy czasu) odpuścił i Filadelfię i Cleveland, a Washington i Bufallo max po 1 dniu (B tylko dla Niagary)

A tak poza konkursem: masz zamiar zrobić sobie jakieś przerwy żeby mieć się gdzie "ogarnąć"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Lut 2014 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 102
Loty: 29
Kilometry: 29 013
niebieski
Cleveland musze zaliczyć z tego względu, ze MB nie jedzie prosto z Buffalp do Chicago.

A jak byście wracali z Chicago? Droga przez Atlantę to moze być trochę hardcore, a taki sam powrót trochę nudnawy.

Jeżeli chodzi o lżejsze dni to właśne w Cleveland i ostatni dzień przed wylotem w NY



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Lut 2014 22:22 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
jeśli wolisz busem to ok, ale za 130usd możesz w 2 godziny dostać się tam deltą
czasem warto trochę więcej zapłacić i mieć więcej czasu na miejscu, ale to Twój wybór
z Chicago do NYC za mniej niż 100usd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Lut 2014 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 102
Loty: 29
Kilometry: 29 013
niebieski
Jaki przewoźnik oferuje przeloty <100usd na tej trasie?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Lut 2014 22:30 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
spirit, poranne loty na LGA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Lut 2014 09:48 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 58
Posłuchaj dobrej rady i szukaj lotów wewnętrznych - faktycznie czasami warto nieco zapłacić i samolotem się przemieścić. My akurat musieliśmy jechać MegaBusem, bo nic nam nie pasowało z lotów. W Cleveland była przesiadka, ale krótka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Lut 2014 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 102
Loty: 29
Kilometry: 29 013
niebieski
Minusem w przypadku lotów SPIRIT będzie mały bagaż podręczny. Mam zamiar zrobić trochę zakupów (głównie ciuchy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Lut 2014 15:00 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
to może z pośredniej destynacji wyślij sobie do domu paczkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Lut 2014 17:32 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 66
Boston lepszy od Filadelfii,
niedaleko Cleveland masz Amish Country - czyli miejscowości zamieszkane przez Amiszów (np. Berlin), możesz pożyczyć auto i przejechać się tam, w samym Cleveland jest niewiele do zobaczenia (nowe muzeum).
Z wymienionych przez Ciebie miejsc NYC jest zdecydowanie najciekawszy i ma najwięcej do zaoferowania (zerknij na bloga w mojej stopce, na blogu jest m.in. opis darmowych atrakcji w NYC, w kategorii USA).

miłej zabawy:)
_________________
http://travelike.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Mar 2014 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2014
Posty: 3
Hej hej. Mam przyjaciela w Chicago i zastanawiałem się nad jakimiś dobrymi ofertami wylotów. Możesz podzielić się info. za ile udało Ci się zdobyć bilety? W końcu tanie loty do USA raczej nie są i szukam czegoś sprawdzonego i poleconego...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Mar 2014 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 102
Loty: 29
Kilometry: 29 013
niebieski
Za przelot BCN - JFK - BCN zapłaciłem 630zl. Po kraju będę się poruszać MegaBusem.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group