Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Kwi 2016 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Kultowe lotnisko ukraińskiego Przykarpacia, zasadniczo wygląda jak prowincjonalny dworzec kolejowy we wschodniej Polsce. Z tego co zauważyłem są dwa loty dziennie - poranny lot do Kijowa-Boryspola PS oraz południowy lot do Stambułu TK. Według strony lotniska co prawda jest wiele połączeń Dniproavii, krajówek i zagranicznych, ale informacja ta nie znajduje potwierdzenia na stronie Dniproavii - ani w rozkładzie, ani w szukajce połączeń.
Na odprawie pracuje siwa babuszka, która również pełni rolę megafonu przed boardingiem. Do kontroli bezpieczeństwa przechodzi się przez drzwi - niby nic nadzwyczajnego, ale te drzwi są zamknięte sobie normalnie otworzyć klamką i tuż za nimi wpada się na skaner (widoczne na zdjęciu na lewo od stanowiska TK). A nad wszystkim wisi kultowy żyrandol. Ogólnie jest to od teraz moje ulubione lotnisko ever - bije na głowę wszystkie wypasione Stambuły inne Madryty.
Przy hotelu - około 1 minutę pieszo - znajduje się hotel Bandersztadt, bardzo tani, który jednak jak się można domyślić, jest mini-muzeum poświęconym Stefanowi Banderze. Dlatego nie planowałem w nim noclegu i poszukałem sobie czegoś w centrum.
Przepraszam za jakość zdjęć, ale moja komórka w nocy nie sprawdza się najlepiej.

Załączniki:
rsz_img_20160411_054754296.jpg
rsz_img_20160411_054754296.jpg [ 134.55 KiB | Obejrzany 8376 razy ]
rsz_img_20160411_054737250.jpg
rsz_img_20160411_054737250.jpg [ 112.83 KiB | Obejrzany 8376 razy ]
rsz_img_20160411_054004274.jpg
rsz_img_20160411_054004274.jpg [ 111.74 KiB | Obejrzany 8376 razy ]
rsz_img_20160411_053802466.jpg
rsz_img_20160411_053802466.jpg [ 89.08 KiB | Obejrzany 8376 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#2 PostWysłany: 12 Kwi 2016 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Przypomina mi się stara wersja LWO.
Tam jeszcze była salka, do której po przylocie przez metalowe drzwi bezpośrednio z zewnątrz z wózków wrzucali na podłogę stertę bagaży pomiędzy, którymi się potem chodziło, wybierało swoje i podchodziło do biureczka celniczki...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Kwi 2016 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Po wylądowaniu taksówkarze wołają po 100 hrywien. Może nie jest to jakiś majątek, ale po co przepłacać. Wystarczy przejść do głównej ulicy około 300 metrów i stamtąd złapać marszrutkę do centrum - jeżdżą linie 21, 24, 41 i 47. Koszt przejazdu to 4 hrywny. Marszurutki z tego co zauważyłem jeżdżą przynajmniej do 22:30.
W centrum linia 21 zatrzymuje się na przystanku przy ulicy Czornowola (na mapie A), a 24, 41 i 47 na Konowalcia (na mapie B).
W drodze na lotnisko z przystanku A kursuje marszrutka 41, a z przystanku B - 21, 24 i 47.
Ogólnie jak w całej Ukrainie polecam korzystanie z świetnego planera: http://www.eway.in.ua/en/cities/frankivsk, gdzie można nawet sprawdzić na żywo położenie konkretnych marszutek.
Z powrotem na lotnisko w przypadku lotu o 7 rano do Kijowa jest taki problem, że przed 6 chyba marszrutki nie jeżdżą. Zostaje taksówka, która przy zamówieniu przez hotel, okazała się kosztować 35 hrywien.

Załączniki:
IFO2.png
IFO2.png [ 65.46 KiB | Obejrzany 7864 razy ]
IFO1.png
IFO1.png [ 45.97 KiB | Obejrzany 7864 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 27 Maj 2016 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3076
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
przylot z GDN o 2:00, wylot do KBP o 7:00
przesiedzę te 5h w środku, czy mam sobie stać pod drzwiami na zewnątrz, bo zamykają na noc ?
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Maj 2016 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
@marcino123
Z tego co wiem zamykają na kilka godzin w nocy. My dotarliśmy ok. 4 rano i lotnisko już było otwarte.
Mały tip. Na górze jest opuszczony bar, gdzie można się przespać w nienajgorszych warunkach (jeżeli macie śpiwór albo cokolwiek innego, żeby położyć na zasyfionych kanapach).
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 01 Sie 2016 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Czy to lotnisko ma tranzyt? Będę wracał z KBP na jednym bilecie, mam karty pokładowe w telefonie i w sumie nie nadaję żadnego bagażu rejestrowanego. Czy trzeba będzie ponownie przechodzić kontrolę bezpieczeństwa? Chciałem kupić jakiś trunek w Duty Free w Kijowie. Napisałem do nich maila, ale na razie brak odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Sie 2016 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Czy ktoś już leciał GDN-IFO-KBP. Lecę jutro i nie wiem, czego spodziewać się w trakcie tych 5 h nocnej przesiadki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Sie 2016 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ciężko powiedzieć o tranzycie, bo wcześniej latał tam 1-2 samoloty na dzień. Ale raczej wszyscy szli do hali odbioru bagażu.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Sie 2016 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
KyokoMai napisał(a):
Napisałem do nich maila, ale na razie brak odpowiedzi.


Nie licz na odpowiedź, to inna mentalność.
Oni myślą że są tam panami świata.
Jak żona dzwoniła w maju, to babka w informacji była bardzo nieprzyjemna.
Czy Ci ludzie nie rozumieją, że dzięki temu że ktoś lata i dowiaduje się - mają prace?! Wiele się tam jeszcze zmienić musi.

W maju żonie powiedziano że lotnisko jest zamykane na noc a jak będą loty z GDN to trzeba się dowiadywać.
@Charles Ty chyba już leciałeś.
Jak to tam wygląda na lotnisku obecnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Sie 2016 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
KyokoMai napisał(a):
Czy to lotnisko ma tranzyt? Będę wracał z KBP na jednym bilecie, mam karty pokładowe w telefonie i w sumie nie nadaję żadnego bagażu rejestrowanego. Czy trzeba będzie ponownie przechodzić kontrolę bezpieczeństwa? Chciałem kupić jakiś trunek w Duty Free w Kijowie. Napisałem do nich maila, ale na razie brak odpowiedzi.

Nie trap się.
Na 1 i 3 zdjęciu @krasnal `a po lewej widoczne są wszystkie! ;) stanowiska odpraw, a za drzwiami widocznymi za łysym gościem w dresie jest security (rentgen, zdaje się 1 szt), 10 m dalej są przeszklone drzwi przez które wchodzisz do autobusu i wio do літакa ;)
To naprawdę małe lotnisko, w dodatku nie przypominające klasycznego terminala, ani z zewnątrz, ani wewnątrz.
Perełka taka.
Podziwiajmy póki czas, bo przy takim rozwoju siatki lotów, to zaczną budować halę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 07 Sie 2016 19:05 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8909
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Za taksówkę z hotelu w centrum zapłaciłem 40 UAH (wg licznika było 31).

Po 20 minutach od wyjazdu z hotelu byłem po odprawie i kontroli bezpieczeństwa :shock:

Na lotnisku działa WiFi i można nalać sobie wody z pojemnika. I to tyle atrakcji. Chociaż nie, fajne mają samochody do wożenia bagaży :)

Załącznik:
20160806_064026.jpg
20160806_064026.jpg [ 64.61 KiB | Obejrzany 7262 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 07 Sie 2016 21:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Ja za nocny kurs z ifo do dworca kolejowego dałem 60 uah, ale nie umiem się targować :(

Druga sprawa o 2 rano mało co jeździ

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 08 Sie 2016 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Sudoku napisał(a):
Za taksówkę z hotelu w centrum zapłaciłem 40 UAH (wg licznika było 31).


9 UAH tipa zostawiłeś czy po prostu mimo 31 na liczniku skasowali Cie 40?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Sie 2016 19:13 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8909
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Nie, no zawsze staram się dawać napiwki, kiedy jestem zadowolony z usługi. Chociaż w tym przypadku jako zadowolenie rozumiem błyskawiczne i w całości dotarcie na lotnisko po szaleńczej jeździe rozklekotaną Ładą i zastanawianiem się przed każdym skrzyżowaniem, czy na pewno wyhamujemy, bo ten gość przed nami stoi.

Jak przyjechaliśmy na miejsce, taksówkarz powiedział, że przejażdżka kosztowała 31, więc dałem mu 40.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
JarekGdynia uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 08 Sie 2016 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Czy ktoś już leciał na 1 bilecie z KBP do GDN przez IFO? Jak jest z przesiadką (bo to że to ten sam samolot to wiem)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Sie 2016 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
@Sudoku
To luzik, już się bałem że sobie wymyślił cene mimo taksometru (czasem starają się nie włączyć)
Jak dałeś napiwek to spoko, ja też zawsze się staram tam kilka hrywien zostawić tym bardziej, że u nas to w tej cenie miałbym 2 bilety komunikacji miejskiej :D
31 UAH z lotniska na dworzec to naprawdę super cena.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 09 Sie 2016 15:58 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 353
niebieski
Lądowanie o 2 w nocy, na lotnisku jest bankomat (schowany, w przygaszonej strefie lotniska), my żeśmy mieli nocleg w Motelu Formula (burdelu) za 26 zł za pokój, 20 minut spacerem z lotniska, po wyjścia do przodu 200 metrów i w prawo z 1.5 km, w nocy cicho i bezpiecznie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Sie 2016 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
joael napisał(a):
Czy ktoś już leciał na 1 bilecie z KBP do GDN przez IFO? Jak jest z przesiadką (bo to że to ten sam samolot to wiem)

Sam pytałem już jakiś czas temu o to samo. Nikt nie odpowiedział. Sprawdziłem na własnej skórze. Doświadczenie warte opisania i skomentowania.
Po przylocie z GDN i odprawie granicznej trzeba tak jak wszyscy inni odebrać swój bagaż i wyjść z nim do dostępnej dla wszystkich części lotniska. Nie da się nadać w GDN bagażu do KBP (Pani w GDN stwierdziła, że mają niespójne systemy) :-)
Po przejściu granicy, odebraniu bagażu i wyjściu do ogólnodostępnej części można tam zostać do czasu kiedy zaczyna się odprawa na lot do KBP. Lotnisko nie jest zamykane na noc. Można przekimać w środku na ławkach (niestety dzielonych podłokietnikami). W ciepłą noc można przekimać na ławce przed lotniskiem - nikt się nie czepia - trzeba tylko uważać - rano ławki są całe w rosie, a że są stare i zmurszałe bardzo brudzą spodnie. Można też po burżujsku na te 5 godzin wynająć pokój w hotelu 30 m od lotniska - hotel BENDERSTADT - dostępny na bookingu za kilkadziesiąt zł za dwójkę. Tyle tylko, że chyba nie bardzo warto.
Rano trzeba przejść jeszcze jedną odprawę, która jest też pewnego rodzaju przeżyciem. Panie, które sprawiają wrażenie, że wczoraj pracowały jeszcze w mięsnym jednym palcem na zwykłym laptopie dokonują odprawy na lot. Same przy tym, żeby nie marznąć chyba w nogi od posadzki, stoją na kawałkach płyty pilśniowej wyłożonych kartonem. Problemem jest niekiedy to, że jak twierdzą owe Panie, GDN nie zamyka biletów (?????) z lotu GDN-IFO. Trzeba wtedy pójść do kasy Ukrainian Airlines i tam kolejna Pani zamyka bilet (sam nie wiem, co to oznacza - Panie właśnie tak się wyrażały - закрыть билет). Nie zawsze po pierwszej wizycie w kasie się to udaje, ja byłem w kasie 2 razy. Dopiero za po 2 razie się udało.
Gdy już Panie uporają się z odprawą i opieczętują nasz bagaż bierzemy ów bagaż i z nim przechodzimy przez widoczne na foto wyżej drzwi. Tam bagaż jest prześwietlany i odbierany przez jednego z pracujących tam Panów. My z bagażem podręcznym możemy spocząć w poczekalni, w której oprócz kibelka, krzeseł i baniaka z wodą nie ma NIC! Gdy nadchodzi czas zaczyna się посадка на рейс. Pani w gustownym dresie stojąc w drzwiach odrywa część karty pokładowej i wpuszcza do autobusu. Ot i cała przygoda. Wszystko bardzo sowieckie i po sowiecku. Ale wszystko też bardzo miło i z uśmiechem.
W powrotnej drodze można nadać bagaż w KBP już do GDN oraz odebrać już dwie karty pokładowe w KBP. Po przylocie do IFO (nie odbierając bagażu wychodzi się do części ogólnodostępnej) i jeszcze raz przechodzi odprawę (można w tym czasie wyjść nawet na chwilę przed lotnisko i zapalić). Potem już tak jak za pierwszym razem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 10 Sie 2016 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
Cytuj:
...Można też po burżujsku na te 5 godzin wynająć pokój w hotelu 30 m od lotniska - hotel BENDERSTADT - dostępny na bookingu za kilkadziesiąt zł za dwójkę. Tyle tylko, że chyba nie bardzo warto...

Hotel nazywa się Banderstadt. Ja proponuję trzymać się zasad i w takich miejscach nie nocować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 10 Sie 2016 19:39 

wtak napisał(a):
Hotel nazywa się Banderstadt. Ja proponuję trzymać się zasad i w takich miejscach nie nocować.

Nic dodać nic ująć może jedynie poza tym, że korzystanie z takich przybytków jak wspomniany, czy też jak pewna jadłodajnia we Lwowie jest triumfem samolubstwa nad człowieczeństwem.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group