Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 03 Kwi 2019 09:24 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Chupacabra napisał(a):
Mam dwa bilety do IST i taki email jak wyżej dostałem z tickets.no. Drugi bilet mam wystawiony przez Opodo i u nich cisza.
Ponieważ dziś byłem na lotnisku we Wrocławiu, pozwoliłem sobie podejść do kasy LOT'u i zapytać się czy mają już jakieś wytyczne co dalej z biletami po 07. kwietnia. Kasjerka i kasjer powiedzieli, że z tego co im wiadomo, LOT prowadzi jeszcze negocjacje z zarządcą lotniska w sprawie zmian i możliwości odszkodowań. Na chwilę obecną nie ma jeszcze odgórnych wytycznych.


dzień dobry.
Napisałam wczoraj do Aegean maila z zapytaniem czy mój lot się odbędzie i gdzie wyląduje...czekam na odpowiedź. I mam do Was tutaj zgromadzonych pytanie :) ...czy oni w ogóle mi odpiszą? :lol: Lecę już w niedzielę, jeszcze się nie odprawiałam, ciekawam czy przy odprawie coś sie pojawi innego, bo na potwierdzeniu rezerwacji mam lotnisko Ataturk
Pozdrawiam słonecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#62 PostWysłany: 03 Kwi 2019 09:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Odpiszą do 24h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 03 Kwi 2019 10:27 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
W Stambule zaczynają się jutro targi z mojej branży, więc sporo osób z mojego otoczenia przylatuje przed zmianą a odlatuje ze Stambułu po zmianie.
Emirates: przysłali maila o podmiance lotnisk
Aeroflot: przysłali maila o podmiance lotnisk plus podczas check-inu na lot PVG-SVO-IST przypomnieli ustnie
LOT: nie przysłali niczego, na infolinii zaprzeczyli jakimkolwiek zmianom :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 03 Kwi 2019 11:52 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
LOT, pomimo, że żadnego maila nie wysłali to na infolinii już potwierdzili, że lotnisko jest zmienione, ale że zmian w godzinach lotu nie będzie.
Na zapytanie czy jakiekolwiek zmiany w lotach przysługują po zmianie lotniska powiedzieli, że nie bo to z winy zarządcy lotnisk a nie LOT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 04 Kwi 2019 12:17 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Zeus napisał(a):
Odpiszą do 24h


dzień dobry.
Niestety, nie odpisali...zastanawiam sie czy zadzwonić...I mam w związku z tym pytanie :) czy dzwonienie na infolinie Aegean (chyba grecki numer...?) będzie jakoś bardzo kosztowne, jak np. do Wizzaira, standardowe stawki jak przy połączeniach zagranicznych
Pozdrawiam słonecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 05 Kwi 2019 14:55 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Dzień dobry.
Z Aegean nie dostałam żadnej odpowiedzi,odprawiłam sie,godziny wylotu sie zgadzają,natomiast lotnisko docelowe mam napisane Ataturk ...Myślicie że wyląduje jeszcze na starym lotnisku?
Pozdrawiam słonecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 05 Kwi 2019 15:46 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Myslimy ze: (ze strony lotniska Atatürk): ! The transfer of operations to the new Istanbul Airport will begin on April 5th 3 AM and Ataturk Airport will be closed to commercial flights by April 6th 2 AM. We kindly request all passengers to contact their airlines regarding their flights on those dates. Due to temporary technical difficulties, only flight information is available at the moment. Sorry for the inconvenience and thanks for your understanding.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 07 Kwi 2019 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Wygląda, że operacja przeniesienia ruchu na nowe lotnisko przebiegła zgodnie z planem. Od wczoraj zamienione są też kody lotnisk - nowe ma już kod IST a stare kod ISL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 08 Kwi 2019 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Czy ktoś z Was miał już okazję lecieć na nowe IST i mógłby podzielić się wrażeniami?

niby wszystko zgodnie z planem, ale chyba jednak nie do końca?

wszedłem sekundę temu z ciekawości na FR24 i to co się tam dzieje nie wygląda jakby było pod kontrolą. Poniżej zrzut 4 przykładowych przelotów live z dzisiaj z 12:40

Załączniki:
IST.png
IST.png [ 606.67 KiB | Obejrzany 1629 razy ]
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 08 Kwi 2019 13:06 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Tak sobie właśnie myślałem, że to niemożliwe, żeby wszystko się udało za pierwszym podejściem :)))

Edit: chociaż, jak tak na razie patrzę, to wygląda że jednak lądują na nowym, tylko podchodzą jakby tylko od południa, a startują zawsze w kierunku północnym. Mają czynny tylko jeden pas?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 10 Kwi 2019 18:37 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Dobry wieczór.
Właśnie jestem w Stambule. Dojazd z nowego lotniska bez problemu liniami Havaist. Kursują bezposrednio do Sultanahmet.Jutro mam wylot o 10.30 i jest problem z dostaniem sie na lotnisko bo z Sultanahmed odjeżdżają autobusy dopiero o 8.10....tak powiedzieli nam pan z obsługi autobusów.Powieieli tez że wcześniejsze autobusy odjeżdżają tylko z Eminonu. W informacji turystycznej pani powiedziała że to niemozliwe, bo w rozkładzie który spr. przy mnie odjeżdżają z Sultanahmed. No i teraz nie wiem co zrobic. Bo na stacji/przystanku Eminomu nie żadnej informacji. Mam doładowaną karte Istambulkard i wolałabym nią zapłacić za przejazd, ale nie wiem gdzie mam wsiąść w autobus. Słabo to wszystko widze..Może ktoś próbował wydostać sie z Sultanahmed ok. godz. 6.00 rano..?
Pozdrawiam słonecznie
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 10 Kwi 2019 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
@Arcon start i lądowanie zależy od kierunku wiatru, jak wieje z północy to startuje i ląduje się pod wiatr, czyli podchodzi z południa, a startuje w kierunku północnym, na razie są 3 pasy, docelowo ma być 6.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 10 Kwi 2019 23:42 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
@justysia75 Na stronie HavaIst wg rozkładu autobusy z Sultanahmet na lotnisko kursują przez całą dobę, odjazdy co pół godziny :10 i :40.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 11 Kwi 2019 08:54 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Dla mnie też to jest oczywiste,że to co ma stronie to powinno być w rzeczywistości...ale...Sultanahmet jest w rozkładzie ale pomiędzy 20.00 a 8.00 z tego miejsca nie odjeżdżają, tylko z Eminönu.Może sie to zmieni,ale dziś, by nie ryzykować wzięłam taxi za 25€ z hotelu i jestem już na lotnisku, które jest ogromne, ale też i bardzo intuicyjne.
Jeśli ktoś chce odjechać rano na lotnisko, przed 8.00 lub po 20.00 z przystanku Sultanahmet to lepiej niech sie nie sugeruje rozkładem z netu, tylko podejdzie i zapyta panów którzy są z obsługi linii autobusowej Havaist,którzy nawet po angielsku mówią. Jak taksówką przejeżdżaliśmy po 6.30 koło przystanku Eminonu( którego nie ma zresztą na rozkładzie w necie) to stały trzy te autobusy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 11 Kwi 2019 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
@justysia75 kartę Istambulkard kupowałaś na lotnisku czy może gdzieś w okolicach przystanku autobusowego ?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 11 Kwi 2019 16:07 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Cześć,

macie pomysł jak należy interpretować takie zapisy w TK (chodzi o dostęp do lounge):

Who can benefit from Turkish Airlines Lounge Miles&Smiles?
All passengers flying in Business Class
Turkish Airlines Economy Class passengers, Miles&Smiles Elite, Elite Plus members with extra allowance of 1 guest or family member (partner or child)
Turkish Economy Class passengers, Star Alliance Gold members with extra allowance of 1 guest
Turkish Airlines passengers, Turkish Airlines Corporate Club members and 1 guest
Star Alliance member airlines’ Economy Class passengers, Miles&Smiles Elite, Elite Plus members with extra allowance of 1 guest
Star Alliance member airlines’ Economy Class passengers, Star Alliance Gold members with extra allowance of 1 guest
can benefit from our lounge.

Czy to oznacza, że każdy pasażer ECO TK ma dostęp do lounge czy to to tylko moja wyobraźnia? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 11 Kwi 2019 16:51 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
mmaratonczyk napisał(a):
@justysia75 kartę Istambulkard kupowałaś na lotnisku czy może gdzieś w okolicach przystanku autobusowego ?

Kupowaliśmy na lotnisku,po zajechaniu w dół przy przystanku...czyli i na lotnisku i na przystanku ;) . Zasadniczo w każdym żółtym automacie,gdzie możesz też doładować karte to możesz też ją kupić . Automat nie wydaje reszty. Nie płaciliśmy kartą,tylko do szczelinki daliśmy 50 litów i wypluło nam karę już doladowaną na 44 lity. 6 lirów to cena karty. Niestety, przez zamieszanie z autobusem przywieźliśmy karte doladowaną na 51 lirów .. :(
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 11 Kwi 2019 17:09 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
MeHow napisał(a):
Cześć,

macie pomysł jak należy interpretować takie zapisy w TK (chodzi o dostęp do lounge):

Who can benefit from Turkish Airlines Lounge Miles&Smiles?
All passengers flying in Business Class
Turkish Airlines Economy Class passengers, Miles&Smiles Elite, Elite Plus members with extra allowance of 1 guest or family member (partner or child)
Turkish Economy Class passengers, Star Alliance Gold members with extra allowance of 1 guest
Turkish Airlines passengers, Turkish Airlines Corporate Club members and 1 guest
Star Alliance member airlines’ Economy Class passengers, Miles&Smiles Elite, Elite Plus members with extra allowance of 1 guest
Star Alliance member airlines’ Economy Class passengers, Star Alliance Gold members with extra allowance of 1 guest
can benefit from our lounge.

Czy to oznacza, że każdy pasażer ECO TK ma dostęp do lounge czy to to tylko moja wyobraźnia? ;)


Kazdy, ktory leci ECO ale ma status Elite albo Elite Plus
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
MeHow uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 11 Kwi 2019 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
albo mieć golda w *A, jest wyraźnie napisane, wystarczy jak się nie ma pewności do tłumaczenia, tłumaczyć prawy przycisk myszki i tłumacz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 11 Kwi 2019 17:57 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Czy próbowaliście korzystać z Ubera na nowym lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group