Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Gru 2017 10:54 

Ktoś widział / wypłacał w Stambule euro lub dolary z jakiegoś bankomatu ?
Czy wszędzie tylko liry wypłacają ?
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 18 Gru 2017 11:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Wiem ze bankomaty Garanti mają opcję wypłacenia Euro/Dolary
https://www.garanti.com.tr/contact_us/b ... UID37af5f3

Mogę się dopytać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Gru 2017 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@jacakatowice wypłacałem zaraz za mostem Galata, w Karakoy.

Zerknij tu: https://goo.gl/maps/mG7yFZGFMPC2 - tam jak zejdziesz po schodkach w idąc w stronę promu Karakoy, są bankomaty. Nie pamiętam który, ale są chyba dwa - jeden z opcją wypłat w USD (i chyba w EUR też). Wypłacałem we wrześniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Gru 2017 11:20 

Jak masz chęć to dopytaj. Z góry dzięki.
Potrzebuję większą gotówkę na zakupy w Stambule, a wozić kasę w kieszeni , trochę słabo i ryzykowne. Jak wypłacę liry to skroją grubo na przewalutowaniach.
To pomyślałem [ sprytnie :mrgreen: ] że może gdzieś można bezpośrednio euro lub $ wypłacić kartą wielowalutową.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Gru 2017 11:27 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Tylko weź pod uwagę, że taki bankomat prawdopodobnie obciąży Twoją kartę w lirach! A przeliczy z lirów na EUR czy tam USD po jakimś swoim złodziejskim kursie. I zostaniesz zniszczony podwójnie :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Gru 2017 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
planujesz wyjazd/jestes na miejscu?
malo ambitne rozwiazanie na przyszlosc
aliorkantor mastercard w $
jedna wyplata w m-cu free
liry przeliczy naprawde po zacnym kursie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Gru 2017 11:42 

A to cwaniaki.

Chyba w banku [ PKO BP] muszę dopytać. Bo wg opisu karty wielowalutowej jaką posiadam , to ma niby pobierać bezpośrednio z konta walutowego [ o ile są tam środki, bo jak nie ma danej waluty na koncie, to pobiera w PLN i przewalutowuje] , dokładnie tą walutę jaką wypłacam.

@correos
Za miesiąc lecę, to jeszcze jest czas coś zamieszać w innym banku z kartami niż PKO BP. :D
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Gru 2017 11:45 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
-- 18 Gru 2017 11:44 --

Karta dolarowa T-Mobile ma wypłaty za darmo. (Można tam przelewać za darmo USD z Kantoru Alior.)
Jest też Revolut.

-- 18 Gru 2017 11:45 --

Anonymous napisał(a):
Chyba w banku [ PKO BP] muszę dopytać. Bo wg opisu karty wielowalutowej jaką posiadam , to ma niby pobierać bezpośrednio z konta walutowego [ o ile są tam środki, bo jak nie ma danej waluty na koncie, to pobiera w PLN i przewalutowuje] , dokładnie tą walutę jaką wypłacam.

Aha, no to czemu po prostu nie wypłacisz lirów z wielowalutowej?

Poza tym: nie tą walutę, jaką wypłacasz, tylko tą, w której karta jest obciążana. A bankomaty wypłacające USD zwykle obciążają karty w lokalnej walucie. To taki bardziej złodziejski kantor...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Gru 2017 11:49 

Jest wielowalutowa, ale nie do tego stopnia, żeby liry wypłacać bez przewalutowania :D

Tylko euro , $ i funty brytyjskie obejmuje. Dali mi ją ze 2 tygodnie temu i dlatego nie wiem do końca jak to działa. A znając banksterów to można nieźle padaczkę zaliczyć jak np wypłacę parę tysięcy $ w Stambule

O taką kartę chodzi.

https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/karty/karty-do-konta/karta-wielowalutowa/
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Gru 2017 12:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
W Polsce bankomaty wypłacające Euro działają tak, że mają po prostu bankonty w EUR, ale informują (i też tak robią) o obciążaniu karty w PLN po swoim kursie (wyświetlonym na ekranie zbójeckim). Ale ostatecznie banknot np 50 EUR dostaniesz, ale prawdopodobnie obciążą z 53 EUR :P

Domyślam się podobnie działają ww. bankomaty.
Też polecam kartę w TMUB lub Alior Kantor (bezpłatna przynajmniej 1 wypłata) ewentualnie Revoult (ale tam tylko do 800 PLN darmowych wypłat). Kurs USD-TRY jest po kursie Master Card, więc mniej więcej tyle, ile pokazuje Google :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Gru 2017 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@dj3500 nie, nie. @jacakatowice jeżeli to konto w USD, pobierze USD. Ja wypłacałem z USD i pobrało w USD. Koleżanka z Turkmenistanu też wypłacała ze swojego konta dolarowego i pobierało tyle, ile wypłacała. Niczego nie przewalutowywało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Gru 2017 18:12 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
A, to spoko. W Polsce działają tak jak napisałem.
Ale wciąż zalecałbym daleko idącą ostrożność... :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Gru 2017 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@dj3500 oczywiście, niech wypłaci 100USD i zerknie zaraz na konto jak obciążyło. Ja pobierałem z Revoluta, miałem USD i inne waluty. Z innych nic nie tknęło. Czyste USD.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 18 Gru 2017 18:30 

I tak mam zamiar zrobić. Wypłacę 100 euro albo $ i zaraz luknę na konto , co się tam zadziało. Dzięki Wam za wszelką pomoc. Zwłaszcza info , gdzie takowy bankomat wypłacający walutę się znajduje.

W banku mi powiedziała panienka, że jak wypłacam euro czy $ tą kartą , o której wspomniałem, to pobierze dokładnie tyle[ tylko ta waluta musi być na koncie]. Ale jak to z panienkami. :mrgreen: Dopóki się sam nie przekonam , to nie uwierzę.
Góra
 PM off
1955845624 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 18 Gru 2017 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@jacakatowice dopowiem jeszcze, że koleżanka przedtem zawsze wypłacała w Kadikoy. Tam jest cała masa bankomatów na ścianach, jak nie z jednej to z drugiej strony. Jakbyś był tam przed Karakoy, to zerknij. One są oznaczone "walutami" i wtedy będziesz miał pewność.

PS - ona wypłacała wiele razy, bo potrzebowała kilka tys USD, a miała limit 500USD dziennie. Za każdym razem w innym bankomacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Sie 2021 14:19 

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 27
Hej, potrzebuje wypłacić w Stambule ~2000 euro. W jakim bankomacie najlepiej to zrobić, by było bez prowizji i limitów wypłat? Mam kartę walutowa MasterCard Debit FX w pekao + konto w euro. Mam też revolut, a tam limit 200€.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group