Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 20 Sie 2016 17:38 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
maarcin1938 napisał(a):
A generalnie podrozował z Was ktoś ostatnio do tureckich kurortów na południu ?
Jak tam to wygląda


W środę wróciłam z Alanyi ,Antalyi,Side.
Tam jest spokój ,moi przyjaciele z Stambułu
spotkali się ze mną w Side.
Na razie nie zmienili zdania na moją wizytę u nich.
Czyli Stambuł i Ankara na NIE.
I w tych kurortach jest znów dużo Rosjan,
wręcz mają zniżki na hotele.

Uważam,że to indywidualna decyzja każdego wyjeżdżającego.
Muszę przyznać,że mieliśmy stracha kiedy 1 maja zamknięto metro
z strony europejskiej na azjatycką, a nas spotkał widok mnóstwa
policji,karetek i straży pożarnej wokół placu Taksim i IC.

Załączniki:
IMG_20160501_122434.jpg
IMG_20160501_122434.jpg [ 222.71 KiB | Obejrzany 2211 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
#162 PostWysłany: 11 Gru 2016 23:05 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Jak obecnie Stambuł, znowu były zamachy, a akurat parę dni temu myślałem, że się uspokoiło i zastanawiam się nad wycieczką w lutym?

Przy okazji, był ktoś na tym tourze po Stambule oferowanym przez Turkish Airlines? Warto z tego korzystać, bo w przyszłym roku wybieram się do Azji i być może wybiorę się tymi liniami i skorzystam właśnie z takiej opcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 01 Sty 2017 11:37 

Taka masakra w Stambule a tu cisza?

39 osób nie żyje, blisko 70 jest rannych po tym jak przebrany za Św. Mikołaja zaczął strzelać w nocnym klubie Reina w dzielnicy Ortakoy.
Mam nadzieję, że nikogo z forum tam nie było....

http://www.skynews.com.au/news/top-stor ... ttack.html
Góra
 PM off  
      
#164 PostWysłany: 01 Sty 2017 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
wlasciwie administracja powinna dodac "NIE" w tytule
Reina to swietny klub, wydaje tez rewelacyjne plyty
smutne to
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#165 PostWysłany: 01 Sty 2017 16:56 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
w Turcji panuje teraz chaos, policjant strzela w plecy do ambasadora, prezydenta nie widac, bo boi sie zamachu, zamykaja ludzi za wypisywanie komentarzy w internecie, media calkowicie kontrolowane przez wladze... dopoki sytuacja sie nie wyjasni, to nie ma co sie pchac , w chaosie mozna oberwac przypadkiem, a nie wiadomo czy nie bedzie jeszcze gorzej.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
kleyo uważa post za pomocny.
 
      
#166 PostWysłany: 01 Sty 2017 20:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Ale tym razem to chyba nie bojownicy państwa islamskiego bo główni poszkodowani to muzułmanie. Może to jakaś prowokacja bo szykują się grubsze sprawy. I dopiero będzie się działo. :(
A szkoda bo chciałam wrócić do Stambułu w przyszłym roku.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 01 Sty 2017 20:38 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1288
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
Ale co to za różnica kto kogo ważne ze sie leje krew
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 01 Sty 2017 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Japonka76 napisał(a):
tym razem to chyba nie bojownicy państwa islamskiego bo główni poszkodowani to muzułmanie


Nie jestem o tym przekonana. Moim zdaniem ISIS niemal tak samo chętnie atakuje zlaicyzowanych muzułmanów, czy też nie dość prawych muzułmanów (w ich ocenie), jak przedstawicieli "zgniłego zachodu". Myślę, że muzułmanie bawiący się w nocnym klubie są dla terrorystów z ISIS bardzo atrakcyjnym celem sami w sobie. Teraz radykalni imami z Turcji będą mogli głosić, że tureckie ofiary same sobie na to "zasłużyły", bo gdyby spędzały noc tak jak Allah przykazał w domu to by się im nic nie stało.
Oczywiście testowanie nowej taktyki jest istotne, a dodatkowo można jeszcze ugrać coś na zradykalizowaniu muzułmanów z Turcji.

Niezależnie od wszystkiego żal jest tych wszystkich ofiar: i zabitych i rannych. Źle się zaczyna ten nowy rok pod tym względem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#169 PostWysłany: 04 Sty 2017 20:43 

Strzelanina w restauracji w Istambule:
https://twitter.com/7NewsSydney
Góra
 PM off  
      
#170 PostWysłany: 19 Sty 2017 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 20
Loty: 39
Kilometry: 63 056
Planowałam wyjazd między 18 a 23 lutego. Jest sens? Tzn. nie umrę? Ostatnim czasem sporo było strzelanin i mimo ze Stambuł to wielkie miasto i prawdopodobienstwo ze mi się coś stanie jest malutkie, to zaczynam się zastanawiać nad bezpieczeństwem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 19 Sty 2017 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja bym raczej napisał ze nawet jak nie było tych strzelanin, to tam zawsze było średnio bezpiecznie. Od lat sporo policji na ulicach i co jakiś czas bombka tu czy tam.
Ze trzy lata temu byłem dość często w Turcji gdy strajkowali studenci. Wieczorami na ulicach odbywały sie regularne bitwy z policją, a któryś zestaw ciuchów musiałem wywalić po tym jak zalapalem sie na gaz łzawiący. Ale żyje i mam sie dobrze. :) Co nas nie zabije, to nas wzmocni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#172 PostWysłany: 20 Sty 2017 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 20
Loty: 39
Kilometry: 63 056
To, że nigdy tam raju nie było, to zdaję sobie sprawę, ale mam wrażenie, że ostatnio się to wszystko nasiliło. Cóż, najwyżej będę miała wyjazd pełen wrażeń :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 20 Sty 2017 00:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
Jak nigdy nie było tam raju?

Image

Najlepszy rocznik!
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#174 PostWysłany: 20 Sty 2017 00:26 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
unikal bym turystycznych/rzadowych miejsc i tlumow, typu ulica Istiklal, Taksim, Grand Bazaar.

mozna zajrzec do Topkapi, albo poplynac na Wyspy Ksiazece


e: ok. juz rozumiem ten post i zdjecie powyzej :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 07 Mar 2017 19:07 

Rejestracja: 25 Kwi 2016
Posty: 15
Wraz z z moją lubą od dawna planowaliśmy wizytę w Stambule. Teraz już na pewno nie odpuścimy, lot i nocleg opłacony. Mamy nadzieję, że wszystko będzie ok :)
Będziemy 28.04 - 7.05 ktoś się w tym czsie wybiera :)?
pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#176 PostWysłany: 08 Mar 2017 22:28 

Rejestracja: 15 Gru 2015
Posty: 71
Loty: 119
Kilometry: 225 960
troopers napisał(a):
Będziemy 28.04 - 7.05
pzdr


Rok temu byliśmy na majówkę w Istambule i weźcie poprawkę na "klimat" miasta w tych dniach. Konkretnie 1 maja, Plac Taksim wygląda tak:

Image

Image

Image

Z Placu Taksim do hotelu mieliśmy 400m, przez pozamykane, ogrodzone i pilnowane przez policje ulice dojście do hotelu zajęło nam ponad 2 godz.

Miasto cudowne, warte odwiedzenia, pomimo dodatkowych " atrakcji".
_________________
Uzależniony od podroży...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 08 Mar 2017 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@Missimo wszystko zależy od tego, czego od takiego wyjazdu oczekujesz. Jak zamierzasz imprezować po nocach na Taksim, to ja bym starał się być nadmiernie ostrożny. Jeśli jednak lecisz pozwiedzać, spokojnie. Po prostu bądź ostrożny bardziej niż w Polsce. Ja tam do Stambułu latam co kilka miesięcy na projekty i poza prozaicznymi problemami, które mogą zdarzyć się w każdym innym kraju (a to zgubienie się, a to pomylenie autobusu i docelowe wylądowanie na drugim końcu miasta, a to nieumiejętność rozumienia i jedenastokilometrowy spacer do hotelu), nic złego mi się nie przytrafiło. Jednak ja np. unikam Taksimu, Istiklal Cadesi czy Sultanahmet po zmroku. Taksówki bierz oficjalne i zawsze pytaj o cenę zanim pozwolisz dotknąć swojej walizki i ogólnie wyglądaj jakbyś wszystko wiedział. Jak będziesz zagubiony, zaraz znajdą się nagabywacze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 09 Mar 2017 13:36 

Rejestracja: 25 Kwi 2016
Posty: 15
Dzięki za wskazówki, generalnie orientację jakąś tam mam, zawsze staram się mięć internet w telefonie i tak zamierzam zrobić czyli kupić na l;otnisku starter z pakietem internetowym. Od dawna za mną Stambuł chodził.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 16 Kwi 2017 21:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
Kto był w Turcji, to był.
Zapowiadają się nieciekawe czasy, i rozpad Turcji (niepodległość İstanbul, İzmir i Kurdystanu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 16 Kwi 2017 21:44 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Myślisz, że w Stambule w najbliższych miesiącach może być niebezpiecznie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group