Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 24 Maj 2013 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 5
I jeszcze - dla mnie to mega fajne się okazało:

TELEFON (lankijska karta SIM)

Weźcie sobie telefon stary bez simlocka i można tam kupić kartę SIM za 150 rupii (mini za chyba 350). Kserują paszport i uczulają by nie dawać tej karty przy wylocie nikomu.
Plus wzięłam doładowanie za 200 rupii (czyli jaieś nasze 5 zł), co mi starczyło na 2 tygodnie!
Koszt smsa na miejscu wychodził chyba 0,30 rupii za 3 czy 5 smsów.
Koszt smsa do Polski wychodził 6 rupii (podczas gdy przy nawet tanim roamingu w najtanszym Playu wychodził ok 4-6 zł).
Dodatkowo UWAGA - INTERNET wszędzie za FREE!!!
Więc naprawdę warto wziąć ich kartę (jedna z nieliczych rzeczy, za które nie mogą Was kasować jak turystów).

SUPER FRYZJER W AMBALANGODZIE za grosze :)

Aaaa... jeszcze w Ambalangodzie znalazłam super fryzjera. Strzygł VIPY w Colombo, a teraz ma mini salon na targu rybnym. Koszt strzyżenia 100-150 rupii (2,5zł-4 zł) + niesamowity masaż głosy i ramion (chyba ze 150-200 rupii, za to samo w centrum ajurvedyjskim zapłacićie min 500). Dodatkowo można sie umówić na masaż całego ciała, podejrzewam, zę tez dużo taniej. Nazywa się Sumith i ma salon przy targu rybnym (mogę dać nr, jak ktoś chce).
Mam jedną z lepszych fryzur jakie kiedykolwiek miałam.... i ten maaaasaż :) A do tego czyściutko i schludnie, skromny chłopak, więc warto mu pomóc w ten sposób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#102 PostWysłany: 30 Cze 2013 20:00 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 85
bierzecie na sri lanke swoje moskitiery czy uzywacie tamtejszych? jak wyglada sprawa z pluskawami czy takimi innymi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 30 Cze 2013 20:15 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 870
Loty: 453
Kilometry: 671 503
srebrny
mielismy zamiar zabrac swoje. nie wzielismy. w kazdym hotelu byly moskitiery oraz gekony (ktore rzekomo zjadaja komary :) ). gekony oczywiscie dalo sie wypedzic, wiec luzik :). moskitiery oczywiscie byly przez nas uzywane dla swietego spokoju. raz sie trafil komar w pokoju, zadnego innego robactwa nie bylo. sugeruje wlaczac klime, zeby chodzila caly dzien. obnizenie temp. powoduje ze komary, ani inne szkodniki nie przylażą.

przez 10 dni pobytu tam nie odczulem zagrozenia zarazenia jakimkolwiek paskudztwem. jedlismy i pilismy wszystko to co lokalesi. owszem , warto wziac srodki na biegunke na wszelki wypadek, ale Sri Lanka w moim odczuciu to nie jest kraj gdzie mozna sie latwo zarazic malaria, czy durem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 02 Lut 2014 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 130
Ja brałem swoją moskitierę - często rzeczywiście były, ale zdarzało się, że mocno dziurawe, więc powieszałem pod nie swoją i było git - ale pewnie wiele zależy od standardu noclegu. Co do robactwa to miałem poczucie, że jest go dużo mniej niż np. w Tajlandii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 09 Lut 2014 16:19 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 23
Czytam i aż wstyd się przyznać: zazdroszczę... Z tego co juz wcześniej się zorientowałam, sam pobyt nie jest drogi, moje pytanie: ile musiałabym zorganizować na wyprawę dla 3 osób (2 dorosłych i 15-latek)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 12 Lut 2014 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 144
Nie wiem czy nie powinienem, założyc oddzielnego wątku, jeśli tak to proszę o przeniesienie.

Nie mam talentu do opisywania wyjazdów, i niech tak zostanie.

Zapraszam natomiast do obejrzenia moich zdjęć ze SriLanki.

http://www.pawelkordys.pl/SriLanka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 29 Maj 2014 20:34 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 33
definitywnie polecam Buddhika Gomis. rewelacyjny gość! właściwie kupować bilet, dogadać się i macie wycieczkę jak z biura podróży. każda uwaga, każda potrzeba natychmiast realizowana, dla mnie aż za bardzo. co więcej Buddi na co dzień pracuje w biurze podróży które organizuje wycieczki ( głównie japończycy, korea południowa ) i zna się na rzeczy. samochód duży, 7 osobowy, zawsze czysty itd.

pomocne były też znajomości, pomoc w negocjacji cen itd. rewelacja.

Kontakt

buddhikagomis@gmail.com
+94 777 194 751
lub fb Buddhika Gomis

w razie pytań śmiało pisać do mnie michal(at)kesy.net
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group