Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lis 2016 13:41 

Rejestracja: 17 Lis 2016
Posty: 6
Czy był ktoś z Was w takim terminie?
Jak kupowałam bilety to wyczytałam, że w listopadzie kończy się sezon deszczowy. Ja ląduję tam 27 listopada, więc myślałam, że idealnie, bo będzie koniec. Wracam 18 grudnia. A teraz sprawdzam pogodę, a tam leje do połowy grudnia... Czy naprawdę jest tak źle?
Mam zamiar zacząć od Negombo, potem Anuradhapura, Dambulla, Nuwara Eliya, Ella, Haputale, Tangalla, Mirissa i Gale, a jak starczy czasu to pojechać na północ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#2 PostWysłany: 17 Lis 2016 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Hej, my byliśmy w dniach 4-10.XII (możesz spojrzeć na moją relację, może się coś przyda), pogoda była ok - jak przylecieliśmy to w Mirissie powitała nas ulewa, początkowo się załamaliśmy, ale nad ranem nie było śladu, cały dzień ładna pogoda, duszno i parno, potem tak naprawdę padało tylko w Nuwara Eliya, ale tam klimat jest specyficzny, jest chłodniej i wilgotniej. Tam przydały nam się bluzy i kurtki, bo wieczorem było chłodno, poza tym wszędzie na krótki rękaw i krótkie spodnie. Prognozą pogody się nie przejmuj, nam też pokazywała deszcze, a tak naprawdę są to najczęściej krótkie ulewy. Weźcie jakieś poncza przeciwdeszczowe na w razie co i będzie ok :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
skasna lubi ten post.
skasna uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Lis 2016 14:18 

Rejestracja: 17 Lis 2016
Posty: 6
olajaw napisał(a):
Weźcie jakieś poncza przeciwdeszczowe na w razie co i będzie ok :)

Dzięki, trochę mnie pocieszyłeś! :)
Jakieś buty adidaso-podobne wystarczą (zakładając, że gdzieś tam po górkach chcemy połazić), czy trzeba coś lepszego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lis 2016 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Powinny wystarczyć :) My też mieliśmy zwykłe adidasy. A i polecam też niemateriałowe (szybciej schną) japonki - przydadzą się wszędzie, włączając prysznice i jakieś gorsze podłoże po drodze ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
skasna lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 17 Lis 2016 14:32 

Rejestracja: 17 Lis 2016
Posty: 6
Dzięki! :)
A co do ubioru, jakaś lekka kurtka przeciwdeszczowa i bluza wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lis 2016 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Tak starczy, w nocy temperatura nie spadała poniżej 10st. Nie wiem czy macie zarezerwowane hotele, ale my w Nuwara Eliya jak się okazało mieliśmy hotel bez klimatyzacji i trochę chłodno nam było, więc ewentualnie zwróćcie uwagę na to ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Lis 2016 15:08 

Rejestracja: 17 Lis 2016
Posty: 6
Nie mamy nic zarezerwowane. Ja raczej klimę w Azji brałam po to, by się z gorąca nie udusić :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lis 2016 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 755
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Nie chcę Ciebie straszyć ale w 2014 od mojego przyjazdu tj. 21.12! padało jeszcze przez tydzień.
Pora deszczowa skończyła się 5 dni przed moim wyjazdem.
Deszcz padał non stop a ciuchy nie schły.
Najdalej dojechałem do Sigiriji dalej drogi były zalane. Nad płd wybrzeżem ciut szybciej się wypogodziło i tam się też przeniosłem.
Wyjazd jednak uznaję za mocno średni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Lis 2016 15:15 

Rejestracja: 17 Lis 2016
Posty: 6
J.1 napisał(a):
Nie chcę Ciebie straszyć ale w 2014 od mojego przyjazdu tj. 21.12! padało jeszcze przez tydzień.
Pora deszczowa skończyła się 5 dni przed moim wyjazdem.
Deszcz padał non stop a ciuchy nie schły.
Najdalej dojechałem do Sigiriji dalej drogi były zalane. Nad płd wybrzeżem ciut szybciej się wypogodziło i tam się też przeniosłem.
Wyjazd jednak uznaję za mocno średni.

uuu :( mam nadzieję, że tak nie będzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Lis 2016 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Co do klimy to my podobnie, a tu akurat by się przydała w odwrotnym celu ;)

Z pogodą niestety nie przewidzisz, my mieliśmy spoko, za rok w tym okresie padało, nie ma zasady i może być różnie nawet w porze suchej. Jeśli nie macie sztywnego planu to może warto zrobić jakiś plan awaryjny, w końcu Sri Lanka jest spora i może być inaczej na południu i na północy, więc można w miarę szybko (np. pociągiem) zmienić lokalizację żeby nie siedzieć tydzień w deszczu. Ja też zawsze przejmuję się pogodą, a to niestety jedyna rzecz, na którą nie mamy zupełnie wpływu, więc nie ma co się nią tak zamartwiać. Tak czy inaczej zazdroszczę wyjazdu, bo Sri Lanka jest piękna i planujemy tam wrócić kiedyś :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Lis 2016 20:59 

Rejestracja: 17 Lis 2016
Posty: 6
To prawda, na pogodę wpływu nie mamy, ale jakbym poczytała dokładniej, a nie założyła, że pora deszczowa kończy się z końcem listopada, to może kupiłabym bilety na kiedy indziej.
Ale tak czy siak, nie mogę się doczekać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Lis 2016 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
My w listopadzie i grudniu mieliśmy najlepszą pogodę stacjonując w Trincomalee i odwiedzając Jaffna i Nillaveli.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off
skasna lubi ten post.
skasna uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group