Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lis 2017 21:03 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 55
Cześć
Za tydzień wybieram się na Sri Lankę i w trakcie planowania wyjazdu nasunęło mi się kilka wątpliwości, na które nie znalazłem odpowiedzi. Będę wdzięczny za pomoc osób, które już tam były :) Może przyda się też innym.
1. Czy do wypożyczenia skutera trzeba zostawiać w zastaw paszport (tak jest w niektórych miejscach w Tajlandii - przerabiałem pół roku temu). Czy może wystarczy depozyt np 100 USD?
2. Jak o 4 rano sprawnie transportem publicznym dostać się z lotniska do Anuradhapury? Jest jakiś bus bezpośredni czy lepiej jechać na dworzec w Negombo i tam próbować?
3. Jaki jest rzeczywisty koszt safari w Ude Walawe (auto, wstęp do parku itd)? Jeżeli jadę sam czy jest szansa doczepić się do kogoś na miejscu pod bramą parku? A jak nie to jak i gdzie kombinować żeby nie brać samemu samochodu tylko znaleźć jakąś ekipę?
4. Jest przechowalnia bagażu gdzieś w Galle i Colombo? Dworce może?
5. Moskitiery są w każdym guesthousie czy nie zawsze?
6. Czy lokalne karty prepaid na telefon umożliwiają połączenia do PL? JAkie ceny?
7. Podróżując solo i nie mając wielkich wymagań :) jaki budżet trzeba przyjąć średnio na noclegi. Za 1000LKR za noc coś znajdę bez robactwa ? :)
8. Czy w Ella i okolicach wypożyczalnie rowerów są dostępne a jak tak czy sprzęt nadaje się do czegoś więcej poza podjechaniem po colę?

Z góry dziękuję za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#2 PostWysłany: 04 Gru 2017 13:32 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 4
Odpowiem na te punkty na które znam odpowiedź na pewno :)

3. Jaki jest rzeczywisty koszt safari w Ude Walawe (auto, wstęp do parku itd)? Jeżeli jadę sam czy jest szansa doczepić się do kogoś na miejscu pod bramą parku? A jak nie to jak i gdzie kombinować żeby nie brać samemu samochodu tylko znaleźć jakąś ekipę?
Najtaniej znajdziesz pytając w miejscu gdzie się zatrzymałeś. Z relacji znajomych wiem, że zapłacili około 17000 LKR za 3 osoby za wjazd, drobny posiłek i 6 h jazdy. Ceny podawane oficjalnie to około 40-45$ od osoby. Sam sobie przelicz :) Można trafić okazję.

4. Jest przechowalnia bagażu gdzieś w Galle i Colombo? Dworce może?
Też najbardziej polecam miejsca gdzie śpisz - tam z reguły nie robią problemu.

5. Moskitiery są w każdym guesthousie czy nie zawsze?
Bywa z tym różnie. W większości są. My w razie co wieźliśmy ze sobą i przydała się 2 razy. W zależności od pory roku i lokalizacji różnie bywa z tymi owadami.

6. Czy lokalne karty prepaid na telefon umożliwiają połączenia do PL? JAkie ceny?
Umożliwia ale ... nie pogadasz za długo. Lepiej korzystać z internetu i Whatsapp. Internet wszędzie (poza górami w centrum wyspy) działał dobrze lub bardzo dobrze.
7. Podróżując solo i nie mając wielkich wymagań :) jaki budżet trzeba przyjąć średnio na noclegi. Za 1000LKR za noc coś znajdę bez robactwa ? :)
Na Sri Lance jest dużo miejsc za 20-30$ w dobrych warunkach. Co ważne jest też bardzo dużo miejsc dla kierowców - to tanie noclegi - właśnie w cenach około 1000 LKR lub tańszych w których można próbować się zatrzymać. Nie korzystałem więc nie powiem ale nasz kierowca spał w takich miejscach.

8. Czy w Ella i okolicach wypożyczalnie rowerów są dostępne a jak tak czy sprzęt nadaje się do czegoś więcej poza podjechaniem po colę?
Ella jest dość pagórkowata i na rowerze musisz się nieźle namachać żeby gdzieś dotrzeć. Myślę, że bezpieczniej będzie skuter lub najlepiej tuk-tuk. Rowerów nie widziałem zbyt wielu
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Gru 2017 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Ja co prawda byłam na Sri Lance kilka lat temu, ale w kilku punktach mogę pomóc :)


2. Jak o 4 rano sprawnie transportem publicznym dostać się z lotniska do Anuradhapury? Jest jakiś bus bezpośredni czy lepiej jechać na dworzec w Negombo i tam próbować? My lądowaliśmy koło 4, pojechaliśmy tuktukiem na dworzec koło lotniska (Katunayake), a potem busem do Kurunegali i tam przesiadka na busa do Dambulli. Bezpośrednio chyba nie dojedziesz, ale przesiadka nie jest uciążliwa.

5. Moskitiery są w każdym guesthousie czy nie zawsze? Ja spałam w tańszych miejscach i moskitiery były zawsze.

6. Czy lokalne karty prepaid na telefon umożliwiają połączenia do PL? JAkie ceny? Tak, nie było drogo, ale dokładnych cen już nie pamiętam.

7. Podróżując solo i nie mając wielkich wymagań jaki budżet trzeba przyjąć średnio na noclegi. Za 1000LKR za noc coś znajdę bez robactwa ? Pewnie tak, my płaciliśmy ok 1500-2500 LKR za dwójkę i warunki były bdb

8. Czy w Ella i okolicach wypożyczalnie rowerów są dostępne a jak tak czy sprzęt nadaje się do czegoś więcej poza podjechaniem po colę? Rowerów nie widziałam, są tanie tuktuki, autobusy + piękne tereny na piesze spacery.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Lis 2018 16:05 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Czy wie ktoś ile płacą teraz LKR za dolara lub też za euro? Np na lotnisku w Colombo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Lis 2018 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Na lotnisku w Colombo byłem w lutym, więc nie podam kursu, ale możesz go sprawdzić np. na stronie Sampath Banku:https://www.sampath.lk/en/exchange-rates
Sampath Bank ma w Colombo, Kandy i Galle automaty do wymiany EUR i USD z bardzo korzystnym kursem - polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Lis 2018 22:28 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Jak to w ogóle jest z tą walutą? No bo mamy niby Lankijską rupię ale wiele cen jest podane w dolarach. I tak np. wszystkie bilety do głównych atrakcji. Cena - w dolarach. Zarezerwowałem nocleg na Booking i pisze tam, że obiekt pobierze opłatę w dolarach. No to jak wygląda płacenie w tych miejscach? Płaci się faktycznie w dolarach? To jak wygląda wydawanie reszty? Też w dolarach? Mają drobne? A może poprostu przeliczją jednak na tą ich walutę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Gru 2018 15:16 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Wszędzie możesz płacić w lankijskiej walucie, co zdecydowanie bardziej się opłaca. W niektórych (większych) atrakcjach istnieje również możliwość płacenia w dolarach, przelicznik po oficjalnym kursie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rafafi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 04 Gru 2018 15:31 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
-- 04 Gru 2018 15:24 --

Tak jak i u nas. Płacisz w lokalnej walucie za wszystko. Ale jak się uprzesz, to każdy szanujący się sklep i sprzedawca przyjmie walutę wymienialną, tylko po gorszym kursie. U nas też zapłacisz dolarami w markecie lub na stacji benzynowej.

W necie ceny są w dolarach dla orientacji, bo nie każdy musi kojarzyć kurs rupii. Na bookingu ceny możesz sobie wyrzucić i w złotówkach.

-- 04 Gru 2018 15:31 --

Ad ciut już starszego
Cytuj:
Za 1000LKR za noc coś znajdę bez robactwa ? Pewnie tak, my płaciliśmy ok 1500-2500 LKR za dwójkę i warunki były bdb


Podróżowanie w pojedynkę podnosi ceny noclegów, bo praktycznie nie ma różnicy w cenie pomiędzy 1 a 2-ką. No chyba, że o śniadanie. Ja solo też płaciłem 1500-2500 LKR, w tym 1500-1600 za przyzwoity gesthouse, a 2200-2400 za hotel. Dwa razy trafiłem na ofertę za tysiaka lub nawet mniej i w obu przypadkach robaczki wynosiły wyposażenie na plecach (na pierwszy rzut oka po zapaleniu światła, bo na noc tam nie zostałem).
_________________
Image


Ostatnio podbity przez radionx, 04 Gru 2018 15:31
Góra
 Profil Relacje PM off
rafafi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group