Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Lut 2016 02:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Hej, mam pytanie do osób które leciały na Sri Lankę z biletem w jedną stronę.

Otóż w zasadach wjazdu jest napisane że "Konieczne jest posiadanie biletu powrotnego."

Czy wszystkich o to pytają ? jak to w praktyce wygląda ? Co polecacie mi poczynić ?

Krótko o moim planie:
Chce kupić bilet na Sri Lanke w marcu i zostać tam powiedzmy do końca lipca i posiadanie biletu powrotnego na konkretną datę bardzo mi nie na rękę.
Ps. wiza max jest na 30 dni + przedłużenie, więc i tak jakoś w połowie pewnie musiałbym wylecieć i wlecieć jeszcze raz na jakieś Malediwy, Indie czy coś...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
#2 PostWysłany: 14 Lut 2016 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 163
Heej Seba,

dwie wskazówki dla Ciebie:
1. Osobiście nie spotkałem się z tym, żeby pokazać bilet powrotny - byłem dwukrotnie
2. Tańszy sposób na "przedłużenie" wizy to: pójście na Sri Lance do lekarza po "zaświadczenie o leczeniu" i na tej podstawie przedłużają Ci wizę (bez konieczności wylotu do innego kraju)

3. Patent na bilet powrotny, sprawdza się wszędzie :)
Kupujesz bilet powrotny w taryfie flexible/business flexibles (w zależności od warunków) i zaraz jak przejdziesz kontrolę, to go zwracasz, bez ponoszenia żadnych kosztów :)
_________________
Nadaję prosto z podróży:
https://www.facebook.com/szach.mateusz.matt
Góra
 Profil Relacje PM off
Seeba uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Mar 2017 18:13 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 23
Pytałem Ambasadę Sri Lanki odnośnie wymagania do wizy biletu powrotnego i odpisali mi, żebym odwołał lub przełożył lot.

Chciałbym się ubezpieczyć na wypadek gdzie na lotnisku zostałbym poproszony o okazanie biletu powrotnego, jednak nie mam zbyt dużego doświadczenia w kupowaniu biletów lotniczych. Użytkownik niewielki wspomniał coś o specjalnej taryfie biletów nazwanych flexible. Jak to z nimi wygląda? Czy w sytuacji gdzie zostałbym poproszony o okazanie biletu powrotnego, mógłbym wtedy dopiero kupić jakoś przez telefon przez internet tego typu bilet i po okazaniu zostałbym przepuszczony? Czy może koszta zwrotu tego typu biletu są niewielkie/zerowe i po prostu w dniu wylotu kupić taki bilet i zwrócić go po przejściu przez kontrolę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Mar 2017 12:18 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 23
Gdyby ktoś był zainteresowany tematem - na miejscu na lotnisku w Sri Lance, Colombo, było z 5 stanowisk, kolejka na 5-10 minut, należało najprawdopodobniej wypełnić również taką małą kartę składaną odnośnie wizy, nawet jeśli miało się jak w moim przypadku wizę załatwioną przez internet(ETA). Mnie o nic nie pytał pan kontroler, jednak Polskie małżeństwo które stało obok mnie stanowisko i którzy lecieli ze mną, zostali spytani o bilet. Nie umieli jednak oni angielskiego i ja zostałem zawołany na tłumacza. Małżeństwo kazało przekazać, że nie mają jeszcze biletu i że dopiero na miejscu w hotelu czy gdzieś, dostaną za jakiś czas bilet powrotny. Małżeństwo również, po tej informacji przeszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Paź 2017 05:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
lecialem niedawno airasia kul-cmb i pan na checkinie zapytal o bilet powrotny, mialem nieoplacona rezerwacje z polskiej strony i szczesliwie przeszla, choc nie bylo numeru lotu i musialem tlumaczyc mu ja na angielski, on to jeszcze zapisywal na kartce... a jak juz dolecielismy do celu w imigration o nic nie pytali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group