Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 145 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#141 PostWysłany: 21 Lut 2014 15:19 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 20
Jacoby, Keram wrzućcie proszę relację! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#142 PostWysłany: 24 Lut 2014 10:03 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 156
postaram się w tym tygodniu wrzucić - dużo się działo od powrotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#143 PostWysłany: 09 Mar 2014 18:47 

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 48
Loty: 114
Kilometry: 235 566
Jesteśmy obecnie na Sri Lance w Anuradhapurze.Dziś robiliśmy objazd tuk tukiem po starej części miasta.Od jakiegoś czasu nie obowiązuje jeden bilet na tzw trójkąt kulturalny(anuradhapura,sigirya,polonaruwa itd).Ja o tym nie wiedziałem więc może komuś przyda się to info.Poruszamy się lokalnymi środkami transportu.Jutro ruszamy dalej w kierunku Sigiryi.Jeśli ktoś ma jakieś pytania to w miarę dostępności neta odpowiem:)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#144 PostWysłany: 13 Mar 2014 11:46 

Rejestracja: 09 Maj 2011
Posty: 31
Kilka moich spostrzeżeń (może się przydadzą) z ubiegłorocznej podróży do Sri Lanki (byliśmy 18 dni, trasa - Colombo-Hikkaduwa-Tissa-Yala Park-Ella-Ohiya-Horton Plains-Nuwara Eliya-Adam's Peak-Negombo-Kandy-Trincomalee)

- Nie dajcie się owinąć wokół palca naganiaczom w Kolombo, my niestety uwierzyliśmy w "magiczny" notes jednego typka, w którym były rewelacyjne recenzje jego "pensjonatu" (także po polsku) i straciliśmy w związku z tym 2 dni, trochę kasy i sporo nerwów,
- proponuję omijać Hikkaduwę, pełną rosyjskich turystów. Plaże średnie, drogo i bez szału. Jedyny plus to możliwość pływania z żółwiami niemalże, które są tuż przy plaży,
- nie wiem jak inne safari, ale Yala jest świetna. Dojeżdżacie do Tissy i najlepiej nie załatwiać safari w swoim hostelu/hotelu, bo zawyżają ceny. Idźcie na obiad do Tissy i tam wypytajcie kogoś. Nas chcieli naciągnąć na dodatkowych 10000 rupii ;) Byliśmy jednak po doświadczeniach z naciągaczem, więc twardo negocjowaliśmy. W samym Yala Parku mieliśmy szczęście zobaczyć wszystkie tamtejsze zwierzaki za wyjątkiem lamparda (zwykle kierowcy jeepów sami się informują gdzie jakiego zwierzaka widzieli, więc jest szansa zobaczyć sporo).
- nie polecam safari całodniowego - 5-6 godzin w jeepie wystarczy, wrażeń jest sporo.
- dwie obowiązkowe atrakcje wg mnie to: jazda koleją z Elle do Nuwary (albo przynajmniej do Ohiyi) i nocne wejście na Sri Pada (Adam's Peak), naprawdę wschód słońca na szczycie jest niezapomniany i wzruszający. Warto też pospacerować po Horton's Plains, ale tylko wczesnym porankiem, bo później wszędzie jest mgła. World's End robi wrażenie.
- w Negombo uważajcie na fale, można się uszkodzić. Mieliśmy też w tej mieścinie nieproszonego gościa w pokoju, więc sprawdzajcie czy drzwi się dobrze zamykają i nie można otworzyć ich przez okno. Nam udało się spłoszyć złodzieja, ale najedliśmy się strachu.
- jeśli chodzi o chillout na plaży to polecam Trincomalee. Dojazd ciężki (z Colombo jedzie się chyba z 8h), ale na miejscu fajne plaże, aczkolwiek ocean bardzo spokojny, bez fal, nie można poszaleć. Tylko na miejscu używajcie wody butelkowanej. Ja myłem zęby wodą z kranu i skończyło się potężnym zatruciem.
- cenowo noclegi lowbudgetowe to od 1500-3000 rupii, warunki bywają różne ;) Najlepiej mieliśmy w Nuwarze, nocleg zdala od centrum na wzgórzu, z pięknym widokiem - bodajże 2500 rupii za dobę.
Góra
 Profil Relacje PM off
ketjowik lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#145 PostWysłany: 13 Mar 2014 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 163
Nadaje prosto z Negombo i moje doświadczenia sa takie:
Jest tu wiele wspaniałych ludzi. Mógłbym wręcz powiedzieć, ze nie warto kupować jedzenia, bo przechadzajac sie małymi uliczkami w Negombo z pewnością zostaniemy zaproszeni na obiad do jakiejś rodziny.
W ciagu trzech dni w Negombo: codziennie poznaje sporo nowych ludzi, którzy częstuja lokalnymi specjałami, które cieżko znaleźć w restauracji. Trzeba trafić na dobrych ludzi,a jak na nich traficie, to transport jest darmowy, wycieczki w morze darmowe, jedzenie, oraz miejsca których próżno szukać w przewodnikach.

Polecam: wino (?) kokosowe, napój falluda, jazdę w czwórkę na skuterze.

Jeżeli chcecie jeść w restauracjach to na pewno nie w hotelowych.
_________________
Nadaję prosto z podróży:
https://www.facebook.com/szach.mateusz.matt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 145 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group