Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 145 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#121 PostWysłany: 06 Lut 2014 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
Kilka noclegów też rezerwowałam z tylko 1-2 dniowym wyprzedzeniem, bo nie wiedziałam gdzie w danym momencie będę więc tak też da radę, spokojnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#122 PostWysłany: 06 Lut 2014 23:28 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 41
No tylko że to zawsze jakoś tam zawęża możliwości :) Ja to lubię tak pochodzić od doma do doma i popatrzeć co tam w ofercie mają ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Sri Lanka
#123 PostWysłany: 07 Lut 2014 14:16 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
Jak jedziesz samato nie rezerwuj ewentualnie 1 nocleg w marcu nie powinno b6c problemu. Pzdr z tarasu w lesie tropikalnym popijac zimnego lion lager jedyne 160 rupi + 40 butelka

Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#124 PostWysłany: 07 Lut 2014 20:47 

Rejestracja: 03 Mar 2012
Posty: 30
Loty: 11
Kilometry: 28 817
A te 200 rupi to nie jest czasem 4,69 zł. Drogo jak za piwo;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#125 PostWysłany: 07 Lut 2014 22:26 

Rejestracja: 05 Lut 2014
Posty: 1
Loty: 127
Kilometry: 337 646
iluvatar napisał(a):
A te 200 rupi to nie jest czasem 4,69 zł. Drogo jak za piwo;)


to jest pewnie cena z guesthouse, w sklepie mozna kupic za 50-100 LKR. Do tego ich butelki to 600ml jesli dobrze pamietam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#126 PostWysłany: 08 Lut 2014 05:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
Hikkaduwa jest obecnie oblegana przez Rosjan, więc trudno zbić ceny. Noclegi tu zaczynają się od 3tys/4tys rupi a w głębi lądu można znaleźć coś za 2 tys. Ceny wycieczek podawana są w dolarach :-)

Pozdrowienia z Hikkaduwy
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#127 PostWysłany: 08 Lut 2014 11:01 

Rejestracja: 03 Mar 2012
Posty: 30
Loty: 11
Kilometry: 28 817
Hej
Czy pod koniec marca to jeszcze sezon, końcówka czy może po sezonie na plażach poludnia??
Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#128 PostWysłany: 08 Lut 2014 12:45 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
Z jakiego guesthousu tam piwo od 350 rupii wzwyz. Butelka to 0,6 litra za 50 rupi to mozesz sobie kupic kokosa. Najtansz male w puszce piwo ok 120 rupi. To nie INdie i nie mowcie ze super tania bo nie jest. Potwierdzam rosjan najwiecej

Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#129 PostWysłany: 08 Lut 2014 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 130
Potwierdzam, Sri Lanka wcale nie jest taka tania, jest drożej niż np. w Indiach czy Tajlandii. Tzn. niektóre rzeczy są tanie - jak np. bilety na pociąg, autobus. Ale alkohol z pewnością do nich nie należy. Chociaż zdziwiony byłem, że np. ceny herbaty nie odbiegają od tych w Polsce. Aktualne ceny możecie zobaczyć tutaj http://kropkinamapie.pl/koszyk-w-kropki ... ennik.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#130 PostWysłany: 08 Lut 2014 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 137
Loty: 1
Kilometry: 8 613
Dla mnie była tania.Przez 2 tygodnie wydałem kolo 600pln plus 200pln na 3 nurkowania.
A zjechalismy pół kraju.
Noclegi za 10pln 5m od Oceanu,świeże soki za 3pln i kolacje za 10-15pln a to wszystko w fajnym miejscu jednak kuszą aby powrócic na Sri Lanke jeśli wpadnie dobre promo do 1,0 RT.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#131 PostWysłany: 08 Lut 2014 20:47 

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 4
Witam,
wraz ze znajomymi (łącznie 6 osób) wybieramy się na Sri Lankę- planujemy 7-dniową wycieczkę objazdową w związku zastanawiamy się nad opcją wynajęcia busa z kierowcą - orientuje się ktoś jaki byłby przybliżony koszt i jak wygląda sprawa z noclegiem dla kierowcy.
Co bardziej się opłaca transport publiczny/czy też bus biorąc pod uwagę cena/czas. Trasa sierociniec słoni - Pinnawala, jaskinie dambulla, Anuradhapura, Sigiryja, Polonnaruwa, świątynie Matale+Zęba , ogród botaniczny, plantacje herbaty + wodospad, góra Adama, park narodowy nie wiem dokładnie na który się zdecydujemy.
Druga sprawa doczytałem że przy płatności kartą naliczane są dodatkowe koszty - jak to ma się w rzeczywistości.
Z góry dziękuje za wskazówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#132 PostWysłany: 08 Lut 2014 20:58 

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 2
Jezeli podrozujesz autobusami panstwowymi to ceny biletow sa bardzo tanie - jest jednak jeden minus jezdza tylko w ciagu dnia wiec nie ma mozliwosci nadrobienia czasu poprzez podrozowanie w nocy :( Niestety nie powiem jak sie ma sprawa z wynajeciem kierowcy i busu bo sama podrozowalam wlasnie autobusami - nie polecam prywatnych (conajmniej dwa razy drozsze). Co do pieniedzy to proponuje jednak zabrac ze soba dolary i na miejscu wymienic na rupie. Informacje pochodza sprzed dwoch lat :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#133 PostWysłany: 08 Lut 2014 21:00 

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 2
Jeszcze jedno jezeli macie tylko 7 dni na objazd to proponowalabym odpuscic sobie Anuradhapure - natomiast Sigirija koniecznie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#134 PostWysłany: 15 Lut 2014 14:25 

Rejestracja: 27 Maj 2012
Posty: 19
Cześć,

lecę na Sri Lanke razem z dziewczyną. 29.04-8.05, wiec na miejscu mamy w zasadzie 8 dni. Wstępny plan to:
Pinnawala, Dambulla, Sigrya, Polonnaruwa, Kandy, Nuwara Eliya, Adms Peak

Wolimy poruszać się autobusami/pociagiem niż wynajmować busa z przewodnikiem. Tylko zastanawiam się czy ta trasa jest do zrobienia w 8 dni? Idealnie byłoby zobaczenie 2 miejsc w jeden dzień (pinnawala-dambulla / sigrya-polonnaruwa).

Ktoś ma doświadczenia z taką trasą?

pozdr
Jan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#135 PostWysłany: 15 Lut 2014 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Tak, ja miałem podobny plan. My tych miejsc nie robiliśmy w dwa dni (relacja: http://explore-world.you2.pl/azja/sri-lanka-azja/).
Uwierz mi jednak, że Polonnaruwa jest droga i nudna i nigdy bym ponownie tam nie jechał. Region Kandy, Nuwara Eliya, Adms Peak to coś wspaniałego i tam zostań dłużej :)
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
gdanszczanka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#136 PostWysłany: 15 Lut 2014 15:16 

Rejestracja: 27 Maj 2012
Posty: 19
Dzięki! Ale z tego co przeczytałem poruszaliście się z kierowcą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#137 PostWysłany: 16 Lut 2014 19:59 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 156
To my konczy,y aktualnie nasza podroz - wtorek 2:20 wylot.
Na poczatek pytanie: czy na lotnisku na bank sa schowki zeby przechowac bagaze? Spimy dzisiaj w Negombo a jutro chcemy sie przejsc po rynku w Colombo bez plecakow. Na strone lotniska nie ma o tym ani slowa ale gdzies znalazlem takie info plus nasz gospodarz mowil ze powinno cos byc. Ale moze mnie nie zrozumial do konca;)
To takie kilka krotkich slow ode mnie (relacja pozniej)
Jak plaza na poludniu to imo najlpeiej Mirissa - Unawatura straszna sami Ruscy ceny zawyzone plaza syfiasta;) noclegow nie bukowalismy ale tez jakos specjalnie nie szukalismy najtanszych dlatego wszystko w przedziale 2000-3000 rupii.
Ogolnie super tanio nie jest ale jak sie chce to mozna zaoszczedzic. Wstepy drogie, alko tez - chyba ze sie trafi hapoy hours na plazy gdzie kazdy drink 300 rupi;) dobre owoce morza za rozsadne pieniadze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#138 PostWysłany: 16 Lut 2014 20:30 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 48
Nie zwracałem na to niestety uwagi, ale raczej nie. Na sali jest kilka sklepów i kantory, ale szafek nie wydziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#139 PostWysłany: 17 Lut 2014 14:42 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
To
Lecimy razem w drodze

Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 17 Lut 2014 19:53 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1
Byłam z ekipą 6-osobową na cudnej Sri Lance w styczniu 2014 , zwiedziliśmy praktycznie każdą część wyspy z tamtejszym przewodnikiem Chamilą. Super, ciepły, sympatyczny gość!
Ustalaliśmy trasę przez internet- wziął pod uwagę to czego nie lubimy ( świątynie - mieliśmy jedną) i wziął pod uwagę to co lubimy. Codziennie byliśmy w innym miejscu. Również podczas pobytu było elastycznie, mogliśmy z czegoś zrezygnować lub coś dołożyć.
Cenowo jest mega tanio! Chamila wiedział gdzie, co kupić. Codziennie jedliśmy świeże owoce, mieliśmy wspaniałe hotele i jego opiekę:)
Mail do niego chamilatours@live.com lub telefon 0094717213484.

Mogę z "ręką na sercu" powierzyć zwiedzanie Sri Lanki z tym przewodnikiem!! Jest odpowiedzialny, wie czego oczekują turyści i potrafi się dopasować. Mówi po angielsku:)
Jak zwiedzać to tylko z przewodnikiem. Maja duże, klimatyzowane auta i przede wszystkim potrafią poruszać się po Sri Lance co nie jest takie proste. Wiem że niektórzy podróżują środkami transportu lokalnego ale w przypadku dużych grup wygodniej wziąć przewodnika bo żeby samemu przemierzyć Sri LAnkę potrzeba by było więcej czasu. W naszej podróży uczestniczyło 5-letnie dziecko co też braliśmy bardzo pod uwagę.

z hoteli polecamy:
-PALWEHERA RESORT
-THILANKA w Kandy
- MOUNT HEAVEN HOTEL
- HIBISCUSS GARDEN HOTEL
- PARADISE BEACH HOTEL
- WARAHENA BEACH HOTEL

Na Sri Lance jest tak dużo miejsc do zwiedzania że aby zobaczyć cokolwiek w 10 dni to trzeba się codziennie przemieszczać.
Średnia prędkość jazdy samochodem na SL to 25-30km/h.

Cudny kraj ! gorąco polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 145 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group