Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Legalnie w Sprytnym Bilu dokonamy następujących płatności:

http://www.sprytnybill.pl/faq_bill.php

kartę debetową/kredytową i mpin po zarejestrowaniu karty przypiszemy po rejestracji i zalogowaniu na ( z prawej u góry strony)

https://upaid.pl/users/login


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 228 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Kwi 2015 09:27 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
hej sluchajcie, pierwszy raz bede uzywal aplikacji sprytny bill.

kto moglby potwierdzic jak tam ostatnio dziala i jak dlugo idzie przelew na konto spoldzielni mieszkaniowej ?

dzieki

michcioj.

PS. drodzy admini, nie znalazlem watku tylko dla sprytnego billa, stad nowy temat. jesli jednak takowy jest,to prosze
przeklejcie, a nie kasujcie automatycznie posta. dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 03 Kwi 2015 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Działa dobrze a idzie 2-3 dni robocze. Jak pierwszy raz to prawdopodobna weryfikacja rachunku.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Kwi 2015 09:58 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
michcioj napisał(a):
kto moglby potwierdzic jak tam ostatnio dziala i jak dlugo idzie przelew na konto spoldzielni mieszkaniowej ?
Działa, używam regularnie. Natomiast dwa razy w przeciągu ostatniego półrocza nie przysłali mi potwierdzenia wykonania transakcji, czyli tego finalnego przelewu. Przelew nastąpił, co mogłem np. sprawdzić na koncie mojego salda, ale mnie to dość irytowało i miałem wymienionych e-mail z nimi, żeby jednak takie rzeczy się nie zdarzały.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Kwi 2015 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Bill hula aż miło. Co do potwierdzeń to w rozmowie z BOK dowiedziałem się że nie wszyscy partnerzy przesyłają do BOK Billa informacje dlatego oni nie przekazują ich dalej. Wystarczy napisać mail i numerem transakcji i przysyłają potwierdzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Kwi 2015 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
Dobrze, że przypominacie w razie co spryciarz będzie dobrą metodą na wyrobienie limitu np. w Syncu:]
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Kwi 2015 11:15 

zulu napisał(a):
Bill hula aż miło.


po pełnej weryfikacji kont bankowych TAK i w pełni się zgodzę, bo na początku trochę prawdy oczywistej tj. "realnej rzeczywistości":
- potrzebna pełna weryfikacja kart przypisanych do konta z przypisaniem nr mpin
- na początku przelewy do max 3000 zł/miesięcznie (potem max 5000 zł), jak konta z przelewu nie ma w ich bazie danych każdorazowo weryfikacja (skan lub zdjęcie faktury, rachunku itp), a więc swoje i nie przypisane do płatników konta (spółdzielnie, wspólnoty itp) odpadają, a płacenie np. za rachunek telefoniczny 50 zł przy prowizji 0,97 zł jest nieopłacalne (tu mając rachunek dzięki wskazówce skrzata z pomocą przychodzi aplikacja mobilna Payu i darmowe płatności kartą po zeskanowaniu kodu kreskowego z rachunku)
- Żabka przy płatnościach max. 2000 zł dla potrzeby zrobienia obrotu kartą przy robieniu przelewów z głową jest dużo lepsza, bo praktycznie nie weryfikują kont, chyba, że ktoś wpłaca każdorazowo na swoje jako np. wspólnoty po 2000 zł to nie ma bata prędzej czy później takie konto zablokują (ale np. gdy wykona się 4 x przelew po 498,99 zł z prowizją 0,99 zł/przelew w ciągu miesiąca co kilka-kilkanaście dni wszystko jest ok)
Góra
 PM off
kondziu98 lubi ten post.
kondziu98 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Kwi 2015 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Anonymous napisał(a):
(tu mając rachunek dzięki wskazówce skrzata z pomocą przychodzi aplikacja mobilna Payu i darmowe płatności kartą po zeskanowaniu kodu kreskowego z rachunku)

Nigdy nie udało mi się zeskanować rachunku w PayU. Na WP jest chyba jakiś babol i zawsze wyskakuje "nieznany kod kreskowy" :x
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Kwi 2015 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
- na początku przelewy do max 3000 zł/miesięcznie (potem max 5000 zł), jak konta z przelewu nie ma w ich bazie danych każdorazowo weryfikacja (skan lub zdjęcie faktury, rachunku itp), a więc swoje i nie przypisane do płatników konta (spółdzielnie, wspólnoty itp) odpadają, a płacenie np. za rachunek telefoniczny 50 zł przy prowizji 0,97 zł jest nieopłacalne (tu mając rachunek dzięki wskazówce skrzata z pomocą przychodzi aplikacja mobilna Payu i darmowe płatności kartą po zeskanowaniu kodu kreskowego z rachunku)

Nie mogę się zgodzić. Bez żadnej weryfikacji przechodzą u mnie wspólnota mieszkaniowa i przedszkole, których numery rachunków nie sądzę żeby Sprytny znał. Nie wysyłałem żadnych skanów czy zdjęć rachunków, gdyż ich po prostu nie mam - wiele wspólnot czy przedszkoli takowych nie wydaje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Kwi 2015 11:28 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
U mnie też wspólnota przechodzi bez weryfikacji. Weryfikację chcieli za to dla opłaty za wieczyste użytkowanie na rzecz UM. Nie miałem co wysłać bo zmieniali numery kont i nie mogłem znaleźć tej informacji, ale i tak przeszło. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Kwi 2015 11:31 

- no, zapewne jeden tycik wpadł na pomysł by przedszkole czy też czynsz opłacić sprytnym billem (piszę, co doświadczyłem w praktycznym używaniu od roku w/w aplikacji przy iluś tam płatnościach)
po założeniu konta żonie system każdy nowy rachunek nie pozwalał wprowadzić bez konieczności zrobienia zdjęcia faktury, rachunku itp., ale widać tylko ja im czy też żona czymś im tam podpadliśmy
- zdarzyło mi się, że opłacając rachunek za czynsz w żabce wpisując proste wspólnota mieszkaniowa system sam mając rachunek w swej bazie zaksięgował jako "Wspólnota Gwarek"
- nie zamierzam nikogo zniechęcać, chętnie zapytam czy jest choć jedna osoba, której oprócz tycika ani razu sprytny tj, UPAID nie poprosił o weryfikację konta bankowego z przelewu
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Kwi 2015 11:31 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
tycik napisał(a):
Bez żadnej weryfikacji przechodzą...
Zgadza się, weryfikacja "nieznanych kont" nie jest każdorazowa. Natomiast zdarzało mi się, że ni z tego ni z owego życzyli sobie weryfikację konta, na które wcześniej wielokrotnie już płaciłem (np. czynsz). Co do ich wyjaśnień, że inna firma przesyła potwierdzenia to im napisałem, że mnie to zupełnie nie interesuje i albo będą działać jak w zegarku - i potwierdzenia będą przychodzić - albo się pożegnamy. W finansach nie ma sentymentów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Kwi 2015 11:34 

Tomek Zien napisał(a):
Anonymous napisał(a):
(tu mając rachunek dzięki wskazówce skrzata z pomocą przychodzi aplikacja mobilna Payu i darmowe płatności kartą po zeskanowaniu kodu kreskowego z rachunku)

Nigdy nie udało mi się zeskanować rachunku w PayU. Na WP jest chyba jakiś babol i zawsze wyskakuje "nieznany kod kreskowy" :x


Dziś straciłem pół nocy na skanowaniu kodów rachunków za energię Tauron i "pupa", ale kody z rachunków np. Orange, Play pięknie od razu wchodzą tyle że kwoty nie takie jakby się chciało

-- 03 Kwi 2015 11:36 --

man4business napisał(a):
to im napisałem, że mnie to zupełnie nie interesuje i albo będą działać jak w zegarku - i potwierdzenia będą przychodzić - albo się pożegnamy. W finansach nie ma sentymentów.


z ciekawości zapytam, gdzie pójdziesz by dokonać płatności kartą z wykonaniem obrotu i skredytowaniem płatności do 54 dni? ;)
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Kwi 2015 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
- nie zamierzam nikogo zniechęcać, chętnie zapytam czy jest choć jedna osoba, której oprócz tycika ani razu sprytny tj, UPAID nie poprosił o weryfikację konta bankowego z przelewu

Sprawdziłem dodatkowo, i w marcu i wczoraj poszły przelewy na rzecz osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą w formie szkoły tańca dla jakichś 120 osób. Oczywiście osoba ta nie daje rachunków, jego numer wpisywałem ręcznie i żadnej weryfikacji nie było. Mogę założyć, że jej rachunek jest w bazie upaid, ale prawdopodobieństwo jest znikome.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Kwi 2015 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Tycik "osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w formie szkoły tańca" to jest już spółka cywilna.

Oczywiście w regulaminie jest zapis "Za pomocą Usługi można opłacić tylko następujące rachunki: czesne za szkoły, uczelnie" ale pewnie nie o taką szkołę chodziło.


Ostatnio edytowany przez zulu, 03 Kwi 2015 11:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Kwi 2015 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Nie, nie nazywa się tak ;) Osoba to osoba, a spółka to spółka. O ile pamiętam ze studiów to obecnie tylko sp. z o. o. może być prowadzona jednoosobowo ale to jest spółka kapitałowa a nie osobowa.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY


Ostatnio edytowany przez Tomek Zien, 03 Kwi 2015 11:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Kwi 2015 11:48 

myślę, że wyjątkowo skrupulatni co do weryfikacji są przy sporych kwotach przelewów np. 1800 zł, 3800 zł bo i takie wykonuję praktycznie co miesiąc za owe 0,97 zł na zweryfikowane konto (bez weryfikacji po pierwszym razie na 1000% konto by zablokowali, bo taka mniej więcej była puenta treści ich e-maila przy proszeniu o weryfikację ), co innego rachunki 100-200 zł bo ile można przelewać na szkołę tańca, języków obcych itp
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Kwi 2015 11:49 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
Anonymous napisał(a):
z ciekawości zapytam, gdzie pójdziesz by dokonać płatności kartą z wykonaniem obrotu i skredytowaniem płatności do 54 dni? ;)
Nigdzie nie pójdę :lol: Nie mam takiej potrzeby. Jeśli jest taka możliwość to z niej korzystam, ale jeśli sposób ma budzić moje wątpliwości np. nieść ryzyko, że nie wykonują przelewu tak jak należy, to z usługi rezygnuję. Alternatywą może być aplikacja SkyCash, właśnie z ciekawości wykonałem nią płatność, oczywiście podpiętą pod nią kartą kredytową. Warunki gorsze, bo prowizja 1,49 zł, ale to nie tragedia. Nie wiem jak z płatnościami rachunków bez kodów paskowych, może zrobię w wolnej chwili test z wygenerowaniem QR kodu i zobaczę czy przechodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Kwi 2015 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Tomek Zien napisał(a):
Nie, nie nazywa się tak ;)
Wyłapałem i poprawiłem.

Co do Billa jak pisałem w innym temacie zapłaciłem nim dla kogoś KRUS i 2 x ubezpieczenie w różnych agencjach ubezpieczeniowych mimo ze tego nie ma w regulaminie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Kwi 2015 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
zulu napisał(a):
Tomek Zien napisał(a):
Nie, nie nazywa się tak ;)
Wyłapałem i poprawiłem.

No niezupełnie. Działalność może być albo jednoosobowa albo w formie spółek osobowych lub kapitałowych. Jednoosobowe rejestrujesz w CEiDG a spółki w KRS. To zupełnie różne kategorie podmiotów.

OffTop mode off ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Kwi 2015 11:55 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
zulu napisał(a):
Tycik "osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w formie szkoły tańca" to jest już spółka cywilna.

Nie żebym się czepiał, ale jest to bzdura :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 228 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group