Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Cze 2016 16:12 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
Witajcie, planuję skorzystać z usług SprintAir w taryfie za 99 zł. Według regulaminu mogę wtedy zabrać ze sobą bagaż rejestrowany (8kg) i podręczny (5kg). W tym pierwszym wypadku spodziewam się, że bez problemu przyjmą typową walizkę 60 litrową nawet na tak mały samolot jak SAAB 340.
Ciekawsza sprawa ma się z bagażem podręcznym. Wg ich strony powinien mieć rozmiary 55x40x12 cm. Długość i szerokość jest typowa, ale ta głębokość jest dziwnie mała i łapią się na nią tylko najmniejsze torby na ramię albo na laptopa.

Jakie są wasze doświadczenia z przewozem bagażu podręcznego z tą firmą? Czy bardzo dokładnie sprawdzają te 12 cm głębokości na lotniskach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 16 Cze 2016 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ta wysokość może wynikać z konstrukcji samolotu, schowki nad głową są niskie, problemem jest wsadzić tam ciut bardziej wypchany plecak komputerowy, o normalnej walizce zapomnij. Pod nogami też średnio z miejscem. Więc "przemycić" torbę to jedna rzecz, ale w środku - jeśli samolot jest w miarę pełny - naprawdę jest problem co z taką torbą potem zrobić. Gdy SprintAir latał jako do-LOT często był to problem, walizki lądowały na pustych siedzeniach, jeśli były.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Cze 2016 17:27 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Albo odbiorą Ci przed wejściem do samolotu torbę/plecak jako "Deliver to aircraft" i dostaniesz z powrotem po wyjściu z samolotu jeżeli rzeczywiście jest większa od określonych wymiarów przy komplecie pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Cze 2016 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tylko ze to czasem oznacza wyjęcie połowy zawartości - laptopy, aparaty itp lepiej do luku nie szły.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Wrz 2016 11:07 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
@KL_user i jakie doswiadczenia po odbytym locie? z jakiego lotniska wylatywales?
A moze sa inni forumowicze gotowi podzielic sie doswiadczeniami ze SprintAir (i polityka bagazowa)- szczegolnie interesuje mnie RDO?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Wrz 2016 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
Leciałem SprintAir RDO-LWO. Miałem dobrze znany na forum plecak Quechua Forclaz 40. Niestety ani do schowka nad głową ani pod poprzedzający fotel się nie zmieścił :) Na szczęście były wolne miejsca i wylądował na siedzeniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Wrz 2016 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Być może dlatego:
14.1.3 Pasażer może przewieźć tylko jedną sztukę Bagażu Podręcznego na Pasażera o wadze nie przekraczającej 5 kilogramów i rozmiarach nie przekraczających (55)x(40)x(12) cm. Rozmiary te obejmują kółka, uchwyty i boczne kieszenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Wrz 2016 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
KL_user napisał(a):
Witajcie, planuję skorzystać z usług SprintAir w taryfie za 99 zł. Według regulaminu mogę wtedy zabrać ze sobą bagaż rejestrowany (8kg) i podręczny (5kg). W tym pierwszym wypadku spodziewam się, że bez problemu przyjmą typową walizkę 60 litrową nawet na tak mały samolot jak SAAB 340.
Ciekawsza sprawa ma się z bagażem podręcznym. Wg ich strony powinien mieć rozmiary 55x40x12 cm. Długość i szerokość jest typowa, ale ta głębokość jest dziwnie mała i łapią się na nią tylko najmniejsze torby na ramię albo na laptopa.

Jakie są wasze doświadczenia z przewozem bagażu podręcznego z tą firmą? Czy bardzo dokładnie sprawdzają te 12 cm głębokości na lotniskach?


Jesli chodzi o rejestrowalny uważaj na jego wagę , ja mialem 10 kg i musialem sie przepakowywać ( KRK ) ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Lis 2016 01:43 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
muguete napisał(a):
@KL_user i jakie doswiadczenia po odbytym locie? z jakiego lotniska wylatywales?
A moze sa inni forumowicze gotowi podzielic sie doswiadczeniami ze SprintAir (i polityka bagazowa)- szczegolnie interesuje mnie RDO?

Leciałem na trasie Radom - Gdańsk i z powrotem. Co do bagażu podręcznego to na moich lotach podejście do jego wagi było bardzo swobodnie. Z rozmiarem podobnie, byle tylko zmieścił się w schowku nad siedzeniem. Samolot bez rewelacji; Saab, który już dużo się nalatał i dawno nie był malowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Lis 2016 12:42 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
to może i ja dorzucę swoje trzy grosze w temacie po odbytych 3 lotach na trasie Radom-Wrocław (w tej najniższej taryfie).
O ile bagażu podręcznego raczej nikt nie wazy i nie mierzy to z nadawanym trzeba faktycznie uważać i akceptowalny jest 'nadbagaż' do 1kg.
Jako ze na moich lotach było odpowiednio 5, 4 i 2 pasażerów (wliczając mnie) to zawsze mój bagaż podręczny (plecak) podróżował przypięty pasami na siedzeniu obok i pani stewardessa (3 loty i 3 rożne panie) nigdy nie miała z tym problemu. Na sile pewnie bym do schowka u góry wciesnela ten plecak ale na szczęście nie było takiej potrzeby... a w praktyce te schowki u góry to faktycznie głębokości maja tylko kolo 10-12cm.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group