Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 10 Gru 2019 11:27 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
U mnie mie z drugiej karty wpadły przed chwilą (pierwsze wczoraj) , więc był chyba drugi rzut.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 10 Gru 2019 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
Za to polska infolinia skuteczna, można bezproblemowo zweryfikować stan konta, rezerwować i opłacać. Sprawdzone dziś o 9:00.
Góra
 Profil Relacje PM off
kamo375 lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 10 Gru 2019 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@jasiub

zgadza sie, wpadlo co mialo wpasc :) dziekuje za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 10 Gru 2019 12:37 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
ncn napisał(a):
U mnie to samo, zalogowało mnie do konta jakiejś kobiety...

Skoro ty się zalogowałeś na czyjeś konto to w tym czasie ktoś inny miał dostęp do twoich danych.
Logowanie się w takiej sytuacji to najgorsze co można zrobić. Zmiana haseł czy pinów jest bezcelowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 10 Gru 2019 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Pytanie laika - czy jest możliwość zweryfikowania, czy ktoś miał dostęp do mojego konta w feralnym okresie (wszystko wskazuje na to, że było to kilkadziesiąt minut między 16:00 i 17:00)?
Podejrzewam, że z zewnątrz nie da się tego zrobić, ale czy sama Lufthansa może to sprawdzić?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 10 Gru 2019 13:54 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
A już można się logować na stronie, czy ciągle nie?

Nie chcę próbować bez potrzeby.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 10 Gru 2019 16:14 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 123
nadal nie działa...
Dopiero teraz dotałem do tego wątku :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Gru 2019 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
W niemieckiej prasie pojawił się komunikat M&M:

https://www.zdnet.de/88374651/miles-mor ... datenleck/

Z grubsza po naszemu:

-----

Możemy potwierdzić, że w poniedziałek 9 grudnia 2019 r. między 16:00 a 16:40 nastąpiła awaria techniczna podczas logowania się na stronę internetową Miles & More. Uczestnicy programu Miles & More mieli możliwość przeglądania kont innych uczestników, którzy zalogowali się w tym samym okresie. W tym okresie wykonano łącznie 4100 logowań, a niektórzy uczestnicy logowali się kilkakrotnie. Funkcja logowania została wyłączona o 16:40, co wyeliminowało problem. Oznaczało to, że dostęp do kont uczestników nie był już możliwy. Uczestnicy programu Miles & More, którzy zalogowali się na stronę internetową Miles & More poza okresem od 16:00 do 16:40, nie są dotknięci wypadkiem. Podobnie nie dotyczy to innych systemów poza stroną internetową Miles & More (np. LH.com lub Miles & More App). Miles & More IT intensywnie pracuje nad analizą błędów i przeprowadza szeroko zakrojone testy. Nadal prosimy naszych uczestników o cierpliwość. Funkcja logowania jest na bieżąco intensywnie monitorowana i aktywowana etapami po usunięciu błędu. Obecnie nie ma oznak ataku hakerów. Jeśli w indywidualnych przypadkach dojdzie do nieprawidłowości na kontach uczestników, których to dotyczy, Miles & More zidentyfikuje je i jak najszybciej skoryguje. Ponadto Miles & More zapewni, że uczestnicy, których to dotyczy, nie stracą nielegalnie żadnych mil. Obecnie nie można wykryć żadnych ataków przestępczych. Zainteresowani uczestnicy programu Miles & More zostaną natychmiast poinformowani. Miles & More zaleca tym uczestnikom zmianę danych rejestracyjnych ze względów bezpieczeństwa. Miles & More jest w kontakcie z organami ds. ochrony danych osobowych w sprawie tego incydentu. Wciąż nie dokonano ostatecznej oceny na podstawie przepisów o ochronie danych osobowych.

-----

Reasumując, przyznali, że na skutek błędu w funkcjonowaniu ich systemu, dane osobowe użytkowników, którzy - tak jak ja - zalogowali się wczoraj między 16.00 i 16.40, zostały udostępnione osobom trzecim. Pytanie teraz, czy było tak, że każdy logujący się przynajmniej raz został podejrzany przez kogoś innego, czy też owo podglądanie nie dotyczyło wszystkich logujących się (bo traf tak chciał, że akurat np. moje konto nie zostało powiązane z żadnym logowaniem w ww. okresie).

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 10 Gru 2019 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1265
srebrny
Nie jestem w tym zakresie specjalistą, ale podejrzewam, że na załóżmy 1000 osób logujących się, każdy "dostał" po jednym koncie nie swoim, czyli każdy kto się próbował zalogować dostał konto innej osoby, która akurat też próbowała się zalogować, a ktoś inny dostał nasze.

Generalnie mile jak, mile, u mnie na szczęście nic nie zniknęło, ale przecież udostępnione zostały dane osobowe...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Gru 2019 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
M&M chyba jednak ściemnia w tym oświadczeniu. U Niemców ktoś opisał swój przypadek: zalogował się, znalazł cudze dane i nawiązał kontakt z tą osobą, a ta tego dnia w ogóle nie logowała się na swoje konto. Nie jest zatem prawdą (a w każdym razie, nie w każdym wypadku), że obie osoby, "widzący" i "widzony", musieli logować się wczoraj między 16:00 i 16:40.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 10 Gru 2019 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 539
Kilometry: 845 967
złoty
Aktualnie działa tylko logowanie w aplikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 10 Gru 2019 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1197
Loty: 400
Kilometry: 664 069
srebrny
Poniższe dostałam na maila:

Dear Ms. XXX

On 9 December 2019 between 4.00 p.m. and 4.40 p.m. German time there was a technical malfunction on our website miles-and-more.com concerning the login. The login function was deactivated immediately.

Miles & More members who were logged in during this time were able to view profile data of parallel logged in members and were able to change certain details. Specifically, the following data could be viewed: service card number, e-mail address, telephone number, user name, mileage, transaction data, travel preferences (departure airport and automatic check-in), consents to advertising and preferred language settings. Miles could also be redeemed.

We are currently checking whether your profile was affected and whether there were any irregularities in your profile. If this is the case, we will contact you directly again. In addition, we ensure, of course, that any unlawfully deducted miles will be credited back to your account.

Because the protection of your data is important to us, we cannot offer a login function on our website until the technical error is solved. We apologise for any inconvenience and kindly ask you for your understanding. We are working intensively on error analysis and the implementation of suitable measures to enable you to login to our website as quickly as possible. Alternatively, you can use the Miles & More app, which is not affected by this incident.

Even if there are currently no signs of a hacker attack, we recommend that you change your login details for security reasons.

If you notice any irregularities in your profile or require further information, please contact datenschutz@milesandmore.com.

Yours sincerely
Miles & More Team
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 10 Gru 2019 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Ja już odpisałem ze oczekuje 100.000 mil za niedogodności, zobaczymy co odpisza...
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 10 Gru 2019 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4588
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
Kamo, Senatora i 100 000 - bo przecież już nim byłeś, a rozmiar rozżalenia związany ze stratą statusu może wprowadzić się w nieuleczalną depresję.

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 11 Gru 2019 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
U mnie dalej nie można się zalogować, błąd:
A technical error has occurred.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 11 Gru 2019 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1265
srebrny
Bo na komputerze logowanie jest cały czas zablokowane, działa w pełni (poza opcją przypominania hasła) aplikacja.
Góra
 Profil Relacje PM off
asnahtful lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 11 Gru 2019 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Ciekawe, czy maila, o którym pisze @maginiak dostali wszyscy, jak leci, czy tylko ci, którzy w ocenie M&M byli dotknięci omawianą sytuacją? Do mnie mail też dotarł, co jest zrozumiałe, bo byłem na stronie w czasie błędnego jej działania. Jeśli prowadzili selektywną wysyłkę ww. maila, znaczyłoby to, że potrafią wyłuskać "problematycznych" użytkowników.
Mam zatem pytanie, czy jest ktoś, kto dostał tego maila, ale wcale nie logował się w poniedziałek między 16:00 i 16:40, albo odwrotnie, logował się wtedy, ale żadnego maila nie otrzymał?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 11 Gru 2019 13:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Nie logowałem się, nie dostałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 11 Gru 2019 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Maila dostałem i logowałem się tego dnia mniej więcej w okolicach tych godzin ale wszedłem na swoje konto i problemu nie było(tj. widziałem swoje dane) ,sesja mi wygasła. Zbiegło się to w czasie z powstaniem tego tematu i po przeczytaniu, próbowałem się zalogować aby sprawdzić czy wszystko ok, ale już przez stronę się nie udało. Reasumując nie wiem czy fakt otrzymania maila ma jakieś znaczenie w kontekście możliwości otrzymania ewentualnej rekompensaty.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 11 Gru 2019 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2019
Posty: 145
Zbanowany
kamo375 napisał(a):
Ja już odpisałem ze oczekuje 100.000 mil za niedogodności, zobaczymy co odpisza...


Narodowość zobowiązuje do Januszostwa 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group