Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lip 2017 08:24 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 54
Witam, w skrócie : mieliśmy lot z Okęcia, linie Vueling, o 21:25. Przy bramce stawiliśmy się o 21:07, gdzie poinformowano nas że jest już za późno.
Czy nie jest tak że trzeba być przed bramką 15min przed odlotem i niesłusznie odmówiono nam wstępu na pokład?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Lip 2017 10:18, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 22 Lip 2017 08:26 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Nie jest.Pół godziny to minimum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Lip 2017 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Jeśli było już po boardingu to wcale się nie dziwię, że odmówili wejścia na pokład.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Lip 2017 08:30 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
30 min to dobry czas ale 20min do wylotu szczegolnie ze Vueling nie jest na rekawie obsluga ma prawo odmowic wejscia
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Lip 2017 08:36 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Czy vueling nie pisze na bilecie bording time/ zamknięcie bramki?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 22 Lip 2017 08:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Znaczna większość linii ma oficjalne zamknięcie bramki 30-40 minut przed odlotem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Lip 2017 08:43 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
gruby_inversia napisał(a):
Czy vueling nie pisze na bilecie bording time/ zamknięcie bramki?

Z WAW 20 minut do wylotu
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 22 Lip 2017 08:46 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@krycha00 Zabrakło 2 minuty ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Lip 2017 09:42 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
Warunki przewozu
Cytuj:
10.3 Boarding
Boarding begins 40 minutes before departure. The boarding gate closes 20 minutes before departure time. The Carrier reserves the right to cancel the seat allocation and the booking of those Passengers who fail to board at least 20 minutes before scheduled departure. Passengers who arrive late at the check-in desk shall not be allowed to board, shall not be entitled to compensation for denied boarding and shall be liable for any damages to VUELING in the event that their luggage must be located and taken off the plane due its having been checked in by a Passenger who failed to arrive at the boarding gate before the specified deadline.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Lip 2017 16:31 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 54
Nosz kur#$@$@.
Te 2min kosztowały mnie 4k.
Załamka do potęgi, ale też nauczka na przyszlosc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Lip 2017 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@krycha00
Nie przejmuj sie, zdarza sie, ja rowniez sie spoznilem (nie raz), a straty byly duzo wieksze. :D
Ze stratami trzeba sie zawsze liczyc, bo czlowiek nie zajedzie daleko. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 24 Lip 2017 02:03 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Jak wiadomo wiedze kosztuje. Tym razem słono. A pretensje chyba można mieć tylko do siebie samego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Lip 2017 05:42 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
@krycha00 ale powiedz bo umieram z ciekawosci, co Cie zatrzymalo ?
Vueling nie ma odprawy online z WAW wiec na lotnisku byles +40 do wylotu by odebrac kartę pokładową ?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Lip 2017 09:01, edytowano w sumie 1 raz
cenzura :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Lip 2017 13:53 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
A ja się podłączę z takim pytaniem, sytuacja np. strajku włoskiego pracowników kontroli bezpieczeństwa albo kontroli granicznej. Pasażer spóźnia się na boarding nie ze swojej winy (bo np. ponad godzinę spędził w kolejce do kontroli, obsługa nie pozwoliła przejść mimo że już był final call). Wiadomo że większości linii lotniczych to nie interesuje i tylko z własnej dobrej woli zmieni bezpłatnie rezerwację . Ale do kogo kierować pozew o zwrot kosztów w sytuacji gdy trzeba np. zakupić nowy lot albo zapłacić za przebókowanie? Sytuacja o której mówię miała miejsce w Barcelonie, znajomi spóźnili się na boarding (Czech Airlines) i musieli kupować nowe bilety, na kontroli bezpieczeństwa kolejka była gigantyczna w związku z jakimś strajkiem.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Lip 2017 14:06 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Pozew kierować należy na Berdyczów.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 29 Lip 2017 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Mnie tylko zastanawia czemu te strajki włoskie zawsze dotykają tylko część lotniska. Przecież samolot też mógłby zostać opóźniony o ten czas, który ludzie marnują w staniu do kontroli i wtedy wszyscy byliby zadowoleni...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Sie 2017 02:39 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Mnie też zawsze ciekawiło co się dzieje w takiej "szarej strefie" w której niby jesteś w normach ustalanych przez przewoźnika, ale i tak spóźniasz się z powodu kolejek po drodze.
Przykładowo check-in / bag drop Ryanaira w STN zamyka się, tak jak wszędzie indziej, na 40 minut przed odlotem. Czyli według regulaminu masz 10 minut żeby przemieścić się z landside do twojego gate'u. Kto kiedykolwiek był w STN wie, że to nie realne.

Obsługa przy security nie ma obowiązku "puszczania" ludzi na przód kolejki. Byłem świadkiem sytuacji (typowej dla lotnisk w UK) w bagaż przy x-ray'u jest odsyłany do ręcznej kontroli do której przydzielonych jest zawsze o wiele za mało pracowników, co powoduje dodatkową kolejkę na 20-30 minut. Byłem świadkiem osoby która prosiła obsługę czy można coś przyśpieszyć bo jej lot za 20 minut, obsługa powiedziała że skoro jej bagaż jest wybrany do dodatkowej kontroli to jest to jej wina, i musi czekać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Sie 2017 05:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
dlatego ja preferuje być wcześniej,dużo wcześniej
mniej nerwów i stresów
a obsługa w Lądku ma taki system wychowywania podróżnych, wyszedł jakiś płyn co go nie wyjąłeś do woreczka to idziesz na bok do szczegółowej czyli ionscana
jest zresztą informacja ze kontrola ta trwa długo wiec proszą wyjąć z bagażu wszystkiego przedmioty z płynem
wiem bo sam z premedytacja wszystkiego nie wyjąłem bo mi się nie chciało, wiec swoje odczekałem, ale miałem duzoooo czasu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group