Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Melina
Acropolis Hostel
Eschilou 25
+30 694 305 5550

Restauracja
Savvas - Σαββας
Ermou 91 (obok placu Monastiraki)
Czas start: 19:00

Zwiedzanie sobota
spotkanie-w-domu-zeusa-ateny-2-3-grudnia,1564,110643?start=520#p1010531
Godzina: zależy od czasu przylotu A3 wię 15:20-15:30

Zwiedzanie niedziela
do ustalenia

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach
ul. Kontoleontos 1
Tel. Alarmowy +30 6936 554 629.

Ważne telefony
166 - Pogotowie
199 - Straż pożarna (nie pojęcia w czym może ona będzie potrzebna)
100 - Policja


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 06 Gru 2017 12:32 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 1
Loty: 1
Kilometry: 1 338
W drodze do domu :) Praga to jak widać może zaskoczyć :lol:

Załączniki:
20171203_172155 (Copy).jpg
20171203_172155 (Copy).jpg [ 147.25 KiB | Obejrzany 1569 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#202 PostWysłany: 06 Gru 2017 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
@Korwin Do tego podają tam pewnie "Čerstvé" pieczywo i panuje tam niezły "Zápach", a do kupienia jest też "droga" :D

BTW Serdecznie dziękuję wszystkim za super zabawę.
Pozdrowienia dla pana z hotelu Arion, który nie chciał przyjąć do przechowania na kilka godzin kilkudziesięciu bagaży, ale w końcu się udało dla kilku toreb/plecaków i kurtek :D
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#203 PostWysłany: 06 Gru 2017 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@Korwin Jakoś długo Wam ten powrót z Pragi zajął. Dobrze, ze jednak wybrałem LOT ;)

@skrzat Ooo...to wreszcie wiem, jak się nazywa ten przybytek, w którym znalazł się mój plecak...hmmm, w sumie to bardzo blisko był :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Oratosia lubi ten post.
 
      
#204 PostWysłany: 06 Gru 2017 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Zeus napisał(a):
@BooBooZB morsuje? Czy za ciepło dla niego? :D


Połowicznie, co by się nie roztopić ;)

Image
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#205 PostWysłany: 06 Gru 2017 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Też dziękuję ! @Zeus dobra robota!
Było klasycznie :D

Natomiast opisze też swój gorzki powrót z Berlina: wysiadam se kulturalnie na Tegel, pruje do przodu na gate LH do MUC, mijam gate do FRA (tez tak mniej wiecej co 1h lata z TXL) ale juz widzę cancele.. wiec fucken shit beda ich puszczac via MUC.. na sile.. czyli jestem ze swoim stan bajowym biletem w ostrej D. Podchodze do Checkina na MUC, babeczka mowi ze snieg we FRA.. i bedzie mi dzis ciezko sie wydostać z TXL.. Jest 16:30 i na samolot o 17:00 juz nie chce wpisac na juump seat liste.. zreszta na jump'a wpisuje sie pierwszy oficer.. trace nadzieje na dostanie sie do MUC aby zdazyc na ostatni samolot do Krakowa. Wracam do gate przylotowego A3.. niektorzy nie przeszli jeszcze odprawy paszportowej. Zbiera sie grupa. Zegnam sie jeszcze raz. Znajduje na BlaBla Ukrainca ktory jedzie do Krakowa o godzinie 18:00. Blokujego i busem TXL jade pod Marienkirche kolo Alexanderplatzu.. na miejscu przez blabla Ukrainiec odpisuje cyrulica ze auto zepsute i nie jedzie.. ja p.. jest 18:00 a najblizszy Polskibus do Krakowa o 18:50 z ZOB.. wiec pyta na U2, 19 przystankow... jakies 35 minut.. biletu jeszcze nie mam , kupie w drodze.. bateria 35%.. wsiadam w U2 .. planowo na Marienhamm mam byc 18:40 czyli 10 minut przed odjazdem.. w metrzezasieg nie pozwala kupic biletu. Dzwonie do @OradeaOrbea (Dziekuje!!) "Pawel kup mi pls bilet" "Zdazysz?!" Musze.. w biegu na ZOB odbieram maila z biletem, wpadam na ZOB, rozkopany znajduje stanowisko,.. opozniony.. ponoc przyjechal wysadzic pasazerow i pojechal zatankowac.. pada snieg prawie komplet ludzi czeka na PB.. podjezdza w koncu 20 minut opzoniony.. wsiadam jako pierwszy, kita na inwalidzkie miejsce bo przeciez nie da sie go zarezerwowac..wiecnikt mnie nie wywali .Bus rusza z30min opzonieniem.. w Krakowie mam byc 3:50am.. eh..w koncu docieram do Krakowa o 3:30.. uberek na osiedle .. do lozka klade sie 3:57am.. Budzik dzwoni o 7:05am.. trzeba zbierac sie do szkoly i pracy..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
29 ludzi lubi ten post.
 
      
#206 PostWysłany: 07 Gru 2017 00:05 

Rejestracja: 05 Paź 2014
Posty: 187
Loty: 63
Kilometry: 94 984
@tom971 Na drugi raz jedź na Berlin SXF masz większe szanse z Alexanderplatz. Nawet przez te remonty co były ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 07 Gru 2017 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 268
Najwytrwalsi jeszcze kończą imprezę w Brukseli - Poznań i Warszawa Image

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#208 PostWysłany: 07 Gru 2017 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Party Hard!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#209 PostWysłany: 12 Gru 2017 18:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Wielkie dzięki wszystkim za kilka miło spędzonych chwil w Atenach (i w drodze też). Fajnie było Was spotkać. A za niektórymi to nawet trochę tęskniłam. Specjalne podziękowania dla @Zeus. Jesteś najlepszym ambasadorem Grecji na f4f.

I kto by pomyślał, że w tak późnym wieku odkryję, ze całe życie mnie okłamywali na temat mitologi greckiej - bo Zeus ma naprawdę fajnego ojca. :D I to jakiego. Wielkie, wielkie Dziękuję za transport z lotniska i opowiedzenie nam historii boskiej rodziny od pokoleń (znów inaczej niż było napisane w mitologii) oraz o aktualnej sytuacji w Grecji. Mama Zeusa też niczego sobie :)
Jednakże pomysł zapraszania w przyszłości na każdy kolejny zlot rodziców jednego z forumowiczów uważam za niezbyt trafiony :o

Impreza w Savvas - Σαββας bardzo udana. Miejsce zacne, a jedzenie i wino przednie, jak na Wielkie Greckie Wesele przystało. Tak, ślub był, świadkiem byłam, ale nie pamiętam ani rabina ani panny młodej. :lol: Tyle ich było.

Szkoda tylko, że niektórym klasy zabrakło :( z żalem to piszę, ale musiałam.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#210 PostWysłany: 12 Gru 2017 21:18 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Japonka76 napisał(a):

Szkoda tylko, że niektórym klasy zabrakło :( z żalem to piszę, ale musiałam.

Nie martw się,może uda im się poprawić i nie zostaną na kolejny rok w tej samej klasie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
krapio lubi ten post.
 
      
#211 PostWysłany: 15 Gru 2017 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Znaczy się, ten, tego, ja właśnie wróciłem ze Zlotu :cry: . Trochę mi to zajęło (droga z Aten do Krakowa była strasznie wyboista... wiodła przez Berlin, Amsterdam, Meksyk, Panamę, Kostarykę i jeden-czort-wie-gdzie). Ale już w domu.

Było tak, jak być powinno. Zaje*iście (przepraszam za słowo).

Ktoś, kto jest uczestnikiem, czasami nie widzi tego, co jest „pod spodem”: przygotowań, włożonego wysiłku, pracy, czasu. A przy imprezie na 60 osób, w innym kraju, nie jest to takie proste i oczywiste. Odnośnie ewentualnych problemów: błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi.

Impresji całe mnóstwo. Kilka z tekstów wejdzie do kultowego kanonu forumowego (dołączając do komnaty tajemnic czy ukraińskich spawaczy). Cieszę się, że poznałem najbrzydszą stewkę Aegeana. Cieszę się, że bidony zaczęły być chodliwym towarem. Cieszę się z wieczornego widoku NA Akropol w gronie forumowym, z porannego widoku Z Akropolu w (nieco mniejszym, szacun za chęci!) gronie. Cieszę się, że tym razem @BooBooZB wiedział w jakim jest tramwaju, @seba wziął mikroślub, @vivere miał rozstrzał miejsc noclegowych. I nawet z widoku śpiącego forumowicza w luku bagażowym autokaru się cieszę - lepiej, że tam, niż na ulicy ;)

Tak jak pisał @Zeus , spiritus movens (bleh, nawet do tego określenia jakieś alkohole się przyplątały), z małego pomysłu na skromny wypad do Aten, wszystko wypączkowało w ZLOT. 80 proc. uczestników to, hmmm... „core” forum, osoby udzielające się, aktywne, znane (niektórzy to nie core, ale wręcz „hard-core” 8-) ). Jestem zaszczycony, że kolejny raz mogłem owe mordki w realu zobaczyć!

Chciałbym tu wrzucić listę podziękowań, ale po co dublować listę uczestników? :lol: Dołączę tylko do niej zestaw => TataZeus&MamaZeus. I managera knajpy, który widząc mnie z @tom971 przy wejściu, zawołał: „on znowu tak rozrywkowo wygląda?;)

Kijów zapowiada się wybitnie interesująco.
Czas nastawić kalendarz.
Przygotować wątrobę.
Bo chyba warto.
Co ja piszę?
Warto!
.

PS: dialog na pokładzie WAW-ATH:
„– Nie zdziwiła się Pani, jak zobaczyła zamówienie na catering pokładowy na ponad 50 sztuk koszernego jedzenia?
– Niee, pomyśleliśmy z cabin crew, że to będzie jakaś wycieczka rabinów do Aten”

Załącznik:
PowrotZeZlotuF4F.gif
PowrotZeZlotuF4F.gif [ 24.45 KiB | Obejrzany 1066 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
24 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#212 PostWysłany: 28 Gru 2017 14:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Bardzo wszystkim dziękuję. Jestem szczerze wzruszona, że wykazaliście się empatią i dobrym sercem. Nie spodziewałam się tak szybkiej i hojnej reakcji.
Ta akcja pokazała, że forum f4f tworzą naprawdę wspaniali ludzie. Że oprósz gadek na forum i wesołych imprezek potrafimy także się zjednoczyć w dobrej sprawie. Pokazała, że forumowiczów oprócz wspólnej pasji do podróżowania łączy również dobre serce.
Jesteście lojalni, solidni, hojni, pomocni i naprawdę można na Was polegać.
Pozwolicie, że nie wymienię wszystkich z nicków, ale lista podziękowań naprawdę jest długa. Od razu także nadmienię, że to nie ja byłam pomysłodawczynią tego projektu. Po dyskusji w gronie redakcyjno-moderatorskim, i po konsultacjach z forumowiczami, ja to tylko zrealizowałam. Zebraliśmy więcej niż było trzeba. Nadwyżkę przekaże na konto WOŚP. Jeszcze raz bardzo Wam wszystkim dziękuję. Jesteście najlepsi i jestem dumna, że mogę być Waszą koleżanką na forum.

Jednakże, jeśli winowajca tego całego zamieszania, z jakiś przyczyn losowych, nie mógł wywiązać się ze swoich zobowiązań, a chciałby sprawę załatwić honorowo, to proponuję aby pieniądze zostały przekazane na jakiś cel charytatywny wskazany przez poszkodowaną przy aprobacie forumowiczów. Jeśli macie jakieś uwagi, bardzo proszę o PW. Z mojej strony to wszystko. Dziękuję.

Edit: Nadwyżkę ze zbiórki jednak przekazałam w ostateczności na wsparcie leczenia małej Matyldy. https://pomagam.pl/o6oq50co
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#213 PostWysłany: 30 Gru 2017 16:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Melina w Atenach, już z plombą podatkową za brak wystawiana faktur i brak posiadania maszynki do płacenia kartą
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#214 PostWysłany: 30 Gru 2017 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Lepiej nie igrać z Bogami.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#215 PostWysłany: 30 Gru 2017 17:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
@pabien jakby dał hojną obniżkę, to by tego nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 30 Gru 2017 17:44 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
@Zeus czyli booking odwola Twoje styczniowe rezerwacje ? :mrgreen:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group