Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Wrz 2012 16:25 

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 18
Sporo słyszałem o slowboatowym spływie Mekongiem z Chiang Khong i okolic Złotego Trójkąta - podobno genialne widoki i świetne przeżycie! Podpowiedźcie proszę jak to zorganizować, ile to kosztuje, ile dni trwa taka podróż, co trzeba zabrać na łódkę, skąd startować, czy trzeba mieć wizę do Laosu (jedziemy do Tajlandii 23 list - 12 gru).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 17 Wrz 2012 16:37 

Rejestracja: 17 Wrz 2012
Posty: 5
Loty: 3
Kilometry: 2 988
koniecznie pisz sie na splyw mekongiem, bylam dawno temu wiec nie podam Ci aktualnej ceny ale widoki niesamowite.Lodz sie zatrzymuje i kupujesz od miejscowych co potrzeba, na nocleg tez sie postoj w miejscu z hostelami.
wszystko organizowalysmy z Chiang Mai.
Podroz od granicy do Luang Prabang - 2 dni na malej drewnianej desce ze swiniami i innym dobytkiem;-)
Luang Prabang niesamowite miejsce w ktorym warto spedzic dluzsza chwile.
Wiza do Laosu byla wtedy wymagama, ale sprawdz na stronie: http://www.msz.gov.pl/Informacje,dla,ob ... ,1800.html

Przenies sie na forum typowo globrtoterskie np. travelbit i tam poszuakj najbardziej aktualnych info.
Pozdr, E-rka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Wrz 2012 16:53 

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 18
a jak najlepiej z Luang Prabang wrócić do Tajlandii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Wrz 2012 15:47 

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 18
anyone?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Wrz 2012 21:52 

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 87
Z Chiang Mai najlepiej zwykłym autobusem rejsowym do Chiang Khong. Małe miasteczko nad Mekongiem, trzeba załatwić wizę -szybko i sprawnie. Przeprawa przez Mekong zwykłą łódką z miejscowymi. Za najlepszy hotel w Huay Xai (w 2009) płaciliśmy ok. 12 USD:) Jeśli się nocuje warto zjeść kolację w knajpce z widokiem na Mekong - polecam danie, które samemu się przygotowuje z dostarczonych składników (jaja, kurczak, zielenina:) Bilet na łódź, która płynie 2 dni można kupić przy zejściu do przystani oraz w każdym innym miejscu - warto poszukać ile kosztuje obecnie. Na łodzi są 3 kat. miejsc - kilka siedzeń lotniczych, trochę foteli z oparciem reszta zwykłe ławki. Kto pierwszy rano przyjdzie ten ma lepsze miejsca. Warto wziąć trochę jedzenia i ewentualnie piwo - na łodzi wszystko z dużą marżą. Nocleg we wiosce w połowie drogi. Luang Prabang świetne. Do Tajlandii najlepiej autobusem przez Vang Vieng i Vientiane - droga przez góry bez jednego prostego odcinka- fajne widoki.
Polecam fora travelfish oraz LP. Mogę podesłać fotki dla orientacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Wrz 2012 15:50 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 1
Najłatwiejszy powrót z LP rzeczywiście przez Vientiane. Polecam, droga niezwykle urodziwa w widoki. W miarę możności warto zatrzymać się w Vang Vieng i samym Vientian. Stamtąd przejściem granicznym First Thai-Lao Friendship Bridge
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Wrz 2012 16:08 

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 18
wielkie dzięki wszystkim za pomoc! ostatnia sprawa: ile na to wszystko potrzebuję czasu? jak najlepiej tam dotrzeć i ile czasu mi to zajmie (spływ 2 dni to już dzięki Wam wiem), jak z Nong Khai i Mostu Przyjaźni się dostać w okolice Koh Samet/Koh Chang? lot i powrót mam z Phuket i muszę zaplanować w miarę dokładnie wizytę w Tajlandii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Wrz 2012 16:28 

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 87
[quote="makiem"]wielkie dzięki wszystkim za pomoc! ostatnia sprawa: ile na to wszystko potrzebuję czasu? jak najlepiej tam dotrzeć i ile czasu mi to zajmie (spływ 2 dni to już dzięki Wam wiem), jak z Nong Khai i Mostu Przyjaźni się dostać w okolice Koh Samet/Koh Chang? lot i powrót mam z Phuket i muszę zaplanować w miarę dokładnie wizytę w Tajlandii.[/quote

Na spokojnie: Chiang Mai - Huay Xai 1 dzień, nocleg i rano w rejs.
Z Luang Prabang do Vientiane - 1 dzień lub nocnym autobusem
My z Nong Khai/Udon Thani do Bangkoku polecieliśmy AirAsia - tanio i szybko. Dojazd na lotnisko (~50 km) autobusem lub Toyota Hilux Vigo za 600 batów:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Wrz 2012 16:07 

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 18
no to pięknie! bardzo dziękuję za obfitą odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Sty 2015 12:34 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
jak najszybciej dostać się z Chiang Khong do Luang Prabang?
jak wygląda spływ Mekongiem w opcji jednodniowej, speedboat (cena, czas, wygoda)
Z góry dzięki
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group