Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Mar 2012 14:59 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 4
Dziwi mnie fakt, że nikt nawet nie rozpoczął tematu o pięknej Chorwacji!

Czy ktoś z obecnych był tam w niedawno? Pamiętam, że spędzałam tam wakacje jakieś 12 lat temu i chętnie przypomniałabym sobie detale z tej wycieczki. Pierwszym miejscem, do którego pojechałam był Narodowy Park (piękne wodospady, mosty, dużo roślinności i szlaki turystyczne mające 10 km i więcej!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Narod ... litwickich sami zobaczcie :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 15 Mar 2012 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Byłem niecałe 2 lata temu, naprawdę warto, ale w miarę możliwości należy unikać wysokiego sezonu, bo ilość ludzi jest wtedy ogromna, po szlakach idzie się często gęsiego, a na rejs statkiem po jeziorze czeka się 2h.
No i wydaje mi się, że mimo piękna krajobrazu niektórzy mogą być rozczarowani o tyle, że Plitwice to nie jest egzotyka, drzewa jak w Polsce, jeziora jak w Polsce (z dokładnością do kryształowości wody - czegoś takiego nie widziałem). Ale całość robi niesamowity efekt.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Mar 2012 15:14 

Rejestracja: 14 Lut 2011
Posty: 110
Loty: 31
Kilometry: 72 801
W październiku zeszłego roku byłem właśnie w tym parku i jak najbardziej każdemu polecam :)
Mimo, że aby tak się udać, musieliśmy wynająć auto w Zadarze, do tego pogoda również nie sprzyjała, gdyż było stosunkowo chłodno, a także fakt, że zapomnieliśmy wziąć ze sobą legitymacji studenckich przez co musieliśmy kupić normalne bilety, które do najtańszych nie należą - przynajmniej dla studentów :)
Ale nikt nie narzekał i każdy był mega zadowolony, park robi ogromne wrażenie, wybraliśmy do przejścia najdłuższą trasę by najwięcej czasu spędzić i jak najwięcej rzeczy zobaczyć.
Wrażenie niesamowite, całą drogę powrotną zachwycaliśmy się jeziorami, i sami z siebie byliśmy dumni, że mimo niesprzyjącej pogody i wysokich kosztów, nie rozmyśliliśmy się z wypadu tam.
Poniżej ciekawy filmik,owszem pełno takich na YT, ale ten uważam że jest naprawdę dobry :)

http://www.wykop.pl/link/1058393/park-narodowy-plitvice/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Mar 2012 15:44 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 4
Zapomniałam o rejsie statkiem :) Teraz pamiętam nawet miejsce, gdzie zostawiali turystów po drugiej stronie jeziora. Wspomnienia przychodzą jak się ogląda i rozmawia o takich miejscach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Mar 2012 16:02 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Do Chorwacji jeżdżę od 2004 r. Cudowny kraj. Wspaniałe widoki i jeszcze wspanialsi ludzie. Mamy już tam przyjaciół bliskich jak rodzina. Mogę również pomóc w rezerwacji apartamentów na Dalmacji Środkowej koło Omiśa. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Kwi 2012 12:39 

Rejestracja: 31 Maj 2011
Posty: 5
Mogę prosić o namiar na nocleg w Omisie? Mój adres mailowy tdsi@wp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Kwi 2012 09:17 

Rejestracja: 28 Sty 2012
Posty: 10
witam,
ja również prosiłabym o namiary... k_slowianka@wp.pl
zbieram wszelkie informacje, gdyż w tym roku wakacje zamierzam spędzić właśnie w Chorwacji
zastanawiam się tylko jak się tam wybrać... samochodem w dwie osoby wychodzi trochę drogo (mój samochód pali 8 l, jestem z okolic Katowic), samolotem ok 400 zł (jak się uda) od osoby.. autokarem pewnie tez coś koło tego. Czy ktoś może podpowiedzieć czym podróżował?
A może są osoby z okolic, które również się wybierają w sierpniu (po 10) do Chorwacji samochodem i miałyby ochotę na podróż w 4 osoby?

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Kwi 2012 11:35 

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 19
Hej ja bylem 3 lata temu w okolicach Splitu (Primosten), odwiedzilem Split, Zadar + park w Krka, siwetne miejsca polecam kazdemu. Jadac samochodem wez pod uwage ceny autostrad, w Chorwacji musialem zaplacic 30-40 euro za cala podroz plus winieta na Wegry a ta kosztowala okolo 50 zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Kwi 2012 20:38 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 17
Hej :)
tak się składa, że moja rodzina prowadzi wynajem apartamentów w chorwacji, więc jak coś to zawsze mogę podać namiar
szulc.michal@vp.pl

aa bym zapomniał dodać- w miejscowości Vodice - koło Sibenika, zaraz obok wodaspadów Krka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Kwi 2012 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
poza plitvicami polecam wspominane juz wodospany w Krka :)
i mam kilka filmikow (któtkich) z chorwacji, miłego oglądania
http://www.youtube.com/user/videoirek/v ... =chorwacja
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Sie 2012 08:32 

Rejestracja: 28 Sie 2012
Posty: 3
W ostatnim okresie byłem w Plitvicach dwa razy, wchodząc do Parku z innych stron, moje zdjęcia link poniżej, generalnie będąc w Chorwacji warto się tam wybrać i zobaczyć, minusem jest to, że zawsze jest kupa ludzi, dlatego warto wyjść na zwiedzanie jak najwcześniej. Mam jeszcze w planach zwiedzić je późną jesienią.

Plitvice 2009
Plitvice 2011
_________________
Jacek
Mój blog turystyczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Sie 2013 13:18 

Rejestracja: 16 Sie 2013
Posty: 12
Zbanowany
Wiem, że wątek stary, ale może komuś się przyda - wstąpiliśmy tam w tym roku w drodze do domu (wyjątkowo pojechaliśmy samochodem) i na początku czerwca (12.06), w godzinach popołudniowych (ok. 17) nie było tam o dziwo tłumów. Minęliśmy po drodze jedną wycieczkę Japończyków, a tak to cisza i spokój, chociaż być może akurat zwiedzaliśmy mniej obleganą część Parku, bo poruszaliśmy się tam trochę na wyczucie :P W każdym razie - na pewno warto, widoki są niezapomniane, zapierają dech w piersi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Lut 2014 14:54 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Mi się zdarzyło być tam w sierpniu. Owszem, ludzi było sporo, do rejsu statkiem kolejka tasiemcowa (ale szybko się rozładowywała), ale dzikich tłumów nie było, ba, zdarzały się miejsca, gdzie było zupełnie pusto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Lut 2014 17:45 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
no, nie tak bardzo nieopodal; 180 km, co w chorwackich warunkach oznacza co najmniej trzy godziny jazdy (wariant z autostradą 2 godziny)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Lut 2014 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
To zależy skąd "180 km", jak ktoś już jest w okolicy Zadaru to spokojnie może wybrać KRKA.
Do jezior 150 km, do wodospadów 110 km.

Od Sibenika w dół to już "bez sensu" jechać nad jeziora.

Krka mogę spokojnie polecić. :)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Mar 2014 01:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Polecam zarówno Plitvice jak i Krka, oba parki są śliczne!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Cze 2017 22:47 

Rejestracja: 19 Lut 2017
Posty: 27
Loty: 46
Kilometry: 96 465
Poszukuję lokalnych biur, które organizują wycieczki na jeziora Plitvickie, znacie jakies, istnieją, ktoś korzystał ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Cze 2017 16:21 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
@Marcin Jurkiewicz 1 a gdzie będziesz stacjonował? Byłam w Splicie, Zadarze i Dubrowniku i przy głównych deptakach siedzą sprzedawcy wycieczek. Jest ich od wyboru do koloru ;) Nazw niestety nie pamiętam, a cen nie znam, bo nie korzystałam.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Cze 2017 20:45 

Rejestracja: 19 Lut 2017
Posty: 27
Loty: 46
Kilometry: 96 465
jekyll
Będę w Makarskiej. Znasz orientacyjna cenę ? Chcę zobaczyć jak się to kalkuluje w stosunku do wypożyczenia auta dla 2 osób.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Paź 2017 22:57, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Cze 2017 09:13 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Nie korzystałem ale widziałem takie ogłoszenia cena ok. 500 kun (ze Splitu).

Możesz też popatrzyć na takie biuro: http://romeoandjuliet.hr/offer/plitvice ... onal-park/
osobiście nie korzystałem, ale opinie ma dobre.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group