Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Wrz 2016 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
Czy moglibyście podzielić się doświadczeniem w kwestii używania materaca dmuchanego do spania na lotnisku? To może być fajny pomysł, bo daje więcej przestrzeni i dystansu od podłogi niż karimata/śpiwór, można kupić za 20-50 zł, ale parę kwestii praktycznych:

1. Któryś z forumowiczów w jednym wątku wspomniał o spaniu na takim dziecięcym kąpielowym:
Image
One jednak zwykle mają obciążenie rzędu 80 kg, a ja jednak trzycyfrowy ;) Czy ryzykować, czy jednak pod wagą 110+ może np. wybuchnąć? Zwłaszcza na lotnisku wolałbym tego uniknać ;)

2. Większe obciążenie do 120 kg wytrzymują tergo typu materace:
Image
Pytanie, jak on wygląda po spuszczeniu powietrza i złożeniu?

3. Jeśli zabierać któryś materac, to na co zwrócić uwagę, o czym pamiętać?

4. Czy przewożenie ich w podręcznym jest praktyczne, czy zajmują tyle miejsca, że nie warto się w ten temat w ogóle bawić?

Z góry dzięki za wskazówki.
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 07 Wrz 2016 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ja polecam ten
Image
bardzo wygodny

a na co zwrócić uwagę? na pogodę bo jak będzie padać to się ubrudzi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Wrz 2016 22:52 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Materac drugiego typu jest dość ciężki, mało poręczny do składania i ciężki do pompowania bez pompki.
Wymiar - hmm, kupiłem kiedyś taki o szerokości 1,60 bodajże, zapakowany był w pudełko o wymiarach mniej więcej 30x40x10 cm. Po pierwszym napełnieniu i opróżnieniu nie udało mi się go spakować do pudełka :) Inna sprawa, że nie miałem motywacji, leżał sobie po prostu w altance.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 07 Wrz 2016 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
O tym kąpielowym pisałem ja.
Ważę 78 kg, spałem na nim już 3-4 razy.
Za każdym razem mam w planach go nie odsysać i zwijać tylko wyrzucić ale koniec końców zabieram go ze sobą.
Kosztował 10 PLN czyli nawet jako jednorazówka się opłaca.
Do tego mam śpiwór light do +10C czyli taki zestaw pozwala także spać w plenerze przez połowę roku.

Jeżeli obawiasz się o to, że może go szlag trafić to kup jeden na próbę i zrób eksperyment i prześpij w domu (na twardej powierzchni) jedną nockę. Pamiętaj, że możesz go napompować "na pół gwizdka".

Jedyną jego wadą jest to, że jako materac przeznaczony do pływania/plażowania ma dość sterczącą poduszkę.

Raz mi to przeszkadzało w zaśnięciu - w pozostałych przypadkach zasypiałem do 15 sekundach.

Teraz na jesieni na wyprzedażach rozejrzę się i może wybiorę coś bardziej płaskiego.

W tym drugim, który pokazujesz ciężko go napompować ustami bo jednak jest to kilkaset litrów powietrza a nie kilkadziesiąt. Oprócz tego najcześciej otwór jest pod dużą pomkę. A jak zaczniesz zabierać akcesoria to się robi za dużo gratów.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
Mario21 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Wrz 2016 23:12 

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 381
niebieski
Ja korzystam z takiego jak na zdjęciu nr 2 (mam quechuy z decathlonu). Zajmuje nieco miejsca, waży kilogram, ale sprawdza się super - wysoki komfort i bdb izolacja cieplna (również na śniegu:D).

Próbowałem kiedyś taki plażowy - czuć "glebę" plecami, niewygodnie.

Co do pompowania - ten Quechuy ma dwa rodzaje wlotów do pompowania - mniejszy do dmuchania, większy do pompki. Na lotniskach pompuję go zawsze suszarką do rąk - 30 sekund i pełny;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Wrz 2016 23:38 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 187
Od paru lat uzywam Thermarestów. Ostatnio zatrzymałem się na modelu Neoair Trekker, mam też wersję zimową XL (jesli ma się ponad 180cm to warto taką wersję), a do tego dokupiłem odp. pompkę na baterię. Zestaw pełen luksus.

Wychodzi drogo jeśli kupujesz w sklepie, bez promocji, ja polowałem na allegro i zmieściłem się w 300 zł.

Sprzęt zajmuje mało miejsca, mam go kilka lat. Grubość, wygoda spania, dobra izolacja. Idealny kompan na podróże low costami.

Czy to lotnisko czy gleba Skandynawii - dawał mi mega komfort.

Podobno dożywotnia gwarancja, ale z nimi wiadomo jak jest;)

Warto.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Wrz 2016 23:59, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Wrz 2016 23:47 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
spalem wielokrotnie na takim materacu:
- po zakupie wystaw go na mroz za okno lub wsadz do zamrazalki
pozbedziesz sie przykrego intensywnego zapachu
- zabierz ze soba zwykla poszewke, przyjemniej polozyc twarz na tkaninie niz na gumie

pompke mam malenka i jest troche machania ale jest lekka i nie zajmuje miejsca
w Bergamo itp ten zestaw jest bezcenny
Załącznik:
pompka.JPG
pompka.JPG [ 48.21 KiB | Obejrzany 8493 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Wrz 2016 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
stalk3r napisał(a):
Od paru lat uzywam Thermarestów. Ostatnio zatrzymałem się namodelu Neoair Trekker, mam też wersję zimową XL (jęsli ma sie ponad 180cm to warto taką wersję), a do tego dokupiłem pompkę dedykowaną na baterię. Zestaw pełen luksus.

Wychodzi drogo jeśli kupujesz w sklepie, bez promocji, ja polowałem na allegro i zmieściłem się w 300 zł.

Sprzęt zajmuje mało miejsca, mam go kilka lat. Grubość, wygoda spania, dobra izolacja. Idealny kompan na podróże low costami.

Czy to lotnisko czy gleba Skandynawii dawał mi mega komfort.

Podobno dożywotnia gwarancja, ale z nimi wiadomo jak jest;)

Warto.

Również polecam. Zakupiłem kiedyś przed podróżą i mata sprawdziła się w każdych warunkach. Jeden z lepszych turystycznych zakupów (zaraz po forclazie) . Raz już ją mi wymieniali bo jakiś bąbel się pojawił.

Wysłane z mojego MX5 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 08 Wrz 2016 01:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
Dzięki za wskazówki, będę analizować. W listopadzie nocka na BGY (rozważam jeszcze te kapsuły zzzzzzcośtam chociaż na 2-3 godziny, ale to loteria, mogą być zajęte), nie planuję tego jakoś często powtarzać, może z raz na rok, więc też nie chcę specjalnie inwestować, ale coś wygodniejszego od podłogi mile widziane :)
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Wrz 2016 08:51 

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 381
niebieski
Sprawdź też materac McKinley Nylon Pump, do kupienia w Intersporcie za 120 zł. Znajomy ma i sobie chwali, wygodny, lekki (0.5 kg) i malutki po złożeniu
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group