Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Maj 2016 22:11 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 29
Witam,
Zamierzam wybrać się w przyszłym tygodniu na stopa do
Niemiec. Spać będę w namiocie. Moje pytanie brzmi następująco: czy spanie na dziko stwarza jakieś problemy natury prawnej?
Chodzi głównie o Bremę, do której się udaję oraz być może jakieś okolice miast na trasie( Berlin, Hannover lub Hamburg).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 17 Maj 2016 22:32 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
10 lat temu jeżdżąc stopem spałem często przy niemieckich stacjach benzynowych, częściej bez namiotu, czasem z namiotem. Nie było problemu. Sami Niemcy, często wyciągali karimatę z samochodu i tak spali. Oczywiście nie robiłem tego tuż przy budynku stacji, ale też się specjalnie nie kryłem. Jak kojarzysz jak wyglądaj stacje przy autostradach, to zawsze jest tam pas zieleni, stoliki itp. To tam.

W niemieckich miastach nie spałem na dziko, ale spałem we włoskich, szwajcarskich i austriackich. Generalnie unikałem parków, a raczej szukałem miejsc w pobliżu szkół czy jakiś obiektów sportowych (ale nie chodzi mi tu o największe stadiony w miastach). Problemów nie było. Unikałem miejsc blisko dworców, jakiś z podejrzanymi typami itp. Wypieprzasz do jakieś porządnej dzielnicy, szukasz miłego miejsca i śpisz :-) Z drugiej strony okolice wszelkich wylotówek. Gdzie nie ma domów, a tylko drogi pasy zieleni z krzakami, to też niezła opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off
janson123 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 31 Maj 2016 19:06 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 149
Loty: 72
Kilometry: 167 517
Oficjalna wersja jest taka, ze poza ziemia prywatna - rozbijanie namiotu jest zabronione.
Jezeli policja Cie zlapie, to mozna ratowac sie wykorzystaniem prawa “Lagern'', ze akurat odpoczywasz, suszysz namiot, lub jestes w drodze do nastepnego campingu, jest to taka szara strefa w prawie. Czyli nie nocujesz, tylko chwilowo odpoczywasz :) Czy da rade to juz praktyka pokaze.
Jezeli bedziesz nocowal bez namiotu, to nie ma problemu. Spanie pod chmurka jest dozwolone.
Góra
 Profil Relacje PM off
Remigiusz Kamionek lubi ten post.
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group