Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 28 Cze 2022 11:13 

niebieski
Korzystał ktoś obecnie z biletów dziennych SITA SUD czyli połączenie z Neapolu na całe wybrzeże Amalfi i Sorrento ?

COSTIERASITA € 10,00 ( ważność biletu 24 godziny od pierwszego skasowania )
( SITA BUS: Agerola, Amalfi, Atrani, Cetara, Conca dei Marini, Furore, Maiori, Massa Lubrense, Meta di Sorrento, Minori, Positano, Piano di Sorrento, Praiano, Ravello, Salerno, Sant’Agnello, Scala, Sorrento, Tramonti, Vietri sul Mare )

COSTIERASITA € 12,00 ( ważność biletu 24 godziny od pierwszego skasowania )
( SITA BUS: Agerola, Amalfi, Atrani, Cetara, Conca dei Marini, Furore, Maiori, Massa Lubrense, Meta di Sorrento, Minori, Positano, Piano di Sorrento, Praiano, Ravello, Salerno, Sant’Agnello, Scala, Sorrento, Tramonti, Vietri sul Mare
+ komunikacja Positano )

COSTIERA TERRA&MARE € 15,00 ( ważność biletu od pierwszego skasowania do północy tego samego dnia )
( Tu mamy to samo co w bilecie za 10 euro czyli bez komunikacji Positano + jedno wejście na pokład Travelmar )

mapka z zaznaczonymi SITA BUS i mapka Travelmar

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
kubus95 uważa post za pomocny.

#102 PostWysłany: 29 Lip 2022 13:32 

niebieski
Super mapka, bardzo mi się przyda przy planowaniu poruszania się po wybrzeżu!
Czy ktoś wie, czy i jaki nr Sita busa jeździ z Castellammare de Stubia do Amalfi, skąd rusza? Chciałabym tez zaplanowac przepłynięcie promem albo z Amalfi do Positano lub odwrotnie. Czy muszę kupować wcześniej bilety np. tu https://www.travelmar.it/en/timetable czy jest mozliwość "z marszu"? Czy ma znaczenie w którym kierunku popłynę, biorac pod uwage poruszanie się komunikacją miejską w sierpniu? Czytałam gdzieś , że lepiej wsiadać do autobusu w Amalfi, bo stamtąd rozpoczynają swój bieg autobusy w kierunku Sorrento i większa szansa że zabiorą. Będę miała bazę wypadową w Castellammare de Stubia. Wszelkie wskazówki będą dla mnie cenne.
Pozdrawiam!
 Relacje PM off  

#103 PostWysłany: 29 Lip 2022 18:11 

niebieski
Do Amalfi masz
5080 z Castellammare de Stabia
5070 z Sorrento
5120 z Salerno

To są zwykłe bilety autobusowe, jeśli już to może w aplikacji lepiej ale nie wiem jak to wygląda w szczycie turystycznym czy są autobusy przepełnione itd. to samo dotyczy komunikacji wodnej.
 Relacje PM off
nina104 uważa post za pomocny.

#104 PostWysłany: 19 Wrz 2022 14:11 

niebieski
Może ktoś będąc na Capri przeszedł na nogach od Giardini di Augusto przez Belvedere Tragara do Arco Naturale i potem do Villa Jovis ?
Trasa wygląda imponująco ale jedynie czego nie widzę na mapach i w informacjach to odcinek od Arco Naturale do Villa Jovis, tam chyba nie ma nic w postaci jakiś ścieżek i trzeba wracać się w stronę centrum wyspy ?
 Relacje PM off  

#105 PostWysłany: 21 Wrz 2022 18:55 

niebieski
Odpowiadam sam sobie i może komuś się przyda, wszystko jest pod tym linkiem https://www.komoot.com/pl-pl/smarttour/615662
 Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
maczala1 uważa post za pomocny.

#106 PostWysłany: 27 Wrz 2022 11:26 

A ja mam pytanie jak wygląda Scampia w Neapolu na dzień dzisiejszy. Jest tam możliwość dojechać, bloki jeszcze w ogóle stoją, bo swego czasu wszystko miało pójść do rozbiórki? No i jak najlepiej (najszybciej, najtaniej, najbezpieczniej) tam dotrzeć z lotniska? Będę wdzięczny za odpowiedź.
 Relacje PM off  

#107 PostWysłany: 27 Wrz 2022 12:12 
Awatar użytkownika

Loty: 71
Kilometry: 111 122
srebrny
Marcin Bartoszewski napisał(a):
Może ktoś będąc na Capri przeszedł na nogach od Giardini di Augusto przez Belvedere Tragara do Arco Naturale i potem do Villa Jovis ?
Trasa wygląda imponująco ale jedynie czego nie widzę na mapach i w informacjach to odcinek od Arco Naturale do Villa Jovis, tam chyba nie ma nic w postaci jakiś ścieżek i trzeba wracać się w stronę centrum wyspy ?

Ja szedłem z Villa Jovis do Arco Naturale, mniej więcej po tej trasie, co na stronie którą podlinkowałeś. Świetne widoki, trochę w górę i w dół trzeba przejść :D Potem warto iść dalej w stronę Belvedere Tragara idąc po drodze wzdłuż klifów, cały czas imponujące widoki po drodze :D

#108 PostWysłany: 06 Paź 2022 09:20 

niebieski
Wybieram się w grudniu na city break do Neapolu na parę dni i szukam jakiejś ładnej plaży w okolicy żeby posiedzieć, wypić piwko i się przekąpać. Coś w stylu miejskiej plaży w Maladze albo w Nicei 🙂 Będę bez auta, Amalfi odpuszczam. Z tego co widzę to jest kolejka wzdłuż wybrzeża do Sorrento, ale same jakieś skromniutkie, prywatne Lido po drodze. To co sensownego sam znalazłem na google maps to Mappatella (w granicach miasta) lub wycieczka pociągiem do Salerno. Jakieś inne pomysły? 🙂
 Relacje PM off  

#109 PostWysłany: 06 Paź 2022 10:27 

Loty: 13
Kilometry: 34 435
No nie spodziewaj się spektakularnych plaż. Skoro obejrzałeś z góry, to wnioski wywiodłeś poprawne.
Czego się spodziewasz na klifowym wybrzeżu?
Wjedź sobie na Wezuwio i zrób popas. ;)

#110 PostWysłany: 06 Paź 2022 13:53 

niebieski
Jac napisał(a):
Wybieram się w grudniu[...] szukam jakiejś ładnej plaży [...] się przekąpać.

Jeżeli lubisz chłodne kąpiele... Woda w morzu w grudniu w okolicach Neapolu oscyluje w granicach 17 stopni.
Z plażami tam jest faktycznie tak sobie. Może na wyspie Procida leżącej u wlocie do neapolitańskiej zatoki? To około godziny promem. Na wyspie jest przyjemne miasteczko i może nie imponująca, ale jednak plaża.
 Relacje PM off  

#111 PostWysłany: 06 Paź 2022 15:43 

niebieski
Aż 17 stopni? Niewiele mniej niż w Bałtyku w najcieplejszym momencie 😅 Bardziej bym liczył na 14, tak naprawde to bedę koncem grudnia 🙂

Morsem nie jestem, ale w Morzu Śródziemnym kąpię się również w zimie, no chyba że jest sztorm 🙂

Co do meritum - z tego co widzę to Włosi (przynajmniej w tym regionie) zupełnie inaczej zarządzają linią brzegową niż np Francuzi, Hiszpanie czy Chorwaci. Dużo jest odgrodzonych, prywatnych plaż i nie wygląda jakby mieszkańcy Neapolu mieli jakąś promenadę z ładną plażą. No trudno.

@FUX w okolicach Nicei też występuje wybrzeże klifowe, a masz tam taką perełkę jak choćby Villefranche sur Mer 🙂
 Relacje PM off  

#112 PostWysłany: 07 Paź 2022 07:49 

https://goo.gl/maps/5dwHcPJw5Biy89tJ8
To jest perełka koło Nicei.
Auto w uliczkach zaparkujesz.

Ma swój urok. Kawę w tygielku sobie tam robiliśmy przy zdecydowanej "zawiści" lokalesów aczkolwiek kilku kciuk w górę podniosło.
:D

#113 PostWysłany: 20 Lis 2022 22:30 

Loty: 75
Kilometry: 99 417
Wskazówka dla korzystających z promów płynących na Capri, szczególnie z Neapolu-zażyjcie Aviomarin lub inny środek blokujący nudności przed rejsem, nawet w podwójnej dawce. Rejs szybszym promem trwa 50 min. 17.11 przy wg mnie spokojnym morzu obsługa już na początku rejsu rozdawała woreczki jednorazowe. Połowa pasażerów miała zabawę workowo-toaletową. Wrażliwszym przydadzą się też pewnie zatyczki do uszu lub słuchawki.
 Relacje PM off  

#114 PostWysłany: 20 Lis 2022 23:21 

W lipcu płynęliśmy motorówka na 15-20 osób z Sorrento.. Żadnych sensacji.

#115 PostWysłany: 21 Lis 2022 00:07 

niebieski
To zależy od organizmu, na mnie nie działa negatywnie, jak ktoś ma problemy to polecam płynąć największym i najszybszym, mają tam takie z nazwą JumboJet i tną fale bardzo dobrze bez bujania :)
 Relacje PM off  

[ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość