Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lut 2024 09:57 

Loty: 74
Kilometry: 106 462
Ostatnio polski Youtuber - Podróże Wojownika odwiedził Somalię, Mogadiuszu. W Mogadiszu był przez 4 dni. Podsyłam dla zainteresowanych tematem.
Poniżej link do pierwszego odcinka z serii:

Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 20 Lut 2024 10:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Jakoś nie trawię tego gościa, to polecam także ostatni raport o stanie świata, Rosiaka, gdzie Marcin Czarnecki opowiada o upadającej Somalii, będąc tam razem z PAHem

https://raportostanieswiata.pl/odcinki/ ... ial=015421
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 20 Lut 2024 10:19 
Awatar użytkownika

Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Właśnie też planowałem w tematach vlogów umieścić odcinek Pająka z Somalii i zapytać o odczucia po jego obejrzeniu osoby, które tam ostatnio były ;)
oskiboski lubi ten post.

#4 PostWysłany: 20 Lut 2024 10:57 
Awatar użytkownika

Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
oo, mój przewodnik :)

Image
 Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.

#5 PostWysłany: 20 Lut 2024 11:44 
Awatar użytkownika

Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Wygląda to prawie całkiem normalnie.

Słuchałem kiedyś podcastu z serii "Jak nie zwiedzać świata" o Somalii to wynikało zupełnie co innego.
Nie wiem czy czasem rozmówcą nie był ktoś od nas z forum.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 20 Lut 2024 11:49 
Awatar użytkownika

srebrny
Ogólnie widać, że Pająk chce żeby te odcinki z takich krajów wyglądały poważnie- Somalia, wcześniej Syria, Afganistan, Indie, ale hmm nie wiem w moim odczuciu czegoś w tym jednak brakuje. Może to swoboda wypowiedzi, może więcej ciekawostek, zaangażowania lokalnej społeczności (tak jak to wygląda w Bez Planu albo nawet u Casha)
oskiboski lubi ten post.

#7 PostWysłany: 20 Lut 2024 12:23 
Awatar użytkownika

Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Nie ma co się oszukiwać, że filmy są bardzo amatorskie i bazuje na tym, jakie miejsca odwiedza.
Z uwagi na to także możesz zobaczyć obraz faktyczny, a nie przedstawiony przez reżysera/montażystę.

Na jego miejscu wolałbym polecieć do Puntlandu lub Kismayo, zamiast tyle siedzieć w jednym miejscu. Zawsze to szersza perspektywa niż kawałek stolicy.

Image
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 20 Lut 2024 13:05 
Awatar użytkownika

Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
Ja Pająka oglądam już chyba ze dwa lata (od Kirgistanu). Ma plusa ze mu się udało dokonać to czego chciałoby wielu. Za kasę z YT zwiedza praktycznie cały świat. Teraz kupił dom w Tajlandii. To na serio prosty człowiek, nie ubliżając mu. Bo braki w edukacji widać w wielu odcinkach.
Tak samo jak jego filmy to często są o niczym. "Zobaczcie jaki syf.. o jaki duży bydynek... ile tutaj ludzi... fajna plaża." Wiele razu kompletnie nie wiedział co widzi. To ignorant dużego kalibru. Myli nazwy, pojęcia itd. No ale ludzi go oglądają i... ja tez w sumie (sic!). To się ogląda jak jakiś tasiemiec w sumie, bo często bardzo mało wartości merytorycznej.

Dla mnie szczytem było jego wybranie się do Everest Base Camp w samych adidasach i bluzie. Nie mial nawet swojego śpiwora. Nie zdawał sobie sprawy ze może być zimno. No ale w sumie.... wszedł! Wszedł tez na Kilimandżaro, choć tez słabo się przygotował sprzętowo, choć juz lepiej. No i planuje wejść na Mount Everest :shock:
Ja mam u niego na YT chyba shadowbana, po tym jak skomentowałem żeby przestał robić z siebie Marco Polo. Mówił ze pojedzie gdzieś (Somalia) gdzie jeszcze NIKT nie dotarł. No ludzie... później w innym filmie się poprawił ze żaden YouTiber tam nie dotarł... a na końcu ze żaden z YouTube z Polski.

Co by nie mówić... ja często po zobaczeniu jakiegoś odcinka mowie ze strata czasu, po czym na drugi dzień oglądam kolejny :)
Drażni mnie jak ciagle gada ze MUSI dla nas nagrywać, bo on jest w PRACY. Dla mnie to jest słabe.
Za to ze chłopak sobie w życiu radzi biznesowo, ze układa sobie dzięki podrózowaniu życie, to na serio doceniam. Za to ze mimo wszystko tyle juz widział, to szczerze gratuluje :)
9 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#9 PostWysłany: 20 Lut 2024 13:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Dzięki @DAD. O to mi chodziło, ze go nie trawię :)
 Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.

#10 PostWysłany: 20 Lut 2024 13:23 
Awatar użytkownika

srebrny
@DAD masz rację z wielu youtuberów on może spokojnie powiedzieć, że żyje i podróżuje głownie z kanału. Jednak ma to też drugą stronę medalu- stał się zakładnikiem YT i tego, że praktycznie z każdego dnia podróży robi odcinek. To co się też często rzuca w oczy Pająk chyba kompletnie nie interesuje się tematyką szukania okazji albo szukaniu oszczędności w inne sposoby skoro naprawdę sporo lata. Często można słyszeć, że za loty zapłacił sporo. Oczywiście nigdy w życiu nie widziałem u niego wzmianki o salonikach lotniskowych ;) myślę, że w tej kwestii jest równie sporym ignorantem co w kwestii wiedzy niektórych z odwiedzanych miejsc. Tak czy inaczej tak samo jak Ty w ostatnim czasie oglądam każdy odcinek poza odcinkami z Tajlandii ;)
2 ludzi lubi ten post.

#11 PostWysłany: 20 Lut 2024 13:48 
Awatar użytkownika

złoty
Kwestia wydawania u niego kasy jest dla mnie kompletnie odjechana. On kupuje bilety jak leci w terminach jakich potrzebuje. Płaci grube tysiące złotych za loty. Jednocześnie śpi w samochodzie bo mu szkoda kasy na hostel. Je parówki na parkingu, a później idzie na prom i mówi ze kupił piwo, ale drogie bo 50zł. To jest kompletnie pomieszanie z poplątaniem. On nawet nie wie co to są jakieś statusy czy inne VIP roomy.
On tego nie robi ze zlej woli.. tylko z braku wiedzy. Szacuje ze na chwile obecna na czysto ma z YT i współpracy w okolicy 50-80K miesięcznie. No i w tych okolicznościach czy możemy mówić ze jest głupi? :roll: :D
5 ludzi lubi ten post.

#12 PostWysłany: 20 Lut 2024 14:23 
Awatar użytkownika

Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Sądzisz, że przy takiej ilości subskrybcji (416 tysięcy) i ok. 50-100 tysięcy wyświetleń kolejnych filmów kasuje z YT taki pieniądz ?
Nie mam pojęcia ile mogą stanowić współprace.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 20 Lut 2024 14:27 
Awatar użytkownika

srebrny
@Tomo14 w jednym z odcinków podsumowujących zeszły rok mówił, że w 2023 wydali wspólnie z jego partnerką na podróże między 300-350 tyś. pln Na ile to realne kwoty ciężko mi ocenić ;)
szpaczny lubi ten post.

#14 PostWysłany: 20 Lut 2024 14:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Off top

To jest chore...
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#15 PostWysłany: 20 Lut 2024 22:14 

Loty: 74
Kilometry: 106 462
Pojawił się drugi odcinek
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 20 Lut 2024 22:26 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Tomo14 napisał(a):
Sądzisz, że przy takiej ilości subskrybcji (416 tysięcy) i ok. 50-100 tysięcy wyświetleń kolejnych filmów kasuje z YT taki pieniądz ?
100k na polskim YT to 1000$

#17 PostWysłany: 20 Lut 2024 22:34 

Loty: 225
Kilometry: 231 788
srebrny
Mówisz już po ostatnich podwyżkach? Bo w ciągu zeszłego roku/dwóch lat stawki poszły mooocno w górę.

#18 PostWysłany: 21 Lut 2024 08:41 
Awatar użytkownika

złoty
Tomo14 napisał(a):

On o tym ile zarabia mówił z pół roku temu przy okazji jakiegoś wywiadu. Nie pamietam juz u kogo. Więc sam to potwierdził, ze to kasa w okolicy właśnie 50-80K. Z pewnością rośnie, bo rosną mu tez systematycznie subskrybenci.
Jego filmy są niemal codziennie. Prawie zawsze powyżej 30 minut. Algorytmy YT to lubią.
Zreszta przyznał ze dochodzą tez monety ze starych filmów które są oglądane i YT za to przecież tez płaci.

On wie ze clickbajty są ważne. Nie ukrywa tego. Wczorajszy odcinek pt "Somalia Piraci". jest klasycznym takim właśnie "clickbajtem". O Piratach tam było tylko tyle ze ludzie boja się o tym mówić i ze byli wcześniej rybakami. Serio, to wszystko o piratach. No ale ludzie będą klikać bo temat w sumie ciekawy.

Co do samego YT. Stanowski przyznał ze po 4 dniach od wystartowania "Kanału ZERO" ma z tego 110 000zł. Wiec na YT na serio można zarobić. Tylko to nie takie proste. Trzeba na serio włożyć sporo pracy, energii, aby kanał był na tyle atrakcyjny aby wytworzyła się tam społeczność która będzie zawsze oglądać i robić wyświetlenia.

No ale zamiast Somalii, to robi się juz offtop trochę. :roll:

#19 PostWysłany: 21 Lut 2024 09:03 
Awatar użytkownika

srebrny
Myślę,że ten wątek można spokojnie podpiąć pod temat vlogów bo jeśli mielibyśmy zasięgać z tego wiedzy o Somalii to i tak najlepiej żeby wypowiadał się autor filmików co chyba nie jest realne bo Pająk raczej tu konta nie ma ;)
@DAD to o czym wspominasz czyli o częstych filmikach- Pająk mówił o tym już dawno taki jest jego cel- filmik z każdego dnia. Myślę, że nie bez powodu poszedł w tą stronę bo zapewne daje mu to więcej kasy, ale serio ciekaw jestem ile czasu będzie w stanie tak pociągnąć bo jednak kosztuje bardzo dużo czasu takie ciągłe nagrywanie no i jakby nie patrzeć musi być praktycznie non stop w podróży żeby był materiał.
Czy to daje mu duże wzrosty subskrypcji? Może trochę tak, ale nadal więcej od niego ma np. Bez Planu czy też Cash, którzy jednak produkują filmiki rzadziej ale merytorycznie są sporo przed Pająkiem. W clickbajtowe tytuły już dawno poszli praktycznie wszyscy co chcą zarabiać na YT bo tak to po prostu wygląda.
ncn lubi ten post.

#20 PostWysłany: 24 Lut 2024 12:44 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Ale to się źle ogląda. Typ wydał fortunę a chodzi po ulicach głównie. Nie rozumiem czemu tyle dni tam siedział. Gdyby dać jego budżet kilku osobom z forum to.. mielibyśmy petardę i niech jedzie z nimi Robert Makłowicz( swoją drogą to jest top YT quality dla mnie i bezplanu) Cash znowu nie ma kasy chyba bo bawi się w clickbaity ale Papua ciekawa @jasiub widział ?
3 ludzi lubi ten post.

[ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości