Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Sokotra
#21 PostWysłany: 18 Sty 2018 22:51 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 9
-- 18 Sty 2018 21:50 --

kamo375 napisał(a):
@Gietki Gdzie, kiedy, w jaki sposób dostałeś wizę? Byłbym wdzięczny za info, a innym też może się przydać na przyszłość :)


Hmm... uzyskanie wizy do Jemenu wcale nie jest tak trudne. Można ją zdobyć płacąc sporą marżę w jednym (z dwóch) chyba jeszcze działających biur turystycznych w Sanie i próbować wjechać do Jemenu kontynentalnego. Według mojej wiedzy jedyne względnie bezpieczne miejsca to pierwsza wioska - Hawf może Al Gaydah. Ale mimo wszytko to bardzo duża doza ryzyka.
I raczej tylko w kwestii "zaliczyć" więc subiektywnie nie ma to większego sensu.

Ja zdobyłem wizę turystyczną-pobytową, dzięki znajomemu Jemeńczykowi. Ponieważ można ją uzyskać w biurze imigracj (coś w tym rodzaju)i na Sokotrze (Hadiboh). Tylko ktoś musi za Ciebie poświadczyć - znajomy, przedstawiciel Socotra Eco Tour, lub innej agencji. Nieco utrudnień, dostarczają nowo obsadzeni przez ZEA urzędnicy, ale nadal Sokotra przyjmuje nielicznych podróżników i pracowników UNESCO i naukowców zajmujących się rozmnażaniem endemicznych drzew:Dracena Cinnabari.

Namiar na człowieka o którym wspomniałem zdobyłem dzięki nieudanej wyprawie samolotowej na Sokotrę, której byłem niegdyś uczestnikiem (wraz z Johnym z https://onestep4ward.com). On poczekał dwa tygodnie i popłynął w lutym. Ja wtedy kończyłem długą wyprawę hulajnogową po Arabii Saudyjskiej, Bahrajnie, Omanie i nie mogłem czekać. Ponowiłem próbę i udało się :-).
Kursowanie łajb cementowych jest nieregularne a wpływ na nie ma mnóstwo czynników: sytułacja polityczna, panoszące się na wyspie ZEA, naloty Arabii Saudyjskiej, blokada granic, spadek kursu riali jemeńskich czy kondycja morza. Jednak wrażenia z rejsu bezcenne :-)

-- 18 Sty 2018 21:51 --

cccc napisał(a):
Mam w planach na przyszly rok z Sharjah, ale nie lubie zdradzac do przodu, wszystko w swoim czasie. ;)
Pozdrawiam.
cccc


Pamiętaj, że statek jest nieregularny :-) i płynie aż 7-8 dni :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Sokotra
#22 PostWysłany: 20 Sty 2018 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Gietki dzieki za info, bede mial na uwadze.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#23 PostWysłany: 06 Maj 2018 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Dla zainteresowanych - aktualna sytuacja na Sokotrze.
https://www.independent.co.uk/news/worl ... 31946.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#24 PostWysłany: 06 Maj 2018 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Niestety, sytuacja na wyspie sie coraz bardziej zaostrza:

https://www.aljazeera.com/news/2018/05/ ... 36773.html
https://www.yenisafak.com/en/world/yeme ... nd-3370637

Cytuj:
uzyskanie wizy do Jemenu wcale nie jest tak trudne. Można ją zdobyć płacąc sporą marżę w jednym (z dwóch) chyba jeszcze działających biur turystycznych w Sanie i próbować wjechać do Jemenu kontynentalnego. Według mojej wiedzy jedyne względnie bezpieczne miejsca to pierwsza wioska - Hawf może Al Gaydah. Ale mimo wszytko to bardzo duża doza ryzyka.
I raczej tylko w kwestii "zaliczyć" więc subiektywnie nie ma to większego sensu.

Obecnie ambasady Yemenu nie wydaja wiz turystycznych.
Wizy zalatwiane przez biura turyst. moga byc uznane przy wjezdzie za niewazne lub mozna zostac nie wpuszczonym ze wzgledu na brak bezpieczenstwa.
Grozi totalny chaos, a guwerner, ktory pomogl w zalatwieniu wizy zginal w dziwnych okolicznosciach.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#25 PostWysłany: 25 Maj 2019 20:30 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Jesli to kogos interesuje, dostalem maila od jednej agencji turystycznej o wyjezdzie na Sokotre w listopadzie 2019 kwietniu 2020 organizowanym przez nich. Jako ze nie moge skorzystac, jesli ktos bylby zainteresowany, na privie moge dac namiary.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#26 PostWysłany: 17 Cze 2019 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Jak ktoś ma wolne 16000 PLN + to proszę :

https://onestep4ward.com/socotra-tour-2020/

Same loty około 3900 PLN RT - ale nie można kupić :)

Załącznik:
yem.jpg
yem.jpg [ 190.26 KiB | Obejrzany 4012 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#27 PostWysłany: 22 Cze 2019 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
MTP trochę taniej organizuje:
https://mtp.travel/trips/130

1500$ + doloty
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#28 PostWysłany: 11 Lip 2019 18:49 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Ja dostalem oferte z planetescape za 12 tys zl plus dolot do Kairu.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#29 PostWysłany: 17 Lut 2020 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W koncu ktos musial ogarnac, wlasnie wrocilem, MEGA! :)
Socotra to najpiekniejsza wyspa jaka widzialem, krajobrazy powalaja z nog, wspaniali ludzie, a poza tym kolejny szalony wyjazd, nawet lepiej niz mi sie snilo.
Po 2 nieudanych probach i wysokich kosztach, za trzecim razem musialo sie udac. :D
Btw latwiej bylo zdobyc Biegun i pokierowac najwiekszym na Swiecie lodolamaczem atomowym niz zobaczyc ta cudowna arabska perelke.
Jak znajde czas i ochote to postaram sie wiecej napisac...
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#30 PostWysłany: 17 Lut 2020 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Czy byłeś z Lupin Travel czy na własną rękę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#31 PostWysłany: 24 Lut 2020 23:21 

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 16
#CCCC nie mogę doczekać się relacji jak to ogarnąłeś :) W Jemenie jest obecnie niezły bajzel, więc tym bardziej wielki szacun :)
Zakładam, że na wyspę mozna się dostać z Omanu lub na jakimś statku towarowym, ale to tylko moje domysły :)
_________________
Gdyby ktoś miał pytania odnośnie Iranu- służe pomocą. pavelsagan@wp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#32 PostWysłany: 24 Lut 2020 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@vartan wielkie dzieki za cieple slowa i chetnie sie spotkam jak bede w okolicy. :)
Po Twoim poscie postarm sie zmontowac jak tylko znajde wolny czas, gdyz wiele sie dzialo i chetnie moge podeslac linka.
Mam nadal problemy z pisanym j. polskim i musze zainwestowac wiecej czasu, np. nadal nie wiem kiedy wstawiac przecinki.
Zrobilem troche fajnych zdjec i mam wiele ciekawych, swiezych informacji na temat tej fascynujacej wyspy i jej mieszkancow.

Załącznik:
Socotra_.JPG
Socotra_.JPG [ 38.71 KiB | Obejrzany 3065 razy ]

Socotra jest magicznym miejscem, odnosilem wrazenie, ze jestem na innej planecie i chetnie znow sie wybiore.
Nie bylo tanio i nie chce zamieszania jak po Biegunie, ale po nieudanych probach koszty nie odgrywaly roli. :)
Btw to wlasnie Socotra spowodowala, ze znow sie odezwalem, zamierzalem zrobic 2 lata przerwy na forum, dlatego przez rok nic sie nie odzywalem, a potrafie byc cierpliwy jak leopard, nauczylem sie tego w trudnych sytuacjach. :D
Dzis zaczynaly sie juz upier..... aluzje, a tego nie znosze, musze najpierw zdobyc zaufanie, dlatego wszystko w swoim czasie.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#33 PostWysłany: 15 Kwi 2020 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Tyle co zdazylem zwiedzic Socotre, w marcu br. wojsko amerykanie wyladowalo na Socotrze:

US marines arrive on Yemen’s Socotra to support UAE forces

Jak to sie fajnie i niewinnie nazywa "support", a przeciez ta wyspa jest spokojna, obecnie nie ma wojny i od lat stacjonuja obce wojska najpierw UAE, a teraz KAS.
Wlasciwie to Amerykanom chodzi o okupacje wyspy i zbudowanie bazy wojskowej:

United States to build military base on Socotra island
US Marines arrive to conduct illegal occupation of Yemeni island


Cytuj:
The US had sent military experts to equip observation points to deploy radars and air defence points on the island overlooking Arabian Sea and the Indian Ocean, aimed to establish an illegal US military base on the island in the future.
The American forces had arrived and started installing a Patriot missile system protecting the Saudi and Emirati forces in the island in December.
According to the sources, Saudi Crown Prince Mohammed bin Salman directed on December 21, 2019, the Saudi-backed exiled Hadi’s government to agree to the UAE request to “rent” the entire island for a period of about 95 years.

Oficjalnie niby zamierzaja zaprowadzic porzadek, de facto amerykanski porzadek, jak niegdys na Diego Garcia.
Niestety powaznym minusem zubozalej, ale fascynujacej Socotry jest jej strategiczne polozenie.
Zreszta byli tam nawet Rosjanie i pozostawili rdzewiejace w sloncu czolgi T-34. :D

Btw dzis otrzymalem zdjecia z Hadibu, mocne opady i z tesknota spojrzalem na hotel, w ktorym goscilem:

Załącznik:
Hadibu.JPG
Hadibu.JPG [ 68.56 KiB | Obejrzany 2945 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#34 PostWysłany: 26 Wrz 2021 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Moja boarding card z Kairu na Socotre linia Yemenia z miedzyladowaniem w Seiyun.

Załącznik:
Socotra_boarding card.JPG
Socotra_boarding card.JPG [ 131.36 KiB | Obejrzany 2107 razy ]


Bilet drogi, w klasie Eco zaplacilem 1250 USD. Link do fotorelacji z Socotry moge przeslac przez PW.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#35 PostWysłany: 31 Sty 2023 21:37 

Rejestracja: 16 Sie 2012
Posty: 60
Dla zainteresowanych - w 2023 na Sokotrę lata Air Arabia z Abu Dhabi. Widzialam dziś na własne oczy :) czy da się kupić bilet - tego nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
nelson 1974 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#36 PostWysłany: 01 Lut 2023 13:39 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
na stronie sie nie da.
Tutaj info jak to zrobic, albo w biurze albo przez tour operator
https://adventuresoflilnicki.com/how-to-get-to-socotra/
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#37 PostWysłany: 11 Wrz 2023 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 59
Loty: 12
Kilometry: 70 874
Czy VISA jemeńska i stempel graniczny są wbijane po lądowaniu na Sokotrze?

Właśnie uświadomiłem sobie że jednak Jemen jest na liście banów ESTA USA:

Cytuj:
Visa Waiver Program Improvement and Terrorist Travel Prevention Act of 2015

Under the Visa Waiver Program Improvement and Terrorist Travel Prevention Act of 2015, travelers in the following categories must obtain a visa prior to traveling to the United States as they are no longer eligible to travel under the Visa Waiver Program (VWP):

Nationals of VWP countries who have traveled to or been present in Democratic People's Republic of Korea, Iran, Iraq, Libya, Somalia, Sudan, Syria, or Yemen on or after March 1, 2011 (with limited exceptions for travel for diplomatic or military purposes in the service of a VWP country).

Nationals of VWP countries who have traveled to or been present in Cuba on or after January 12, 2021 (with limited exceptions for travel for diplomatic or military purposes in the service of a VWP country).

Nationals of VWP countries who are also nationals of Cuba, Democratic People's Republic of Korea, Iran, Iraq, Sudan, or Syria.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#38 PostWysłany: 11 Wrz 2023 21:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Nawet jak by nie wstemplowali, twierdzisz ze USA nie będzie wiedziało ze byłeś w Jemenie?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#39 PostWysłany: 11 Wrz 2023 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 59
Loty: 12
Kilometry: 70 874
Zeus napisał(a):
Nawet jak by nie wstemplowali, twierdzisz ze USA nie będzie wiedziało ze byłeś w Jemenie?


Niczego nie twierdzę. Pytam.

Odnośnie do samego USA, to spotkałem kilka osób podczas zeszłorocznej podróży po tym światowym mocarstwie, które nie miały problemów z różnymi "tematami" i "stafami" na granicy.

Sokotra to wspaniała kraina i mocno badam temat. Nawet udało mi się trafić na super zniżkową ofertę od grupy lokalnych przewodników.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sokotra
#40 PostWysłany: 11 Wrz 2023 23:33 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Przejrzyj ten link (od @agnieszka.s11), https://adventuresoflilnicki.com/how-to-get-to-socotra/
autor pokazuje fotkę swego paszportu z ładną pieczątką "Socotra Airport" a powyżej Rep. of Yemen
ESTy się nie dostanie ale o wizę można się starać.
Co do aktualnych wycieczek to paru polskich operatorów organizuje wyjazdy na Sokotrę, np.:
https://www.torre.pl/Sokotra.html
https://www.kiribaticlub.pl/wyprawa/547 ... lYEALw_wcB
https://www.egzotyka.tv/wycieczka/jemen-sokotra-10-dni
Niszowe a więc drogaśne, loty z AUH są raz w tygodniu we wtorki (czasem w piątki). Poczekam może kiedyś będzie więcej połączeń to ceny spadną. Bo na pewno warto tam polecieć!
Góra
 Profil Relacje PM off
copilot lubi ten post.
zbery uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group