Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Cze 2014 10:28 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
Co myślicie o takim planie? ( 2 os. dorosłe i 3 latek)
8.11 - przylot do Fuerteventura / wynajem auta na tydzień / Corralejo
9.11 - wydmy Corralejo
10.11 - Półwysep Jandia / Latarnia - plażowanie
11.11 - Laguna Sotavento / punkt widokowy Mirador-plażowanie
12.11 - Los Lobos - plażowanie
13.11 - Lanzarote- Wycieczka na wulkany/ Dom Manriqe
14.11 - Zielone jeziorko / powrót na Fuerteventurę
15.11 - wylot

Będę bardzo wdzięczny za uwagi i podpowiedzi bo pierwszy raz jadę w te rejony.


Ostatnio edytowany przez Abcn 21 Cze 2014 16:50, edytowano w sumie 2 razy
Fuerteventura
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 22 Cze 2014 02:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Sam odbylem dwa lata temu podobna podroż i w moim odczuciu zdecydowanie więcej czasu powinieneś poświecić na Lanzarote, wg. mnie i mojej partnerki duzo lepsza wyspa niż fuerta. Dużo ladniejsza przede wszystkim, nie tak mocno turystyczna. Pisze w teraz na tablecie, potem na komputerze napisze nieco więcej.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Cze 2014 03:42 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Na Fuerte nie ma nic poza plazami.Lanzarote jest bardziej atrakcyjna.Zielone jeziorko jak najbardziej,poza tym Ogrod Kaktusow i przede wszystkim Timanfaya.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Cze 2014 10:25 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
założeniem było wylegiwać się na plaży i ewentualnie coś zobaczyć. To może warto od razu jechać na Lanzarote tam poplażować i pozwiedzać a np. na 2 ostatnie dni zjechać tylko na południe Fuerta zobaczyć plaże. Bo wiatr gdzie będzie bardziej uciążiwy w listopadzie? Jest znaczna różnica między tymi wyspami? ( bo co z tego jak będzie fajna plaża w założeniu na 3-4 dni jak nie będzie można na niej wysiadzieć) ? Na Lanzarote też z tego co widzę fajne plaże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Cze 2014 10:45 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
klimas napisał(a):
założeniem było wylegiwać się na plaży i ewentualnie coś zobaczyć. To może warto od razu jechać na Lanzarote tam poplażować i pozwiedzać a np. na 2 ostatnie dni zjechać tylko na południe Fuerta zobaczyć plaże. Bo wiatr gdzie będzie bardziej uciążiwy w listopadzie? Jest znaczna różnica między tymi wyspami? ( bo co z tego jak będzie fajna plaża w założeniu na 3-4 dni jak nie będzie można na niej wysiadzieć) ? Na Lanzarote też z tego co widzę fajne plaże.


Moim zdaniem właśnie warto pojechać na Lanzarote. Tam też są świetne plaże, są naturalne Papagayo, oraz sypane sztuczne, osłonięte idealne na plażowanie z dzieckiem, a na Fuerte wybrać się na wycieczkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Cze 2014 10:55 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 56
Rownież uważam, że nawet jeśli zamierzacie głównie plażować, to lepiej więcej czasu spędzić na Lanzarote. Nasz pobyt (dwie osoby dorosłe) na obu wyspach na przełomie stycznia i lutego wyglądał tak:
1 dzień Przylot na Fuerte, wynajem samochodu, Costa Calma, nocleg
2 dzień plaża Sotavento, Morro Jable,
3 dzień przejechanie przez góry na północ: punkty widokowe, jaskinie Ajuy, Betancuria, wydmy Coralejo, itp., nocleg Coralejo.
4 dzień El Cotillo plaża, Oliva, plażowanie na wydmach Coralejo (o ten dzień za dużo)
5 dzień wydmy Coralejo, oddanie samochodu, zwiedzenie Puerto del Rosario (pusta stolica wyspy), powrot do Coralejo autobusem
6 dzień Przepłyniecie na Lanzarote, wypożyczenie samochodu z lotniska, Ogrod kaktusów, nocleg Puerto del Carmen.
7 dzień Playa Papagayo, park Timanfaya, zachód słońca przy zielonym jeziorku
8 dzień Cueves del Verdes, Jameos del Agua, plażowanie gdzieś na plaży na północy, Mirador del Rio, playa Famara (nie polecam)
9 dzień plażowanie w Puerto del Carmen, La Geria, zwiedzenie stolicy.
10 dzień powrót.

Uważam, że dość niepotrzebnie zostaliśmy na Fuerte tyle dni, w zupełności starczą 3 dni, żeby poplażować na Jandii i na wydmach. Poza tym na Fuerte wiatr jest naprawdę momentami nieznośny (nie wiem jak w listopadzie, ale pewnie podobnie). Na Lanzarote jest dużo więcej atrakcji, miasteczka są ładniejsze i bardziej zadbane. A plaże są różnorodne, od białych, dzikich, ktore znaleźliśmy gdzieś na północy, przez ślicznie położone na południu (to nie tylko plaża Papagayo - jest ich tam sporo) , aż po typowo miejskie plaże z pełnym zapleczem sanitarnym np w Puerto del Carmen.
_________________
Zapraszam na bloga z relacjami z podróży-> www.europejskiepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Cze 2014 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
klimas napisał(a):
założeniem było wylegiwać się na plaży i ewentualnie coś zobaczyć. To może warto od razu jechać na Lanzarote tam poplażować i pozwiedzać a np. na 2 ostatnie dni zjechać tylko na południe Fuerta zobaczyć plaże. Bo wiatr gdzie będzie bardziej uciążiwy w listopadzie? Jest znaczna różnica między tymi wyspami? ( bo co z tego jak będzie fajna plaża w założeniu na 3-4 dni jak nie będzie można na niej wysiadzieć) ? Na Lanzarote też z tego co widzę fajne plaże.

Na plaży Sotavento wieje niemiłosiernie. Byłam we wrześniu i chciało głowę urwać. Choć jest piękna zdecydowanie nie nadaje się na spokojne plażowanie.
Będąc na Lanzarote odwiedź jeszcze punkt widokowy Mirador del Rio.
Tak, jak pisali poprzednicy - Lanzarote jest o wieeele ciekawsza i bardziej niepowtarzalna. Na Fuertę wystarczy wyskoczyć na max 2 dni.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Cze 2014 11:52 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 153
Zbanowany
Ja byłam w na początku listopada 2012 i z mojego punktu widzenia wiatr na Lanzarote był bardziej uciążliwy (zimniejszy) niż na południu Fuerte.
Na południu Fuerteventury było bardzo spokojnie jeżeli chodzi o wiatr, co do laguny Sotavento to jednego dnia był odpływ i było prawie bezwietrznie, więc można było spokojnie plażować, kolejnego tylko mały orzeźwiający wiaterek.
W Morro Jable była z kolei najcieplejsza woda i góry zatrzymywały chmury, więc plażowo idealnie :)
Na wydmach Corralejo wiało już dość mocno i trzeba było się chować w kamiennych kręgach na plaży.
Tak jak na Fuerteventurze nie ubraliśmy ani razu długiego rękawka tak na Lanzarote wieczorem bez bluzy/kurtki przeciwwiatrowej nie dało rady. Tyle jeśli chodzi o pogodę na jaką ja trafiłam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Cze 2014 15:24 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
i bądź tu mądry :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Cze 2014 16:17 

Rejestracja: 15 Lis 2010
Posty: 35
Odpowiem Ci tak:
-na Lanzarotte chcielibyśmy zamieszkać;
-na Fuercie chciałbym być pochowany /plaża w C.../, kto był to wie.
Bardziej atrakcyjna jest LAnzarotte, na Fuercie są z... plaże;
Wybieraj :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Cze 2014 19:45 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
Na ten wyjazd wybieram plażowanie :)
Skoro tak to 4 dni na Furaventura ( plażowanie ) 3 dni Lanzarote ( coby cosik ciekawego zobaczyć ) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Cze 2014 20:02 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Hej,
Jeśli nastawiasz się na planowanie 4dni to uważaj - to co ktoś już powiedział - na bardzo silny wiatr.
Trafisz źle i po jednym dniu się wam odechce. My będąc raz na plaży na Fuercie szybko uciekaliśmy przed piaskowym biczowaniem - wierz mi boli .
Jeśli surfujesz to ok. I 4dni to mało.
Mnie Lanzarote zafascynowało - jedna z lepszych odwiedzonych wysp. A Fuerta fajna ale to wyspa jakich wiele.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Cze 2014 20:32 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
widze,że większość jednak skłania się na plażowanie na Lanzarote:
no to tak:
Przylot na Furę ( 15.00 ) transport na Lanzarote
- tam 4 dni ( plażowanie, wycieczka na wulkany i domek, zielone jeziorko )
- transport na 3 dni na Furę na południe - Jandia , laguna
- 7 dzień wylot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Cze 2014 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 73
Loty: 61
Kilometry: 98 044
klimas napisał(a):
widze,że większość jednak skłania się na plażowanie na Lanzarote:
no to tak:
Przylot na Furę ( 15.00 ) transport na Lanzarote
- tam 4 dni ( plażowanie, wycieczka na wulkany i domek, zielone jeziorko )
- transport na 3 dni na Furę na południe - Jandia , laguna
- 7 dzień wylot.


Nie wiem jaką miejscowość na Lanzarote wybierzesz jako bazę wypadową, więc trudno doradzić plan zwiedzania.
Z Playa Blanca będzie trudno zaliczyć wszystkie ciekawe miejsca w jeden dzień w drodze np. do Mirador del Río (jaskinie, ogród kaktusów i wiele innych ciekawych miejsc. Jest to prawie niewykonalne, jeśli lubisz się w każdym miejscu choćby na chwilę zatrzymać.
Ja odwiedziłem poniżej wymienione miejsca, najlepiej wybierz te które ci odpowiadają zaznacz sobie na mapie a plan sie sam pojawi.
Arrecife, Castillo San Gabriel
Caleta del Mojon Blanco i inne plaże w kierunku Orzoli
Castillo de Santa Bárbara, Teguise
Centro de Visitantes (będziesz w parku wulkanów zajrzyj też tu, wejście za darmo)
Cmentarz zabawek - Teguise
Costa Teguise
Cueva de los Verdes
Fundacion Cesar Manrique
Jameos del Agua
Jardín de Cactus
La Geria
Lago de los Clicos - El Golfo
Lagomar
Los Hervideros
Mirador del Río
Montana Blanca
Monumento al Campesino
Nazaret
Parque Nacional de Timanfaya
Playa Blanca
Playa de Famara
Playa Honda
Puerto Del Carmen
Salinas de Janubio
Teguise


Ostatnio edytowany przez pooor 23 Cze 2014 21:05, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
dmirstek uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 23 Cze 2014 20:40 

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 9
Loty: 1
Kilometry: 1 063
Fuerteventurę autem spokojnie można zwiedzić w 2 dni.
Jeśli chodzi o wiatr, to jak ktoś wybiera plażę w Corralejo to musi być nastawiony na wietrzny klimat czy to będzie lato czy zima ;) . Tak samo na La Cofete. Do opalania polecam Morro Jable albo Costa Calma.
Playa de Sotavento jest przeznaczona głównie dla surferów więc jeśli chcemy sobie popływać albo pooglądać to polecam.
P.S. Nastawcie się, że na Fuerte jest dużo naturystów ;) tak wspomniałam, bo dzieci różnie reagują :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Cze 2014 20:49 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
super - bardzo dziękuję za rady. Ja ogarnę to wszystko to wrzucę szczegółowy plan :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Cze 2014 20:52 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Lanzarote to dla mnie przepiękne, nastrojowe miejsce. Do powyższej listy dodałabym Haria-miasteczko wśród setek palm. No i te wspaniałe, kolorowe poinsecje przed domami. W soboty mały targ z jedzeniem i wyrobami rękodzieła :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Cze 2014 21:01 

Możesz jeszcze popłynąć z Orzoli na Graciosę ( Caleta del Seba) za 12 euro RT i najmniejsza zamieszkała wyspa Kanarów zaliczona :D
Chociaż właściwie nic ciekawego tam nie ma.
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Cze 2014 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
ja zamiast południa wybrałabym El Cotillo - są kamienne parawany które chronią od wiatru, małe zatoczki przyjemne dla dzieci (dosyć płytko), klimatyczna miejscowość.
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off
Ves123 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 25 Cze 2014 22:46 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
b.montana napisał(a):
ja zamiast południa wybrałabym El Cotillo - są kamienne parawany które chronią od wiatru, małe zatoczki przyjemne dla dzieci (dosyć płytko), klimatyczna miejscowość.


faktycznie plaże też super :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group