Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Wrz 2019 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
cześć,

czy ktoś snorklował może w miejscowościach (bądź ich okolicach) wymienionych w tytule i coś poleci?
Będę w Vilajoyosa, ale mogę podjechać tu i tam : )

Internet trochę już mi podpowiedział, ale może ktoś wie coś o czym ja jeszcze nie wiem? z góry dzięki
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 19 Wrz 2019 11:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Benidorm, ale dopiero w rejonie Punta de la Escaleta i dla dobrych pływaków.
Możesz też popłynąć na Tabarcę i tam ponurkować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Wrz 2019 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 19 Wrz 2019 15:20 --

yyy nie rozumiem, jak 'snorkeling' i 'dla dobrych pływaków'? (tzn ja akurat jestem dobrym, ale coś mi tu nie pasuje)

-- 19 Wrz 2019 15:40 --

p.s. w zasadzie ta strona wyczerpuje chyba temat:
https://7mar.es/es
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Wrz 2019 17:43 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Jak napiszesz, czego dokładnie nie rozumiesz, to postaram się wytłumaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Wrz 2019 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nie rozumiem jak miejsce do snorkelingu może wymagać wysokich umiejętności pływackich. Powiedziałbym, że jeśli przeciętne nie wystarczą, to to miejsce nie nadaje się do snorkelingu.

a Tabarca, nie, byłem i już drugi raz się nie wybiorę, sympatyczne miejsce ale na 1 raz.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Wrz 2019 18:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
No to uznaj, że się nie nadaje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Wrz 2019 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Sorry, wiem, ze nie pomoge, ale tak mi sie skojarzylo po ostatnich opadach w tamtych rejonach....

Załączniki:
Alicante-flood.JPG
Alicante-flood.JPG [ 48.02 KiB | Obejrzany 1635 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 19 Wrz 2019 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
boots napisał(a):
No to uznaj, że się nie nadaje.


czyli jednak nie wytłumaczyłeś : ) ale spoko, zupełnie mnie to nie zaskoczyło. Jakbyś jednak chciał wytłumaczyć, to napisz, ale kolejnych filozoficznych postów nam oszczędź.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Wrz 2019 18:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Tam nie jest tak, że schodzisz do wody i od razu podziwiasz widoki w krystalicznej i spokojnej wodzie.
Trzeba zejść do wody w jakimś łatwiejszym miejscu, a następnie kawałek dopłynąć, żeby coś poobserwować. I trzeba uważać, żeby razem z falą nie rozbić się o skały.
Jeśli traktujesz snorkeling jak pływanie przy brzegu akwarium w stojącej wodzie, to faktycznie nie jest to takie miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
yendras lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 20 Wrz 2019 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
aye aye captain. Cieszę się że po napisaniu paru filozoficznych postów udało Ci się wreszcie przejść do rzeczy, choć trochę czasu musiałem stracić. No ale wiadomo: co nabiłeś to Twoje.
To jakbyś mi jeszcze otagował na gmaps gdzie warto podpłynąć i ewentualnie też gdzie można wejść / wyjść z wody (choć to powiedzmy że to sobie sam wykombinuję) to by byłbym bardzo wdzięczny.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Wrz 2019 01:05 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Wytłumaczę 'po chłopsku': jedziesz drogą przy plaży w kierunku góry(morze po prawej stronie) maksymalnie daleko (miniesz po lewej Burger Kinga), łukiem w prawo i bardzo ostro w lewo pod górę, zaraz potem drogą w prawo (olewaj ewentualne zakazy) i dojedziesz do małego punktu widokowego i zjazdu obok niego na małą prywatną plażę. Możesz tu już zacząć i pływać w lewo - ale do fajnych widoków w wodzie jest kawałek drogi.
Możesz też ominąć ten punkt i pojechać dalej drogą w prawo (prawdopodobnie droga będzie zagrodzona łańcuchem, ale sobie z nim poradzisz ;-)) do samego końca, na kolejny punkt widokowy. Tam zejście do wody jest trudniejsze, ale można sobie z tym poradzić. Jak gdzieś zejdziesz, to już masz fajne pływanie, tylko uważaj na dobijanie fal do skał.
Reasumując, możesz wejść do wody już w okolicach Cova del Barber, albo na plaży przy Cala Tío Ximo, albo dotrzeć aż do Mirador Serra Gelada i schodzić w kierunku Punta de l'Escaleta.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 20 Wrz 2019 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
spoczko, znajdę, byłem tam kiedyś choć pływałem tylko na tej pierwszej plaży o której wspominasz, dalej już tylko spacerowałem / oglądałem widoki.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Paź 2019 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
koniec końców nie miałem na snokeling zbyt wiele czasu. Z tych plaż co widziałem:
>> Raco de Conil - bardzo fajna*. Przy czym proszę pamiętać że to głównie plaża nudystów, jeśli to dla kogoś problem
>> leżące koło siebie Cala Varadero / Cala de los Estudiantes / Cala del Tio Roig. Przeciętne. Ich największym plusem jest to, że można na nie podejść piechotą z centrum Vilajoiosy (gdzie stacjonowałem)

inne uwagi:
>> Cala Fonda - w przeciwieństwie do tego, co mówi google maps, nie da się na nią podjechać samochodem. Ostatnie ~ 20-25min trzeba podejść z buta. Ja nie doszedłem, akurat się spieszyłem i zabrakło mi czasu.

Byłem jeszcze na Cala Finestrat, ale akurat wiał wiatr i tworzyły się fale, więc odpuściłem. Byłem też na Playa de Torres, ale z powodów logistycznych się nie zanurzyłem.

I jeszcze ogólnie: 15-20 października, woda czyściutka i ciepła.

*wiadomo, to Morze Śródziemne, cudów nie ma
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group