Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Gru 2019 12:06 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 27
Loty: 3
Kilometry: 11 814
Witajcie. W listopadzie 2020 wybieram się na podróż swojego życia po USA. Planujemy lecieć do San Francisco, wynająć tam samochód, przejechać aż do Miami i stamtąd wrócić do Polski. Podróż będzie trwała 3 tygodnie. Chcemy poświęcić 2 tygodnie na podróż z zachodu na wschód, oraz tydzień na relaks w Miami. Czy ktoś z was odbył taką lub podobną podróż i mógłby się podzielić jakimiś przydatnymi wskazówkami? Ewentualnie podesłać jakiegoś bloga bądź video?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 22 Gru 2019 12:29 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Bezsensowna idea. Po prostu przesiedzisz 2 tygodnie w aucie. Zdajesz sobie sprawę z odległości w USA ? I tego , jakie są ograniczenia prędkości ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Gru 2019 08:52, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Gru 2019 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
A ja uważam wprost odwrotnie - podróż autem przez całe USA to zawsze dobry plan !!! :)
Przecież ten kraj żyje autami, highway'ami itd. 2 tygodnie na przejechanie z Kaliforni do Miami jest ok.
Spędzasz wiele czasu w aucie (to fakt), ale to że co chwilę widzisz inne krajobrazy i zatrzymujesz się gdzie chcesz, dojeżdżasz gdzie chcesz - to jest magia! Jednego dnia masz góry i śnieg w Sierra Mountains, a następnego pustynię w Nevadzie.

Każdy zwiedza to co lubi: miasta, parki narodowe, słynne miejsca, przyroda. Zwiedzacie to co chcecie, więc plan powinien bazować na Waszych zainteresowaniach.
Jeżeli brakuje Wam inspiracji to oczywiście na necie (i na tym forum również) jest masę relacji z podróży w USA. Można czytać i czytać. Można przeszukać forum. Można wpisać w google. Polecam też mapy google pod kątem dziwnych, ciekawych miejsc (w USA jest tego sporo i są fajnie opisane na portalach "studiujących" dziwne rzeczy na mapach google - dla nas to była fajna inspiracja do naszych POI w USA)

Ja bym tylko zmienił końcówkę podróży tj. moim zdaniem jak relaks to nie w Miami. Miami do imprezowania może i fajne, ale co do relaksu to raczej mniej zatłoczone miejsce bym preferował. Amerykańskie duże miasta są moim zdaniem fajne do zwiedzania na 2-3 dni, a później chce się uciekać. Ja wolę mieszkać i odpoczywać na amerykańskiej prowincji niż w miastach. Mi osobiście na Florydzie do relaksu podobały się okolice Clearwater i Sarasoty, ale to kwestia indywidualnych upodobań.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 22 Gru 2019 12:40 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Nakrótszą drogą jest ok 3200 km. A jadąc zygzakiem przez parki narodowe itd pewnie że 4 k , albo i więcej. W 2 tygodnie ? Spokojnie się da. Tylko po co ? Autostrady , i tyle poogląda.
Góra
 Profil Relacje PM off
kbk uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 22 Gru 2019 12:56 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Nie planujcie innym zycia.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 22 Gru 2019 12:57 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 27
Loty: 3
Kilometry: 11 814
Drodzy Państwo, ja nie planuję siedzieć cały czas w aucie. Owszem, dystans jest ogromny. Planuję codziennie spać max 2 dni. Myślę że jest to do ogarnięcia. Te 2 tygodnie będą męczące, to na pewno. Ale co zobaczę to moje :)
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 22 Gru 2019 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Sprawdzałeś już wysokość relocation fee?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Gru 2019 12:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Cytuj:
Nakrótszą drogą jest ok 3200 km

Mil.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 22 Gru 2019 13:01 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 27
Loty: 3
Kilometry: 11 814
mikuś napisał(a):
Sprawdzałeś już wysokość relocation fee?

to jest opłata za oddanie samochodu na innym lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Gru 2019 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Tak. Sprawdzałeś ceny takiej eskapady ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Gru 2019 07:40 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 27
Loty: 3
Kilometry: 11 814
W zależności od wypożyczalni 1000-1500zł.
Na 5 osób to nie jest duży koszt według mnie :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Gru 2019 08:49, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Gru 2019 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
dla większości ludzi "podróżą swojego życia" będzie trip po zachodnim wybrzeżu
ale można tez inaczej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Gru 2019 09:01 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
kurak1993 napisał(a):
Planuję codziennie spać max 2 dni.

Możesz przybliżyć, o co chodzi z tym codziennym spaniem, ale max 2 dni ? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Gru 2019 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
kurak1993 napisał(a):
W zależności od wypożyczalni 1000-1500zł.
Na 5 osób to nie jest duży koszt według mnie :)


Jeżeli jedziecie w 5 osób i rozważacie zmiany za kółkiem po drodze oraz spanie w aucie, to w tym trybie można zrobić masę kilometrów.
My w "trybie nagłym" zrobiliśmy w nieco powyżej 24h w ten sposób trasę od końca stanu Kalifornia do początku stanu Floryda (nie mylić z trasą zach. wybrzeże - wsch. wybrzeże, bo to trochę dalej).
Tylko dwa szybkie stopy na siku były. Jak jedna para siedziała za kółkiem, to druga para spała. Idziesz spać i budzisz się zazwyczaj w zupełnie innych okolicznościach przyrody. W tej sposób pokonywaliśmy USA kilka razy i zawsze to była fajna przygoda i niesamowite wrażenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Gru 2019 09:36 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
ofer napisał(a):
Jeżeli jedziecie w 5 osób i rozważacie zmiany za kółkiem po drodze oraz spanie w aucie, to w tym trybie można zrobić masę kilometrów.
.

2 tygodnie w aucie w 5 osób, łącznie ze spaniem w nim. :roll:

A to przepraszam , że włączyłem się w tą dyskusję. Myślałem że chodzi o turystykę, a tu jak dla mnie jest za bardzo ekstremalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Gru 2019 22:58 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 27
Loty: 3
Kilometry: 11 814
pazur napisał(a):
kurak1993 napisał(a):
Planuję codziennie spać max 2 dni.

Możesz przybliżyć, o co chodzi z tym codziennym spaniem, ale max 2 dni ? :roll:


Mój błąd. Chodziło mi o to że po drodzę będę robił przystanki i spał np 2 dni w jednym hotelu i zwiedzał dookoła, potem wsiadał w auto jechał kilkaset km dalej, znowu nocleg albo 2 i zwiedzanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group