Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Lip 2014 22:28 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
Jadę na kilka dni do Słowacji i Czech. Da się jakoś alternatywnymi jeździć, tak by nie trzeba było kupować winietek?


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 21 Lip 2014 22:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 21 Lip 2014 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 55
Loty: 57
Kilometry: 78 299
Da się. Ja już nie raz tak jeździłem i na drogi nie narzekałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
beata123 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Lip 2014 22:36 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
beata123 napisał(a):
Slowacja bez winetek


Sorry za OT, ale rozbawiło mnie słowotwórstwo "wineta" :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Lip 2014 22:42 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
Jesli dobrze widze to sa te pomaranczowe ktore właściwie zawsze maja alternatywę (choc sa wyjatki :( ). Zastanawiam sie jak wytyczyć sobie w AM lub Sygic taka droge alternatywnymi.
http://www.skionline.pl/stacje/oplaty-z ... y,157.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Lip 2014 22:45 

beata123 napisał(a):
Jesli dobrze widze to sa te pomaranczowe ktore właściwie zawsze maja alternatywę (choc sa wyjatki :( ). Zastanawiam sie jak wytyczyć sobie w AM lub Sygic taka droge alternatywnymi.
http://www.skionline.pl/stacje/oplaty-z ... y,157.html


informacyjnie, kup sobie lub pożycz nawigację gps i wyznacz sobie trasę w szczegółach zaznaczając by omijać drogi płatne
Góra
 PM off
beata123 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 22 Lip 2014 09:52 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
@gorny77 - nie spodziewalam sie ze to takie proste. No coz kobieta. Dziekuje

Sprawdzilam na targeo i faktycznie tak jest. Bardzo mi pomogles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Lis 2014 20:01 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Ja przećwiczyłem omijanie autostrady Preszów-Koszyce. W Preszowie jedzie się na Koszyce i po drodze pilnie obserwuje znaki. Gdy się pojawia nieduży drogowskaz z numerem 68, to się tam skręca. To stara droga do Koszyc, teraz umiejętnie schowana, by kierowcy trafiali na autostradę, a na jej końcu w „objęcia” policji, która odpowiednio ukarze, jeśli się nie ma winiety. Trasa ta jest dość kiepska jak na słowackie warunki, a jak na polskie całkiem przyzwoita.
W Koszycach jest prościej, choć znacznie bardziej nerwowo. Należy również pilnować drogi 68 na Preszów. Cały czas wiedzie ona przez miasto wraz z drogowskazami na autostradę. I w pewnym momencie wjeżdża się na autostradę, a numer 68 znika. Na przeciwległym pasie zwykle widzi się policję czatującą na bezwinietowców. Nie należy bać się jechać prosto w autostradę, ale jechać wolno i prawym pasem. Bo gdzieś po kilometrze będzie mały zjazd z autostrady na Budimir, wraz z informacją, że to droga 68. Zjeżdżamy weń i po kilometrze mamy rzeczony Budimir, a potem drogowskazy prowadzą dalej do Preszowa.
Ta wiedza kosztowała mnie dwie godziny kretyńskiego krążenia po całych Koszycach w poszukiwaniu zaginionej drogi 68 i oczywiście sporo nerwów, bo za każdym razem wyjeżdżałem na autostradę i musiałem gwałtownie zawracać. I nikt na stacji, gdzie podjechałem zapytać, nie potrafił mi wytłumaczyć, oprócz jednego kierowcy, który mi dał powyższą radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Lip 2016 11:01 

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 71
Cześć,

Trochę odświeżę może temat... szukam szukam i chyba blond to blond ;) Planuję przejazd samochodem z Wiednia do Budapesztu.. pomyślałam żeby odwiedzić Bratysławę ot tak na kawę i nie chciała bym wydawać 10 E na winietę ponieważ były by to odwiedziny 3/4 godz

I tu moje pytanie. Będę posiadał winietę w Austrii i na Węgrzech jednak czy jest możliwość przejechania kawałka Słowacji bez zakupu winiety ? ?

Z góry dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Lip 2016 11:06 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 71 702
patiomkin4 napisał(a):
Cześć,

Trochę odświeżę może temat... szukam szukam i chyba blond to blond ;) Planuję przejazd samochodem z Wiednia do Budapesztu.. pomyślałam żeby odwiedzić Bratysławę ot tak na kawę i nie chciała bym wydawać 10 E na winietę ponieważ były by to odwiedziny 3/4 godz

I tu moje pytanie. Będę posiadał winietę w Austrii i na Węgrzech jednak czy jest możliwość przejechania kawałka Słowacji bez zakupu winiety ? ?

Z góry dziękuję za pomoc :)


Oczywiście, że jest możliwość przejechania kawałka Słowacji. Jednak musisz unikać autostrad i dróg szybkiego ruchu, które są płatne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Lip 2016 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Jest...
A jak dokładnie to zrobić - polecam google, tak google ale maps :) Wpisz Wiedeń, następnie wyznacz trasę do Budapesztu, a w opcjach zaznacz unikaj -> opłat.

Włala :mrgreen:
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Lip 2016 11:31 

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 71
Tom K napisał(a):
Jest...
A jak dokładnie to zrobić - polecam google, tak google ale maps :) Wpisz Wiedeń, następnie wyznacz trasę do Budapesztu, a w opcjach zaznacz unikaj -> opłat.

Włala :mrgreen:





Nooo tak własnie zrobiłam jednak wtedy omijam płatne drogi w Austrii gdzie winietę posiadam i jadę jakimiś dziurami... a sama Słowacja.. nadal w szczegółach widnieje zapis ' Droga częściowo płatna' ja bym chciała jak najdłużej jechać A4 / A6

Dokładniej chodzi mi o kawałek przy granicy i drogę E58.. bo nie mogę znaleźć info czy ona jest płatna.. Bo czasami jest nazywana D1 za którą płacić juz trzeba i tu się zgubiłam :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Lip 2016 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
W takim wypadku zrób wszystko naokoło.

1) Wiedeń - Bratysława - wyszukaj trasę najszybszą i płatną
2) Po wyszukaniu sprawdź, którędy prowadzi Cię od granicy AUS - SŁO. Znajdź miejscowość graniczną lub blisko granicy. Powiedzmy, że nazywa się XYZ
3) Teraz zrób wyszukanie XYZ do Bratysławy z zaznaczeniem ominięcia odcinków płatnych (i autostrad)

Analogicznie zrób z drogą Bratysława - Budapeszt. Powinno się udać.

Tutaj masz spis odcinków płatnych http://www.ndsas.sk/spoplatnenie-dialnic/49148s
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Lip 2016 12:08 

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 71
Tom K napisał(a):
W takim wypadku zrób wszystko naokoło.

1) Wiedeń - Bratysława - wyszukaj trasę najszybszą i płatną
2) Po wyszukaniu sprawdź, którędy prowadzi Cię od granicy AUS - SŁO. Znajdź miejscowość graniczną lub blisko granicy. Powiedzmy, że nazywa się XYZ
3) Teraz zrób wyszukanie XYZ do Bratysławy z zaznaczeniem ominięcia odcinków płatnych (i autostrad)

Analogicznie zrób z drogą Bratysława - Budapeszt. Powinno się udać.

Tutaj masz spis odcinków płatnych http://www.ndsas.sk/spoplatnenie-dialnic/49148s



Dzięki bardzo w takim razie szukam :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Sie 2017 09:50 

Jadę ze Śląska do Budapesztu. Google maps wytyczyło taką trasę.[ wpisując opcję "omiń drogi płatne"]

https://www.google.pl/maps/dir/Zwardo%C5%84/%C5%A0ahy,+S%C5%82owacja/@48.8576617,18.4174638,8.54z/data=!4m16!4m15!1m5!1m1!1s0x47143941e1c3dc53:0xd7b7ab676b205b45!2m2!1d18.9782358!2d49.504841!1m5!1m1!1s0x476a95df44a139a9:0x400f7d1c696e640!2m2!1d18.9487108!2d48.0692045!2m1!2b1!3e0

Ktoś może potwierdzić, że jadąc tą środkową trasą winieta nie jest potrzebna ? Głównie chodzi mi o odcinek Bańska Bystrzyca - Zwoleń , bo na mapach zaznaczony jest jako autostrada czy inna ekspresówka.
I przy okazji. To samo z dojazdem do Budapesztu od granicy w Sahy. Na mapach jest alternatywa do płatnej E-77. Droga nr 2 . Gdzieś tam wyczytałem , że jest bezpłatna . Wystarczy w mieście Vac nie jechać na autostradę tylko tą właśnie drogą.

I ogólnie jak ktoś ma jakieś wskazówki odnośnie tej trasy to proszę pisać .
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Sie 2017 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Wg mojej wiedzy platny odcinek to Banska-Zvolen i nastepnie na Wegrzech Vac-Budapeszt droga E77. Pierwszy odcinek ominiesz nadkladajac kilka minut przez Sliac (tak jak masz na mapie), drugi to juz duzo wolniejsza jazda przez Vac i God.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Sie 2017 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elekt ... cna-znamka
Załącznik:
aa.JPG
aa.JPG [ 93.1 KiB | Obejrzany 13069 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Sie 2018 15:28 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 134
Kilka dni temu jechałem samochodem przez Słowację. Google z pominięciem płatnych dróg znalazło trasę 8 minut dłuższą. Zdecydowałem się na taką opcję, bo sam zakup winiety dłużej trwa, o oszczędności już nie wspominam ?
I tu przestroga dla wszystkich: miałem wyłączony roaming danych, a trasę ściągniętą offline na telefon. W takiej sytuacji mapy Googla ignorują opcję "unikaj opłat" i kierują najszybszą drogą przez autostrady, nie wyświetlając nawet ostrzeżenia!
Jak zobaczyłem kratownicę z kamerami to zorientowałem się, że coś jest nie tak i od razu zjechałem najbliższym zjazdem.
Czy teraz mam spodziewać się mandatu pocztą? Wiem, że kamery zapisują rejestrację bez winiety i mandaty mogą przychodzić pocztą. Ale wiadomo teoria to jedno, a praktyka drugie.
Czy komuś zdarzyło się przyjechać krótki odcinek autostrady w Słowacji bez winiety i może napisać jak to się skończyło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Sie 2018 16:09 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Wg źródeł słowackich kara wynosi do 150E za każdy dzień jazdy bez winietki, a jeśli zapłacisz do 15 dni to 100 EUR. Przedawnia się po 3 latach. Znajomi w zeszłym roku przejechali odcinek Zvolen - Banska Bystrica bez winietki. Później ją zakupili i przez rok póki co cisza.


https://auto.sme.sk/c/20643095/dialnicn ... e-ztp.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Hobbes uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 06 Sie 2018 16:23 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Nie wiem jak wolno trzeba klikać, żeby nie kupić słowackiej winiety (nawet za pierwszym razem) w ciągu 2-3 minut. ;)
A nawet w minutę da się wyrobić, jak się nie zastanawia nad numerem telefonu, numerem rejestracyjnym, czy adresem e-mail.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Sie 2018 19:23 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
To jeszcze dodam, że jest kilka sposobów zakupu winietki:
- stacje benzynowe
- internet eznamka.sk
- aplikacja mobilna https://eznamka.sk/sk/zakaznicke-miesta ... -aplikacia
- automaty samoobsługowe na granicach https://eznamka.sk/sk/zakaznicke-miesta ... -miest?t=6
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group