Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Słoneczny Brzeg
#1 PostWysłany: 17 Wrz 2014 23:39 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 110
Jeśli chodzi o jedzenie w Słonecznym to polegaliśmy na tripadvisor i nie zawiedliśmy się. Knajpy/restauracje typu Djanny, Iris czy Lapa lapa jak najbardziej polecamy. Ceny umiarkowane ale też nie mega tanio. Jeśli ktoś lubi super oszczędność może zjeść pseudo pizze za 2lv. Jeśli lubi próbować kuchnię lokalną polecam te knajpki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#2 PostWysłany: 17 Wrz 2014 23:54 

tripadvisor również poleca knajpkę RUSINA w Swietym Vlasie. Byłem w niej dwukrotnie w ubiegłym tygodniu podczas pobytu w SB. Ceny,wielkość i jakość potraw nieporównywalne do tych w centrum SB.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#3 PostWysłany: 16 Wrz 2015 14:37 

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 147
Loty: 2
Kilometry: 3 770
polecam restauracje Bolero
znaleziona na tripadvisorze:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... vince.html


dodam, że w godzinach 12-16.00 mają lunch menu, które ma bardzo atrakcyjne ceny ! w zasadzie głównie z niego korzystaliśmy, bardzo smacznie.

PS
byliśmy też w Djanny ale raczej kiepsko tam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#4 PostWysłany: 16 Wrz 2015 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Z taniochy polecam bar na targu gdzie miejscowi jedzą, jest po lewej stronie idąc w kierunku dworca autobusowego:

http://goo.gl/maps/jZBWC

Np. kurczak z ryżem 3.8 lewa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#5 PostWysłany: 16 Wrz 2015 18:40 

Z taniochy w tym barze też można pojeść innych dań ,a także specjałów kuchni bułgarskiej ale w ciągu dnia. Albo o 19 ,albo o 20 jest przecena dań gorących i za przysłowiowe grosze można dobrze pojeść. Wtedy większość dań jest po 3,5LV
Chyba ,że cena za kurczaka z ryżem odnosi się już do tej po przecenie i w tym roku już wszystko po 3,8 LV
W tym drugim barze, takim z drewna,trochę dalej, ceny ok 5 LV i kufel burgasko za 1,5 LV
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#6 PostWysłany: 16 Wrz 2015 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
3.8 LV cena "normalna" w dzień, byliśmy tam również ok. 18 to już prawie nic nie było.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#7 PostWysłany: 16 Wrz 2015 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Wczoraj wróciłem z Bułgarii, więc na świeżo w SB można fajnie zjeść na wprost hotelu Slavyanski. Nie potrafię odczytać ichniej nazwy. Zupa z "ptaka" (czyli rosół), Hayduszki + piwo 0.3l Shumensko - wydatek 8.90Lv, w pobliskich barach/restauracjach podobne ceny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#8 PostWysłany: 16 Paź 2015 11:47 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
W Słonecznym Brzegu niestety nie da się zjeść tanio, w bułgarskim tego słowa znaczeniu.

Ze swojej strony polecam genialną.. no właśnie… restauracja to nie jest. To jest coś na kształt BBQ bar'u, gdzie można za naprawdę rozsądne pieniądze nawcinać się grillowanego mięcha z frytkami i surówkami.
Żeby trafić do tego baru (nazywa się Shrek) nalezy iść prosto ul. Kwiatową (główna ulica w SB) w przeciwnym kierunku niż do plaży. Prawie pod koniec ulicy po lewej stronie znajdziecie ten przybytek. Polecam.

Jak pójdziecie kawałek dalej, to traficie na mini targ z owocami i supermarket. W przeciwieństwie do "supermarketów" w centrum, tutaj ceny są bułgarskie (tanio), asortyment bardziej niż przyzwoity, i co najważniejsze - nie oszukują!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#9 PostWysłany: 10 Lip 2016 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Anonymous napisał(a):
tripadvisor również poleca knajpkę RUSINA w Swietym Vlasie. Byłem w niej dwukrotnie w ubiegłym tygodniu podczas pobytu w SB. Ceny,wielkość i jakość potraw nieporównywalne do tych w centrum SB.

Polecam! Smacznie, świeżo, niedrogo. Obiad dla dwóch osób - 35-40 zł (bez napojów - rewelacyjny chłodnik za 1,9 BGN).

A coś bardzo taniego i niekoniecznie fast-foodowego w samym Słonecznym Brzegu znajduje się tutaj:

http://bit.ly/29EMwZ6

Na przykład dwa kotlety drobiowe, ziemniaki, sałatka szopska, piwo - bardzo duże porcje, jakieś 14 złotych :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#10 PostWysłany: 25 Lip 2016 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
W sumie kierowałem się opiniami z Tripadvisor'a, ale wszystko w jak najlepszym w porządku :)

Hawaii Restaurant w Sunny Beach

Mario Cafe w Nessebarze

Przez to, że jestem fanatykiem Spaghetti Carbonara i sam potrafię smacznie je przygotować to w Bułgarii na siłę chciałem znaleźć coś lepszego :D i się niestety nie udało :evil: Jak można dawać pieczarki ? :D

P.s I TUTAJ przy markecie Mladost (po lewej stronie gdzie są dwa parasole z Zagorki). Za 5 leva z lanym piwkiem można fajnie zjeść różne mięsa które są gotowe, a na bieżąco donoszą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#11 PostWysłany: 01 Wrz 2016 22:40 

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 51
Wie ktoś może jak w tym roku ceny jedzenia ? Chodzi mi o jakiś najzwyklejszy obiad z piwkiem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#12 PostWysłany: 01 Wrz 2016 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2343
platynowy
jestem właśnie ;) można trafić piwko na deptaku po 2 lewa za 1 litr. jedzenie trzeba przyjąć od ok. 10 lewa. ale np 1 kolba kukurydzy przeważnie 2 lewa. ale na uboczu lub późnym wieczorem na deptaku zmieniają na 1 lewa :) ogólnie nie jest drogo...

Wyslane z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper_Cz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#13 PostWysłany: 15 Maj 2017 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Jeżeli będziecie mieć nieszczęście znaleźć się w Słonecznych Piaskach to ulżyć w Waszym cierpieniu pomoże bistro Aquamarin (Бистро Аквамарин) w Nessebar. Tanio nie jest (15-30 BGN/os), ale podawane tam ryby są świeże i smakują niesamowicie! Całość okraszona przemiłą obsługą (nawet w języku Polskim!) i domowym winem za 10BGN/1l. Polecam.
Załącznik:
Komentarz do pliku: ryba
20170506_144904.jpg
20170506_144904.jpg [ 361.21 KiB | Obejrzany 15054 razy ]
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#14 PostWysłany: 26 Maj 2017 12:24 

Jeśli ktoś będzie w Słonecznym Brzegu bliżej Nessebara, to "miłośnicy" kebabu mogą tanio zjeść w Nessebarze. Kebab znajduje się tuż przed supermarkietem Mladost (od ronda łączącego Słoneczny Brzeg z Nessebarem można tam dojść w 15 minut).

Ceny:

- średni kebab: 3,5 BGN;
- duży kebab: 4,5 BGN.

Ogólnie w Nessebarze (w tzw. "nowym" Nessebarze) ceny są znacznie niższe niż w Słonecznym Brzegu (w tzw. Starym Nessebarze nie jest już tak tanio).
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#15 PostWysłany: 05 Cze 2017 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Podeśle ktoś konkretne namiary? :) jesteśmy zmotoryzowani dlatego możemy podjechać w okolice :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#16 PostWysłany: 07 Lip 2017 14:40 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Jeszcze się zapytam czy ktoś poleci jakąś tanią restauracyjkę w Słonecznym Brzegu? Do 30 lv za 3 osoby

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#17 PostWysłany: 08 Lip 2017 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Nie w samym Słonecznym, ale blisko. Restauracja rybna / pizzeria. Śmiało mogę powiedzieć, ze to najlepsze jedzenie, jakie jadłem w Europie. Byliśmy tam dwa lata temu. Obsługiwała starsza pani, jedzone były różne morskie frykasy. Palce lizać! Dosłownie. Ceny niewygórowane.

Lokal na rogu ulicy, nad przystankiem autobusowym, naprzeciw hotelu Zaria, widać stamtąd też wielki Dom Dziennikarza. Gdybym mieszkał w Warnie, to codziennie bym przyjeżdżał tu autobusem na obiad. Charakterystyczne cechy: zadaszony taras ze zwisającymi kiśćmi winogron, koty.

Menu w kilku językach, również po polsku.

Mam wrażenie, że juz ten lokal polecałem, ale skoro nie ma go tutaj, to nie wiem, gdzie to było. Pewnie w relacji, ale kto czyta stare relacje?

Mam nadzieję, że ten przydługi link zadziała:
https://goo.gl/LijeX9
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/


Ostatnio edytowany przez krasnal, 08 Lip 2017 23:04, edytowano w sumie 1 raz
Skrócenie URL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#18 PostWysłany: 09 Lip 2017 00:14 

mussten napisał(a):
Jeszcze się zapytam czy ktoś poleci jakąś tanią restauracyjkę w Słonecznym Brzegu? Do 30 lv za 3 osoby

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka


Wybrałem sie tam w połowie czerwca,nie jest tak drogo, ale za 10 lewa w restauracji nie pojesz. Normalna cena bez napoi to 15-20 lewa.Jednak jest sporo tanich miejsc gdzie można dobrze pojeść za 10 lewa. Wszystko co znajduje się w SB po stronie głownej ulicy w stronę plaży/morza jest najdroższe. Po drugiej stronie ceny są dużo niższe. Z tyłu dworca autobusowego /trzeba obejść/ zaraz za dużym ,zielonym/ i widocznym z daleka hotelu BUMERANG są dwie tanie knajpy typu grill z mięsem,rybami i typowym żarciem bułgarskim. Jest tanio jak na SB, ale drożej niż w Bułgarii. Chodziliśmy tam przez 4 dni i z tego co zapamietałem,a dobrze pamiętam to ceny są takie..
frytki 200 g 2 levy
stek z karkówki 220 g 4,2 leva
żeberka z grila 220 g 3,6 leva
pierś z kurczaka 200 g 3 levy
sałatki od 2 do 4 leva
ryby
caca do piwa 1,8 za 100 gr
filety z ryb za 2,2 za 100 gr
rekin filet 2,6 za 100 gr
owoce morza ok 3 leva za 100 gr jak ośmiornica ,kalamary ,małże itp.
piwo 10 % ekstratu /jakieś 4 % al/ w kubku plastykowym 0,5 l 1,3 leva

Jeżeli miałbym polecać restaurację,to proponuję wieczorną wycieczkę autobusem do spokojnego Sveti Vlaz jakieś 4 km i tam udać się do znanej wszystkim restauracji RUSINA ,Byliśmy ale nie jedliśmy jednak ceny niskie. Jest duzo taniej niż za to samo w SB.
2 lv kufel Zagorki i 1,3 za 50 tkę rakiji
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#19 PostWysłany: 09 Lip 2017 05:57 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Dzięki wielkie do Sw. Vlasu wybieramy się jutro to zajrzę i tam :)

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słoneczny Brzeg
#20 PostWysłany: 01 Sie 2018 19:04 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 85
W Rawdzie co polecacie?
_________________
https://www.instagram.com/damjankarasz/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group