Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 05 Mar 2015 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Patent dla wszystkich, choć szczególnie polecany kobietom - branie płynu do higieny intymnej jako środka do higieny całego ciała + włosów. Jest delikatny, więc można nim myć całe ciało, a i idealnie nada się do mycia włosów (po czym wystarczy odżywka z farby do włosów, o ile farbujecie). Szarym mydłem trochę ciężko myje się długie włosy, poza tym na dłuższą metę nie da rady.
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#62 PostWysłany: 05 Mar 2015 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Mam nadzieję, że osoby piszące o szarym mydle są świadome tego, że szare mydło jest potasowe a "dzisiejsze" "szare mydła" to w większości są sodowe nie różniące się zasadniczo od zwykłych mydeł.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 05 Mar 2015 13:20 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
cypel napisał(a):
Mam nadzieję, że osoby piszące o szarym mydle są świadome tego, że szare mydło jest potasowe a "dzisiejsze" "szare mydła" to w większości są sodowe nie różniące się zasadniczo od zwykłych mydeł.

Tak, ale mimo to są mniej perfumowane i mają prostszy skład chemiczny. Więc owszem, są dalekie od mydła idealnego, ale i tak lepsze niż 90% mydeł z półek sklepowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 09 Mar 2015 12:46 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Plaster na odciski/ opatrunek powierzchownej rany na stopie => liść kapusty lub babki i dowolne "trzymadło" - od bandany po srebrną taśmę (wydaje mi się, że o 1001 zastosowań tej drugiej jeszcze nikt tu nie pisał).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 20 Mar 2015 14:36 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Jeśli ktoś wpadnie na pomysł spania w styczniu w Lizbonie w hotelu bez ogrzewania, to napełnione gorącą wodą i owinięte ręcznikiem butelki nieźle sprawdzają się jako termofor :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 20 Mar 2015 14:41 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Dobre :D , jak miałem podobną sytuację w Rzymie to znalazłem piec i go uruchomiłem.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 20 Mar 2015 14:51, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 20 Mar 2015 15:04 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
To ja też dorzucę patent na ciepłe stopy w zimnej sypialni => wypchanie przestrzeni pomiędzy stopą a skarpetką lekko ugniecionym miękkim papierem (od chusteczki higienicznej po gazetę).
Góra
 Profil Relacje PM off
01ERES lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 23 Mar 2015 21:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Image

No i jest IFE w W6 i w FR ;D
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
jobi uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 24 Mar 2015 00:34 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Kiedys na Stansted nieznajomy, ingliszspikingmen pokazal mi patent, gdy czekalem w kolejce do europejskiego gniazdka by naladowac telefon. Otoz mozna to zrobic rowniez z angielskiego, tylko wtyczke trzeba wlozyc odwrotnie. I po sie tloczyc? :D
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 24 Mar 2015 00:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Zawsze z wtyczkami UK robię taki myk

Image

Wsadzamy klucz albo z nakrętkę z długopisu, do górniej dziury kontaktu, do bez-fazowego (nie kopnie was tam prąd, bo go nie ma) i potem można spokojnie dodać europejską wtyczkę do gniazdka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 24 Mar 2015 00:55 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Zeus napisał(a):
Zawsze z wtyczkami UK robię taki myk

Image

Wsadzamy klucz albo z nakrętkę z długopisu, do górniej dziury kontaktu, do bez- fazowego (nie kopnie was tam prąd, bo go nie ma) i potem można spokojnie dodać europejską wtyczkę do gniazdka ;)


Domyslam sie, ze nie chodzi o nakretke tylko o wklad do dlugopisu.Έχω δίκιο ?
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 24 Mar 2015 00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Ja wtykam co popadnie, najczęściej w pobliżu mam nożyczki (wtykam jedną część, nie obie).
Bo przedmiot musi wypełnić tę dziurę.
Wpadłem na to już wcześniej, przebywając w Malezji (to samo dziadostwo).
Obecnie angielskie gniazdka już mnie kłopoczą - fajnie działa plastikowy widelec czy coś takiego.
Wraz z widelcem wtykam polski przedłużacz i hulaj dusza, piekła nie ma :lol:

A już gdzieś tu pisałem, że w podróż zabieram 5m kabla do lamp (no taki nie za gruby, 2x 0.50mm), połączonego z gniazdkiem uniwersalnym Azja/Europa - malutkie, w Azji powszechnie dostępne.
Zalety:
- spotykasz pokój z jednym gniazdkiem, w dodatku siedzi w nim wtyczka do wentylatora. Wygrałeś - wtykasz gołe kable do dziurek równolegle do oryginalnej wtyczki i zyskujesz tyle gniazdek, ile przyniosłeś ze sobą (NIEBEZPIECZNE!)
- telewizor jest płatny w recepcji a cały deal polega na tym, że w gniazdku za telewizorem jest wyłącznik czasowy
Tak maja prawie wszystkie hotele z sieci Tune Hotels - kupowałem TV na dobę, na recepcji wydawali pilota.
Po 24h ciemność, no to wyciągałem przedłużacz i cały pobyt z TV był zapewniony. Ok, trochę wstyd, ale satysfakcji więcej ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 24 Mar 2015 01:25 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Zeus napisał(a):
Wsadzamy klucz albo z nakrętkę z długopisu, do górniej dziury kontaktu, do bez-fazowego (nie kopnie was tam prąd, bo go nie ma) i potem można spokojnie dodać europejską wtyczkę do gniazdka ;)

No a jak Was kiedyś p....lnie prąd to się zdziwicie i przeklniecie "fahowca" co tak zamontował gniazdka, że są przebicia (jakbym w życiu nie widział kilku gniazdek z zerowaniem gdzie elektryk się pomylił i zamiast "zerowania" było "fazowanie" :D )
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 24 Mar 2015 01:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
No cóż, kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije :P

Ja zawsze wsadzam nakrętki z długopisów. Najbardziej pewne :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 24 Mar 2015 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
w sri lance ten trzeci otwór ma idealna średnicę długopisu bic
i juz dziala ;D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 24 Mar 2015 01:34 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Zeus napisał(a):
No cóż, kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije :P

Ja zawsze wsadzam nakrętki z długopisów. Najbardziej pewne :)

Vivus (to jest zart i powinienes ich zaskarzyc) nie zakretki tylko długopisowe wkłady
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 24 Mar 2015 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Nie polecam wsadzać metalowych przedmiotów. Wystarczy złożyć na pół plastikowy patyczek do czyszczenia uszu i wetknąć tam gdzie trzeba.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
01ERES uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 24 Mar 2015 08:41 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
A o gniazdkach UK i plastikowych przedmiotach było już 2 strony wcześniej... ;-)

slodowy-w-podrozy-wynalazki-zamienniki-i-inne-patenty,22,66528&p=534536&hilit=plastik%2A#p534536
Góra
 Profil Relacje PM off
karolina.sz lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 17 Maj 2015 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
W sumie to żaden wynalazek, ale jestem po pierwszej porcji własnoręcznie zrobionej suszonej wołowiny (beef jerky AKA pemikan) i to jest super zamiennik wszystkich zupek chińskich ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 17 Maj 2015 21:52 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Mashacra z jakiej części krowy robiłeś? Ligawa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group