Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 17 Maj 2015 22:05 
Awatar użytkownika

Loty: 15
Kilometry: 58 252
niebieski
Akurat u mojego rzeźnika nie było, ale poprosiłem, kawałek bez przerostów i zwarty, taki dostałem.

Ale będę eksperymentował dalej ze smakiem i mięsem :)

Dzieci mówią, że lepsze niż kabanosy, a te uwielbiają.
 Relacje PM off  

#82 PostWysłany: 21 Maj 2015 11:36 

Nie możesz przewieźć butli gazowej? Palnik nie pasuje do zbiornika? Wykorzystaj jednorazowy grill lub puszki: viewtopic.php?p=579441#p579441 (plus kolejne wpisy).
 Relacje PM off  

#83 PostWysłany: 29 Maj 2015 12:45 

Wybierasz się solo na plażę i nie wiesz, co zrobić z dokumentami czy telefonem? Skorzystaj z porad w tym wątku: dokumenty-na-plazy,245,73303
 Relacje PM off  

#84 PostWysłany: 18 Cze 2015 16:59 
Awatar użytkownika

Darmowe ważenie bagażu na lotnisku. Podchodzimy do wolnego okienka check-in, kładziemy bagaż na taśmę i wszystko jasne ;)

Image
kleyo lubi ten post.
kleyo uważa post za pomocny.

#85 PostWysłany: 19 Cze 2015 16:43 
Awatar użytkownika

Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Swietny temat! Czekam na wiecej travel hackow, widze juz, gdzie robilam bledy :D

Z moich (tych, ktore nasuwaja mi sie teraz):
- recznik szybkoschnacy zamiast normalnego - oszczednosc miejsca
- otwieranie piwa o parapet
- zabieranie suchego szamponu i koniecznie "baby wipes", ktore nadaja sie do wszystkiego :D
- na perfumy mam specjalne atomizery z allegro, na kosmetyki - raz kupilam serie w Rossmannie i nie wyrzucilam opakowan, a dokladnie przemylam - maja pojemnosc 50ml, a nie 100ml, na dwu-trzydniowki jak znalazl, zajmuja mniej miejsca
- olejek kokosowy jako uniwersalny srodek nawilzajacy, zwalczajacy otarcia a nawet chroniacy przed komarami, must have na wyjazdy
- zawsze woze saszetki kawy, ale to przez moj kawoholizm, znajomi woza pusta butelke i napelniaja gdzie sie da (Anglicy, przyzwyczajeni do picia kranowy ;p)
Anonim3 lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#86 PostWysłany: 19 Cze 2015 16:57 

Jesteś w hotelu i musisz naładować baterię w jakimś urządzeniu; masz ładowarkę lub kabel z wtyczką USB, ale nie masz przejściówki/ wolnego gniazdka/ ochoty czekać, aż obsługa dostarczy przejściówkę lub rozgałęźnik => użyj wejścia USB w telewizorze.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Ruxe uważa post za pomocny.

#87 PostWysłany: 19 Cze 2015 17:27 
Awatar użytkownika

Zbanowany
lillymy napisał(a):
...
...
...)

a jak się zniszczy to przecież nie nasze, co nie?

#88 PostWysłany: 19 Cze 2015 18:46 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 394
Kilometry: 804 443
Piwo otwiera się zapalniczką.
Rezerwuje hostele gdzie można wynająć ręcznik
ubrania zawsze roluję co daje o wiele więcej miejsca
z ładowaniem telefonów zawsze miałem problem dopóki nie kupiłem sobie power bank, rozwiązuje naprawdę wiele problemów
Polecam zakup rozgałęzienia do usb na np 2 lub 3 by ładować wszystko lecąc longhaulem :)
i kostka mydła biały jeleń lekiem na całe zło i nadbagaż

#89 PostWysłany: 19 Cze 2015 19:29 
Awatar użytkownika

niebieski
oskiboski napisał(a):

Piwo najwygodniej i najporęczniej otwiera się o drugie piwo (a dokładnie o nakrętkę zamkniętego). Dodatkowo jeśli mamy np. jedno piwo z okręcalną nakrętną i drugie z taką na sztywno to najpierw otwieramy piwo z nakrętką na sztywno o tę odkręcalną a potem odkręcamy tę drugą :)

Ostatnio edytowany przez kittycate 19 Cze 2015 20:20, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off  

#90 PostWysłany: 19 Cze 2015 19:40 

A nie o metalowy element z prostokątnym otworem w futrynie (jak się ma pecha ;-) i nie ma drugiej butelki z kapslem - niekoniecznie piwa)?

Zastrzeżenie: oczywiście, uważając, żeby nie uszkodzić ani futryny, ani niczego innego. ;-)
 Relacje PM off  

#91 PostWysłany: 19 Cze 2015 19:44 
Awatar użytkownika

niebieski
OTWIERANIE PIWA O DRUGIE PIWO (ewentualnie inne napoje z kapslami)

Nie no, kto by kupował jedno piwo :D zawsze jakieś jedno zostanie to potem można kombinować co z nim zrobić :mrgreen:

Ale piwo o piwo jest najbezpieczniejszą, najbardziej higieniczną metodą powodującą najmniej strat ubocznych

Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.

#92 PostWysłany: 19 Cze 2015 20:30 
Awatar użytkownika

Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
W zasadzie wszystko co ma "krawędź" i nie jest zbyt miękkie, więc wymienianie kolejnych rzeczy jest bez sensu ;).
O plastikową butelkę (zakrętkę) też się da. Sprzączki/klipsy od plecaka... Otwieracze są wszędzie. Przypadek? Niesondze ;).
 Relacje PM off  

#93 PostWysłany: 19 Cze 2015 20:48 
Awatar użytkownika

Loty: 151
Kilometry: 299 151
niebieski
Skończcie już dyskusję czym da się otworzyć piwo, a czym nie, bo chyba nie na tym miał polegać ten wątek. Piwo można otworzyć nawet zwykłą kartką papieru, więc umówimy się, że tą kwestię mamy już wyjaśnioną  ;)
2 ludzi lubi ten post.

#94 PostWysłany: 19 Cze 2015 22:38 
Awatar użytkownika

złoty
Żeby napoje (nie tylko piwko) nie zagrzały się zbyt szybko na słońcu, można je zakopać w piasku.
Czasem na dłuższe włóczęgi zabierałem naładowaną rezerwową baterię do telefonu. Ale trza iść z duchem czasu i kupić power bank.
Ręcznika nie biorę nigdy (chyba że taki mini z mikrofibry). Eleganckie Panie, Wytworni Panowie - wybaczcie. Wytrzeć można się koszulką.

Przypadł mi do gustu patent z suszeniem przemoczonych butów ryżem. Alternatywnie można użyć gazet/ pomiętych papierów/ papieru toaletowego. Napychamy do buta, optymalnie zostawiamy go w ciepłym miejscu, co jakiś czas wymieniamy wkładkę. Papier świetnie chłonie wilgoć.

Temat noża na dłuższych wyjazdach rozwiązuję tak, że po po prostu kupuję jakiś zwykły nóż kuchenny w markecie (wydatek nie więcej niż kilka złotych w większości krajów) i robię nań pokrowiec z kawałka kartonu i srebrnej, multizadaniowej, przewspaniałej, niezastąpionej taśmy ductape. Wyjeżdżając, żegnam się z nożem.

Srebrną taśmą zabezpieczam też wszystko, co może się w podróży rozlać. Słoiki, butelki... Skoro i tak ją wożę, to niech służy.
Woreczki strunowe przydają się nie tylko na płyny. Własny woreczek strunowy ma mój kindle (wchodzi idealnie i się zamyka), telefon, portfel, paszport.
Warto mieć agrafki - (prawie) nie zajmują miejsca, (prawie) nie ważą, a przydają się w wielu sytuacjach, choćby zamiast spinaczy do bielizny. No i cienka solidna linka też ma dziesiątki zastosowań.

#95 PostWysłany: 20 Cze 2015 18:55 
Awatar użytkownika

niebieski
namteH napisał(a):
lillymy napisał(a):
...
...
...)

a jak się zniszczy to przecież nie nasze, co nie?

Jak sie umie, to sie nie zniszczy, oczywiscie nie o kazdy parapet, mam na mysli te raczej starsze, betonowe nazwijmy :) o drewniane czy plastikowe to nie ma co, zatem to travel hack do wykorzystania nie wszedzie-aczkolwiek przy dluzszym pobycie w kilku miejscach w Grecji w zeszlym roku mielismy do czynienia tylko z betonem ;)

Zatem mocno nawiazuje to do rozwiazania od @Kara.

Dodatkowo z travel hackow:
- organizer na dokumenty i praktycznie wszystko z ali express
- wszedzie zabieram foliowke z duty free na wszelki wypadek przepakowania, zazwyczaj euro shop czy aelia, mam tego troche ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

#96 PostWysłany: 29 Cze 2015 17:13 

Kolejny pomysł na schowanie banknotów albo drobiazgów: jak widać na załączonym obrazku. :-)

PS Obudowa grubego mazaka też się powinna sprawdzić.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
nesssssa85 uważa post za pomocny.

#97 PostWysłany: 30 Cze 2015 17:28 
Awatar użytkownika

niebieski
Kara - to tylko zrobione z pustej pomadki, czy taki gotowy bajer? :D Bo nie wiem, jak zrobili te "fake'owa" czesc pomadki ktora zatykasz "otwor z kasa" :)

#98 PostWysłany: 30 Cze 2015 17:39 

Podejrzewam, że prawdziwa pomadka, bo różne rzeczy z niej można zrobić :D

Sama miałam kiedyś jakąś pomadkę (może Nivea?), z której wypadała końcówka - wtedy było to irytujące, a może teraz by się przydało :)
Na naszym rynku podobną tubę najłatwiej chyba zrobić z kleju w sztyfcie - o ile pamiętam, wszystkie przylepiają się do kartki i wylatują, gdy jest ich już mało :D

#99 PostWysłany: 30 Cze 2015 17:41 

Zdjęcie jest z sieci, ale kojarzę, że takie "wazelinki" z Yves Rocher dawały się kiedyś rozkręcić. Zaraz poszukam swojej "Norweżki" i sprawdzę, czy jest alternatywa.

E: Neutrogena niby też, ale trochę inaczej. Trzeba by było poświęcić prawie cały sztyft, bo w środku - zamast tłoka - jest spirala puszczona po obwodzie.
 Relacje PM off  

#100 PostWysłany: 30 Cze 2015 23:38 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
złoty
oskiboski napisał(a):

Gdzie te czasy co piwo mozna było otworzyć telefonem (Nokia), a spróbujcie teraz smartfonem :lol:
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości