Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Cze 2016 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2013
Posty: 76
Cześć :),

w którymś z tematów tutaj przeczytałem, że w erze tanich lotów zaniedbujemy Polskę... Otóż to. A przecież w Polsce też może być ciekawie, fajnie, zielono, a co więcej, tak może być nawet na Śląsku :). Trzy dni jechałem rowerem po zachodnich krańcach województwa śląskiego. Mapa nie powie, że tam warto jechać, więc zapraszam do fotograficznej relacji :), w długim poście na blogu:

http://www.znajkraj.pl/slaskie-na-rower ... n-zachodni

I specjalnie dla Was tutaj.


Start w Jastrzębiu-Zdroju, zostawiam auto i pierwszym miejscem które odwiedzam jest park zdrojowy:

Image

Rzucam okiem na kopalnię JSW - w końcu u nas nad morzem nie mamy takich :), przypomina mi się Industriada:

Image

I w trasę. Pałac w Boryni - pierwszy z wielu zupełnie nieśląskich widoków:

Image

Pojezierze Palowickie - to chyba najmniejsze pojezierze w Polsce :), ale daje radę, ludzie biegają, jeżdżą na rowerach, fajnie:

Image

Śląski obiad w na szlaku Śląskich Smaków - najpierw musiałem prosić o rozszyfrowanie nazw... ;)

Image

Zaczynają się piękne drewniane kościoły - ten w Palowicach, jeszcze będzie kilka:

Image

W Czerwionce ciekawe osiedle familoków - każdy inny, a wszystkich setka. Weź człowieku zaprojektuj dzisiaj sto innych domów...

Image

Nieczynne, otwarte kopalnie - wjeżdżam rowerem bez problemu:

Image

Mnóstwo kwiatów w Rybniku - bardzo sympatyczny akcent:

Image

W Rudach za Rybnikiem zabytkowa stacja kolei wąskotorowej - miejsce z potencjałem:

Image

Najsympatyczniejsze miejsce na tej trasie - rezerwat Łężczok pod Raciborzem:

Image

I najładniejszy zabytek - śląska Sainte-Chapelle w Raciborzu:

Image

A tu trudno uwierzyć, że tak kiedyś efektowny budynek od lat stoi zrujnowany - Tworków:

Image

Ostatniego dnia spory kawałek po wałach nad Odrą i w sąsiedztwie budowanego zbiornika na Odrze:

Image


Fajne okolice, Ślązacy! :]

Szy.
_________________
Image
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 21 Cze 2016 17:19 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
A co powiesz o kosciolach drewnianych w Laziskach i Gołkowicach? Byles w srodku?

Wyslane z telefonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Gru 2016 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Fakt faktem trochę pominąłeś miejsc, ale można powiedzieć ,że jakiś X procenta zaliczyłeś na plus
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Gru 2016 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2013
Posty: 76
@‌Zbyszko‌, nie sposób zobaczyć wszystkiego, wycieczka rowerowa to zawsze jakiś kompromis :]

Ale zobaczyłem wystarczająco dużo, by móc wyrobić sobie fajne zdanie o regionie.

Szy.
_________________
Image
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 22 Gru 2016 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Jakbyś kiedyś znowu się wybierał daj po prostu znać wcześniej :)
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 08 Sty 2017 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2013
Posty: 76
Lokalnym patriotom i po prostu zainteresowanym miejscem podpowiadam, że o Subregionie Zachodnim piszę w ostatnim Rowertourze, od kilku dni leżącym w kioskach :]

Image

:]

Szy.
_________________
Image
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group