Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Maj 2015 19:13 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Czekają mnie niedługo następujące loty Alitalią:

GVA - FCO (432 mile), klasa Y
FCO - ICN (5578 mil), klasa A (Premium Economy)
ICN - FCO (5578 mil), klasa X
FCO - AMS (807 mil), klasa X, wykonywane przez KLM

Do jakiego programu milowego byście to włożyli?
Mile zbieram głównie w AAdvantage, ale to niestety inny sojusz.
Idealnie byłoby, gdyby za zebrane mile dało się uzyskać jakiś lot po Europie, najlepiej w obie strony i bez podatków i opłat w wysokości czyniącej całą rzecz bezsensowną (patrz Miles & More :) ). Drugą pożądaną cechą byłoby, gdyby te mile były długo ważne (nie planuję prawie w ogóle latać SkyTeamem w (najbliższej) przyszłości, ale gdyby były ważne dożywotnio, to pewnie do czegoś tam by się w końcu dozbierało). Gdyby w którymś programie zabrakło kilku mil, to mogę (zapewne) przelać sobie z SPG.

Poczytałem o kilku programach, i najlepiej chyba wypada Etihad Guest:
- Alitalia (MilleMiglia): dostanę sporo mil, ale program kończy się w 2015 roku i do tego czasu trzeba wydać mile; nie wiem, jakie są podatki i opłaty,
- Delta SkyMiles: znikoma wartość mil,
- Etihad Guest: tu mogę dostać 14568 mil, i zdaje się że bilet-nagroda po Europie (tylko w niektórych liniach partnerskich, np. Alitalia) RT jest za 12000 mil (niestety trzeba dzwonić, no i nie mam pojęcia jakich opłat się spodziewać), od biedy można wydać via PointsPay (wirtualna karta ładowana milami), mile wygasają po 2 latach,
- Flying Blue: chyba są dopłaty na europejskich nagrodach (chociaż nie wiem, jak to sprawdzić), nie wystarcza na każdy lot OW po Europie (dostałbym ok. 12000 mil, na lot np. WRO-GVA trzeba 15000).

Jakieś inne sugestie? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 31 Maj 2015 19:51 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Tak z ciekawości zapytam. Z tego co pamiętam to żaden z przewoźników ST nie lata do Wrocławia. Jak taki bilet nagroda WRO-GVA jest wystawiany, na jakie linie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 31 Maj 2015 19:57 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Na stronie Flying Blue kalkulator mil coś tam wypluwa jak wpiszę WRO (w szczególności, da się wpisać WRO), ale pewnie to rzeczywiście nie znaczy, że da się kupić taki lot. Ale loty np. do Krakowa też by mnie raczej urządzały.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Cze 2015 11:13 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Gdzie sprawdzic klasę rezerwacji Alitalii i Delty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Cze 2015 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Na bilecie powinny być wpisane (choć przy code-share to może się zupełnie pomieszać).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Cze 2015 11:50 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
No wlasnie pomieszane jest ostro bo jest połączenie Alitalii z Etihad i do tego Delta na jednym bilecie. Na zadnej z tych stron w rezerwacjach nie ma klasy, a na cmt w ogole nie chcą sie pokazać rezerwacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Cze 2015 12:26 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Moja rezerwacja to w ogóle nie pokazuje się nigdzie poza stroną Alitalii (i jeszcze KLM, ale tylko powrót :D). Raczej nigdzie nie ma tam klas rezerwacyjnych. Ja patrzyłem na Matrixie w tym samym momencie jak kupowałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Cze 2015 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Patrzałeś na stronie Saudii?
Z samej Delty to klasę pokazuje nawet w mailach z potwierdzeniem, ewentualnie można na ich stronie pobrać receipt gdzie już na pewno jest wyszczególnione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Cze 2015 13:03 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
dj3500 napisał(a):
Czekają mnie niedługo następujące loty Alitalią:

GVA - FCO (432 mile), klasa Y
FCO - ICN (5578 mil), klasa A (Premium Economy)
ICN - FCO (5578 mil), klasa X
FCO - AMS (807 mil), klasa X, wykonywane przez KLM

Do jakiego programu milowego byście to włożyli?
Mile zbieram głównie w AAdvantage, ale to niestety inny sojusz.
Idealnie byłoby, gdyby za zebrane mile dało się uzyskać jakiś lot po Europie, najlepiej w obie strony i bez podatków i opłat w wysokości czyniącej całą rzecz bezsensowną (patrz Miles & More :) ). Drugą pożądaną cechą byłoby, gdyby te mile były długo ważne (nie planuję prawie w ogóle latać SkyTeamem w (najbliższej) przyszłości, ale gdyby były ważne dożywotnio, to pewnie do czegoś tam by się w końcu dozbierało). Gdyby w którymś programie zabrakło kilku mil, to mogę (zapewne) przelać sobie z SPG.

W FB mile pozostają ważne, jeśli regularnie zapewnia się dopływ chyba raz na 18 m-c, w DL mile są bezterminowe

Poczytałem o kilku programach, i najlepiej chyba wypada Etihad Guest:
- Alitalia (MilleMiglia): dostanę sporo mil, ale program kończy się w 2015 roku i do tego czasu trzeba wydać mile; nie wiem, jakie są podatki i opłaty,
Szkoda czasu na ten program, AZ co chwilę otwiera i zamyka swoje programy, kasując po drodze mile albo wymieniając je na guzik warte vouchery
- Delta SkyMiles: znikoma wartość mil,
mile bezterminowe więc można coś w dłuższej perspektywie dozbierać
- Etihad Guest: tu mogę dostać 14568 mil, i zdaje się że bilet-nagroda po Europie (tylko w niektórych liniach partnerskich, np. Alitalia) RT jest za 12000 mil (niestety trzeba dzwonić, no i nie mam pojęcia jakich opłat się spodziewać), od biedy można wydać via PointsPay (wirtualna karta ładowana milami), mile wygasają po 2 latach,
właśnie idzie ogromna dewaluacja tego programu, a stawki na nagrody były w nim nawet i dotąd raczej kiepskie, nie licząc kilku sweet spotów
- Flying Blue: chyba są dopłaty na europejskich nagrodach (chociaż nie wiem, jak to sprawdzić), nie wystarcza na każdy lot OW po Europie (dostałbym ok. 12000 mil, na lot np. WRO-GVA trzeba 15000).
wadą w FB jest wolne zbieranie bo nawet za loty własne KL/AF jest albo mało mil typu 25% albo w Europie często w ogole nie ma za najtańsze taryfy, plusem są regularne promocje na longi, gdzie np. za 12,5 k mozna wziąć w Y OW na TATL z relatywnie niskimi podatkami typu 100 euro, dobra opcja dla ludzi budujących "kólka" i bardziej zaawansowane podróże

Jakieś inne sugestie? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 04 Cze 2015 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Standardowo - zapisz się do wszystkich potencjalnych programów, sprawdź do kiedy można retroaktywnie występować o mile (i później pilnuj tego terminu) i czekaj na więcej danych (kolejne loty) żeby zdecydować.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 04 Cze 2015 14:32 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Szczegoly dewaluacji wspomnianej przez kolege: http://www.businesstraveller.com/news/1 ... -announced

Jezeli lot zarezerwowales przed 8 - to mile nalicza sie na starych zasadach.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 04 Cze 2015 15:28 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Nie wygląda to tak strasznie:
Cytuj:
In economy, the number of miles required (...) will remain the same for flights less than 6,000 miles.

Zdążę wrócić przed lipcem.

Mojej rezerwacji (wg PNR z Alitalii) nie widać w Saudii. Próba szukania po numerze etixa wali błędem 404 :D Na stronie KLM jest tylko podróż w drugą stronę (gdzie jeden segment jest wykonywany przez KLM), do tego jest jakiś inny PNR, pod którym widać tę drugą stronę też na CheckMyTrip. Podróży "tam" nie udało mi się znaleźć nigdzie poza stroną Alitalii.

Dzięki wszystkim za porady!

-- 10 Sie 2015 11:05 --

Wrzuciłem w końcu do Etihad Guest - zrobiłem Family Account i mam teraz 31K mil na jednym koncie. Na FlyerTalk piszą, że rezerwacja nagród u partnerów jest w praktyce niemożliwa - pewnie niedługo to przetestuję :D W ostateczności zostanie to całe PointsPay.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Lis 2015 23:56 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Podłączam się do pytanie mam 3 loty transatlantyckie AF wykonane w tym roku ale w słabych klasach (V, N oraz G). Gdzie mógłbym to wrzucić aby coś sensownego z tego było? W najbliższym czasie raczej AF latać nie będę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Lis 2015 01:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
http://www.wheretocredit.com

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Lis 2015 00:00 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Jogi Babu brawo Jasiu. 8-) Stronę znam wiem ile mil mniej więcej mi się naliczy. Pytanie jest czy ktoś zna lepiej te programy aby powiedzieć, co za tyle mil będę w stanie zorganizowac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Gru 2015 14:06 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Rozumiem, że nikt nie jest w stanie pomóc. Ok będę walczyć sam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Gru 2015 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Widać, że jesteś bardzo zajęty/a. Półtora miesiąca od ostatniego postu i nie starczyło czasu żeby sprawdzić kilku stron ST w internecie.
Góra
 Profil Relacje PM off
szymonpoznan1 lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 17 Sie 2017 20:05 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Mam zrobione 4 loty longhaulowe w skyteam plus kilka krotkich, teraz dojda 2 longi i 4 krotkie tez skyteam. Klasy rezerwacyjne i WtC pokazuja, ze najwiecej mili dostane w Saudi, tylko czy jest sens. Na stronie ich kalkulator jest w przygotowaniu chyba od pol roku
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Paź 2017 19:17 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
@oskiboski rozgryzłeś temat Saudi Arabian Airlines?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Gru 2017 14:21 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 62
hej, zastanawiam się mocno nad zakupem lotu z Rzymu do Jakarty linią Saudia (lot w jedną stronę w klasie biznes)
do tej pory korzystałam tylko z M&M, więc trzeba by coś SkyTeam ogarnąć - co byście polecali?
przeczytałam na forum co się dało i waham się między SkyMiles a FlyingBlue, ale może udało się komuś zdobyć informację o Saudi - @oskiboski, @lukasz666
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group