Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandii
#81 PostWysłany: 29 Paź 2018 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Nie zdarza się to zbyt często. W tym roku spędziłem w TH już jakieś 3,5 miesiąca (BKK i wioska na południu), poruszam się praktycznie wyłącznie skuterem i nie zdarzyło mi się to ani razu. W zeszłym roku analogicznie.

To są bardziej okazjonalne zdarzenia, gdy muszą wyrobić statystyki albo pojawiają się odgórnie inicjowane akcje poprawy bezpieczeństwa na drogach, względnie brakuje im kasy na piwo.
Góra
 Profil Relacje PM off
rdw uważa post za pomocny.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandii
#82 PostWysłany: 04 Kwi 2019 12:41 

Rejestracja: 03 Kwi 2017
Posty: 5
Cześć, mam kilka pytań odnośnie "skuterowania" w Tajlandii. Ceny i to, że nie trzeba prawka do wypożyczenia już wiem, ale nadal mam kilka spraw nierozwiązanych. Niestety nie mogę wyrobić międzynarodowego prawa jazdy, ponieważ zatrzymali mi za prędkość w terenie zabudowanym. Liczę się z tym, że jak mnie zatrzymają to będzie mandata - mówi się trudno.

1. Jakiej wysokości mandatu się spodziewać?
2. Na jak długo taki mandat starcza? Gdzieś czytałem, że mogę z nim jeździć "bezkarnie" przez 24/48h. Czy to prawda?
3. Jak wygląda kontrola prawa jazdy? Sprawdzają w bazie jak u nas, czy po prostu patrzą, że jest i jedziemy dalej?
4. Czy ksero prawa jazdy wystarcza do kontroli? Czy bezwarunkowo konieczny jest oryginał?
5. Żona będzie miała prawko ale zapewne to ja bede więcej jeździł. Czy prawko pasażera może jakoś pomóc? (głupie ale może jednak?)
6. Czy jest możliwość wypożyczyć skuter w jednym miejscu a oddać w innym, np. w sąsiednim mieście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandii
#83 PostWysłany: 04 Kwi 2019 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Z takim podejściem to ty powinieneś pierdzieć w pasiaki a nie skutera w Tajlandia :(

mam nadzieję, że Tajowie nauczą cię szacunku do prawa
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandii
#84 PostWysłany: 04 Kwi 2019 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
@Wolan: Martwiłbym się raczej tym, co będzie jak wpadniesz do rowu i się połamiesz? Wbrew pozorom nie zdarza się to tak rzadko, szczególnie wśród cudzoziemców nie przyzwyczajonych do jazdy skutem w SE Azji. Ubezpieczenie Cię nie objemie, a koszty leczenia szybko idą w dziesiątki tysięcy USD.

O mandatach możesz poczytać tutaj: https://forum.thaivisa.com/topic/1053714-huge-increase-in-fines-and-jail-terms-for-drivers-without-licenses/ . Nie wiem, czy nowe stawki już weszły w życie, natomiast czytałem parę relacji o wzmożonej aktywnywności policji w rejonach, gdzie jest sporo farangów. Na pewno nie są to już czasy, gdy płaciłeś 100 THB i miałeś problem z głowy, sprawa może skończyć się nawet aresztem i wizytą w sądzie.

Większość wypożyczalni działa lokalnie, nie spotkałem się z możliwością wypożyczenia w jednym mieście i oddania z innym - ale nie szukałem specjalnie pod tym kątem, więc możliwe, że są takie opcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandii
#85 PostWysłany: 23 Sty 2023 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 311
niebieski
SKUTER - DOKUMENTY
Cześć - w Tajlandii byliśmy już kilkakrotnie, ale szczęśliwie policja nigdy nas nie kontrolowała podczas jazdy skuterem, więc mam pytanie: czy oprócz międzynarodowego prawa jazdy kategorii A na motocykl w czasie kontroli policja sprawdza też paszport ? Chodzi mi o to czy muszę go wozić ze sobą, bo zwykle mam tylko ksero lub fotkę paszportu w telefonie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandii
#86 PostWysłany: 23 Sty 2023 09:54 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 258
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
DERKER napisał(a):
SKUTER - DOKUMENTY
Cześć - w Tajlandii byliśmy już kilkakrotnie, ale szczęśliwie policja nigdy nas nie kontrolowała podczas jazdy skuterem, więc mam pytanie: czy oprócz międzynarodowego prawa jazdy kategorii A na motocykl w czasie kontroli policja sprawdza też paszport ? Chodzi mi o to czy muszę go wozić ze sobą, bo zwykle mam tylko ksero lub fotkę paszportu w telefonie.


Mnie sprawdzali raz na Phuket i wystarczyło prawo jazdy, ale paszport i tak zazwyczaj mam z sobą w razie czego, myślę że w razie czego ksero by wystarczyło. Ale też zależy pewnie od policjanta.

Raz złapali gdy byłem pasażerem, i też tylko sprawdzili prawko, i to tylko moje dodatkowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
DERKER lubi ten post.
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandii
#87 PostWysłany: 31 Sty 2023 15:40 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Mnie raz kontrolowali i jako iż mam tylko kat. B to musiałem wybulić kilka THB :P
Góra
 Profil Relacje PM off
DERKER lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandii
#88 PostWysłany: 31 Sty 2023 15:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Gdybyś miał kolizję lub wypadek, to byś wybulił nawet kilka milionów THB. To tak w kwestii rozsądku i zapobiegliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandii
#89 PostWysłany: 31 Sty 2023 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ostatnio chyba na Thethaiger czytałem, że w istocie przepis dotyczący obowiązku posiadania paszportu jest martwy bo nikt za to nie kara, to jakiś nowy generał czy tam inny ambitny zapowiedział jego ożywienie z uwagi na politykę wyłapywania "turystów", którzy zapomnieli wrócić z wycieczki - niektórzy nawet kilkadziesiąt lat temu.
Kolejna rzecz: Tourist Police w róznych miejscach rozstawia radiowozy z kamerami i techniką rozpoznawania twarzy która bywa zawodna, lepiej paszport mieć przy sobie w razie fałszywego trafienia - kopia czy zdjęcie wówczas nie wystarczy.

Swoją drogą, kara za brak uprawnień w tym roku została podwyższona i wynosi 1000THB (200THB dla rezydentów). Grace period po otrzymaniu mandatu wynosi 24 godziny.
Jako osoba, która ma na swoim koncie kilka skuterowych wypadków w Tajlandii (w tym jednen poważny i kosztowny) zdecydowanie odradzam jazdę po Phuket czy Bangkoku bez uprawnień i ubezpieczenia, choć dawno temu podczas moich pierwszych wizyt w Taj oczywiście sam tak robiłem i przeżyłem:P
DERKER napisał(a):
SKUTER - DOKUMENTY
Cześć - w Tajlandii byliśmy już kilkakrotnie, ale szczęśliwie policja nigdy nas nie kontrolowała podczas jazdy skuterem, więc mam pytanie: czy oprócz międzynarodowego prawa jazdy kategorii A na motocykl w czasie kontroli policja sprawdza też paszport ? Chodzi mi o to czy muszę go wozić ze sobą, bo zwykle mam tylko ksero lub fotkę paszportu w telefonie.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jackrabbit uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandii
#90 PostWysłany: 09 Lut 2023 15:54 

Rejestracja: 11 Kwi 2018
Posty: 144
Loty: 40
Kilometry: 124 893
Emejcz napisał(a):
Mnie raz kontrolowali i jako iż mam tylko kat. B to musiałem wybulić kilka THB :P


międzynarodowe oczywiście? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandii
#91 PostWysłany: 11 Sty 2024 11:22 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Prawo jazdy międzynarodowe konwencji Genewewskiej czy Wiedeńskiej?
Ja zrobiłem genewskiej, ale ktoś na fb napisał, se wiedenskiej.
Na gov.pl sprawdzałem to genewska, ale może ktoś był w Tajlandii miał prawko i napisze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandii
#92 PostWysłany: 11 Sty 2024 12:05 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
@wiater genewskiej.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group