Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Skarpety termiczne
#1 PostWysłany: 03 Sty 2018 23:25 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Jakie skarpety polecacie w okazjonalne wędrówki górskie, trekingi w dodatnich/okoła 0 stopni temperaturach? Wiadomo, że wełna. Nie zależy mi na jakimś specjalistycznym sprzęcie, raczej na podstawowej wygodzie.

Czy takie modele są coś warte?

http://allegro.pl/skarpety-welniane-wel ... 67066.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Skarpety termiczne
#2 PostWysłany: 03 Sty 2018 23:48 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
kupilem takie na probe, tylko zielone. calkiem ok, tylko dosc cienkie. moga sie przetrzec.

mam tez takie, nie testowane, ale wrazenie dobre, dosc grube, welna merino czesciowo.

http://www.nastopy.pl/skarpety/trekking ... epsze-7350

i takie, rowniez nie testowane, ciensze, na temp kolo 0 moga byc dobre

http://www.nastopy.pl/skarpety/skarpety ... elna-11369
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Skarpety termiczne
#3 PostWysłany: 07 Sty 2018 01:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Polecam skarpetki kompresyjne CEP. Nie są tanie, ale zdecydowanie warto.
https://www.cepsports.pl/pl/c/Skarpety-kompresyjne/16

Jeżdżąc na nartach miałem problemy z krążeniem w stopach. Po 2 godzinach jeżdżenia, stop odpadała. Kupiłem sobie CEPy i wszystkie problemy minęło. Używam tych skarpet również do trekkingu, spania w namiocie i innych okazjach. Zazwyczaj bardzo źle traktuję swój sprzęt, dlatego nie kupuję raczej drogiego sprzętu, ale przyznam, że te kompresory to zakup życia był.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Skarpety termiczne
#4 PostWysłany: 07 Sty 2018 01:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
mogą być zwykle termiczne z decathlonu
mniej wytrzymają ale dają rade
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skarpety termiczne
#5 PostWysłany: 07 Sty 2018 04:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ja kupilem wojskowe, szwajcarskie i przyznam, ze sie sprawdzily zima w Grenlandii przy temperaturach -40 °C.

https://www.armeeshop.ch/de/socken-gama ... che_grosse
2.Dobre buty i skarpetki to podstawa, mozna zaoszczedzic na innych rzeczach. :D
3.Rzeczywiscie, jak buty przemokna to najlepsze skarpetki nie pomoga. ;)

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez Abcn 30 Paź 2018 21:49, edytowano w sumie 2 razy
3 w 1
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Skarpety termiczne
#6 PostWysłany: 07 Sty 2018 21:11 

@Arekkk, radzę nie oszczędzać na skarpetach. Powiem więcej - kup najdroższe, na jakie Cię stać. 65 PLN za parę, jeśli chodzi o skarpety trekkingowe, to minimum. Skarpety, które podlinkowałeś (NEBAT) są dobre na miasto i na wyjście z psem. Nie wytrzymują porównania z wysokiej klasy skarpetami przeznaczonymi do długich wędrówek. Splot jest rzadki, mięsistość materiału jest niska, a dopasowanie do stopy mogłoby być lepsze. Uwierz mi, że nie potrzebujesz by w czasie marszu coś Ci się zawijało w bucie. Popatrz na produkty ICEBREAKER, albo na strony profesjonalnych sklepów turystycznych (Skalnik.pl, 8a.pl, itp.).
Skarpet wełnianych będziesz mógł używać o każdej porze roku. Zimą zapewniają odpowiednią termikę, a latem odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Poproś w domu by prano Ci je ręcznie. Za dobre traktowanie, skarpety odwdzięczą się z nawiązką, otulając pieszczotliwie Twoją stopę :)


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 07 Sty 2018 22:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Skarpety termiczne
#7 PostWysłany: 23 Lut 2018 14:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Wszyscy w Skandynawii twierdzą, że najlepsze są skarpety wełniane. Ale nie każdy lubi jak go coś "gryzie", chocby było to tylko fantomowe odczucie.
My przetestowaliśmy takie: https://www.decathlon.pl/ciepe-skarpety-turystyczne-arpenaz-50-id_8313153.html
Spokojnie zdały egzamin - całodzienne wycieczki w temperaturze -16 stopni. Jedna para spokojnie wystarcza na dwa dni używania.
Raz je już prałam ręcznie, i nie zmieniły kształtu ani nie straciły na objętości czy fakturze materiału. Mogę polecić.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 01 Lut 2019 21:46 

Rejestracja: 02 Gru 2018
Posty: 0
Chce kupic mężowi nowy komplet skarpet do butów trekingowych na górskie wyprawy teraz w okresie zimowym. Na co mam zwracac uwage? Czytalam ze bawełna się poci i nie jest dobrym wyborem bo powinny skarpety oddychac. Jednak tyle jest firm ze sama juz nie wiem. Meza nie pytam bo to ma byc prezent. Ktos cos wie i pomoze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Lut 2019 22:02 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
wszystko tylko nie bawelna

albo welna (merino), albo cos sztucznego, typu coolmax z kevlarem (i srebrem), albo mieszane - w zaleznosci od pory roku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Lut 2019 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
jest już taki temat, poszukaj
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 28 Kwi 2019 02:54 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
Cześć. Pod koniec maja lecę do Aten, gdzie będę dużo chodził, więc muszę zaopatrzyć się w jakieś skarpety. Zastanawiam się nad merino i coolmaxem. Wobec tego mam dwa pytanka.
1. Który z tych materiałów będzie bardziej komfortowy do chodzenia w gorące dni? Który będzie wygodniejszy i "chłodniejszy" ?
2. Wiem, że merino super sobie radzi z brzydkim zapachem. Wiem też, że do syntetyków dodaje się jony srebra, ale nigdy z takiej opcji nie korzystałem, więc chciałbym się dowiedzieć czy te jony srebra rzeczywiście działają? Jak długo?

Byłbym wdzięczny gdybyście polecili mi jakieś konkretne modele. :) Skarpety będą używane do niskich butów (markę butów mogę niestety podać tylko na priv) i krótkich spodenek, więc nie powinny być za wysokie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Kwi 2019 08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
http://ngt.pl/forum/[odziez]-skarpety,331.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group