Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Lis 2015 14:00 
Awatar użytkownika

Zbanowany
to ma do tego, że jak płaciła pierwszym razem to de facto nie otrzymała towaru tj. limitu 30kg.

#22 PostWysłany: 23 Lis 2015 14:05 

złoty
Wiec tym bardziej nie ma podstaw do reklamowania drugiej transakcji, a jedynie pierwszej, o ile udowodni, ze miala prawo do 32kg.
Banki, podobnie jak ULC nie zastepuja sadow. Procedura ta sluzy jedynie zapobieganiu fraudom. Ogarnijcie sie :D
 Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.

#23 PostWysłany: 23 Lis 2015 14:19 
Awatar użytkownika

niebieski
jacek96 napisał(a):
Banki, podobnie jak ULC nie zastepuja sadow. Procedura ta sluzy jedynie zapobieganiu fraudom. Ogarnijcie sie :D

Tylko, że banki na swoich stronach twierdzą inaczej.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 23 Lis 2015 14:23 

złoty
Wiec juz wiesz jak postepowac.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 23 Lis 2015 14:38 

Loty: 53
Kilometry: 127 342
Hej,

dziękuję wszystkim za wypowiedzi.
Faktycznie facebook może okazać się skuteczny, dodałam komentarz na ich stronie, grzecznie ale dobitnie napisałam dlaczego był to mój pierwszy i ostatni lot i jaką mają obsługę klienta. Po niecałych 5 minutach ktoś z Etihadu mi odpisał jak im przykro i żebym wysłała im szczegóły na podany adres. Zobaczymy.

Z bankiem wolę nie kombinować. Świadomie zgodziłam się na zapłacenie, inna sprawa że nie miałam innego wyboru :)

Nie wiem po czyjej stronie leży wina, czy faktycznie miałam 23 i 30 kg i zostałam źle poinformowana, czy był to błąd systemu, nie obchodzi mnie to. Faktem jest że dwukrotnie mnie poinformowano o 30 kg oraz że ani na moim bilecie ani nigdzie na stronie nie pisze że mogę mieć tylko 23 kg jeśli lot jest łączony. Na pewno się nie poddam, nie chodzi tylko o pieniądze ale też o zasady i o moje nerwy które zostały wystawione na ciężką próbę :)
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 23 Lis 2015 14:41 
Awatar użytkownika

niebieski
@lhriel o ile dobrze rozumiem, bilet masz wystawiony przez Etihad, a za nadbagaż zapłaciłaś Air Berlin. Napisz (jeden lub ten sam - z cc:/ informacją o kopii) mail do obu linii, powołując się na rezolucję IATA nr 302 (tekst np. tu: http://www.lidot.lv/engine/client/conte ... b59248.pdf) i zażądaj grzecznie i stanowczo zwrotu opłaty za nadbagaż, jednocześnie uprzejmie sugerując, że w przeciwnym razie poinformujesz "civil authorities and consumer organisations". A FB czy TT używałabym tylko jako "poganiacza", bo publicznie i tak nikt nie będzie wchodził w szczegóły (standardowo proszą o podanie detali przez PM/ DM). Powodzenia.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#27 PostWysłany: 23 Lis 2015 15:03 

srebrny
namteH napisał(a):
boots napisał(a):
...
Nie pobrała. Autorka sama zapłaciła.

Została zmuszona zapłacić 2x za to samo.

Zmuszona siłą, przemocą, czy groźbą? ;-)
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 23 Lis 2015 15:04 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Pobrali za coś czego nie otrzymała. Nazwij sobie jak tam chcesz.

#29 PostWysłany: 23 Lis 2015 15:11 

srebrny
namteH napisał(a):
Pobrali za coś czego nie otrzymała. Nazwij sobie jak tam chcesz.

Kto pobrał i co miała otrzymać?
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 23 Lis 2015 15:17 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Rozumiem, że jak idziesz do kawiarni i zamawiasz kawę i potem przynoszą bezkofeinową a za kofeinę chcą dodatkowej opłaty to dla Ciebie najnormalniejsze postępowanie?
Wystarczy, już nie odpowiadaj.

#31 PostWysłany: 23 Lis 2015 15:22 

srebrny
To wtedy składam reklamację.
A Ty uważasz, że w sytuacji "kawiarnianej" możesz iść do sklepu naprzeciwko, dokupić (teoretycznie) kofeinę, a potem uruchomić chargeback wobec transakcji w sklepie, bo w kawiarni nie dali kofeiny? ;-)
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 23 Lis 2015 15:30 
Awatar użytkownika

Zbanowany
a gdzie tu masz chodzenia do innej kawiarni? jeśli byłaby inna to w ogóle biletu by nie uznali.

#33 PostWysłany: 23 Lis 2015 15:33 

srebrny
Jak to gdzie? Bilet od Etihad, a opłata za bagaż w Air Berlin.
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 23 Lis 2015 15:34 
Awatar użytkownika

Zbanowany
to czemu w ogóle bilet uznali? przecież w AB nie kupowała!
asdop lubi ten post.

#35 PostWysłany: 23 Lis 2015 15:38 

srebrny
Najwidoczniej takie mieli ustalenia z Etihad.

Nie ma sensu ciągnąć tego tematu - nie rozumiesz, trudno. Nie musisz...
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 23 Lis 2015 15:45 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Najlepiej poczekać i zobaczyć jak to załatwią, bo sprawa wygląda dość klarownie.

Szkoda tylko, że nie ma żadnego "papieru" na potwierdzenie zapewnień infolinii o 30kg. Dobry wniosek by zawsze takie rozmowy prowadzić przez mejla.

#37 PostWysłany: 23 Lis 2015 15:56 
Awatar użytkownika

niebieski
Jeżeli @lhriel kupiła bilet przed 14. września 2015 (zmiana regulacji Etihad dt bagażu), a Jej pierwszy mail sugeruje, że tak, to przypadek podpada pod IATA 302, czyli patrzymy na limit bagażu MSC = Etihad.

O przyczynie powstania żądania dopłaty możemy pogdybać, ale wspólnym mianownikiem będzie i tak "czynnik ludzki".

Co do chargebacku - IMHO druga transakcja jest do unieważnienia po łopatologicznej argumentacji (że Air Berlin nie miało prawa zażądać tej opłaty - nie pamiętam już opcji z formularza, ale będzie to coś w stylu "kwota nienależna"). Ale lepiej najpierw poprosić o zwrot u źródła.
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 23 Lis 2015 15:59 
Awatar użytkownika

niebieski
Kupiła bilet w Etihad to niech Etihad to dalej wyjaśnia z kim tam chce.
Pasażera nie powinno obchodzić komu Etihad zleca podwykonawstwo lotów.
Przykład z "inną kawiarnią obok" zupełnie chybiony w tej sytuacji.

Na logikę to Etihad powinien oddać a potem sobie dochodzić zwrotu w AirBelin. Choć pewnie jakby fanpage nic nie dały to chargeback sam bym zastosował.

Nie odpuszczać.
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#39 PostWysłany: 24 Lis 2015 03:19 

Loty: 53
Kilometry: 127 342
Hej,

Bilet kupiłam przez Etihad więc w zasadzie oni powinni wyjaśniać skąd się to wzięło ale faktycznie może warto do Air Berlin również złożyć reklamację.

Poczytałam o IATA Regulation 302 i faktycznie to było złamanie tego przepisu.
Bilet mam jeden, kupowałam z Krakowa do Kuala Lumpur, z opcją multi-stop w Abu Dhabi. Lot mi wyskoczył przez Berlin bo Etihad nie ma bezpośrednich lotów do ani do Malezji, ani nawet do Emiratów. Nie tylko z Krakowa, z Warszawy również.
Wg tej regulacji w przypadku rozbieżności limitów, stosuje się koncept “Most Significant Carrier”. W moim przypadku był to Etihad ponieważ tą linią przekraczałam "strefę". Ponadto, gdyby to Air Berlin był MSC, to na całą podróż obowiązywałby limit 23 kg.

Na razie facebook wydaje się dość skuteczny, od razu mi odpisali i poprosili o przesłanie skargi co już zrobiłam. Zobaczymy co odpiszą ale będę ich stronę atakować a myślę że tego nie chcą bo za dużo potencjalnych klientów to widzi. Racja jest po mojej stronie więc nie obchodzi mnie jak to rozwiążą ale na pewno się nie poddam chociażbym miała do samego CEO napisać :)
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 24 Lis 2015 09:50 

złoty
Ja, uswiadomiony sila TT, zacwierkalem i faktycznie od razu odzew. Zobaczymy,czy tylko PR-owy, czy efektywny ;)
 Relacje PM off  

[ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości