Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Sty 2019 22:08 

Rejestracja: 12 Gru 2018
Posty: 12
Witam.

Planuję wyjazd do Rzymu lub Barcelony. Spotkałem się z powszechną praktyką robienia ksero dowodów osobistych przez hotele/pensjonaty. Czy znacie takie miejsca w Rzymie bądź Barcelonie gdzie nie jest to konieczne? Nie miałbym nic przeciwko żeby moje dane zostały nawet skserowane na jakimś komisariacie czy lotnisku, ale nie przez osoby na ogół nie mają pojęcia jak bezpiecznie takie dane przechowywać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 02 Sty 2019 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Słuszna uwaga.
Możesz dać paszport, albo legitymację ZBOWiD, PCK, osiedlowego klubu Sebixów, cokolwiek ze zdjęciem i wpisem co przypomina adres.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 02 Sty 2019 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W Włoszech skanują wszędzie, dla Policji, takie przepisy. W Hiszpanii podobnie. Czyli to prawie jak na komisariacie. Wcale nie mam przekonania że dowolna karta z biblioteki wystarczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Sty 2019 22:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Śpij na dworcu, albo pod mostem - tam nie kserują. I może fobii się pozbędziesz...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 02 Sty 2019 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
zwykła karta z biblioteki pewno nie, ale coś ze zdjęciem, adresem, plastikowe.
takie coś:
Image
lub takie
Image
Ostatnio jak byłem we Włoszech to spisywali tylko nr paszportu , pilnuję tego, bo sam mam hopla na punkcie moich danych.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Sty 2019 22:57 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
W hotelach Accor można się zameldować on-line i klucz czeka poza kolejką do skanowania dokumentów. Nie wiem tylko, czy wszystkie hotele Accor mają meldunek on-line.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Sty 2019 22:59 

Rejestracja: 12 Gru 2018
Posty: 12
Właśnie o to mi chodzi. Niech sobie spiszą dane, ale bez kserowania. Tak to chyba już fobia ;)

eskie,
może akurat w Rzymie byłeś gdzie wystarczyło spisanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Sty 2019 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
W hotelach Accor we Włoszech mimo meldunku online proszą o dowód i go kserują. Jak wspomniał @BrunoJ jest to kwestia przepisów policyjnych/meldunkowych.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
dannix uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 02 Sty 2019 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
byliśmy w Tirano w pensjonacie, takie B&B
i w dobrym hotelu nad jeziorem Como.
https://www.grandhotelcadenabbia.it/en/index
Z tego co pamiętam to w pensjonacie wziął i przy nas coś spisał z paszportu a w hotelu dostałem do wypełnienia kartę meldunkową, ale że za mną ledwo stała wycieczka emerytów, to tylko pokazano mi palcem na rubrykę ze słowami "signature please". Na pewno nie dawałem dowodów, bo jeżdżę z paszportami8 nawet na terenie UE.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
dannix uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 02 Sty 2019 23:29 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
dannix napisał(a):
Witam.

Planuję wyjazd do Rzymu lub Barcelony. Spotkałem się z powszechną praktyką robienia ksero dowodów osobistych przez hotele/pensjonaty. Czy znacie takie miejsca w Rzymie bądź Barcelonie gdzie nie jest to konieczne? Nie miałbym nic przeciwko żeby moje dane zostały nawet skserowane na jakimś komisariacie czy lotnisku, ale nie przez osoby na ogół nie mają pojęcia jak bezpiecznie takie dane przechowywać.

A co to za różnicą czy twoje dane zostaną sfotografowane, spisane lub zeskanowane?


Ostatnio edytowany przez Bruner, 02 Sty 2019 23:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Sty 2019 01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
eskie napisał(a):
Na pewno nie dawałem dowodów, bo jeżdżę z paszportami8 nawet na terenie UE.

A mozna zapytac czemu z paszportami po krajach unijnych?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Sty 2019 03:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Automatyczne bramki do kontroli paszportowej, na przykład.

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Sty 2019 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
A poza tym robiąc oblotówki po kilku krajach nie trzeba się zastanawiać, czy potrzebujemy paszport czy wystarczy dowód.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Sty 2019 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
cccc napisał(a):
eskie napisał(a):
Na pewno nie dawałem dowodów, bo jeżdżę z paszportami8 nawet na terenie UE.

A mozna zapytac czemu z paszportami po krajach unijnych?

1. Dziecko moje nie mogło mieć jeszcze dowodu więc miało paszport.
2. To co napisała @elwirka
3. Chyba najważniejsze - nawyk - mamy taką saszetkę podróżniczą w której są włożone paszporty, euro, dolary, ksero dokumentów i kart, aparat, kamera, ładowarki, aviomarin dla żony, małe portfele podróżne z kartami jakimiś zniżkowymi i potwierdzeniami ubezpieczenia, itp, itd, więc przed wyjazdem po prostu ją biorę zamiast wszystko kompletować, przekładać itp.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Sty 2019 12:45 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
To może ktoś podpowie w jakim banku można dostać kredyt na ksero dowodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Sty 2019 12:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
W tych bankach, gdzie pracownik współpracuje z oszustem.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 03 Sty 2019 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
W Włoszech w sieci IHG jak zapytałem po co mu skan mojego dowodu to recepcjonista powiedział, że po to by później mógł wypełnić kartę meldunkową :D
To mu powiedziałem, żeby wypełnił sobie ją teraz, bo mu dowodu do skserowania nie dam i wypełnił przy mnie i juz skan dowodu mu nie był do niczego potrzebny.
Więc to, że muszą skany robić dla policji to jakaś ściema.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 03 Sty 2019 20:01 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Zupełnie nie rozumiem tych obaw. Przy obecnym stanie techniki dostępnej dla każdego skan czy fotka Waszego dokumentu zajmuje jakieś dwie sekundy. I nawet się nie zorientujecie...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 03 Sty 2019 20:42 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
dannix napisał(a):
Właśnie o to mi chodzi. Niech sobie spiszą dane, ale bez kserowania. Tak to chyba już fobia ;)

eskie,
może akurat w Rzymie byłeś gdzie wystarczyło spisanie?


Właśnie w Rzymie właściciel mieszkania zabierał się za zrobienie zdjęcia mojego dowodu. Po moim proteście po prostu spisał sobie potrzebne dane. Pokazał mi na telefonie 'popatrz mam tu wszystkie zdjęcia dowodów nie masz się czego obawiać'.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 03 Sty 2019 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
boots napisał(a):
Zupełnie nie rozumiem tych obaw. Przy obecnym stanie techniki dostępnej dla każdego skan czy fotka Waszego dokumentu zajmuje jakieś dwie sekundy. I nawet się nie zorientujecie...

minimalizacja ryzyka
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
cekace lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group