Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 13 Gru 2018 00:40 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 627
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
a propos ustawowego urlopu: masz 26 dni roboczych co daje 5 tygodni + 1 dzien ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#82 PostWysłany: 13 Gru 2018 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
IT + freelancing daje duze możliwości. Ale jak jestes humanista, to raczej nie zmienisz branzy od tak. Ja nie wiem ile nocy spędziłam poza domem w tym roku, moze pokusze sie o policzenie w ramach podsumowania rocznego.

Praca na wyjezdzie nie jest super, daje pewne ograniczenia, a przy zlych strefach czasowych moze byc koszmarem.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 13 Gru 2018 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 111
Loty: 195
Kilometry: 406 713
Jest jeszcze taka opcja:

Cyt:
Szef grupy Virgin Richard Branson zaoferował 170-osobowej grupie swoich najbliższych współpracowników urlop bez ograniczeń. Mogą wypoczywać tyle, ile tylko chcą i nie muszą nawet nikogo pytać o zgodę.
Na nieograniczone wakacje mogą na razie jechać pracownicy biur Virgin w Nowym Jorku, Londynie, Genewie i Sydney. Jest tylko jeden warunek - wakacje nie mogą negatywnie wpływać na wykonywane przez nich obowiązki.

A wiec.
Krok 1: Zostać współpracownikiem Richarda
Krok 2: Jechać w świat na nieograniczony urlop

Proste ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 13 Gru 2018 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 191
niebieski
Ja jestem z tych co pracują zdalnie. Niestety nie zarabiam kokosów, więc moim największym ograniczeniem (oprócz spraw prywatnych) są pieniądze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 13 Gru 2018 11:21 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
dzierzyslaw...po pierwsze to zadaj sobie pytanie czy żyjesz po to żeby pracować czy pracujesz po to by żyć? :P Myślę , że mocno prowokujesz gdyż nie wierzę , że pracownicy corpo są tak mało...kreatywni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jeżeli jednak naprawdę jesteś corpo-workerem to oznacza że albo nie nadajesz się do takiej pracy albo standardy obowiązujące tam przy przyjęciu są mocno zaniżane :lol: lub masz wujka, tatę lub teścia na wyższym stanowisku który mocno ułatwił Ci przejście ścieżki rekrutacji :lol: :lol: :lol: Co by nie było to zmień sposób myslenia co do swojej egzystencji bo jak na razie popełniłeś spory błąd :lol: Nie przyjmuj tej opinii mocno osobiście ale jak czytam wynaturzenia osoby która powinna mieć IQ na poziomie ocenianym jako wysoki to samo aż prosi się o ,,fajną" dygresję. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 13 Gru 2018 11:30 

Rejestracja: 11 Paź 2018
Posty: 39
a dla mnie temat petarda :) rzeczywiście dużo osób obserwuje i zastanawia się co można robić żeby móc sobie pozwalać na wyjazdy w bliższe, dalsze destynacje parę razy w roku.

Jest w tym pewna oczywistość, że jest masa takich zawodów od freelancerów, przez prezesów firm po grafików komputerowych i nawet księdza, autor wątku pewnie nie wymaga ujawniania zarobków i portfela bo to mocno rozpięta sprawa jeżeli chodzi o możliwości każdej jednostki.

Jedni odkładają cały rok, drudzy po prostu mają kiedy chcą i czas i pieniądze na to, a jeszcze inni koncentrują się tylko na podróżach poza życiem zawodowym,a jeszcze inni łączą to ze sprawami zawodowymi.

Ja osobiście pracuje jako spedytor, nie zarabiam mało, ale też nie tyle ile chciałbym docelowo w życiu - jestem jeszcze stosunkowo młody, przed 30tką natomiast priorytetem dla nas zawsze jest wyjazd na narty chociaż raz w roku i chociaż 2 razy wyjazd poza granice 1 to gdzieś dalej na 2tyg, drugi gdzieś bliżej na tydzien plus te narty akurat pozwala mi na to ustawowy czas urlopu do wykorzystania plus dobre relacje w firmie w miarę, nie pozostając też obojętnym co do zwiedzania naszego pięknego kraju, góry, jeziora w weekendy.

Jesteśmy jeszcze bez dzieci więc u nas to bardziej tak, że staramy się korzystać póki możemy :) Kase odkładamy zazwyczaj na kilka miesięcy przed wyjazdem, żeby na spokojnie i bez stresu móc potem trzymać się budżetu, a nie z niego zjeżdzać.

Ogólnie latamy tylko klasą ekonomiczną bo na biznes nas nie stać :) Zawsze zazdrościłem ( POZYTYWNIE ) ludziom , którzy mogą uczeszczać sobie na kilka mocnych wypadów w skali roku, każdy z nas jest kowalem swojego losu i nie jest zamknięty w klatce więc prędzej czy później jeżeli ktoś naprawdę chce uważam , że wszystko jest możliwe. Widzać paru znajomych , którzy mają kasę stwierdzam, że też dupy nie urywa ta ich częstotliwość wyjazdu bo są za bardzo zajęci na miejscu i po prostu wyjeżdżają raz, max 2 w roku ,ale za to porządnie gdzieś w dalekie kraje. A poza tym podobnie, jakieś SPA ewentualnie raz może na kwartał, raz na narty i dziękuje więc nie jest jeszcze tak źle. Około 5 lat temu zarabiałem 2300netto... też potrafiłem odłożyć i jechać do zakopanego na full wypasie na tydzień, i na tydzień do Turcji i wcale nie narzekałem, cieszyło mnie to, że korzystam rozsądnie z tego na co mnie stać, bo chyba nie ma nic gorszego niż życie ponad stan :)

Pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 13 Gru 2018 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1429
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Ja osobiście stosuję kilka patentów. Łącząc je odpowiednio osiągam całkiem niezłe rezultaty.

1. Urlopy w okresie długich weekendów planuję nawet z rocznym wyprzedzeniem.
Tym sposobem np na majówkę idealną mam kupione loty LH do FRA za śmieszną kasę. Grunt wylecieć z PL , gdzieś gdzie majówka nie jest już taka sama jak u nas.
(być może jeszcze trafi się overbooking).
2. Jeśli wylot mam w ciągu dnia np ok 12 - 13 , udaję się o PCK oddać krew honorowo.. w zamian za to mam dzień wolny poza standardowym urlopem.
3. Wspomagam się pracą zdalną (mam taką możliwość) wiec przy lotach np czwartek - niedziela udaje mi się oddać krew w czwartek , piątek zdalnie i nie korzystam z urlopu.
4. Praca w nadgodzinach , które później odbieram w ramach dnia wolnego
5. Urlop wypoczynkowy.

Ot cały sekret.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez lendziro, 13 Gru 2018 16:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 13 Gru 2018 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ja mam 25 dni wolnego w roku i robie okolo 4 poza europejskie wycieczki w roku.

Roznice jaka widze miedzy soba a osobami co zastanawiaja sie jakim cudem ja to robie to:
a) oni jak biora urlop to biora 2 tygodnie raz w roku podczas wakacji (drogo) i leca jada gdzies w Europie, ja - wylot od soboty do niedzieli, czesto podczas tygodnia gdzie jakies swieto sie pojawi zeby mniej wolnego brac i leca 3,4 dni wolnego za 9 wakacji (sb,nd...pt,sb,nd) - lepsze zarzadzanie czasem
b) koszty, ja mam zawsze liste 20 miejsc które chce odwiedzic i lece tam gdzie pojawi sie dobra cena (2019 juz pelen :D), oni chca leciec na Madagaskar z Warszawy za 1000zl.. czekaja juz którys rok :)

Wg mnie te dwie roznice maja najwieksze znaczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 13 Gru 2018 12:24 

Rejestracja: 12 Gru 2018
Posty: 0
Zeus napisał(a):
Pracuję jako menel - zbierać puszek na Miasteczku Studenckim AGH, więc mój urlop zależy od ilości puszek które pozbieram.


Fajny poziom reprezentują tutejsi moderatorzy.

HandSome napisał(a):
dzierzyslaw...po pierwsze to zadaj sobie pytanie czy żyjesz po to żeby pracować czy pracujesz po to by żyć? :P Myślę , że mocno prowokujesz gdyż nie wierzę , że pracownicy corpo są tak mało...kreatywni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jeżeli jednak naprawdę jesteś corpo-workerem to oznacza że albo nie nadajesz się do takiej pracy albo standardy obowiązujące tam przy przyjęciu są mocno zaniżane :lol: lub masz wujka, tatę lub teścia na wyższym stanowisku który mocno ułatwił Ci przejście ścieżki rekrutacji :lol: :lol: :lol: Co by nie było to zmień sposób myslenia co do swojej egzystencji bo jak na razie popełniłeś spory błąd :lol: Nie przyjmuj tej opinii mocno osobiście ale jak czytam wynaturzenia osoby która powinna mieć IQ na poziomie ocenianym jako wysoki to samo aż prosi się o ,,fajną" dygresję. :mrgreen:


Napisz wprost o co Ci chodzi, nie obrażam się o opinie w internecie ;) Owszem, po części trochę prowokuję - tak jak prowokuje zalew artykułów o tematyce "wystarczy chcieć podróżować, nie chodzi o czas i pieniądze", które być może dotyczą studentów, singli, osób bez zobowiązań. Może się zdziwisz, ale ja swoją pracę lubię - mimo, że to korpo (choć też nie w stylu Big4, itp.) - niemniej zwyczajnie nie miałbym pomysłu na to, żeby się przebranżowić albo otworzyć działalność, która z miejsca pozwoliłaby mi na przyzwoite zarobki. A na sypianie po lotniskach czy nocne przejazdy autobusami jestem zwyczajnie zbyt stary, ale taka przemiana czeka jakieś 99% tych, którym obecnie takie coś się podoba ;)

Anonymous napisał(a):
Zeus napisał(a):
PS. Poza tym taki temat już był. I to parę razy.


Wspomożesz linkiem, szanowny menelu ;) ?

///

Piotrek77 - dzięki za rozsądne podejście do tematu. O takie wpisy mi właśnie chodzi - nie o spowiadanie się, ile to się zarabia, itd. Tylko o podejście do tematów urlopowych, łączenie tego z kwestiami zawodowymi-rodzinnymi, jakich macie przełożonych, itd. Bo niestety, ale nie zawsze "wystarczy chcieć" jak to trąbią artykuły na tym portalu.

LonDynia napisał(a):
Ja mam 25 dni wolnego w roku i robie okolo 4 poza europejskie wycieczki w roku.

Roznice jaka widze miedzy soba a osobami co zastanawiaja sie jakim cudem ja to robie to:
a) oni jak biora urlop to biora 2 tygodnie raz w roku podczas wakacji (drogo) i leca jada gdzies w Europie, ja - wylot od soboty do niedzieli, czesto podczas tygodnia gdzie jakies swieto sie pojawi zeby mniej wolnego brac i leca 3,4 dni wolnego za 9 wakacji (sb,nd...pt,sb,nd) - lepsze zarzadzanie czasem

Wg mnie te dwie roznice maja najwieksze znaczenie.


Widzisz, istnieje wiele branż (przede wszystkim przemysł, nie żadne usługi czy IT), gdzie urlop w okresie letnim jest w pewien sposób wymagany - ze względu np. na cykl produkcyjny, itd. A najwyżej zmienia się to co roku lipiec/sierpień i na odwrót. Niektórym osobom ciężko jest pojąć, że tacy ludzie nie pojadą sobie na 2 tygodnie w dowolnym terminie a korpo i freelancerka to w gruncie rzeczy mały wycinek rynku pracy, za to bardzo aktywny w internecie. Pewnie niektórzy napiszą, żeby rzucili tę robotę i jechali w świat - gorzej, gdy faktycznie tak zrobią, a powrotu do branży nie będzie, a dziecko trzeba nakarmić i porządnie wyedukować ;) Co innego rzucanie wszystkiego, gdy jest się studentem, przy okazji mającym mnóstwo czasu i brak wymagań co do standardu, co innego gdy pojawia się rodzina, albo kręgosłup zaczyna łupać ;)

Na koniec - mam wrażenie, że część wyjazdów prezentowanych tutaj na forum, jest ewidentnie dla lansu, a mniej dla wartości poznawczych danego miejsca. Rzucać wszystko i wyjeżdżać w Bieszczady, aby w gruncie rzeczy powtórzyć coś, co już ktoś wcześniej zrobił (dla osób o uosobieniu lanserskim) ? Z drugiej strony oczywiście mamy zarazę masowej turystyki, której przepięknym ucieleśnieniem jest artykuł o parze, która zapłaci 380 tys. osobie, która będzie fotografować ich wyjazd, oczywiście "od linijki i wg listy" (z banalnymi miejscami), nie ma w końcu nic wspanialszego, niż uwiecznianie życia rodziny podczas podróży dookoła świata przez obcą osobę, która nie odpuszcza na krok, ale ważny by były zdjęcia na Insta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 13 Gru 2018 12:29 

Rejestracja: 12 Gru 2018
Posty: 0
Wynurzenia, ustawia - po co te nomenklaturowe gwałty ? Nie bądź samolubem i wskaż tematy, które traktowały stricte o tym, a nie pośrednio, będę zobowiązany. Nie rozumiem, tak ciężko piszę się o czymś, co stosunkowo łatwo wyjaśnić i dotyczy podobno wyluzowanego forum i wyluzowanego tematu (podróże) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 13 Gru 2018 12:44 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@dzierzyslaw - a nie mogles tego tematu zalozyc pod swoim "regularnym" nickiem tylko musiales koniecznie rejestrowac nowego uzytkownika?
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 13 Gru 2018 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
juggler5 napisał(a):
Wsadzam kolejną paczkę popcornu do mikrofali i piwo do lodówki, bo mogę posiedzieć tu do wieczora :) Chwilo trwaj :)

Posuń się trochę i daj tego popcornu, przyniosłem kolejne piwa....
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 13 Gru 2018 12:48 

Rejestracja: 12 Gru 2018
Posty: 0
-- 13 Gru 2018 12:47 --

Czyli pod jakim ? Do tej pory czytałem forum bez rejestrowania, a postanowiłem się zarejestrować, aby założyć ten temat.

O ironio, najmniejszy problem z kulturalną odpowiedzią mają te osoby, których tryb pracy mnie najbardziej interesował, pienią się ci, którzy mnie jakoś nieszczególnie interesują.

-- 13 Gru 2018 12:48 --

A jak już chcecie usuwać temat, to chociaż zachowajcie resztki poziomu i podajcie link do podobnie toczonych dyskusji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 13 Gru 2018 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Czytajac powyzsza odpowiedz, jest jeszcze 3 argument. Brak wymówek. Osoby nie podrozujace znajduje je wszedzie..

Podroze dla lansu
Ktos kto lata czesto latwo ma z wolnym
Nie musi wybierac urlopu podczas wakacji..

Itd.

Moi znajomi pracuja w podobnej pracy co ja i ich wymówki sa inne typu:
a) nadmiar pracy, nadgodziny
b) znajomi jada do Chrowacji na wakacje to jak nie jechac z nimi
c) za dlugie przesiadki
..

Prawda jest taka ze jak na prawde chcesz, to dasz rade.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 13 Gru 2018 12:50 

Rejestracja: 12 Gru 2018
Posty: 0
I jeszcze adnotacja, jakiego typu tematu trafiają do kosza - ten się nie załapuje na żadne z poniższych. Proszę więc o podczepienie do poprzednich na ten temat, albo odniesienie do tych tematów.

"Tu trafiają posty napisanie niezgodnie z netykietą, zasadami forum, zamieszczone w niewłaściwym dziale"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 13 Gru 2018 12:52 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
dzierzyslaw...jak rozumiem Twoje wypowiedzi to szczerze :lol: :lol: :lol: oczekujesz panaceum na swoje życie? Czyli...dajcie mi to czego mi potrzeba i nie marudzcie :mrgreen: Przecież chcę niewiele ale nie rzucę obecnego żywota :P Czyli reagujesz dobrze aczkolwiek sam nie chcesz(boisz się) zmieniać kierunek życia. Tak więc pozostaje Ci oczekiwanie , że LOS zadecyduje za Ciebie . I może poprzestań na tym i swoich marzeniach bo na obecna chwilę....to nie za bardzo mentalnie nadajesz się do podejmowania innych wyzwań :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 13 Gru 2018 12:55 

Użytkownik ma obowiązek sprawdzić, czy nie dubluje tematu.
Ty dublujesz.
A ja nie jestem źadnym " linkowym" źeby linki podsyłać.

Sam SE szukaj. :mrgreen:


Ostatnio edytowany przez Anonymous 13 Gru 2018 12:56, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 PM off  
      
#98 PostWysłany: 13 Gru 2018 12:58 

Rejestracja: 12 Gru 2018
Posty: 0
-- 13 Gru 2018 12:55 --

LonDynia napisał(a):
Czytajac powyzsza odpowiedz, jest jeszcze 3 argument. Brak wymówek. Osoby nie podrozujace znajduje je wszedzie..

Podroze dla lansu
Ktos kto lata czesto latwo ma z wolnym
Nie musi wybierac urlopu podczas wakacji..

Itd.

Moi znajomi pracuja w podobnej pracy co ja i ich wymówki sa inne typu:
a) nadmiar pracy, nadgodziny
b) znajomi jada do Chrowacji na wakacje to jak nie jechac z nimi
c) za dlugie przesiadki
..

Prawda jest taka ze jak na prawde chcesz, to dasz rade.


Zaprzeczysz, że w części wyjazdów na tym forum więcej jest lansu niż przywiezienia choćby szczątków informacji o miejscu, w którym się było i by nie były to informacje o cenie biletu round trip z lotniska do miasta ?

Fakt, że za długie przesiadki to jest głupie usprawiedliwienie. Tzn. ja czasami takie osoby rozumiem (może są starsze, schorowane, itd.), ale faktycznie odmowa wyjazdu w tym przypadku wynika często ze zwyczajnego wygodnictwa - co innego konieczność spania po lotniskach z dzieciakami, nocne autobusy, a co innego przesiadka 7 godzin zamiast 1,5 godziny. Z tą Chorwacją to mniemam chodzi Ci o to, że "my jedziemy w takie fajne miejsce, jak to możliwe, że nie chcecie jechać z nami ?" i zapewne jadą tam 38-my raz (znam takie osoby ;) ) - ale z drugiej strony wybieranie wyłącznie nieodkrytych miejsc, aby "odróżnić się od tłuszczy" jest przesadą w drugą stronę.

-- 13 Gru 2018 12:58 --

HandSome napisał(a):
dzierzyslaw...jak rozumiem Twoje wypowiedzi to szczerze :lol: :lol: :lol: oczekujesz panaceum na swoje życie? Czyli...dajcie mi to czego mi potrzeba i nie marudzcie :mrgreen: Przecież chcę niewiele ale nie rzucę obecnego żywota :P Czyli reagujesz dobrze aczkolwiek sam nie chcesz(boisz się) zmieniać kierunek życia. Tak więc pozostaje Ci oczekiwanie , że LOS zadecyduje za Ciebie . I może poprzestań na tym i swoich marzeniach bo na obecna chwilę....to nie za bardzo mentalnie nadajesz się do podejmowania innych wyzwań :P


Interpretacja kompletnie u Ciebie leży - chciałoby się więcej podróżować, ale ogólnie nie narzekam (pond 60 krajów odwiedzonych, w każdym minimum kilka dni, a nie pieczątka na lotnisku) i jeżeli przestawienie się na fanatyczne podróżowanie miałoby u mnie oznaczać, że poziom życia mojej rodziny drastycznie spadnie (bo zostanie mi tylko kombinowanie z freelancingiem albo wyszukiwanie pracy tylko wedle przełożonego), to wolę pozostać przy tych wyjazdach 14+7+7+weekendy, niż przeobrażać całe życie i ryzykować - kiedyś do pewnych kwestii może dorośniesz, przystojniaczku skromniaczku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 13 Gru 2018 13:05 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
dzierzyslaw...już Cie lubię :mrgreen: uwielbiam celne dygresje czy insze aluzje naprawdę :P Trzymam dystans do siebie i to mocny. Pomyliles się tylko w ocenie. Wyobraz sobie że nick może także być...żartem :lol: A tak już BTW ...to chyba sam nie wiesz czego jeszcze chcesz? Traktuj swoje pisanie jako żart bo ja to tak traktuję. Może masz gorszy dzień? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 13 Gru 2018 13:08 

Rejestracja: 12 Gru 2018
Posty: 0
Już się coś ciekawego dowiedziałem - choćby patent z oddawaniem krwi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: pawi oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group