Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Mar 2022 01:10 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 252
niebieski
Kothson napisał(a):

Pytanie do doświadczonych. Planuję na powrocie NO SHOW, inaczej musiałbym spać w ARN z 26/27 maja - szkoda urlopu. Zakładam, że w tej sytuacji nie dostane żadnych mil (za lot TAM również)?


Zasada jest taka, że jeżeli chcesz zrzucić ostatni odcinek i lecisz z bagażem, to powinno się wybrać ostatnią nogę na kolejny dzień.
Koniecznie również trzeba poprosić, żeby na powrocie nadali bagaż nie do ostatniej destynacji - jeżeli jest dłuższa przerwa (np. noc), to nie ma z tym problemu.
Jeżeli z podręcznym, to nie ma problemu.
Mile też wchodzą za przeleciane segmenty.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 28 Mar 2022 05:25 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
@mileq co to za zasada ? Jakaś nowa ? Nie chcą nadać do stopa to po wylądowaniu tam gdzie chcesz idziesz odebrać bagaż i tyle.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
krysteq lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 28 Mar 2022 14:50 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
Kothson napisał(a):
@Onufry_z @Kacper Szymanski dzięki za wrzutkę. Wziąłem 2 bilety na termin 20-26 maja (pasuje pod dolot do ARN z KRK FR i powrót z CPH do KRK też FR). Do rezerwacji z dwoma osobami dorzuciło 30 zł. Mega wrzutka, za co dziękuję. Jaram się, nie byłem jeszcze nigdy w LA.

Pytanie do doświadczonych. Planuję na powrocie NO SHOW, inaczej musiałbym spać w ARN z 26/27 maja - szkoda urlopu. Zakładam, że w tej sytuacji nie dostane żadnych mil (za lot TAM również)?

Edit: po 15 min. otrzymałem numer rezerwacji, od razu jest widoczna na stronie SAS.


z ciekawosci jak to ogarniasz z Krakowa? przeciez dolot do ARN jest dopiero na 10:00, a wylot do CPH-LAX o 6:00.

Wlasnie tez kminie jak to wszystko polaczyc ale niestety tylko Gdansk mi wychodzi sensownie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Mar 2022 14:53 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
20 maja lecę z KRK do ARN FR, tego samego dnia o 18 ARN - CPH SAS. W CPH jakiś hostel i następnego dnia o 9 CPH-LAX.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Mar 2022 16:26 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
OK, to teraz jest inna taryfa dostepna, tylko wylot o 6:00 z ARN jest w tej cenie. Wiec chyba planuje przyleciec dzien wczesniej o polnocy, bo innej opcji nie widze
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 28 Mar 2022 20:20 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Kiedy szukałem też tak było, ale udało mi się wyszukać jeden który odbiegał godzinami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Mar 2022 22:56 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 252
niebieski
oskiboski napisał(a):
@mileq co to za zasada ? Jakaś nowa ? Nie chcą nadać do stopa to po wylądowaniu tam gdzie chcesz idziesz odebrać bagaż i tyle.


Oczywiście: nazywa się to po angielsku "hidden city ticketing".

Opiszę to pokrótce na przykładzie: chcemy lecieć do USA z Warszawy - niekoniecznie w Y (bo z reguły nie jest aż tak wielka różnica), ale np. w Y+, czy C już może być znacząca.

Mamy np. przelot WAW-LAX-WAW, który kosztuje w Y+ 5K PLN, to często można się spozycjonować na inne lotnisko - np. coś w Skandynawii i zrobić np. ARN-WAW-LAX-WAW-ARN często za sporo mniej niż 4K PLN.

Wiadomo, że zależy nam na tańszym locie i możemy sobie kupić tani dolot na pierwsze lotnisko, bo musimy z niego wylecieć, żeby nie anulowali nam biletu. Niekoniecznie jednak chcemy wykorzystać cały bilet, bo planujemy zakończyć przeloty w Warszawie.

W takim przypadku, jeżeli przy odprawie lotu powrotnego trafimy na agenta, który "ogarnia" dlaczego chcemy nadać bagaż tylko do WAW, a nie do ARN, a będzie krótka przesiadka, to może się zdarzyć, że albo będzie chcieć nadać bagaż do ARN, albo przeliczy bilet (raczej będzie drożej) do WAW.
I w takiej sytuacji cała oszczędność idzie w łeb, bo albo dopłacisz, wysiądziesz w WAW i dostaniesz tam bagaż. Albo będziesz musiał lecieć do ARN i kombinować, jak wrócić z powrotem.

Więc, jak już poprzednio napisałem, jeżeli weźmie się lot powrotny LAX-WAW jednego dnia (+1, bo lot jest w nocy), to kolejną nogę WAW-ARN powinno się wybrać w dniu kolejnym - jest nam to obojętne, bo i tak nie zamierzamy lecieć ostatniego odcinka.
W takim przypadku, agent przy nadawaniu bagażu zobaczy, że jest długa przesiadka i nie będzie robić problemu, żeby bagaż odebrać w WAW - bo powiemy, że go jeszcze raz nadamy na ostatnią nogę.

Mam nadzieję, że to jest jasne.

Opisuję sytuację no show na ostatnim locie powrotnym, a nie latanie SASem przez ARN w tej konkretnej promocji.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 12 Kwi 2022 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
Minęło już trochę czasu, a taryfa wciąż żywa ;) Przykład poniżej 12-21.05
Załącznik:
Zrzut ekranu 2022-04-12 o 14.53.47.png
Zrzut ekranu 2022-04-12 o 14.53.47.png [ 132.49 KiB | Obejrzany 985 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 12 Kwi 2022 15:44 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Ja to kupiłem ze dwa miesiące temu na maj: informacyjnie rezerwacja się trzyma, żadnych zmian, nawet kosmetycznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 26 Kwi 2022 11:00 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
Cześć, leciał już ktoś z tego ARN do LAX?

Na jakich testach covidowych lecieliście? chcę spróbować z Testifly bo jest najwygodniejsze ale nie mam pewności.
Sprawdzają jakoś bardzo dokładnie dokumentację, testy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 26 Kwi 2022 11:21 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Sprawdzać będą na odprawie w ARN i mogą też w na przesiadce w CPH, w US już raczej nie.
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: elwirka oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group