Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Kwi 2018 09:26 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Ponieważ sam nie mogę się zdecydować postanowiłem zasięgnąć Waszej rady. Wiem , że byliście już wszędzie , a ja dopiero rozpoczynam turystykę "na własną rękę" i dlatego proszę o pomoc.
Myślę o podróży w jakieś egzotyczne miejsce gdzie mógłbym wypocząć na pięknych plażach , nacieszyć oko naturą jak i zobaczyć inną kulturę. Pomyślałem o trasie Singapur-Penang-Kuala Lumpur-Langkawi-Krabi-Bangkok .
Co o tym myślicie? Czy starczy na to 15 dni? Wyjazd planuję pod koniec roku, gdy u nas już pogoda nie rozpieszcza.
A może lepszą opcją przy założeniu , że głównie nas interesują plaże i szeroko rozumiana natura , a raczej wcale muzea,pomniki itp. by była opcja Tajlandia-Kambodża-Wietnam ?
Dodam ,że niestety nie urodziłem się milionerem,na loterii też nie wygrałem dlatego kasa także ma znaczenie.
Myślę o upolowaniu lotów Malezji czy Tajlandii w jakiejś promocji w Qatar Airways za ok 1600zł , a póżniej loty Air Asia w kierunkach czy datach zależnych od ceny.
Co o tym myślicie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 21 Kwi 2018 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@Tenroh Radziłabym skupić się na jednym kraju. Przy Twoim planie z Singapurem, Penang, Langkawi, Kuala Lumpur, Krabi i Bangkokiem będziesz się przemieszczał prawie codziennie i nie zobaczysz wiele poza lotniskami, więc ma to naprawdę niewiele sensu.
Na pierwszy raz na dwa tygodnie Tajlandia jest w sam raz, bo logistycznie jest łatwa do ogarnięcia. Możesz zahaczyć o Angkor Wat ale skoro nie lubisz muzeów to może jednak nie, bo Angkor to jedno z największych muzeów na świecie ;)
Ewentualnie zachodnia Malezja plus wypad na Koh Lipe.
Poza tym, na forum jest mnóstwo relacji z Azji Południowo-Wschodniej. Najlepiej poczytaj i sam zdecyduj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lip 2018 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Przyczytaj moją relację https://juggler5.fly4free.pl/blog/1793/ ... torelacja/ da rade lecąć do KL zobaczyć troche Malezji, ogarnąć Singapur i poleżeć na rajskiej wysepce Koh Lipe.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Paź 2018 07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Pozwolę sobie odgrzać temat.
Przeczytałem w necie, że jednak niektórzy robią tę trasę (SIN-BKK naziemnie).
https://www.seat61.com/Malaysia.htm
Ile w takim razie powinien trwać wyjazd aby miało to sens i poza podróżą, pozwoliło zwiedzić Singapur, Kuala Lumpur i atrakcje w tym zahaczenie o piękne tajskie wyspy?
A może jest jakiś odcinek tejże podróży którą warto wykonać.
Na przykład zwiedzić Singapur, ruszyć pociągami przez Kuala Lumpur, Butterworth i następnie korzystać z uroków plaż i wysp w prowincji Krabi a stamtąd samolotem do BKK?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Paź 2018 07:50 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Jeśli interesuje Cię objazdówka, to podobną (lub inną w tym rejonie) trasę można też zaliczyć wodą. Jest sporo rejsów wycieczkowych z Singapuru. Poniżej przykładowe trasy i ceny na statku Costy (terminów jest znacznie więcej, pływają tam również inni operatorzy). Podana cena za 1os. w kabinie wewnętrznej (przy 2-óch osobach w kabinie). Oprócz noclegu obejmuje pełne wyżywienie oraz korzystanie z większości atrakcji na stataku. Nie obejmuje obowiązkowych tzw. napiwków (10 EUR/os/noc) oraz napojów i ewentualnych wycieczek/transferów w poszczególnych portach.

Załącznik:
sin.jpg
sin.jpg [ 191.59 KiB | Obejrzany 8646 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group