Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lip 2017 09:54 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 21
Moja córka wybirea się w pierwszą tak długą podróż (WAW-PER) samotnie i chiałbym przed zakupem biletu zminimalizować jej stres (i mój też...) związany z moją niewiedzą.
Wyjazd jest do Australii w dość sztywnych datach. Znalazłem na momondo odpowiednie loty:
http://www.momondo.pl/flightsearch/?Sea ... e&NA=false

Cena na Tripsta jest ok (dużo taniej niż na stronie linii lotniczej). Ale mam wątpliwości co do rezerwacji. Czy te wszystkie loty będą na jednej rezerwacji/bilecie? Czy jeśli coś nie poszło by tak jak powinno (opóźnienie/strajk itp), to czy można zakładać, że to po stronie linii będzie rozwiązanie tych ewentualnych kłopotów? Chciałbym uniknąć sytuacji, że któryś lot jest np. opóźniony, córka nie zdąża na następny (najbardziej chyba obawiam się przesiadki we Frankturcie - 1h 45min) i co wtedy?
I drugie pytanie, czy te czasy przesiadek, które wylicza momondo są realne? Poza Frankfurtem wszędzie jest dużo czasu ale ta pierwsza przesiadka mnie nieco stresuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
#2 PostWysłany: 25 Lip 2017 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Tak, na jednym bilecie. W przypadku opóźnień będzie przebókowana na jakiś inny lot. Nie wrzuciłeś dokładnych godzin lotów, wyszukiwarka wyrzuca mi w tym momencie najtańszy lot, który ma 2:45h na przesiadkę we Frankfurcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
yorgil lubi ten post.
yorgil uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Lip 2017 11:15 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 21
Dziękuję bardzo,

Tak, to o te loty chodzi - 2:45h we Frankfurcie. Rozumiem, że tutaj już nie będzie dodatkowej kontroli security? Czyli powinna zdążyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Lip 2017 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
Tak, nie będzie kontroli, zdązy spokojnie, nawet jeszcze sie trochę ponudzi ;)
We frankfurcie jak się ma przesiadke ponizej 1h to mozna się zacząc stresowac/zastanawiac, co będzie w przypadku jakiejs minimalnej obsuwy, no a przy czasie ok 2godz i w górę to bez stresu.
I tak jak kolega wyżej napisał, podróż na jednym bilecie, więc gdyby wyskoczyło niespodziewanie jakies większe opoznienie itd, to obsługa/linia ogarną następne loty, tak żeby finalnie dotrzeć do docelowego miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off
yorgil uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Lip 2017 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5648
HON fly4free
Będzie security i kontrola paszportowa we FRA bo w tym miejscu córka opuści strefę Schengen, ale takie przesiadki są tam realizowane nawet w czasie 0:45 więc biorąc na to poprawkę sam sobie teraz odpowiedz czy 2:45 to będzie wystarczający czas :)


Ostatnio edytowany przez kemot 25 Lip 2017 11:37, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
yorgil uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Lip 2017 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
Ale koledze to chyba chodziło o security typu przeswietlenie podręcznego itd, a tego nie będzie :) bedzie tylko paszport, no ale to zadna kontrola, zwykle stanie w kolejce :)
Góra
 Profil Relacje PM off
yorgil uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Lip 2017 11:35 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 21
Dokładnie o taką kontrolę mi chodziło :) Dziekuję bardzo za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Lip 2017 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5648
HON fly4free
P.S. Dwa pierwsze rejsy na tej rezerwacji to tylko code share Singapore Airlines realizowane de facto LOTem (WAW-FRA) i Lufthansą (FRA-SIN), piszę to tylko żeby się córka przypadkiem nie zdziwiła i nie zawahała przed wejściem do samolotu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
yorgil lubi ten post.
yorgil uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Lip 2017 12:26 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 21
Hmm, tak jeszcze teraz patrzę na ten drugi lot SIN-PER. Tam jest tylko 1:35h przerwy. Da radę zdążyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Lip 2017 12:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jak jest na jednym bilecie, to znaczy ze wykonalne.
Góra
 Profil Relacje PM off
yorgil lubi ten post.
yorgil uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 25 Lip 2017 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Lotnisko w SIN ma 3 terminale i moze sie zdarzyc, ze wyladuje na jednym a wylot bedzie miala na innym. Ale nawet wtedy 1,5h wydaje sie OK, transfer wew. kolejka zajmuje 5-10minut. A do tego jest to naprawde najlepsze, najfajniejsze i najbardziej user friendly lotnisko na swiecie. W najgorzym razie (co wydaje sie bardzo malo prawdopodobne) dostanie zamiane na nastepny lot i skorzysta z "przyjemnosci" SIN :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
yorgil lubi ten post.
yorgil uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 25 Lip 2017 18:16 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2189
złoty
Nie tyle może się zdarzyć, co zdarzy się na pewno. Lufa ląduje o ile mnie pamięć nie myli na terminalu dwa, a Singapore lata wyłącznie z 1 i 3 (Australia chyba z 3). Leciałem podobnym składakiem do Sydney (WAW-FRA LO, FRA-SIN LH, SIN-SYD SQ, bilet wystawiony przez SQ)
Oczywiście jak pisali poprzednicy da się to zrobić w 1:25. Autobus pomiędzy terminalami jedzie około 5 minut, wszystko pięknie oznaczone.
Taka konfiguracja (w sensie przylot Lufą na numerach SQ) ma jedną wadę. Nie należy się darmowa wycieczka po Singapurze organizowana przez Singapore Airlines w przeciwieństwie do połączeń SQ+SQ (blachy nie codeshare)..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
yorgil lubi ten post.
yorgil uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group