Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lip 2018 05:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Chyba tu jeszcze nie było wątku o SQ?

Kilka dni temu Skytrax opublikował listę najlepszych linii lotniczych świata roku 2018, a na czele zestawienia znalazło się SQ. Jakkolwiek tego rodzaju rankingi zapewne nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość o tyle serwis w SQ rzeczywiście stoi na wysokim poziomie. Z jednym małym wyjątkiem...

Biuro Singapore Airlines w Warszawie, czyli krótka historia o tym jak przekroczyć wszelkie granice żenady.

Kilka dni przed lotem HAN – SIN przekręciłem na polską infolinię (nie wiem co mnie podkusiło, po prostu uznałem, że szybciej się dogadam po polsku) i poprosiłem o dwie rzeczy: posiłek specjalny i spięcie lotów z programem lojalnościowym. Niesamowite jest to, że uprzejma Pani na infolinii serwuje ściemę, że ‘system jej nie działa i nie może pomóc’ (choć jak przypuszczam to w rzeczywistości nie może tego zrobić lub nie umie – nie rozwikłałem) a dwa z tego, co Pani ’wie’, to na krótkich trasach (3.5 h...) SQ nie serwuje posiłków. Ręce mi opadły...

Tamtego dnia nie miałem już czasu telefonować dalej i świadom tego, że infolinia SQ w Wawie po prostu kłamie, machnąłem ręką i stwierdziłem, że zadzwonię później do biura w HAN albo SIN. Oczywiście zapomniałem :D A w samolocie jak zwykle spałem jak suseł aż nie obudził mnie zapach żarcia. Wtedy mi się przypomniało – o kurczę, nie poprosiłem o posiłek bez zwłok zwierząt. Krótko wyjaśniłem personelowi pokładowemu co zaszło (z ręką na sercu – zero roszczeń, po prostu pogadałem ze stewardesą jak wyglądał telefon na infolinię) i tu uwidocznił się wielki profesjonalizm SQ. Trochę też mieli szczęście bo inny pasażer który zamówił taki sam posiłek zrobił no-show, więc w ten sposób znalazła się porcja i dla mnie (plus przeprosinowy deser – mniam).

Po powrocie napisałem do SQ krótkiego, grzecznego maila, że cabin crew to mają super bo w obie strony robili co mógł bym nie wysiadł z samolotu głodny, ale biuro w Warszawie to prawdziwy festiwal żenady, który nie powinien się przytrafić liniom z pierwszego miejsca rankingu SkyTrax. Po niecałych dwóch dniach przyszła odpowiedź: masz rację, nie powinno, dzięki za feedback, łap voucher na 100 SG$. Profesjonalizm po raz drugi.

A to co najbardziej urzekło mnie w Singapore Airlines, to stroje załogi. Są po prostu rewelacyjne i najlepsze jakie dotychczas widziałem na pokładzie. Obłędne!

A jak Wasze doświadczenia z lotami w SQ?
p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 20 Lip 2018 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Moje doświadczenia nie są szczególnie rozległe, bo leciałem tylko dwa razy: MNL-SIN i SIN-MEL, oba loty w C.
Pomimo tego, że pierwszy lot był na pokładzie "gorszego" - z punktu widzenia floty SQ - samolotu (A330 vs B777), to prawdę mówiąc właśnie ten pierwszy utkwił mi bardziej w pamięci. W kabinie C było niemal pusto, bo trzech członków załogi obsługiwało trzech pasażerów, więc czułem się niemal jak w prywatnym odrzutowcu. Stroje mają rzeczywiście wyjątkowe, ale tylko damska część załogi, bo panowie noszą się w zupełnie powszedni sposób. To jednak, co najważniejsze, to podejście do pasażera. Sympatyczne, grzeczne, przewidujące, itd. Niedawno był na National Geographic film o kulisach SQ, między innymi o szkoleniu załogi. Pokazane jest w nim, jak dużą wagę przykładają do tego aspektu. Opisano również przygotowywanie cateringu (łącznie z próbami degustacyjnymi i debatami, jakie nowe potrawy wprowadzić), czy przygotowywanie nowego wystroju kabin (tu dość powierzchownie, by nie ujawnić zbyt wiele konkurencji), albo szkolenie pilotów. Naprawdę, bardzo ciekawy film - jak będziecie mieli okazję, to obejrzyjcie ("Lotnicza Azja", czy coś takiego).
Ten drugi lot nie wyrył się w mej pamięci aż tak bardzo, bo 90% jego czasu przespałem. A to też doskonale świadczy o linii. Fotele w C w B777 są bardzo szerokie i wygodne do spania, choć w przeciwieństwie do większości przewoźników (a może to nawet jedyna linia stosująca ten patent), łóżka nie rozkłada się przyciskiem, a ręcznie, poprzez rozłożenie oparcia (choć i tak robi to personel pokładowy ;) ).
W każdym razie, jak dla mnie bomba. Teraz ostrzę sobie na nich zęby ponownie. No, ale to dopiero w 2019 r...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Paź 2018 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
4 loty:

LHR-SIN (777-300ER)
SIN -DPS(A330-300)
DPS-SIN(A330-300)
SIN-LHR(A380-800)

Wszystkie loty w klasie ekonomicznej (Q,K) niektore z wykupionymi miejscami przy wyjsciu awaryjnym.

Przemila obsluga, pomocna w kazdej chwili i z usmiechem na twarzy. Dobre jedzenie i wybor alkoholi.

Siedzenia wygodne, szerokie mozna pospac bez problemu.

System rozrywki co ciekawe nowszy (ekrany) w starszym 777 z ok 300 filmami. Z nowosci Solo gwiezdne wojny, deadpool 2, ocean's 8, berek .. Dosteonosc filmow zmienia sie w zaleznosci od lotu.

Wszystkie loty bez problemow, jedna z lepszych jesli nie najlepsza linia jaka kiedykolwiek lecialem. Godna polecenia.



Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Paź 2018 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Lecialem kilka lat temu na trasach ZRH-SIN i SIN-MNL, smaczne jedzenie, obsluga perfect oraz mieli dobry wybor alkoholi i koktajli, miedzy innymi singapore sling.
BTW Panie stewardessy z Malaysian bardziej mi sie podobaly. :D

puhacz napisał(a):
Kilka dni przed lotem HAN – SIN przekręciłem na polską infolinię (nie wiem co mnie podkusiło, po prostu uznałem, że szybciej się dogadam po polsku) i poprosiłem o dwie rzeczy: posiłek specjalny i spięcie lotów z programem lojalnościowym. Niesamowite jest to, że uprzejma Pani na infolinii serwuje ściemę, że ‘system jej nie działa i nie może pomóc’ (choć jak przypuszczam to w rzeczywistości nie może tego zrobić lub nie umie – nie rozwikłałem) a dwa z tego, co Pani ’wie’, to na krótkich trasach (3.5 h...) SQ nie serwuje posiłków. Ręce mi opadły...

Czemu nie zrobiles tego online, tylko kilka klikniec? ;)
Na infoliniach czesto panuje chaos, raz pytalem w Delta czy otrzymam winko to Pani powiedziala ze nie wie, ale mysli ze jest platne, dopiero po drugim telefonie z inna osoba potwierdzili ze free. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Paź 2018 07:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
cccc napisał(a):
Czemu nie zrobiles tego online, tylko kilka klikniec? ;)


Bo powiedzieć o mnie 'low-tech', to tak jakby nic nie powiedzieć ;)

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 15 Lis 2018 09:28 

Rejestracja: 29 Sie 2018
Posty: 11
Cześć, nie wiem czy to właściwy dział, ale mam mały problem. Znalazłem dość dobre połączenie PRG-NYC obsługiwane przez SA. Problem jest taki, że nie ma go na stronie SA, a widniej tylko na stronach pośredników (np. skyscanner). z jednej strony chciałbym sprawdzić cenę bezpośrednio u przewoźnika a z drugiej mam obawy kupić bilet u pośrednika skoro na stronie linii nie ma połączenia PRG-NYC...

Co radzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Lis 2018 09:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
O ile mi wiadomo to SQ nie lata do/z Pragi więc to co pokazuje Sky Scanner czy inne narzędzie to kombinacja (np. w ramach jednego sojuszu), której na stronie przewoźnika nie znajdziesz.
Możesz wrzucić jakiś screen jak to dokładnie wygląda? Było by łatwiej coś powiedzieć.

p.

PS.
SA to South African Airways.
Singapore Airlines to SQ.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Lis 2018 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2016
Posty: 58
Loty: 183
Kilometry: 284 385
Damian_G napisał(a):
Cześć, nie wiem czy to właściwy dział, ale mam mały problem. Znalazłem dość dobre połączenie PRG-NYC obsługiwane przez SA. Problem jest taki, że nie ma go na stronie SA, a widniej tylko na stronach pośredników (np. skyscanner). z jednej strony chciałbym sprawdzić cenę bezpośrednio u przewoźnika a z drugiej mam obawy kupić bilet u pośrednika skoro na stronie linii nie ma połączenia PRG-NYC...

Co radzicie?


To jest promocja, która wisi już od długiego czasu. Nie znajdziesz jej na stronie przewoźnika bo odcinek PRG-FRA realizowany jest przez LH jako code-share, a takich lotów o dziwo nie widać na stronie SQ.
Sam zarezerwowałem lot z PRG-KTM przez FRA i SIN, którego nie można znaleźć na stronie głównej ale po zakupie w OTA rezerwacja ładnie widoczna na stronie przewoźnika.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Lis 2018 12:50 

Rejestracja: 27 Kwi 2018
Posty: 25
Loty: 112
Kilometry: 273 413
Orientuje sie ktos czy ta linia miala jakas promcje na Black Friday w zeszlym roku?, musze kupic bilet i nie wiem czy placic normalna stawke teraz czy wstrzymac sie ten tydzien?
Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Lis 2018 19:38 

Rejestracja: 29 Sie 2018
Posty: 11
Interesuje mnie lot jak niżej. Zastanawiam się czy kupując bilet u pośrednika nie będzie problemów z biletem.

Załączniki:
SQ.jpg
SQ.jpg [ 93.36 KiB | Obejrzany 11660 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Lis 2018 19:54 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
nie będzie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Lis 2018 16:39 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 144
te loty wiszą już bardzo długo, były dostępne za ok 1500zł RT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Lis 2018 17:21 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Chciałbym się pewnie raz w życiu przelecieć biznes klasą i chyba będzie to Singapurczyk, lot do Singapuru lub Bangkoku z Londynu lub Frankfurtu, jak trafić na miejsce przy oknie tzn. te pojedyncze lub może można je wybrać? Zdarzają się jakieś promocje na lot w klasie biznes?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Lis 2018 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Jeśli kupisz lot w biznesie, miejsce wybierasz sobie sam, bezpłatnie. Zazwyczaj kilka jest zablokowanych (aż do czasu online check in), a reszta do dyspozycji pasażerów.
SQ raczej trzyma ceny i rzadko daje promocje, ale czasem coś się trafi. Dużo łatwiej zorganizować sobie lot ich biznesem za mile M&M.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Lis 2018 17:42 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
SQ ma taki układ w biznesie: dwa miejsca przy oknach i po 2 na środku? Jest możliwość gdy będę kupował, że już wszystkie przy oknach będą zajęte?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Lis 2018 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
To zależy od modelu samolotu. Na długich trasach mają zazwyczaj 1 - 2 - 1. Przejrzyj sobie konfiguracje na seatguru.com.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 27 Lis 2018 17:59 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
mozesz na tej stronie sprawdzic jaki sa fotele i ktore sa wolne
expertflyer.com


Ostatnio edytowany przez mashacra, 28 Lis 2018 16:31, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 16 Lut 2019 12:37 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Czy ktos korzystal, albo ma jakies info o Best Fare Guarantee by SQ ?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Mar 2019 13:13 

Rejestracja: 27 Kwi 2018
Posty: 25
Loty: 112
Kilometry: 273 413
Czy ktos z was mial taka sytuacje ze przy wyszukiwaniu polaczenia w kalendarzu pokazuje jedna cene a gdy klikniemy w nia zeby pokazalo dostepne loty cena jest duzo drozsza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Kwi 2019 18:04 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 327
niebieski
Czy ktoś ma może doświadczenia w SQ z wykupieniem upgrade do wyższej klasy? Mam bilety na wrzesień do Singapuru w economy i jestem ciekaw czy SQ stosuje takie rzeczy jak licytacja up do klasy wyższej na kilka dni przed odlotem lub inne możliwości wykupienia up?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group