Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Mar 2012 21:10 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Średni sens, bo z tego co kojarzę to wcale tak blisko nie jest. Sevilla i dwie przesiadki, to ja bym po prostu się pokręcił po centrum miasta, po uliczkach i poczuł klimat. Piękne miasto. Nie ma co szaleć z szybkim zwiedzaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 24 Mar 2012 23:13 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 144
A ja z innej beczki polecam park rozrywki Isla Magica, w sierpniu ubiegłego roku pustki, wyjeździliśmy się na maksa, wszystkie atrakcje bez kolejek. Często można trafić bilety z noclegiem w hotelu w atrakcyjnej cenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Mar 2018 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
linka16 napisał(a):
Czy w Sevilli są jakieś dni i godziny kiedy mozna darmo zwiedzać Alkazabe, to samo w Grandzie, szczególnie katedrę? Czy bilety do katedry w Sevilli koniecznie kupić na internecie, czy jednak mozna spokojnie na miejscu?

Real Alcazar w Sewilli można zwiedzić bezpłatnie w poniedziałki w godzinach 16-17 (X-III) lub 18-19 (IV-IX). Warto wiedzieć, że podane godziny dotyczą wejścia do kompleksu pałacowego, a godzina zamknięcia jest o 18 (przynajmniej w sezonie zimowym). I nawet w sezonie zimowym kolejki do wejścia do Alcazar już ok. 15 są długie. Teraz jest opcja zarezerwowania bezpłatnego wejścia przez internet, za jedyne 1 euro opłaty manipulacyjnej. Nie wiem jak to działa, ale raczej warto. W kwestii biletu do katedry w Sewilli to w listopadzie nie było z tym problemu, ale też trzeba było trochę odstać w kolejce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Paź 2018 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
co do Alcazaru - można zarezerwować bilet przez stronę http://www.alcazarsevilla.org/ ale po pierwsze - normalny kosztuje 18,5 euro (zamiast 11,5), a po drugie często terminy są wyprzedane na dwa dni naprzód.

Opcją pośrednią jest ustawienie się w kolejce 15 minut przed otwarciem, czekałam godzinę, a ogonek był spory.
Podchodzą również przewodnicy, naganiacze, oferujący za dodatkowe 10 euro ominięcie kolejki i półtoragodzinne zwiedzanie.

Image

Image
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Kwi 2019 12:35 

Rejestracja: 25 Gru 2017
Posty: 6
Hello :)
Mam pytanie dot. darmowego zwiedzania niektórych atrakcji w Sewilli.
W poniedziałek, zwykle w godzinach popołudniowych, jest możliwe zobaczenie paru miejsc za darmo.
Będę akurat w poniedziałek i napaliłam się na odwiedzenie dwóch miejsc - Areny Byków i Casa de Pilatos.
Znalazłam informacje w necie dot. Areny Byków - żeby przyjść ok. 30 do 40 minut wcześniej z uwagi na kolejki.
Domyślam się, że do tego pałacu też są kolejki.. może ktoś był akurat w poniedziałek? Czy jak pójdę tam ok. godz. 17 to w ogóle są szanse żeby wejść? Będę z dzieciakami i myślę, że one wytrzymają w kolejce max 40 minut :)

I jeszcze jedno pytanko:
Czy podejście na Giraldę Katedry jest mocno strome i długie? Czy dzieciaki (4 i 6 lat) dadzą radę?

Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Kwi 2019 12:49 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 193
Jeśli chodzi o Arenę Byków to stanęliśmy w kolejce po 16 (nie jestem pewny, ale w okolicy godziny otwarcia darmowych wejść w Alcazar) i byliśmy jednymi z ostatnich, którzy dostali wejściówki. Wyglądało to tak, że kolejka szła sprawnie i rozdawali bilety na konkretną godzinę. Dostaliśmy oczywiście już na ten najpóźniejszy termin. Poszliśmy coś zjeść, pochodzić po mieście i wróciliśmy. To było w zimie, więc teraz może być więcej chętnych.
_________________
Moją drugą pasją oprócz taniego podróżowania jest analityka internetowa i seo: https://piotrstarzynski.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Kwi 2019 12:57 

Rejestracja: 25 Gru 2017
Posty: 6
O, dziękuję za odpowiedź ;) to cenna informacja, że rozdają wejściówki. Do Areny planuję przybyć tak po godz. 14, więc może załapiemy się na wcześniejsze godziny. Może być trochę ludzi.. będziemy w poniedziałek 29 kwietnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Kwi 2019 21:55 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
Nawet za darmo uważam,że z dziećmi, nie warto tracić czasu na te miejsca.

W początkach grudnia do Casa de Pilatos czekaliśmy od ok.30 min przed otwarciem.Weszliśmy 20 minut po, bo ilość osób jest "reglamentowana", a po obejrzeniu Alcazar nie było już zachwytu.
To samo w przypadku Areny (zysk w porówananiu do poświęconego czasu).

Giralda i Katedra/muzeum będzie na pewno bardzo,bardzo ciekawe (koszt/wysiłek/czas).Podejście na wieżę łagodne, z możliwością wyglądania przez okna, a dzwony na szczycie zapadną w pamięć.

Załączniki:
Sevilla_podejście na Giraldę Katedry.jpg
Sevilla_podejście na Giraldę Katedry.jpg [ 235.07 KiB | Obejrzany 2764 razy ]
Sevilla_Arena Byków.jpg
Sevilla_Arena Byków.jpg [ 457.03 KiB | Obejrzany 2764 razy ]
Sevilla_Casa de Pilatos.jpg
Sevilla_Casa de Pilatos.jpg [ 363.29 KiB | Obejrzany 2764 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Kwi 2019 11:38 

Rejestracja: 25 Gru 2017
Posty: 6
Dziękuję za wskazówki i zdjęcia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Maj 2023 14:41 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Za tydzień już wylot z Berlina do Malagi , poruszamy się bez auta. Malaga i Granada opracowane. Z głupia frant kupiłam jeszcze bilet na pociąg do Sewilli ( wyjazd rano , powrót wieczorem) I nie mam pojęcia co oprócz Alcazar ( bilety kupione na 10:00) naprawdę TRZEBA zobaczyć na takiej jednodniówce. Wszystkiego nie zdołamy,a nie chcemy ganiać i odhaczać na siłę. Podpowiedzcie co polecacie ,a co zostawić na następny raz ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Maj 2023 14:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Polecam Free Walking Toura
Korzystałem z ich oferty i było naprawdę sporo informacji i pokazania

https://freewalkingtoursevilla.tours/en ... f-sevilla/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 23 Maj 2023 14:46 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
1. Plac Hiszpański
Plaza de España
2. Arena walk byków w Sewilli
Plaza de toros de la Real Maestranza de Caballería de Sevilla
3. Setas de Sevilla (wafle z punktem widokowym)
4. może znajdziesz czas na wizytę w Archivo General de Indias i zobaczenie oryginału: Traktat z Tordesillas, ważnej umowy o podziale Nowego Świata między Portugalią i Hiszpanią.

samo łażenie uliczkami jest atrakcją. Mozna się zgubić.

edit.1 @Smierz
Powinno wystarczyć nawet z kolejką. Byłem w lipcu 2019 i wchodziłem praktycznie bez czekania w kolejce, trochę ludzi stało. Fakt, że bilet kupiłem przez intrenet, ale ludzi z dłuższej kolejki "nieinternetowej" później widziałem na obiekcie. W parku za murami jest fajna knajpka i pawie chodzą dookoła.

Do katedry tez warto zajść. Tylko czy czasu starczy.

najbardziej zapamiętałem gorąc, nocny występ flamenco w Tablao Flamenco El Arenal oraz labirynt uliczek.

Jest tez fajny punkt widokowy na Torre de Perdigones.

Jeszcze kiedyś musze wbić na szczyt TORRE SEVILLA


Ostatnio edytowany przez wersus79 23 Maj 2023 15:42, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Smierz uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 23 Maj 2023 15:22 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Czy odpuścić sobie katedrę ? Rozumiem , że na Alcazar 2 godziny spokojnie zejdzie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Maj 2023 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Tak, na Alcazar przynajmniej 2 godziny (plus może być kolejka do wejścia) bez zbytniego pośpiechu. Warto.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Maj 2023 10:30 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Taki mi się przypomniało z 2017 roku, jak tam byłem, a nikt tu chyba jeszcze nie wspomniał,
to mogę polecić z czystym sumieniem bardzo rozlegle tereny Expo92 Sevilla,
część wygląda dobrze, cześć wygląda jak wygląda, część zdewastowana, a cześć zamknięta,
natomiast szlajania będzie tam na dobre kilka h, sugeruje rower miejski albo hulajnogę

Załącznik:
01expo.jpg
01expo.jpg [ 526.59 KiB | Obejrzany 1255 razy ]

Załącznik:
02expo.jpg
02expo.jpg [ 439.44 KiB | Obejrzany 1255 razy ]

Załącznik:
03expo.jpg
03expo.jpg [ 488.67 KiB | Obejrzany 1255 razy ]

Załącznik:
04expo.jpg
04expo.jpg [ 578.77 KiB | Obejrzany 1255 razy ]

Załącznik:
05expo.jpg
05expo.jpg [ 555.34 KiB | Obejrzany 1255 razy ]

Załącznik:
06expo.jpg
06expo.jpg [ 569.61 KiB | Obejrzany 1255 razy ]

Załącznik:
07expo.jpg
07expo.jpg [ 528.65 KiB | Obejrzany 1255 razy ]

Załącznik:
08expo.jpg
08expo.jpg [ 586.79 KiB | Obejrzany 1255 razy ]

Załącznik:
09expo.jpg
09expo.jpg [ 697.41 KiB | Obejrzany 1255 razy ]

Załącznik:
10expo.jpg
10expo.jpg [ 633.79 KiB | Obejrzany 1255 razy ]

Załącznik:
11expo.jpg
11expo.jpg [ 439.48 KiB | Obejrzany 1255 razy ]

Załącznik:
12expo.jpg
12expo.jpg [ 398.8 KiB | Obejrzany 1255 razy ]

Załącznik:
13expo.jpg
13expo.jpg [ 475.37 KiB | Obejrzany 1255 razy ]

Załącznik:
14expo.jpg
14expo.jpg [ 457.01 KiB | Obejrzany 1255 razy ]

Załącznik:
15expo.jpg
15expo.jpg [ 515.14 KiB | Obejrzany 1255 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group