Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Mar 2012 21:10 

niebieski
Średni sens, bo z tego co kojarzę to wcale tak blisko nie jest. Sevilla i dwie przesiadki, to ja bym po prostu się pokręcił po centrum miasta, po uliczkach i poczuł klimat. Piękne miasto. Nie ma co szaleć z szybkim zwiedzaniem.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 24 Mar 2012 23:13 

A ja z innej beczki polecam park rozrywki Isla Magica, w sierpniu ubiegłego roku pustki, wyjeździliśmy się na maksa, wszystkie atrakcje bez kolejek. Często można trafić bilety z noclegiem w hotelu w atrakcyjnej cenie.

#3 PostWysłany: 28 Mar 2018 22:01 
Awatar użytkownika

Loty: 77
Kilometry: 98 540
złoty
linka16 napisał(a):
Czy w Sevilli są jakieś dni i godziny kiedy mozna darmo zwiedzać Alkazabe, to samo w Grandzie, szczególnie katedrę? Czy bilety do katedry w Sevilli koniecznie kupić na internecie, czy jednak mozna spokojnie na miejscu?

Real Alcazar w Sewilli można zwiedzić bezpłatnie w poniedziałki w godzinach 16-17 (X-III) lub 18-19 (IV-IX). Warto wiedzieć, że podane godziny dotyczą wejścia do kompleksu pałacowego, a godzina zamknięcia jest o 18 (przynajmniej w sezonie zimowym). I nawet w sezonie zimowym kolejki do wejścia do Alcazar już ok. 15 są długie. Teraz jest opcja zarezerwowania bezpłatnego wejścia przez internet, za jedyne 1 euro opłaty manipulacyjnej. Nie wiem jak to działa, ale raczej warto. W kwestii biletu do katedry w Sewilli to w listopadzie nie było z tym problemu, ale też trzeba było trochę odstać w kolejce.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 09 Paź 2018 14:51 
Awatar użytkownika

srebrny
co do Alcazaru - można zarezerwować bilet przez stronę http://www.alcazarsevilla.org/ ale po pierwsze - normalny kosztuje 18,5 euro (zamiast 11,5), a po drugie często terminy są wyprzedane na dwa dni naprzód.

Opcją pośrednią jest ustawienie się w kolejce 15 minut przed otwarciem, czekałam godzinę, a ogonek był spory.
Podchodzą również przewodnicy, naganiacze, oferujący za dodatkowe 10 euro ominięcie kolejki i półtoragodzinne zwiedzanie.

Image

Image

#5 PostWysłany: 11 Kwi 2019 12:35 

Hello :)
Mam pytanie dot. darmowego zwiedzania niektórych atrakcji w Sewilli.
W poniedziałek, zwykle w godzinach popołudniowych, jest możliwe zobaczenie paru miejsc za darmo.
Będę akurat w poniedziałek i napaliłam się na odwiedzenie dwóch miejsc - Areny Byków i Casa de Pilatos.
Znalazłam informacje w necie dot. Areny Byków - żeby przyjść ok. 30 do 40 minut wcześniej z uwagi na kolejki.
Domyślam się, że do tego pałacu też są kolejki.. może ktoś był akurat w poniedziałek? Czy jak pójdę tam ok. godz. 17 to w ogóle są szanse żeby wejść? Będę z dzieciakami i myślę, że one wytrzymają w kolejce max 40 minut :)

I jeszcze jedno pytanko:
Czy podejście na Giraldę Katedry jest mocno strome i długie? Czy dzieciaki (4 i 6 lat) dadzą radę?

Pozdrawiam :)
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 11 Kwi 2019 12:49 

niebieski
Jeśli chodzi o Arenę Byków to stanęliśmy w kolejce po 16 (nie jestem pewny, ale w okolicy godziny otwarcia darmowych wejść w Alcazar) i byliśmy jednymi z ostatnich, którzy dostali wejściówki. Wyglądało to tak, że kolejka szła sprawnie i rozdawali bilety na konkretną godzinę. Dostaliśmy oczywiście już na ten najpóźniejszy termin. Poszliśmy coś zjeść, pochodzić po mieście i wróciliśmy. To było w zimie, więc teraz może być więcej chętnych.

#7 PostWysłany: 11 Kwi 2019 12:57 

O, dziękuję za odpowiedź ;) to cenna informacja, że rozdają wejściówki. Do Areny planuję przybyć tak po godz. 14, więc może załapiemy się na wcześniejsze godziny. Może być trochę ludzi.. będziemy w poniedziałek 29 kwietnia.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 11 Kwi 2019 21:55 

niebieski
Nawet za darmo uważam,że z dziećmi, nie warto tracić czasu na te miejsca.

W początkach grudnia do Casa de Pilatos czekaliśmy od ok.30 min przed otwarciem.Weszliśmy 20 minut po, bo ilość osób jest "reglamentowana", a po obejrzeniu Alcazar nie było już zachwytu.
To samo w przypadku Areny (zysk w porówananiu do poświęconego czasu).

Giralda i Katedra/muzeum będzie na pewno bardzo,bardzo ciekawe (koszt/wysiłek/czas).Podejście na wieżę łagodne, z możliwością wyglądania przez okna, a dzwony na szczycie zapadną w pamięć.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 12 Kwi 2019 11:38 

Dziękuję za wskazówki i zdjęcia :)
 Relacje PM off  

[ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość