Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Mar 2017 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 117
Loty: 17
Kilometry: 31 857
Właśnie wróciłem z Sewilli i chciałem zostawić tu notatkę nt roweru miejskiego, który może przydać się tym, którzy nocleg mają dalej od ścisłego centrum (tam wystarcza piechotka).
Nie polecam autobusów w Sewilli mają strasznie pokrętne trasy i z większości miejsc oddalonych 2-3 km od centrum szybciej dostaniemy się rowerem, przy okazji rower orzeźwia w upalne dni, a infrastruktura rowerowa jest wyśmienita.

Jedyna wada tego systemu to cena - 13 eur za tygodniowy dostęp do systemu, dodatkowo system nakłada blokadę na kartę w wysokości 150 eur, co ciekawa cała blokada została mi zwrócona i albo jestem ślepy, albo nigdzie nie pobrało tych 13 EUR (używałem kredytówki mBanku), więc wszystko wskazuje na to, że korzystałem z Sevicii za darmo :D Jestem ciekaw, czy to się powtórzy komuś innemu w przyszłości, dajcie znać!

Do Sewilli przyjechałem po północy i niestety w żadnym terminalu nie chciało mi przyjąć karty, nie wiem czy to kwestia godziny, czy pecha, ale następnego dnia w pierwszym lepszym karta zadziałała.

To co jest fajne i mogliby to wprowadzić w Warszawie, w terminalu wprowadzamy numer stanowiska (max 2-cyfrowy), a nie zawierający chyba 4 cyfry (albo więcej) numer roweru, co zawsze zabiera więcej czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 17 Lis 2017 14:29 

Rejestracja: 17 Lis 2017
Posty: 1
Witam,
- czy 13 euro toc ena aktywacji bezwzgledu na dlugosc wypozyczenia (interesuje mnie wypozyczenie na 1 dzien) ?
- czy kojarzycie system podobnych rowerow miejskich w innych miastach Andaluzji (czy trzeba liczyc na "regularne" wypozyczalnie) ?

bede wdzieczna za pomoc,
pzdr!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Lis 2017 18:58 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
borkowicz napisał(a):
To co jest fajne i mogliby to wprowadzić w Warszawie, w terminalu wprowadzamy numer stanowiska (max 2-cyfrowy), a nie zawierający chyba 4 cyfry (albo więcej) numer roweru, co zawsze zabiera więcej czasu.



Pomijając już wątek tego, ile czasu zabiera wpisanie 2 dodatkowych cyfr (sekundę?), to możesz przybliżyć, jak to technicznie wygląda? W jakim terminalu wprowadzamy numer stanowiska?
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Gru 2017 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 117
Loty: 17
Kilometry: 31 857
Wybaczcie rzadko tu zaglądam.

1. Tak niestety trzeba na tydzień. Ja się na to zdecydowałem, bo 3 dniowy (czy tam 4) na autobusy kosztował podobnie, a podróz do centrum zajmowałaby mi znacznie więcej czasu.
2. Terminal przy stacji rowerów (jak chyba wszędzie). Różnica polega na tym, że łatwiej zauważyć to z daleka i po prostu zapamiętać. Dwucyfrowa liczba wchozi do głowy od razu, czterocyfrowa nie zawsze :D łatwo się pomylić. Jeden rower ze stanowiska 3 nie działa, widziałeś że na czwórce jest okej, to bierzesz czwórkę, a Warszawie często nie widzisz numeru roweru, więc musisz podejść bliżej itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
Qba85 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 29 Gru 2017 23:35 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Ajj, no to źle zrozumiałem - uznałem, że stanowisko to synonim dla stacja :)
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Gru 2017 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
borkowicz napisał(a):
Wybaczcie rzadko tu zaglądam.

1. Tak niestety trzeba na tydzień. Ja się na to zdecydowałem, bo 3 dniowy (czy tam 4) na autobusy kosztował podobnie, a podróz do centrum zajmowałaby mi znacznie więcej czasu.
2. Terminal przy stacji rowerów (jak chyba wszędzie). Różnica polega na tym, że łatwiej zauważyć to z daleka i po prostu zapamiętać. Dwucyfrowa liczba wchozi do głowy od razu, czterocyfrowa nie zawsze :D łatwo się pomylić. Jeden rower ze stanowiska 3 nie działa, widziałeś że na czwórce jest okej, to bierzesz czwórkę, a Warszawie często nie widzisz numeru roweru, więc musisz podejść bliżej itd.

w Warszawie przystawiasz telefon do nr i odjeżdżasz rowerem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Cze 2018 12:15 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
Kiedys korzystalem z tej formy zwiedzania Paryża i bylem zachwyconym
ktos kojarzy jak to wyglada w Sevilli?
Znalazlem cos takiego, ktos mogl podzielic sie doswiadczeniami?

http://en.sevici.es/How-does-it-work/Ta ... ing-Points


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Cze 2018 13:55, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę , korzystaj z wyszukiwarki ... i Paryż , svp ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group