Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lut 2015 15:37 
Awatar użytkownika

srebrny
Polecam odwiedzić Namdaemun Market w Seulu i zjeść w okolicznych, małych, lokalnych "restauracyjkach". Przede wszystkim polecam wszelakiej maści pierożki.
Za zestaw pierożków - do tego gratis oczywiście Kimchi, woda, jakaś zupka, smaczne owocki trzeba sobie liczyć całe 6000-7000 wonów (od ok 20PLN)...

Załączniki:
P8110452.JPG
P8110452.JPG [ 48.91 KiB | Obejrzany 2581 razy ]
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#2 PostWysłany: 10 Lut 2015 22:38 

Loty: 12
Kilometry: 25 477
A próbowałaś owoców morza? Szczególnie tych, które jeszcze ruszają się na talerzu :)
 Profil Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 10 Lut 2015 23:02 
Awatar użytkownika

srebrny
niestety nie, ale z żoną żartujemy, że dla samych pierożków możemy wrócić do Seulu :)
 Profil Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 09 Cze 2015 21:40 

Loty: 6
Kilometry: 20 796
Ja z całego serca polecam Kimbab Cheonguk (sieciówka z pomarańczowym logo) jeśli ktoś nie ma ochoty wydawać dużo w restauracjach, a chciałby spróbować zwykłej koreańskiej kuchni. Z reguły niestety menu jest tylko w hangulu, więc warto wcześniej zapisać sobie nazwy potraw. Ceny superprzystępne (nasz przebój to przepyszny kimbap z tuńczykiem za 2,5 tys. wonów), standardowo gratis woda i przystawki.
Nie ma co się bać straganów gastronomicznych przy ulicy :) Jedzenie jest tanie i bardzo smaczne, zwłaszcza na Insadong można znaleźć ciekawe stoiska z drinkami, lodami, ciastkami, szaszłykami.
Polecam również odwiedzenie Gwangjang Market, nie tylko ze względu na pyszne placki.
Zaskakująco dobre świeże jedzenie (kimbapy, kanapki) mają w 7eleven.
W Insadong mają też fajne małe knajpki w bocznych uliczkach z niewygórowanymi cenami.
 Profil Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 04 Kwi 2016 11:20 
Awatar użytkownika

niebieski
Po 10 dniach intensywnego stołowania się wśród miejscowych - z przyjemnością zaszliśmy do LOTTERIA :).
Czechy,Słowacja,Węgry,Ukraina,Litwa,Włochy,Niemcy,Hiszpania,Grecja,Turcja,Egipt,Tunezja,Bułgaria,Malezja,Francja,Sri Lanka,Malediwy,Szwecja,Tajlandia,UAE,Izrael,Korea,Maroko,Rumunia,Rosja,Cypr,Szwajcaria,Monaco,San Marino,Kibris,Austria,Serbia,Albania,Japonia,Belgia,Karaiby,Watykan,Malta,Azerbejdżan
 Profil Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 20 Lis 2016 11:55 
Awatar użytkownika

Loty: 159
Kilometry: 188 593
niebieski
Ja mogę śmiało polecić dystrykt Bukchon Hankok Village. Sporo tanich restauracyjek, barów itp. Przekąski typu szaszłyk od 1200 wonów. Paluszki rybne w sosie (na patyku) od 2500 wonów. Pierożki od 3000 wonów.
Załącznik:
DSC_7818.JPG
DSC_7818.JPG [ 122.71 KiB | Obejrzany 1510 razy ]
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#7 PostWysłany: 13 Mar 2018 17:18 
Awatar użytkownika

platynowy
czy dobrze podejrzewam, że do owego Bukchon Hankok Village zaszedłeś przy okazji wizyty w kompleksie Gyeongbokgung? Patrząc na mapę, wygląda na to, że oba miejsca są dość blisko siebie, a to pasowałoby mi w czasie kilkugodzinnej wizyty w Seulu, podczas której na razie zakładam, że odwiedzę właśnie Gyeongbokgung.
Jeśli tak, to jest jakiś punkt orientacyjny, do którego powinienem się kierować, by znaleźć te lokale, czy po prostu iść w tamtym kierunku i samo się znajdzie?
 Profil Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 15 Mar 2018 11:34 
Awatar użytkownika

Loty: 159
Kilometry: 188 593
niebieski
@tropikey Ja szedłem głównym traktem. Sporo tam kafejek i barów. Ja spałem niedaleko w Ibisie. Koło hotelu był jeszcze większy wybór i nieco taniej
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.

#9 PostWysłany: 15 Mar 2018 11:43 
Awatar użytkownika

platynowy
Domyślam się, że chodzi Ci o Ibis Insadong, czy tak?
Będziemy z kumplem w mieście jedynie w ramach wypadu z lotniska, bez noclegu, więc dla zoptymalizowania czasu chciałbym z wyprzedzeniem dobrze zaplanować miejsce w pobliżu Gyeongbokgung, do którego udamy się na posmakowanie koreańskiej kuchni ;)
 Profil Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 02 Wrz 2018 10:44 

Loty: 71
Kilometry: 104 711
niebieski
Ceny w resteuracjach są o wiele wyższe niż w poście joela z 2016 roku. Być może przepłacałem za posiłki w dzielnicy Dongdaemun uważanej za centrum, ale średnia cena za danie to 10 000 wonów 15 000 wonów. Z tym, że jedzenie do syta w cenie zawsze woda,przystawki kimchi, papryka i inne zielenina, sosy. Kuchnia przepyszna. Na bazarze Namdaemun pierożki prosto z gara 3000 wonów, przystawki na patyku z budek na ulicach wszelakie od 1000 do 3500 wonów.
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość