Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lip 2016 17:28 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 28
Przeczytałem już wszystkie relacje z podróży na forum F4F po zachodnim wybrzeżu USA a także wszystkie ostatnie tematy dotyczące planu podróży. Wrzucam też swój (bazując w większości info tutaj zdobytym), który zamierzam zrealizować we wrześniu tego roku. Bardziej może jako informacja dla innych osób ale mam też kilka wątpliwości, które mam nadzieje rozwiać dzięki waszej pomocy.

06.09 - 14:00 LAX
- jako, że samochód mam zarezerwowany dopiero od 00:30 dnia następnego (cena tańsza o 250$ - Dodge Challenger - wynajem na 20 dni za 500$), zamierzam pojechać metrem do Long Beach na 2,3 godziny, a później hostel niedaleko lotniska (koszt 62 $)
07.09 - zwiedzanie LA - mały relaks na Venice Beach, Beverly Hills, aleja gwiazd, Rodeo Drive, podjazd gdzieś pod napis Hollywood, wieczorem Griffith Observatory + jakaś ładna panorama na miasto, nocleg Santa Monica albo Malibu
08.09 - 2-3 godziny rano na plaży w Malibu i kurs na Monterey via Big Sur, nocleg Monterey
09.09 - Whale Watching do 12:00 i kierunek na SF - nocleg SF. - tutaj zaczynają się dylematy:

- chcę koniecznie zobaczyć sekwoje. Plan przewiduje Yosemite ale Mariposa Grove jest nieczynne. Pozostaje Sequoia NP albo Muir Woods nad SF. Po zobaczeniu Yosemite, chciałbym się skierować w stronę Death Valley drogą 395. Opcje są takie: Sequoia NP zaraz po Monterey i kierunek na SF albo SF - Yosemite - Sequoia - Yosemite - droga 395. Wersja 1 jest krótsza tylko nie chce nic stracić z widoków z trasy nr 1 - Monterey - SF.
- druga sprawa: pasuje zrobić jakieś zakupy no i Gilroy Outlers ładnie by się tutaj wpasowało po trasie

pytanie: Czy Muir Woods jest w stanie zaspokoić chęć zobaczenia sekwoi w ich naturalnym środowisku ?
pytanie: czy droga nr 1 od Monterey do SF jest również warta uwagi tak samo jak wcześniejsza część trasy czy już nie robi po Big Sur takiego wrażenia i lepiej odbić na autostrady ?

10.09 - zwiedzanie SF, mecz San Jose Spartans, nocleg SF
11.09 - jeszcze trochę SF + może jakiś outlet i shopping, - kierunek na Yosemite, nocleg w parku w Yosemite
12.09 - Yosemite
13.09 - Yosemite, nocleg gdzieś na trasie 395 - może Ridgecrest (byłaby szansa zobaczyć jakieś myśliwce z tamtejszej bazy itp..), żeby móc zaatakować Death Valley od rana
14.09 - Death Valley + jak starczy czasu Hoover Dam albo Valley of Fire, wjazd do LV nocą, jakieś wieczorne pląsy i nocleg LV
15.09 - Zion NP, nocleg - camping w Zion albo gdzies w kierunku North Rim
16.09 - North Rim, Bryce Canyon NP, nocleg w okolicy Brice (najlepiej camping)
17.09 - trasa Scenic Byway 12 w kierunku Canyonlands, nocleg gdzieś w pobliżu Canyonlands
18.09 - Canyonlands i plan dojazdu na zachód słońca do Monument Valley, nocleg gdzieś w kierunku Horshoe Bend, jak najdalej uda sie dojechać po zmroku
19.09 - Horshoe Bend i kierunek na Grand Canyon, South Rim - nocleg najlepiej na campingu
20.09 - Grand Canyon, zejście w dół, po zmroku - nocleg najlepiej we Flagstaff
21.09 - Seligman + Kingman, nocleg Kingman
22.09 - Oatman i trochę dalej Route 66
23.09 - Joshua Tree NP, nocleg w okolicach Palm Springs
24.09 - jak pogoda jeszcze się uda to jakaś plaża w okolicach LA + markety i outlety
25.09 - EXTRA JEDEN - mogę go wrzucić wszędzie
26.09 - wylot

Taki więc oto jest mój plan. Wydaje mi się, że pare godzin w Gilroy Outlets i jeden dzień na końcu w LA nie starczy na zrobienie dobrych zakupów. Doświadczenie z poprzednich podróży po USA pokazuje, że można chodzić po sklepach nawet i 4 dni. Zobaczę jeszcze czy nie ma czegoś interesującego w okolicach LV - jakieś pomysły?

Czy coś pominąłem ?
Antelope Canyon raczej nie chce widzieć - do zdjęć nie używam dobrych aparatów a chyba fotografia to jeden z głównych powodów zwiedzania go
Lake Powell - warto zostać na trochę dłużej, żeby odpocząć od ciągłej podróży ? Jest gdzie sie tam wygrzać ?
Glen Canyon - interesujący ?

Jeżeli ktokolwiek ma jakieś uwagi, wskazówki - będę zobowiązany :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
#2 PostWysłany: 22 Lip 2016 08:13 

Rejestracja: 05 Lut 2014
Posty: 121
Loty: 35
Kilometry: 71 245
ilu masz kierowców?
_________________
moje relacje:

Malta
Stany - Zachodnie Wybrzeże
Słowenia

zapytaj mnie o: Słowenię, Kambodżę, Paryż, Budapeszt, Porto, Pragę, Berlin, Tallinn, Warszawę, Stany, Maltę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Lip 2016 18:49 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 28
Jednego. A na chwile obecna zmodyfikowany plan wyglada tak:

06.09 12:55 LAX
Metro - Long Beach
Griffith observatory
07.09 Venice Beach albo któras inna plaza
Zwiedzanie LA
Wyjazd z LA i nocleg w okolicach Santa Barbara
08.09 Jakas plaza ?
Big Sur
Monterey
09.09 Whale watching
Gilroy Premium Outlets
San Jose
10.09 Great Mall San Jose
Mecz San Jose Spartans , SF
11.09 SF
12.09 Muir Woods, SF - kierunek na Yosemite
13.09 Yosemite
14.09 Yosemite + Bodie, nocleg blisko Death Valley
15.09 Death Valley, Valley of Fire ,dojazd do LV, nocleg LV
16.09 Zion NP., nocleg North Rim
17.09 North Rim + Zion + Bryce, (Queens Garden, Navajo Loop) nocleg Bryce
18.09 Scenic Byway 12, Capitol Reef (Hickmand Bridge), Little Horse Canyone, nocleg w okolicach Canyonlands
19.09 Canyonlands - wschód słońca na Mesa Arch, Dead Horse Point, Arches i zachod slonca Delicate Arch
20.09 Canyonlands, dojazd do Monument Valley, nocleg na kierunek Page
21.09 Horshoe Bend + Lake Powell + Antelope, kierunek na Grand Canyon
22.09 GC, zejście w dół, nocleg Flagstaff, miasteczko Two Guns
23.09 Seligman + Kingman + Outman + Route 66 + zachod w Joshua Tree NP. (Keys View) albo nastepnego dnia Keys View wschód
24.09 Bear Lake + Rim of the world + San Diego ? Nocleg San Diego
25.09 Tijuana, jakas plaza i kierunek na LA
26.09 LA - zakupy
27.09 Wylot LA 09:00
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lip 2016 19:22 

Rejestracja: 26 Lip 2016
Posty: 33
Hej- tez lecimy ze znajomymi w podobnych datach w podobne okolice:) np 16.09 tez planuje nocleg w okolicach North Rim- macie juz cos zaklepane czy bedziecie szukac?
Ja przed chwila sprawdzalam i najblizej tak jak podpowiedziala @katraviatta jest Kanab:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Lip 2016 19:37 

Rejestracja: 05 Lut 2014
Posty: 121
Loty: 35
Kilometry: 71 245
NorwegianWood napisał(a):
Hej- tez lecimy ze znajomymi w podobnych datach w podobne okolice:) np 16.09 tez planuje nocleg w okolicach North Rim- macie juz cos zaklepane czy bedziecie szukac?
Ja przed chwila sprawdzalam i najblizej tak jak podpowiedziala @katraviatta jest Kanab:)


właśnie odpisałam @Jerru na priv, bo stwierdziłam, że nie będę się powtarzać :D przybijcie sobie piątkę, jeśli traficie tam jednego dnia

8-)
_________________
moje relacje:

Malta
Stany - Zachodnie Wybrzeże
Słowenia

zapytaj mnie o: Słowenię, Kambodżę, Paryż, Budapeszt, Porto, Pragę, Berlin, Tallinn, Warszawę, Stany, Maltę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lip 2016 19:56 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 25
Male podpowiedzi....

08.09 - odpusc plaze....jedz prosto do Monterey....po drodze jest duzo miejsc do zatrzymania sie...moze wam zabraknac czasu ( warto zwiedzic mcway falls na przyklad) Droga od monterey do SF jest nudna wiec spokojnie mozecie ta czesc pokonac autostrada w glebi ladu.
09.09 - dorzuc do tego akwarium w monterey zamiast zakupow w Gilroy...jest bardzo fajne...warto wpasc szczegolnie w godzinach karmienia rub i innych zeierzat - zbiornik morski o pojemnosci 1,2 miliona galonow robi wrazenie....cala reszta zreszta tez WARTO! A outlety czy sklepy typu ross, marshalls itp macie w kazdym wiekszym miescie po drodze.
Jakis powod dla ktorego odpuszczacie Tahoe? W Yosemite macie juz zaklepany nocleg? Bo jesli nie to moze byc ciezko. W Yosemite jesli nie zamierzacie chodzic wysoko w gory to jeden dzien wam spokojnie wystarczy...o tej porze roku wodospady prawie nie istnieja wiec zwiedza sie stosunkowo szybko. Moze warto dodac Tahoe do calej wycieczki i wjechac do Yosemite od strony Tioga pass po drodze zwiedzajac Bodie i mono lake? Po drodze z SF do Tahoe macie outlety w Folsom - w takim przypadku spokojnie mogli byscie odpuscic te w Gilroy.
Reszta trasy tez wyglada jak pogon za wlasnym ogonem.....po paru dniach bedziecie zmeczeni na maxa...szczegolnie kierowca. Wyglada na trase planowana wedlug google maps bez doliczania czasu na zwiedzanie czy chocby przyslowiowe siku. Dzien w Moab...wschod na mesa arch i zachod na Delicate arch....coz... po takim dniu to minimum 12 godzin snu :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Lip 2016 22:42 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 28
@NorwegianWood - hmm to jestesmy w kontakcie :) moze uda sie gdzies spotkac i wypic butelke Sam Adams :>

@katraviatta - odpisuje tutaj na Twoje PW zeby NorwegianWood tez mogla skorzystac :)

Noclegi:
- bedzie brany namiot, takze zarezerwowalem i oplacilem noclegi w "najtrudniejszych" miejscach
- Monterey - camping 40$
- Yosemite - 2x 30$
- North Rim - 27$
- South Rim - 28$
- Bryce - nie da sie zarezerwowac - zasada First Come First Served

Reszta noclegow porezerowana przez Priceline i Booking. San Francisco i LA przez AirBnb.

@NorwegianWood - jezeli bedziecie szukac miejsca na campingach to recration.gov + reserveamerica.com + Priceline (czasami maja rozne RV Parks niedostepne gdzie indziej) + szukanie przez google roznych RV Park (rezerwacja glownie telefonicznie).

@katraviatta
- nocleg przed Death Valley zarezerwowany w Ridgecrest (taniej) i w Olancha. W Yosemite wykupione pole namiotowe
- LV - plan zaklada przejazd wieczorem przez Strip, szybka rundka w kasynie, lekkie upodlenie sie alkoholem no i rano o 6 wyjazd. Oczywiscie prowadzi osoba trzezwa :P
- 16.09 Zion NP., nocleg North Rim
- 17.09 North Rim + Zion + Bryce - tutaj plan jest taki zeby 16.09 zwiedzic Zion i uciec wieczorem na nocleg jak najblizej North Rim bo chce koniecznie zobaczyc pierwszy raz GC od tej strony. Po zobaczeniu GC rano, powrot do Zion na dodatkowy szlak i wyjazd do Bryce. W Bryce jakis naprawde krotki szlak + nocleg na campingu (First Come, First Served). Rano chce wyruszyc na Scenic Byway. Oczywiscie moge pominac ten Zion rano ale z opini przeczytanych na forum, raczej nie warto poswiecac na Bryce calego dnia. Stad tez pomysl wjazdu jeszcze raz do Zion.
23.09 Seligman + Kingman + Outman + Route 66 + zachod w Joshua Tree NP - tak, tez mi sie wydaje ze nie dam rady tego zrobic. Druga wersja zaklada nocleg przed Joshua Tree i dopiero rano zwiedzanie parku

@Rubicon
08.09 - prawdopodobnie tak bedzie, chociaz w planach byla plaza na godzinke max dwie. Wszystko zalezy od pogody
09.09 - Rossy, Marshale odpadaja - zasadniczo patrzac na asortyment i promocje zwyklych sklepow, nie outletow - zawsze wychodzi lepiej w zwyklych no i masz swieze ciuchy a nie modele z poprzednich sezonow. Oczywiscie w Ross i Marshall zawsze cos sie znajdzie ale to nie to :) Gilroy jest po drodze a pozniejsza trasa nie obfituje w Outlety (LV tylko na jedna noc wiec to tez odpada). Zaraz zerkne na to akwarium bo zapowiada sie ciekawie.

Tahoe - myslalem nad nim powaznie, ale pozniej stwierdzilem ze wole poswiecic dzien na Canyonlands. Stwierdzilem ze we wrzesniu nie bedzie tak urokliwie jak na wiosennych zdjeciach. W przyszlosci chcialbym jeszcze zwiedzic Yellowstone wiec zawsze jest opcja na SF + Tahoe + Yosemite na wiosne. Tym bardziej ze okazje na loty do SF zawsze sie znajdzie. Teraz juz tego nie zmienie bo zaplacilem za noclegi w Yosemite :/

Tak, przyznaje sie, planowalem glownie z google maps z tym ze zaklepane noclegi sa tylko na polach namiotowych. Reszta jest stosunkowo luzna. Np zastanawiam sie nad odpuszczeniem Bryce no ale jest po drodze. Wschod na Mesa Arch mozliwy spokojnie kolejnego dnia. Dopiero teraz bede grzebal co gdzie i jak po poszegolnych parkach. Zainteresowal mnie Twoj wyjazd na enduro z Moab :D Wszystko pieknie ale szybki rzut na ceny i nie wychodzi to najtaniej. Coz, poszukam jeszcze bo wydaje sie to ciekawa opcja.

Dziekuje wam za cenne wskazowki :!:
Góra
 Profil Relacje PM off
katraviatta uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 27 Lip 2016 22:46 

Rejestracja: 26 Lip 2016
Posty: 33
Podpatruje w takim razie watek i bedziemy w kontakcie!:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Lip 2016 23:24 

Rejestracja: 05 Lut 2014
Posty: 121
Loty: 35
Kilometry: 71 245
@Jerru uważam Twój post za bardzo pomocny, zwłaszcza we fragmencie dot campingów - może my byśmy korzystali z campingów, gdybyśmy trafili na taki przed wyjazdem.
Nie rezygnuj z Bryce - można go dobrze zobaczyć w 3 h albo i mniej z dobrą kondycją ;) a jest niepowtarzalny! Wystarczy Navajo loop i któryś z punktów widokowych.
Jak dla mnie Canyonlands i Arches to dwa parki, które naprawdę warto zobaczyć i gdybym układała trasę jeszcze raz, nie zrezygnowałabym z żadnego z nich absolutnie! Canyonlands to Utah w pigułce, a Arches zawiera... ładne łuki ;) (i też jest Utah w pigułce)
North Rim, nie umniejszając absolutnie urody, ale jak już ktoś ostatnio napisał - jest piękny, ale nie robisz nie wiadomo jak długich szlaków z tej strony. Wystarczy więc kilka punktów widokowych, np. Bright Angel Point + Point Imperial + Roosvelt Point = 3h.

heh.

Można gdzieś tu na forum umieścić mapki? Mam tego trochę. @Washington ? Inni admini? Nie wiem, kto jeszcze z Was zagląda na Stany.
_________________
moje relacje:

Malta
Stany - Zachodnie Wybrzeże
Słowenia

zapytaj mnie o: Słowenię, Kambodżę, Paryż, Budapeszt, Porto, Pragę, Berlin, Tallinn, Warszawę, Stany, Maltę
Góra
 Profil Relacje PM off
NorwegianWood uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 28 Lip 2016 07:57 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Jasne ze mozna jesli uwazasz ze beda przydatne dla innych uzytkownikow :)

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Lip 2016 11:01 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 20
Jerru napisał(a):
Noclegi:
- bedzie brany namiot, takze zarezerwowalem i oplacilem noclegi w "najtrudniejszych" miejscach
- Monterey - camping 40$
- Yosemite - 2x 30$
- North Rim - 27$
- South Rim - 28$
- Bryce - nie da sie zarezerwowac - zasada First Come First Served

Gdzie robiłeś rezerwacje na kempingi? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Lip 2016 02:14 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 28
www.reserveamerica.com
www.recreation.gov
www.priceline.com

a jezeli chodzi o miejsca to:

Flying Flags RV Resort & Campground
Moab Valley RV Resort & Campground
http://www.recreation.gov/camping/dirt- ... rkId=73747
http://www.recreation.gov/camping/mathe ... rkId=70971
http://www.recreation.gov/camping/demot ... kId=108033
Góra
 Profil Relacje PM off
lyzwad uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 31 Lip 2016 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Trasę z SF do LA polecam przebyć Pacific Highway 1 z postojem w Big Sur i uroczym portowym miasteczkiem Monterey ;)

edit
doczytałem, że jednak macie to już w planach :D To w ramach ciekawostek dodam, że jak będziecie w Yosemite, to możecie odwiedzić hotel, który w środku wygląda jak hotel z filmu "Lśnienie" z Jackiem Nicholsonem w roli głównej. Dla mnie - wielbiciela prozy Kinga (na podstawie której powstał film) była to pozycja obowiązkowa :P
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Lip 2016 09:25 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Zamiast Great Mall w San Jose proponuje jednak pozostać przy Gilroy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Sie 2016 19:47 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 25
Jeszcze jedna istotna informacja....w tej chwili w okolicach Big Sur plona lasy...dokladnie miedzy Big Sur i Caramel....przewidywany czas zakonczenia akcji gasniczej - wrzesien!
Warto na bieżąco sprawdzac czy aby na pewno HWY1 jest otwarta - pozar juz w kilku miejscach doszedl praktycznie do jedynki plus jest ona uzywana jako glowna droga dojazdowa dla strazy i innych sluzb.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Sie 2016 14:29, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Sie 2016 14:03 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 28
Rubicon napisał(a):
Jeszcze jedna istotna informacja....w tyej chwili w okolicach Big Sur plona lasy...dokladnie miedzy Big Sur i Caramel....przewidywany czas zakonczenia akcji gasniczej - wrzesien! Warto na bieżąco sprawdzac czy aby na pewno HWY1 jest otwarta - pozar juz w kilku miejscach doszedl praktycznie do jedynki plus jest ona uzywana jako glowna droga dojazdowa dla strazy i innych sluzb.


:| smutna informacja. Bede sledzil na biezaco. Widzialem w TV, jest niewesolo.

@gecko - dziekuje za info, poszperam :)
@rattaman - rgr that!

PS: Bryce NP - jezeli ktos nie chce liczyc na szczescie w przypadku First Come First Served, jest kamping za 42$ - http://www.rubysinn.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Sie 2016 22:08 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 79
Loty: 123
Kilometry: 304 081
Czołem Forumowicze ;)
Pozwolę sobie nadpisać w tym temacie, żeby nie śmiecić nowymi, poniekąd powiązanymi z tym tutaj.

Mianowicie, będę za tydzień przejazdem w Vegas i oprócz zwiedzania Vegas będę miał cały dzień i następnie poranek oraz popołudnie na zwiedzanie okolic.
Na cały dzień zaplanowałem sobie wycieczkę do Grand Canyon, i tutaj moje pytania:
1/ Jaką trasą i w którą część Grand Canyon proponujecie żebym się kierował?
2/ Czy na trasie bądź przy niewielkim zboczeniu z trasy jest coś ciekawego i wartego uwagi?

Następnie, na wspomniany poranek i popołudnie celuję w Death Valley. Czy wg osób które już tam byly czasowo jest wystarczająco? (Wyjazd z Vegas), czy proponujecie coś innego?

Wielkie dzięki z góry za wszelkie wskazówki! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Sie 2016 10:59 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 28
kamil8710 napisał(a):
Czołem Forumowicze ;)
Pozwolę sobie nadpisać w tym temacie, żeby nie śmiecić nowymi, poniekąd powiązanymi z tym tutaj.

Mianowicie, będę za tydzień przejazdem w Vegas i oprócz zwiedzania Vegas będę miał cały dzień i następnie poranek oraz popołudnie na zwiedzanie okolic.
Na cały dzień zaplanowałem sobie wycieczkę do Grand Canyon, i tutaj moje pytania:
1/ Jaką trasą i w którą część Grand Canyon proponujecie żebym się kierował?
2/ Czy na trasie bądź przy niewielkim zboczeniu z trasy jest coś ciekawego i wartego uwagi?

Następnie, na wspomniany poranek i popołudnie celuję w Death Valley. Czy wg osób które już tam byly czasowo jest wystarczająco? (Wyjazd z Vegas), czy proponujecie coś innego?

Wielkie dzięki z góry za wszelkie wskazówki! ;)


Rozumiem, że wszystkie noclegi w Vegas ?
Dzień na dojazd z Vegas, zobaczenie GC i powrót to raczej wszystko na co sobie możesz pozwolić. No chyba że bardzo wcześnie rano Valley of Fire i kierunek na North Rim. Ja osobiście wybrałbym jednak trasę przez Kingman i Seligman na South Rim. Jeżeli starczy Ci czasu to jakieś lekkie zjazdy na Route66. Powrót chyba będzie późno w nocy skoro sam przejazd to wg Google ponad 8 godzin RT.

Death Valley - musiałbyś wystartować z Vegas pewnie o 4 albo 5 rano żeby być tam w miarę "chłodnych" godzinach porannych. Dojazd tam i z powrotem ze zwiedzaniem zajmie też pewnie koło 10 godzin (w zależności co chcesz zobaczyć).

Generalnie ciężko. Ale muszę wspomnieć, że jeszcze tam nie byłem. Opieram się na uzyskanych informacjach z netu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Sie 2016 14:48 

Rejestracja: 05 Lut 2014
Posty: 121
Loty: 35
Kilometry: 71 245
Zgadzam się z przedmówcą - jeśli następny nocleg po Death Valley masz również w Vegas (czy to konieczne?) to zapowiadają Ci się dwa trudne dni: cały dzień w drodze z i do GC + zwiedzanie GC, a następny cały dzień do i z Death Valley i jej zwiedzanie.

Nie celowałabym jednak koniecznie w zwiedzanie Death Valley w godzinach porannych by uniknąć morderczej temperatury :D myślę, że nawet 10 stopni chłodniej pomiędzy 40 a 50 stopni Celsjusza nie zrobi Ci różnicy :D
My zwiedzaliśmy Death Valley przy temperaturze 45-53 stopnie, w samym środku dnia, a i tak dla nas obojga było to jedno z piękniejszych miejsc, wartych powrotu.

mam nadzieję, że pomogłam :?: :|
_________________
moje relacje:

Malta
Stany - Zachodnie Wybrzeże
Słowenia

zapytaj mnie o: Słowenię, Kambodżę, Paryż, Budapeszt, Porto, Pragę, Berlin, Tallinn, Warszawę, Stany, Maltę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Sie 2016 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Jak chcesz zobaczyć zarówno GC jak i Death Valley w 1,5 dnia to proponuję pierwszego dnia wcześnie rano jechać na South lub North Rim ale wrócić na nocleg w okolice Death Valley (np. Pahrump, które dysponuje dosyć dobrą bazą noclegową w tym rejonie) i rano zobaczyć Zabirskie Point oraz Badwater. Powinieneś się wyrobić na popołudnie w Vegas.

Death Valley przy 46 stopniach temperatury powietrza bardzo męczy (1h poza pojazdem to moim zdaniem max. bo można przesadzić nawet bez wyraźnych ostrzeżeń organizmu) ale warto :)
Góra
 Profil Relacje PM off
katraviatta lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group